Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  balkan ninnisi nerede çevriliyor

  1 ziyaretçi

  balkan ninnisi nerede çevriliyor bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Balkan Ninnisi nerede çekiliyor? İşte Balkan Ninnisi dizisinin çekildiği ülke ve iller hakkında bilgiler

  Balkan Ninnisi nerede çekiliyor? İşte Balkan Ninnisi dizisinin çekildiği ülke ve iller hakkında bilgiler

  Balkan Ninnisi nerede çekiliyor? sorusu ekran başındakiler tarafından merak konusu oldu. Salı akşamları yayınlanacak olan Balkan Ninnisi ilk bölümü ile seyirci karşısına çıkıyor. Üsküp'te geçen Makedon ve Türk ailelerinin iki çocuğunun birbirlerine olan imkansız aşkını anlatacak dizinin yönetmenliğini Doğan Ümit Karaca ve Volkan Kapkın üstleniyor.

  BALKAN NİNNİSİ NEREDE ÇEKİLİYOR?

  TRT1 ekranlarında yayınlanan Balkan Ninnisi çekimlerine mayıs ayında Üsküp’te başladı. Dizinin ilerleyen bölümlerinin çekim yerleri ise merak konusu.

  BALKAN NİNNİSİ OYUNCULARI KİMLER?

  Sanat dünyasının usta isimleri Erdal Özyağcılar ve Özlem Türkad’ın, başrolleri Emre Bey ve Merih Öztürk’le paylaştığı dizide, Hakan Boyav, Can Kolukısa, Suzan Akbelge, Sarp Bozkurt, Gözde Çığacı, Deniz Gürkan, Emine Halil, Burak Rahman, Süleyman Kara, Kaan Turgut, Bennu Şahin ve Erman Saban rol alıyor.

  Dizi, Müzikleriyle De İlgi Odağı Olacak….

  Senaryosunu Uğur Uzunok, Nurullah Sevimli, Abdülhamid Işık ve Esma Koç’un kaleme aldığı “Balkan Ninnisi”, yüzyıllardır nesilden nesile geçen ve çok sevilen Balkan ezgileriyle Türk eserlerini aynı potada buluşturuyor. Dizi, müzikleriyle de ilgi odağı olacak. “Balkan Ninnisi”nin müziklerini Alper Atakan yapacak.

  BALKAN NİNNİSİ KONUSU NEDİR?

  Vardar Nehri’nin ikiye böldüğü Üsküp şehrinde, nehrin bir tarafında Makedonlar; diğer tarafında Türkler ve Arnavutlar yaşamaktadır. Süleyman Usta ve ailesi, İki tarafı birleştiren Taş Köprü’den ismini alan köfteci dükkanını işletmektedir. Ailenin iki oğlundan biri olan Ertan; üniversiteyi bitirmiş, yurduna geri döner. Öte yanda annesi Elena’nın baskısıyla Viyana’da siyaset bilimi okuyan ve Ertan gibi şehre dönüş yapan Jovanka; istemediği, her detayı kendi iradesi dışında planlanmış bir hayatla yüzleşecektir. Jovanka, annesi Elena’nın otoritesinden sıyrılıp kendi hayatı uğruna mücadeleye girişeceği kısmın başındadır.

  “Balkan Ninnisi”, tam 600 yıl Osmanlı şehri olarak kalmış, bir tarafında Türk ve Arnavutların diğer yanında Makedonların yaşamlarını sürdürdüğü Üsküp’te, farklı milletlere mensup iki gencin, sevdaları uğruna imkansızı başarmak için verdikleri mücadelenin öyküsünü anlatıyor.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Balkan Ninnisi'nin çekildiği yer neresi, hangi ülkede çekiliyor? TRT 1'in yeni dizisi Balkan Ninnisi nerede çekiliyor, hangi ülkeyi anlatıyor?

  Balkan Ninnisi'nin çekildiği yer neresi, hangi ülkede çekiliyor? TRT 1'in yeni dizisi Balkan Ninnisi nerede çekiliyor, hangi ülkeyi anlatıyor?

  BALKAN NİNNİSİ OYUNCULARI

  Erdal Özyağcılar - Süleyman

  Özlem Türkad - Neriman

  Merih Öztürk - Jovanka

  Emre Bey - Ertan

  Gözde Çığacı - Gülsüm

  Hakan Boyav - Daniel

  Suzana Akbelge

  Deniz Gürkan - Gülbahar

  Erman Saban - Hayati

  Sarp Bozkurt - Arif

  Süleyman Kara - Mustafa

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Son dakika: Balkan Ninnisi nerede çekildi? Makedonya ve Üsküp nerede? Balkan dizisi çekim yeri!

  Son dakika: Balkan Ninnisi nerede çekildi? Makedonya ve Üsküp nerede? Balkan dizisi çekim yeri!

  Son dakika: Balkan Ninnisi nerede çekildi? Makedonya ve Üsküp nerede? Balkan dizisi çekim yeri!

  TRT 1’in yeni dizisi Balkan Ninnisi’nin ilk tanıtımı yayımlandı. Yaz dizileri arasında yer alan Balkan Ninnisi dizisinin çekim yeri merak ediliyor. İşte Balkan Ninnisi dizisi nerede çekiliyor? Sorusunun yanıtı.

  Yapımcılığını Yalçın Arı ve Uğur Uzunok'un üstlendiği, yönetmen koltuğunda Doğan Ümit Karaca'nın oturduğu, senaryosunu Uğur Uzunok'un yazdığı “Balkan Ninnisi” dizisi her salı TRT 1 izleyicisiyle buluşmaya hazırlanıyor. Peki ama Balkan Ninnisi dizisi nerede çekiliyor?

  Balkan Ninnisi nerede çekiliyor?

  Balkan Ninnisi dizisi Kuzey Makedonya'nın Üsküp şehrinde çekiliyor. Dizinin de konusu Vardar Nehri’nin ikiye böldüğü, Taş Köprü’nün birleştirdiği Üsküp şehrinin hikayesi… olarak biliniyor. 

  Makedonya nerede?

  Avrupa'nın doğusunda yer alan Makedonya, Balkanlar denilince akla gelen ilk ülkelerden biri. Kuzeybatısında Karadağ, kuzeyinde Sırbistan, doğusunda Bulgaristan, güneyinde Yunanistan, batısında ise Arnavutluk yer alır. Avrupa'nın doğusunda yer alan Makedonya, Yugoslavya'yı oluşturan ülkelerden biriydi.
   
  Üsküp neresi?

  Üsküp, Kuzey Makedonya'nın başkenti ve en büyük kentidir. Ülkenin politik, kültürel, ekonomik ve akademik merkezi olan kent, ortasından geçen Vardar Nehri tarafından ikiye ayrılır.

  Yazı kaynağı : www.cnnturk.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap