Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  bakim parasi yatan iller 13 aralik 2021

  1 ziyaretçi

  bakim parasi yatan iller 13 aralik 2021 bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Evde bakım maaşı yatan iller 13 Aralık 2021! Pazartesi evde bakım yardımı parası yattı mı?

  Evde bakım maaşı yatan iller 13 Aralık 2021! Pazartesi evde bakım yardımı parası yattı mı?

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın takibinde verilen evde bakım maaşlarına son olarak 2021 Temmuz ayında zam yapılmıştı. Bu ödemelerden yararlanan vatandaşlar ise 13 Aralık 2021 Pazartesi gününde evde bakım maaşı yatan iller listesini araştırmakta.

  2021 Aralık Ayı Evde Bakım Maaşı Yattı Mı?

  Evde bakım maaşı her ayın 15'i ile 30'u arasında hesaplara yatırılıyor. 2021 Aralık ayına ilişkin ödemeler başladığında, hangi illere yattığını gösteren güncel liste haberimizin devamında olacak. Bu kapsamda, 2021 yılı ikinci altı aylık dönemi için Evde Bakım Yardımı kapsamında kişi başına ödenecek yardım miktarı 1.797 TL'ye yükseldi.

  Evde Bakım Maaşı Sorgulaması Nasıl Yapılır?

  Evde bakım aylığı ödemelerinin hesabınıza yatıp yatmadığını e-Devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz. TC kimlik numaranız ile e-Devlet şifrenizi kullanarak giriş yaptıktan sonra arama çubuğuna "Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama" yazan yere tıklayabilirsiniz.

  SMS ile Sorgulama Nasıl Yapılır?

  Maaşlarını Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile alanlar, cep telefonlarının mesaj bölümüne BAKIYE yazıp, 4747'e sms atarak sorgulayabilirsiniz.

  13 Aralık 2021 Evde Bakım Parası Yatan İller Listesi

  1- Edirne    
  2- Tokat    
  3- Çanakkale
  4- Ordu    
  5- Diyarbakır    
  6- Antalya
  7- Karabük    
  8- Osmaniye    
  9- İstanbul
  10- Zonguldak    
  11- Uşak    
  12- Kocaeli
  13- Balıkesir

  Yazı kaynağı : www.yenicaggazetesi.com.tr

  13 Aralık 2021 evde bakım maaşı yatan iller listesi! 13 Aralık evde bakım maaşı yattı mı, ne zaman yatacak?

  13 Aralık 2021 evde bakım maaşı yatan iller listesi! 13 Aralık evde bakım maaşı yattı mı, ne zaman yatacak?

  SMS İLE SORGULAMA NASIL YAPILIR?

  Maaşlarınızı Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile alanlar, cep telefonlarının mesaj bölümüne BAKIYE yazıp, 4747'e SMS atarak sorgulayabilirsiniz. Mesaj göndermeniz dahilinde 1 SMS ücreti operatörünüz tarafından tahsil edilir. Ziraat Bankası sms kodu ile her ay bakiyenizi takip edebilirsiniz.

  EVDE BAKIM AYLIĞI NASIL TAKİP EDİLİR?

  Engelli aylığından yararlanmak isteyen kişiler Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü'nden aldıkları sevk ile sağlık kurulu raporu vermeye yetkili hastanelere gidiyorlar. Raporda belirlenen engellilik oranı sonrası muhtaçlık değerlendirmesi yapılıyor ve engellilik oranına göre belirlenen evde bakım aylığı bağlanıyor.

  EVDE BAKIM MAAŞI NEDİR?

  Evde bakım maaşı, bakıma muhtaç olduğu gerekli belgelerde kanıtlanmış hastalara bakan kişilere devlet tarafından verilen hasta bakım parasıdır. Bakıma muhtaç olduğu gerekli belgelerde kanıtlanmış hastalara bakan kişilere verilir.

  Tutarı bir aylık net asgari ücret tutarının 2/3'ünden az olan bakıma muhtaç engellilerin bakımını üstlenen akrabası, vasisi gibi üçüncü kişilere ödenen aylığa evde bakım aylığı denir.

  Yazı kaynağı : www.takvim.com.tr

  13 Aralık 2021 evde bakım maaşı yattı mı? Evde bakım maaşı güncel liste

  13 Aralık 2021 evde bakım maaşı yattı mı? Evde bakım maaşı güncel liste

  Aralık ayının gelmesi ile evde bakım maaşları da araştırılmaya başladı. Evde bakım maaşları, bakıma muhtaç ihtiyacı olan engelliler ile yaşlı bireylerin ailelerinden ayrılmamaları amacıyla Bakanlık tarafından il il yatırılıyor. ile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nca verilen evde bakım parasından yararlanan vatandaşlar il il sorgulamalarını e devlet ve sms üzerinden yapabiliyor. Peki 13 Aralık 2021 evde bakım maaşı yattı mı?

  Aralık ayı evde bakım maaşı Edirne, Tokat, Çanakkale, Ordu, Diyarbakır, Antalya, Karabük, Osmaniye, İstanbul,  Zonguldak, Uşak, Kocaeli, Balıkesir yatırılmaya başlandı. Yavaş yavaş diğer illerde de yatırılması bekleniyor.

  İllere göre farklı tarihlerde yatırılan evde bakım maaşı, yeni asgari ücretin belirlenmesinin ardından yükselecek. 2021 yılı için bin 797,97 TL olarak ödenen evde bakım maaşı, aralık ayının ortalarında açıklanacak asgari ücret ile birlikte yeni yılda artacak.

  İster sms isterseniz e Devlet sistemi üzerinden emekli maaşı sorgulaması yapabilirsiniz. Devlet dairelerinde yapılan pek çok işlemi online olarak gerçekleştirmemizi sağlayan e Devlet’in “Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama” sayfasından evde bakım aylığı sorgulanabiliyor. Sisteme kayıtlı olan vatandaşlar, şifreleri ve T.C kimlik numaralarıyla sorgulama işlemini gerçekleştirebiliyor.

  E-DEVLET ÜZERİNDEN EVDE BAKIM PARASI SORGULAMA İŞLEMİ İÇİN TIKLAYIN

  Maaşlarınızı Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile alanlar, cep telefonlarının mesaj bölümüne BAKIYE yazıp, 4747’e sms atmaları gerekiyor. Mesaj göndermeniz dahilinde 1 sms ücreti operatörünüz tarafından tahsil edilir. Ziraat bankası sms kodu ile her ay bakiyenizi takip edebilirsiniz.

  Evde Bakım Parası Başvurusu için bazı gereken belgeler mevcut. Bunlar bakıcının TC Kimlik fotokopisi, engelli raporu, kimlik belgesi ve 2 adet vesikalık fotoğrafdır. Bu belgelerle beraber bulunduğunuz ildeki Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü’ne başvurmanız durumunda Evde Bakım Parası’ndan yararlanılabilir.

  Yazı kaynağı : www.ekonomist.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap