Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  bakanlar kurulu toplantısı bayram tatili

  1 ziyaretçi

  bakanlar kurulu toplantısı bayram tatili bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı: Bayram tatili kaç gün olacak? Bakanlar kurulu toplantısı gündemi ne?

  Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplandı: Bayram tatili kaç gün olacak? Bakanlar kurulu toplantısı gündemi ne?

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar:

  Ramazan Bayramı günlerine denk gelen yaklaşık 1,5 milyar lira tutarındaki yaşlı ve engelli maaşlarını öne çekerek cuma gününden itibaren ödeyeceğiz.

  "SEBEPSİZ ZAMLARA MÜSAMAHA YOK"

  Kurda istikararı sağladık fakat fiyatlardaki yükseliş kalıcı oldu. Bundan sonra milletimizin temel ihtiyaç maddelerinin fiyatlarını sebepsizce artıranlara karşı en küçük bir müsamaha göstermeyeceğimizi açıkça ilan ediyorum.

  15 milyar liralık ilave Sosyal Yardım Destek Paketi'yle ilgili çalışmaların sonuna gelinmiştir. Yakında uygulamaya geçireceğiz.

  Vesayeti ve darbe dönemlerini aştık, pahalılığı da yeneceğiz. 

  "ENFLASYONU DA YENECEĞİZ"

  Ülkemizi vesayetin zincirlerinden kurtardık, enflasyonu da yeneceğiz. Ülkemizi darbelerin utancından kurtardık, hayat pahalılığının da üstesinden geleceğiz.

  Galiçya'dan Libya'ya kadar uzanan geniş bir coğrafyada verdiğimiz savaşların hiçbirinde utanç verici bir sahne göremezsiniz, bulamazsınız.

  "ABD BAŞKANININ AÇIKLAMASININ HÜKMÜ YOKTUR"

  Osmanlı Ermenileri için üzüntülerimizi ve taziyelerimizi bildirmeyi bir vazife olarak görüyoruz. Çeşitli ülkelerin yönetimleri ve parlamentoları tarafından güya tanınan Ermeni iddialarına ilişkin ifadelerin bizim nezdimizde hiçbir hükmü yoktur. ABD başkanının açıklamasının hükmü yoktur, üzerinde durmaya bile değer bulmuyoruz. Tarihi öğrenmeli önce. Bağışlamamız mümkün değiş. Sayın Biden'ın, Ermenilerle olan tarihi gayet iyi öğrenmesi, bilmesi lazım. Bunları bilmeden Türkiye'ye meydan okumaya kalkmasını bağışlamamız mümkün değil.

  Ayrıntılar geliyor...

  Ukrayna'da devam eden çatışmalar, İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırıları, terörle mücadele operasyonları ve ekonomi. Kabine, 2 haftalık aranın ardından yine yoğun bir gündemle toplandı.

  RUSYA'NIN ASKERİ OPERASYONUNDAKİ SON DURUM VE BARIŞ ÇABALARI ELE ALINACAK

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında yapılan toplantıda, Rusya'nın askeri operasyonundaki son durum ele alınacak. İstanbul sürecinin Putin-Zelenskiy zirvesine taşınması için yürütülen diplomatik çabalar değerlendirilecek. Ukrayna'daki Türk ticaret gemilerinin durumu ve bölgeye yönelik insani yardımlar gözden geçirilecek.

  İSRAİL'İN MESCİD-İ AKSA SALDIRISI KABİNE TOPLANTISINDA

  Bir diğer dış politika gündemi İsrail'in Filistin topraklarına yönelik müdahaleleri olacak. Saldırıların son bulması adına Erdoğan'ın bölge liderleri ve uluslararası kuruluşların temsilcileri ile yürüttüğü diplomatik temaslar görüşülecek.

  TERÖRLE MÜCADELE

  Bakanlar kurulu toplantısında, hem yurt içinde hem de Irak ve Suriye'nin kuzeyinde yürütülen terörle mücadele operasyonları da değerlendirilecek. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın, Pençe-Kilit operasyonundaki son durum ile ilgili kabine üyelerini bilgilendirmesi bekleniyor.

  EKONOMİDEKİ GELİŞMELER

  Öne çıkacak başlıklardan biri de ekonomi olacak. Fiyat artışlarının önlenmesi ve enflasyonla mücadele konularında atılacak adımlar hakkında görüş alışverişinde bulunulacak.

  BAYRAM TATİLİ

  Ramazan bayramına sayılı günler kaldı. Kabine toplantısında bayram tatilinin kaç gün olacağının da karara bağlanması bekleniyor.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantının ardından 'Millete Sesleniş' konuşması yapacak.

  Yazı kaynağı : www.aydinlik.com.tr

  Bayram tatili 9 gün olacak mı? Son dakika bayram tatili açıklaması! Bakanlar Kurulu açıklaması - canlı izle

  Bayram tatili 9 gün olacak mı? Son dakika bayram tatili açıklaması! Bakanlar Kurulu açıklaması - canlı izle

  Bakanlar Kurulu Kabine Toplantısı bugün yapılacak. Önemli kararların alındığı toplantının ana gündem maddesi bayram tatil olacak. Şehir dışına seyahat etmek isteyen vatandaşlar pazartesi, salı, çarşamba gününe denk gelen bayram tatiline perşembe ve cuma günlerinin de dahil edilip edilmediğini Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklayacak. İşte bayram tatili hakkında bilmeniz gerekenler…

  BAYRAM TATİLİ 9 GÜN OLACAK MI?

  Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, bugün Beştepe’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında toplanacak. Toplantıda Türkiye’nin iç ve dış gündemi ile ekonomiye dair gelişmeler konuşulacak. Toplantının en önemli gündem maddesi ise bayram tatili olacak. Kabine Toplantısı ardında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın saat 19.00’da ‘Millete Sesleniş’ konuşmasında bayram tatili konusuna açıklık getirmesi bekleniyor.

  AREFE GÜNÜ RESMİ TATİL Mİ?

  Vatandaşlar Ramazan Bayramı yaklaşırken bayram tatili 9 gün olacak mı müjdesine odaklandı. Ramazan Bayramı 2 Mayıs Pazartesi, 3 Mayıs Salı, 4 Mayıs Çarşamba günlerine denk geliyor. Buna göre 30 Mayıs ve 1 Nisan tarihine denk gelen hafta sonu tatili ile 5 gün tatil oluyor. Hükümet 5 Mayıs Perşembe ve 6 Mayıs Cuma gününü de tatile eklerse hafta sonları ile bayram tatili 9 gün olacak. Peki arefe günü resmi tatil mi?

  Arefe günleri Türkiye’de yarım gün resmi tatil olarak kabul ediliyor. Geçmiş yıllarda arefe günü öğleden sonrası tatil ilan edilmişti.

  ÖZEL SEKTÖR ÇALIŞANLARINA BAYRAM TATİLİ KAÇ GÜN?

  Ramazan Bayramı için geri sayım başladı. Milyonlarca vatandaş bayram tatili için plan yapmaya hazırlanırken çalışanlar ''Özel sektör çalışanlarına bayram tatili kaç gün?'' sorusunun cevabına odaklandı. Bayram tatili ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün yapılacak Bakanlar Kurulu Kabine Toplantısı ardından gerekli açıklamayı yapması bekleniyor. Özel sektör çalışanlarının bayram tatili ise resmi veya idari tatil ilan edilmesine bağlı olacak. Özel sektör yalnızca resmi tatilden faydalanabiliyor.

  Yazı kaynağı : www.tgrthaber.com.tr

  Ramazan Bayramı tatili 9 gün oluyor! Maske yasağı kalkıyor! Kabine toplandı Erdoğan açıklıyor

  Ramazan Bayramı tatili 9 gün oluyor! Maske yasağı kalkıyor! Kabine toplandı Erdoğan açıklıyor

  Milyonlarca memur başta olmak üzere çalışanların ve turizmcilerin dört gözle beklediği bayram tatili 9 gün olacak mı sorusu bugün cevabını buluyor. Beştepe'deki kritik Kabine Toplantısı saat 17:00'de Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında başladı. Sağlık bakanı Fahrettin Koca'nın "Bayramı bayram gibi kutlayacağız, eski günlerimize döneceğiz" sözleri de bugün kapalı alanlarda maske takma zorunluluğunun da kaldırılacağının ilk işareti oldu.

  Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, bugün Beştepe'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplandı. Saat 17:00'de başlayan toplantı gündeminde kritik konular var. Putin-Zelenski zirvesi için yürütülen diplomatik çabaların değerlendirileceği toplantıda, Ramazan Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılıp çıkarılmayacağı sorusuna cevap verilecek. Kapalı alanlarda maske takma zorunluluğunun da bugün kaldırılması bekleniyor. 

  9 günlük bayram tatili haberi geliyor
  Kabine toplantısından Ramazan Bayramı tatilinin uzatılması kararının çıkması bekleniyor. 2 Mayıs Pazartesi başlayacak bayram tatili, 4 Mayıs Çarşamba bitecek. Kabine toplantısında 5 ve 6 Mayıs tarihlerinin de tatil ilan edilmesi değerlendirilecek. Bu yönde bir karar alınırsa memurlar dokuz gün tatil yapacak. Turizm sektörünün canlandırılabilmesi için tatilin 9 güne çıkarılacağı ifade ediliyor. 

  Maske hayatımızdan tamamen çıkıyor mu?
  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın dün Adıyaman'da maske takmayıp, vatandaşlarla tokalaşması, öğrencilerle yanak yanağa fotoğraf çektirmesi dikkat çekti. Bakan Koca, "Bayramı bayram gibi kutlayacağız. Eski günlerimize döneceğiz. Kısıtlamanın daha çok olmadığı döneme inşallah geçiyoruz" dedi. Bakan Koca'nın bu sözleri, bugünkü Bakanlar Kurulu toplantısından kapalı alanlarda, okullarda, uçak, otobüs, tren ve toplu taşıma araçlarında maske takma zorunluluğunun kaldırılacağının ilk işareti olarak gösterildi. 

  Ukrayna savaşı ve müzakereler...
  İstanbul sürecinin Putin-Zelenskiy zirvesine taşınması için yürütülen diplomatik çabalar değerlendirilecek. Ukrayna'daki Türk ticaret gemilerinin durumu ve bölgeye yönelik insani yardımlar gözden geçirilecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ile yaptığı görüşme hakkında kurulu bilgilendirip gelecek günlerin planlaması yapılacak. 

  Ekonomide gündem enflasyon ve pahalılık
  Toplantıda, fahiş fiyatların önüne geçilmesi, halkın alım gücünün yükseltilmesi, gıda fiyatlarında fırsatçılık yapanlar ile stokçulara karşı önlemlerin daha da sertleştirilmesi konuları masaya yatırılacak. Ayrıca istihdamın artırılması ve işsizliğin azaltılmasına ilişkin ekonomi kararları da toplantının gündeminde olacak.

  Terörle mücadelede son durum
  Kabine toplantısında, hem yurt içinde hem de Irak ve Suriye'nin kuzeyinde yürütülen terörle mücadele operasyonları da değerlendirilecek. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın, Pençe-Kilit operasyonundaki son durum ile ilgili kabine üyelerini bilgilendirmesi bekleniyor.

  Vaka sayılarındaki düşüş sonrası maske yasağı
  Koronavirüs vaka sayıları ve vefat sayılarındaki düşüş de kabinede değerlendirilecek. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın ertelenen Bilim Kurulu'nu Kabine öncesi toplayabileceği belirtiliyor. Bu durumda okular başta olmak üzere kapalı alanlar ve seyahatlerdeki maske yasağının kaldırılabileceği ifade ediliyor. 

  Yazı kaynağı : www.internethaber.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap