Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  bahçelievler kongre merkezi kitap fuarı

  1 ziyaretçi

  bahçelievler kongre merkezi kitap fuarı bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Bahçelievler 1. Ulusal Kitap Fuarı başladı

  Bahçelievler 1. Ulusal Kitap Fuarı açıldı

  Bahçelievler 1. Ulusal Kitap Fuarı açıldı

  Bahçelievler Kongre Merkezi'nde ilki gerçekleşen fuarda 1 milyon kitap, kitapseverlerle buluştu. 70'e yakın yayınevinin stant açtığı fuarda, eser sahipleri de imza günleri ve söyleşilerde okurlarıyla buluştu. Her gün 09.00-19.00 saatlerinde açık olacak fuarın açılış töreni yapıldı. Fuarın açılış gününde yazar Pelin Çift ile Erhan Altunay söyleşi gerçekleştirdi. Açılışta konuşan Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, "Bugün kitap fuarımızın açılışını hep birlikte gerçekleştirdik. Buraya 1 milyon kitap geldi. Ama Bahçelievler'in nüfusu, 650 bin civarında. Toplam 1 milyon kişinin başka yerlerden de geldiğini düşünürsek tam 1 milyon kişiyle kitaplarımızı buluşturmuş olacağız. Tabii bu minimum hedefimiz" açıklamasını yaptı.

  "GENÇLERİMİZİN ÜCRETSİZ ULAŞIMLA FUARA GELMELERİNİ SAĞLIYORUZ"

  Amaçlarının özellikle çocuklar ve gençlere kitap okuma bilincini aşılamak olduğunu da belirten Bahadır şunları söyledi:

  "Belki şu ana kadar gazete, ellerine bile değmedi. Dijital platformlardan izlediler her şeyi. Ama kitabı sadece dijital alanlardan değil, kitabın o kokusunu alarak da okumalarını sağlamak istiyoruz. Özellikle ayrı yedi noktamızdan ücretsiz servislerimizle saat başı, bu fuara ulaşımı sağlıyoruz. Tüm gençlerimizi, yetişkinlerimizi, tüm İstanbul'u buraya davet ediyoruz. Öte yandan Türkiye Filateli Dernekleri Federasyonu'nun kuruluşunun 60. yılı vesilesiyle kitap fuarı etkinlik alanında açılan 'Tematik Pullar Sergisi' de' pul meraklıları tarafından fuar süresince gezilebilecek. Mutlaka gelenlerin pul sergisini de gezmesini öneririm." 

  FUARA GELECEK OLAN YAZARLAR

  "20 Kasım; Erdal Çakıcıoğlu, Gülten Doğruyol İncesu, Savaş Barkçin, Saniye Bencik Kangal. 21 Kasım; Bekir Develi, Alişan Kapaklıkaya. 22 Kasım; Sıtkı Aslanhan. 23 Kasım; Arif Tuncer Avcı, Tufan Gündüz, Merve Gülcemal. 24 Kasım; 1100+20:00, Bahadır Yenişehirlioğlu. 25 Kasım; Mine Sota, Hayati İnanç. 26 Kasım; Serdar Tuncer, Mete Yarar, Erdal Çakıcıoğlu, Gülten Doğruyol İncesu. 27 Kasım; Arif Tuncer Avcı, Hatice Kübra Tongar, Ahmet Şimşirgil."

  Yazı kaynağı : www.haber7.com

  BAHÇELİEVLER'DE 1'İNCİ ULUSAL KİTAP FUARI BAŞLADI

  BAHÇELİEVLER'DE 1'İNCİ ULUSAL KİTAP FUARI BAŞLADI

  Bahçelievler Belediyesi'nin 19-27 Kasım tarihlerinde düzenlediği Bahçelievler 1'inci Ulusal Kitap Fuarı ünlü yazarlar ile kitapseverleri bir araya getirdi. Bahçelievler Kongre Merkezi'nde ilki gerçekleşen fuarda 1 milyon kitap, kitapseverlerle buluştu.

  70'e yakın yayınevinin stant açtığı fuarda, eser sahipleri de imza günleri ve söyleşilerde okurlarıyla buluştu. Her gün 09.00-19.00 saatlerinde açık olacak fuarın açılış töreni yapıldı. Fuarın açılış gününde yazar Pelin Çift ile Erhan Altunay söyleşi gerçekleştirdi.

  Açılışta konuşan Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, 'Bugün kitap fuarımızın açılışını hep birlikte gerçekleştirdik. Buraya 1 milyon kitap geldi. Ama Bahçelievler'in nüfusu, 650 bin civarında. Toplam 1 milyon kişinin başka yerlerden de geldiğini düşünürsek tam 1 milyon kişiyle kitaplarımızı buluşturmuş olacağız. Tabii bu minimum hedefimiz' açıklamasını yaptı.

  'GENÇLERİMİZİN ÜCRETSİZ ULAŞIMLA FUARA GELMELERİNİ SAĞLIYORUZ'

  Amaçlarının özellikle çocuklar ve gençlere kitap okuma bilincini aşılamak olduğunu da belirten Bahadır şunları söyledi:

  'Belki şu ana kadar gazete, ellerine bile değmedi. Dijital platformlardan izlediler her şeyi. Ama kitabı sadece dijital alanlardan değil, kitabın o kokusunu alarak da okumalarını sağlamak istiyoruz. Özellikle ayrı yedi noktamızdan ücretsiz servislerimizle saat başı, bu fuara ulaşımı sağlıyoruz. Tüm gençlerimizi, yetişkinlerimizi, tüm İstanbul'u buraya davet ediyoruz. Öte yandan Türkiye Filateli Dernekleri Federasyonu'nun kuruluşunun 60. yılı vesilesiyle kitap fuarı etkinlik alanında açılan 'Tematik Pullar Sergisi' de' pul meraklıları tarafından fuar süresince gezilebilecek. Mutlaka gelenlerin pul sergisini de gezmesini öneririm.'

  '1'İNCİSİNE ŞAHİT OLMAK HEYECAN VERİCİYDİ'

  Fuara tarih kitapları almak amacıyla gelen 24 yaşındaki Serdar Karataş ise ?İstanbul'da hem öğrenciyim hem de çalışıyorum. Çalıştığım zamanlarda bolca boş vaktim oluyor. Bunu da kitap okuyarak değerlendiriyorum. Tarihle ilgili şeyler okumayı çok seviyorum. Bahçelievler'de 1'inci kitap fuarı yapılmasına çok şaşırdım. Buna hani tanıklık etmek güzel bir şeydi. Burada gayet güzel kitaplar var ve tarihle ilgili de birçok fotoğraf gördüm çok hoşuma gitti. Şu an 1 kitap aldım. Almaya devam edeceğim? dedi.

  'ÇOK UCUZA TEST KİTAPLARI BULDUM'

  Fuara babasıyla katılan 14 yaşındaki Gökçe Sayar da ?Kitap almaya ve kitap bakmaya geldik. Burası gençler için çok sosyal bir ortam. Bizim evimize de çok yakın. Muhtemelen hafta içi de buraya bol bol gelirim kitap almak için. Ayrıca çok uygun test kitapları var. Çok iyi bir yer yani. Çok iyi oldu. Umarım devamı gelir böyle. Sürekli etkinlikler yapılır? diye konuştu.

  Fuara 2 çocuğuyla geldiğini belirten 37 yaşındaki Beyza Doğan da şunları söyledi:

  'Çocuklarımızın etkinlik kitaplarını aldık. Onlara bıraktık. Biz kendimize kitap bakmaya devam ediyoruz eşimle. Kitap fuarlarını çok sevdiğimiz ve Bahçelievler'de böyle bir etkinlik yaptığı için çok memnunuz. Gelmek istediğimiz yazarlar hafta içi gelecekmiş. Onun için biraz üzgünüz gelemeyeceğimiz için. Fiyatlar ise gayet normal. Böyle etkinliklerin devam etmesini istiyoruz.'

  FUARA GELECEK OLAN YAZARLAR

  '19 Kasım; Pelin Çift, Erhan Altunay ve Nurullah Genç.

  20 Kasım; Erdal Çakıcıoğlu, Gülten Doğruyol İncesu, Savaş Barkçin, Saniye Bencik Kangal.

  21 Kasım; Bekir Develi, Alişan Kapaklıkaya.

  22 Kasım; Sıtkı Aslanhan.

  23 Kasım; Arif Tuncer Avcı, Tufan Gündüz, Merve Gülcemal.

  24 Kasım; 1100+20: 00, Bahadır Yenişehirlioğlu.

  25 Kasım; Mine Sota, Hayati İnanç.

  26 Kasım; Serdar Tuncer, Mete Yarar, Erdal Çakıcıoğlu, Gülten Doğruyol İncesu.

  27 Kasım; Arif Tuncer Avcı, Hatice Kübra Tongar, Ahmet Şimşirgil.?

  Yazı kaynağı : www.sondakika.com

  Bahçelievler Birinci Ulusal Kitap Fuarı törenle açıldı

  Bahçelievler Birinci Ulusal Kitap Fuarı törenle açıldı


  Bahçelievler Belediyesi Kongre merkezinde ilki gerçekleştirilen fuarda 1 milyon kitap okurla buluşturulacak. 70'e yakın yayınevinin stant açtığı fuarda Eser sahipleri imza günleri ve söyleşilerle kitapseverlerle bir araya gelecek. 8 gün sürecek 1'inci Bahçelievler Kitap Fuarı açılışı, Yazar Pelin Çift ve Yazar Erhan Altunay'ın kitapseverlerle bir araya geldiği söyleşi sonrasında düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Öte yandan Türkiye Filateli Dernekleri Federasyonu'nun kuruluşunun 60'ıncı yılı dolayısıyla Kitap Fuarı etkinlik alanında açılan ‘Tematik Pullar Sergisi' de pul meraklıları tarafından fuar süresi boyunca gezilebilecek.

  “ Bir milyon kitabı bir milyon kişi ile buluşturmayı hedefliyoruz.”

  Açılışta Konuşan Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır; “ Bahçelievler'de 1'inci Ulusal Kitap Fuarını gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık 70 tane yayınevi stant açtı ve fuarda bir milyon kitap bulunuyor. Başka ilçedeki vatandaşlarımızın da gelmesiyle bir milyon kitabı bir milyon kişi ile buluşturmayı hedefliyoruz. Burada amacımız gençlerde ve çocuklarda okuma bilinci oluşturmak. Gençlerimiz belkide bu güne kadar ellerine gazete almadı, dijital platformlarda okudular ama kitabı sadece dijital alanlarda değil, kitabın o kokusunu alarak okumalarını sağlamak hedeflerimiz arasında yer alıyor. Özellikle Üniversitelerimize fuar alanı için servis koyduk. Bu gün başlıyor haftaya Pazar gününe kadar, 9 gün boyunca Bahçelievler Kongre merkezimizde 70 yayın evimizin bulunduğu kitap fuarına, Bahçelievler de bulunan vatandaşlarımızı, tüm İstanbullu Vatandaşlarımızı ve gençlerimizi mutlaka kitap fuarımıza bekliyoruz. Aynı zamanda bugün pul sergisinin de açılışını yapıyoruz. Filateli Dernekleri Federasyonu'nun 60'ıncı yılı dolayısıyla çok kapsamlı bir pul sergisi var. Kitap fuarına gelen vatandaşlarımızın pul sergisini de gezmelerini bekliyoruz. ” Şeklinde konuştu.

  “Genellikle tarih ve dini kitapları okuyorum.”

  Kitap almak için Fuara gelen Serdar Karataş, “ Öğrenciyim aynı zamanda çalışıyorum. Kitap almak için buradayım. Genellikle tarih ve dini kitapları okuyorum. Benim işim çok zor bir iş olmadığı için genellikle gün içerisinde kitap okumaya çalışıyorum. Alan olarak yeterli bir yer şimdiye kadar aradığım kitapları bulabildim. Şimdiye kadar bir kitap aldım ama biraz daha bakacağım.” Dedi.

  “Devamının gelmesini çok isteriz.”

  Çocukları ile birlikte Fuara gelen Beyza Doğan, “ Çocuklarımızla birlikte geldik, çocuklarımıza kitaplarını aldık şimdi eşimle birlikte dolanıyoruz. Biz kitap fuarlarını çok sevdiğimiz için Belediyemizin böyle bir etkinlik yapması bizi çok memnun etti ama görmek istediğimiz yazarlar hafta içi gelecekmiş onun için biraz üzgünüz, inşallah gelmeye çalışacağız. Devamının gelmesini çok isteriz alan olarak yeterli gibi geliyor. Çocuklarıma ve eşime kitap aldık şimdilik. Fiyatlarda normal, çok yüksek gelmedi bize.” Gibi ifadeler kullandı.
  “bazı ilkler yapılıyor.”

  Ailecek Fuara katılan Erkan Doğan, “ Belediyemizin bünyesinde bugüne kadar böyle bir fuar olmadı, bazı ilkler yapılıyor. Alan diğer fuar alanları kadar büyük değil ama deneyerek zamanla olur bazı şeyler. Teşekkür ederiz fuar için. Çocuklarıma ve bana kitap aldık, birazdan eşim içinde bakacağız.” dedi.

  Şaban Tektaş
   

  iha.com.tr üzerindeki haberler özet şeklinde yayınlanmaktadır. Haberin video, fotoğraf ve metnine Abone panelinden ulaşabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.iha.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap