Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  başkent kart nerelerde geçerli

  1 ziyaretçi

  başkent kart nerelerde geçerli bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Başkent Kart

  Para yatırıp çekebilir, kartınızı kişiselleştirdikten sonra ise karttan karta para gönderebilir ve diğer tüm işlemlerinizi yapabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.baskentkart.com.tr

  Başkent Kart ne işe yarar, nasıl kullanılır, avantajları neler?

  Başkent Kart ne işe yarar, nasıl kullanılır, avantajları neler?

  Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin (ABB) ulaşım, alışveriş, sağlık ve fatura işlemlerinde kullanılabilmesi amacıyla hayata geçirdiği Başkent Kart sayesinde ihtiyaç sahibi aileler, kartlarına yüklenen paralarla alışverişini kendisi yapabiliyor. Ankara'da sosyal yardımların koli ile dağıtılması da Başkent Kart ile kaldırılmış oldu.

  BAŞKENT KART NE İŞE YARAR?

  Başkent Kart, tüm dünyada geçerli olan ve içerisinde barındırdığı sosyal yardım ekosistemi ile birlikte kullanan vatandaşlara çeşitli ayrıcalıklar sunan bir şehir kartıdır.

  Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin (ABB) hizmetlerinden Ankaralı vatandaşların kolayca yararlanmasını sağlamayı hedefleyen Başkent Kart, oluşturduğu ekosistemiyle birlikte sunduğu avantajlarla her türlü alışveriş imkanı sunuyor, nitelikli sosyal yardım yapılmasını sağlıyor. Kredi kartlarına benzeyen çipe sahip olan Başkent Kart, ön ödemeli para kartıdır.

  Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş tarafından açıklanan 'Kara Kış Destek Paketi' kapsamında sosyal yardım alan 186 bin 209 ailenin Başkent Kartı'na, 16 Kasım 2021 tarihi itibarıyla 500'er TL tutarında doğal gaz ödemesi yapıldı. Yavaş, 4 ay boyunca bu ailelere toplamda 2 bin 150'şer TL'den 400 milyon 349 bin 350 TL'lik doğal gaz desteğinin sağlanacağını duyurdu.

  baskentkart.jpg

  BAŞKENT KART ÖZELLİKLERİ NELER?

  Başkent Kart, güvenli bir şekilde alışveriş yapmaya, fatura ödemeye, para çekmeye ve yatırmaya imkan vererek parayı hızlı ve güvenilir şekilde kullanmaya yardımcı olur.

  Temassız ödeme teknolojisine sahip olan Başkent Kart, POS ve ödeme cihazlarına yaklaştırarak 1 saniyeden kısa sürede ödeme yapılmasını sağlar.

  Temassız ödeme logosu bulunan tüm iş yerlerinden güvenle ödeme yapılabilir.

  Mastercard altyapısını kullanan Başkent Kart, dünya genelinde online ya da fiziksel alışverişlerde de kullanılabiliyor.

  BAŞKENT KART NASIL KULLANILIR?

  Başkent Kart'a para yükleme, karttan para gönderme, fatura ödeme ve kart hareketi detayları için Başkent mobil uygulamasındaki Başkent Cüzdan menüsü kullanılabilir. Kartla yapılan alışverişlerden elde edilen komisyon sosyal yardım havuzuna aktarılacak.

  İhtiyaç sahipleri bu kartlarla belediye tarafından yüklenen limitleri kadar alışveriş yapabilecek. Kartın en önemli özelliği ise sosyal yardımlara destek olması. Kartı ihtiyaç sahipleri ile birlikte tüm Ankaralılar da kullanabilecek. Başkent Kart'ta kart ücreti ya da aidat bulunmuyor, alışverişlerde komisyon da alınmıyor.

  BAŞKENT NASIL ALINIR, KİMLER BAŞVURABİLİR?

  İhtiyaç sahiplerine verilen Başkent Kart için başvurular Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin forms.ankara.bel.tr adresini ziyaret ederek istenen bilgileri doldurmak gerekiyor. Öncelikle Ankara'da ikamet eden ihtiyaç sahiplerine verilen Başkent Kart almaya hak kazanan vatandaşlara cep telefonu ile bilgilendirme yapılıyor.

  BAŞKENT KART BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYIN

  İHTİYAÇ SAHİBİ BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYIN

  BAŞKENT KART ÜYE İŞYERLERİ LİSTESİ İÇİN TIKLAYIN

  Yazı kaynağı : www.karar.com

  Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkent ve Kart Şikayetleri - Şikayetvar

  Başkent Kart hangi marketlerde geçerli?

  Başkent Kart hangi marketlerde geçerli?

  Başkent Kart hangi marketlerde geçerli?

  Devamlı bir şekilde sosyal yardım desteklerine yenilerini ekleyen Ankara belediyesi, bu defa sosyal yardım kartı ile Ankaralılara destek oluyor. Sosyal yardım kartı ile alakalı olarak merak edilen sorulara yanıt ise Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden geliyor. Ankara sosyal yardım kartı hangi marketlerde geçerli oluyor? Ankara sosyal yardım kartı başvurusu ne şekilde yapılır 2021? İşte Ankara sosyal yardım kartı başvuru merkezleri…

  Ekonomik şartların farklı nedenlerden ötürü kötüleşmesi Türkiye’de yoksul kesimin giderek atmasına neden oluyor. Bunun bilincinde olan Ankara Belediyesi sosyal yardım desteklerine devamlı olarak yeni bir paket ekliyor. Özellikler pandemi dönemi içerisinde gelir kaybı yaşayan esnafa can suyu olması beklenmekte olan sosyal yardım kartı, geçen aydan beri Ankaralılarla buluşuyor.

  Ankara Sosyal Yardım Kartı Hangi Marketlerde Geçerli Oluyor?

  Ankaralıların cevabını arattığı “Ankara sosyal yardım kartı hangi marketlerde geçerli?” sorusuna yanıt veren Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankaralı vatandaşlarımıza uzun bir market listesi sunuyor. Ankara’nın her yakasında yer alan bu marketler tam olarak 162 şubede Ankaralılara hizmet veriyor. İşte, Ankara sosyal yardım kartının geçtiği marketlerin adları:

  Bazı marketlerin Listesi

  -  Altunbilekler,

  -  Soykan,

  -  Bildirici,

  -  Damla,

  -  Çelikler,

  -  Güreller,

  -  Öğütler,

  -  Yunus Market,

  -  Şekerciler.

  Sıkça Sorulan Sorular

  Başkent Kart Nedir?

  Ankara Büyükşehir Belediyesinin hizmetlerinden tüm Ankara’da yaşayan vatandaşların çok kolay bir şekilde yararlanmasını sağlayacak Türkiye’nin en gelişmiş şehir kartıdır.

  Nasıl Başkent Kart Sahibi Olabilirim?

  Başkent Kart'a erişmek isteyen vatandaşlarımız, Ankara Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası A-Blok’ta bulunan Başkent Kart bankosundan 10₺ karşılığında teslim alabilirler.
  Sosyal destek için Başkent kart almak isteyen vatandaşlarımızın öncelikle sosyalhizmetler.ankara.bel.tr adresinden başvurularını  yapmaları gerekmektedir.

  Başkent Karttan Para Çekebilir miyim?

  Para yatırıp çekebilir, kartınızı kişiselleştirdikten sonra ise karttan karta para gönderebilir ve diğer tüm işlemlerinizi yapabilirsiniz.

  Başkent Kartın Aidat Ücreti Var mı?

  Türkiye’nin en kapsamlı şehir kartı bir çok alanda hayatınızı kolaylaştırırken, siz de herhangi bir kart aidatı ödemezsiniz

  Başkent Kart ile Fatura Ödeyebilir miyim?

  Başkent Mobil cüzdan üzerindeki “Fatura Ödeme” menüsünde bulunan kısımdan ASKİ faturalarını ödeyebilirsiniz. Yakın bir zaman da  anlaşmalı tüm kurumlara ait fatura ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebileceğinizi düşünüyoruz.

  Yazı kaynağı : www.ankaragundem.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap