Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  başkent kart gıda yardımı ne zaman verilecek 2023

  1 ziyaretçi

  başkent kart gıda yardımı ne zaman verilecek 2023 bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Doğalgaz desteğinde ilk ödeme 5 Ocak’ta

  Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkent Kart ve Gıda Şikayetleri - Şikayetvar

  Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkent Kart Kaç Ayda Bir Yüklenecek

  Öğrencilere 'kantin desteği' ödemesi başlıyor! Kontenjan sınırlı, ilk başvuranların hesabına yatırılıyor

  Türkiye'de son 24 yılın en yüksek enflasyonu 2022 yılında yaşandı. Yanlış ekonomi politikaları nedeniyle hayat pahalılığı hat safhaya çıkarken, bakanlıklar ve belediyeler düşük gelirli hanelere maddi yardımda bulunuyor. 2023 yılında 'Türkiye Aile Destek Programı'nın kapsadığı kişi sayısı ve bütçesi artırıldı.

  KANTİN DESTEĞİ ÖDEMELERİ YENİ YILDA BAŞLIYOR

  Pandemi döneminde 'Ankara Tek Yürek' sosyal yardımlaşma kampanyasını başlatan ve ihtiyaç sahiplerine ödemeleri kolaylaştıran 'Başkent Kart' uygulamasını hayata geçiren Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), 2023 yılından itibaren sosyal yardım alan ailelerin Başkent Kartlarına çocuklarının kantin masraflarının karşılanması amacıyla aylık kişi başı 330 TL tutarında destek yatırılacağını duyurdu.

  İlk etapta pilot ilçelerde başlayacak olan desteğin ilerleyen süreçte 60 bin öğrenciye ulaşması hedefleniyor. ABB'nin sosyal yardım alan ailelerin çocuklarının kantin masrafları için yapacağı destek, Başkent Kartlara yüklenecek ve bakiyeler sadece kantin harcamalarında kullanılabilecek.

  kantin-destegi-odemeleri-ne-zaman.jpg

  ÖĞRENCİ BAŞINA 330 TL ÖDENECEK

  Kantin desteği ile ilgili açıklamayı sosyal medya hesaplarından yapan ABB Başkanı Mansur Yavaş, "Yalnızca eğitimde değil yaşamda da fırsat eşitliği gerekiyor. Çocuklarımız için biz hep buradayız" ifadelerini kullandı.

  Mansur Yavaş'ın videolu yaptığı açıklamada aktardıkları şöyle:

  "Her gün haberlerde okula aç giden ve okulda aç kalan çocuklarımızı üzülerek takip ediyoruz. Bunlardan en etkili olanı ise okullarda açlıktan dolayı ağlayan çocukların olduğu haberdi. Bu haberler bizlerin sorumluluğunu daha da artırıyor.

  Bu nedenle, sosyal yardım alan ailelerimizin çocukları için yılbaşından sonra ilk olarak pilot bölgelerde, ardından da tüm Ankara'da Başkent Kartla kantin alışverişi dönemini başlatıyoruz. Öğrenci başına aylık 330 lira destekte bulunarak evlatlarımızın beslenmeleri için kıymetli bir adım atmış olacağız...

  SMA testi, çocuk tarama testi, kreşler, doğal gaz desteği, et desteği, kırtasiye desteği, öğrenci abonmanı, öğrenci su indirimi, ücretsiz internet, barınma merkezleri, sınav ücreti ödemeleri, teknoloji merkezleri… Bunların hepsi çocuklarımız için...

  En büyük projemiz, nesillerce süren yoksulluğu çocuklarımız için makus bir gelecek olmaktan çıkarıp, onların gelişimlerini ve eğitimlerini tamamlayarak aydınlık bir geleceğe sahip olmalıdır."

  KANTİN DESTEĞİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

  Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin öğrenciler için başlattığı kantin desteği ödemeleri, sosyal yardım almaya hak kazanan ailelere veriliyor.

  Öğrenci başına 330 TL kantin desteği almak için ABB'nin sosyalhizmetler.ankara.bel.tr internet sitesindeki sosyal yardım başvuru formunu doldurarak başvuru yapmak gerekiyor.

  Başvurunun onaylanması halinde ABB yetkilileri başvuran aileyle iletişime geçerek ihtiyaç sahibi olduğunu teyit ederek Başkent Kart aracılığıyla sosyal yardım ödemelerini gerçekleştiriyor.

  KANTİN DESTEĞİ BAŞVURU SAYFASI

  ANKARA SOSYAL YARDIM BAŞVURU FORMU

  TÜRKİYE AİLE DESTEK PROGRAMI BAŞVURU EKRANI

  E-DEVLET SOSYAL YARDIM BAŞVURU SAYFASI

  Yazı kaynağı : www.karar.com

  BAŞKENT KART EN ÇOK GIDA HARCAMALARINDA KULLANILDI

  BAŞKENT KART EN ÇOK GIDA HARCAMALARINDA KULLANILDI

       Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın “bir elin verdiğini diğeri görmeyecek” diyerek öncelikle sosyal yardım alan ailelere yönelik dağıtılan ve Türkiye’nin en geniş kapsamlı şehir kartına dönüşen ‘Başkent Kart’ ile 21 Mayıs-21 Aralık 2021 tarihleri arasında toplam 284 milyon 933 bin 611 TL’lik harcama yapıldı. Başkent Kart’ın kullanıldığı alışverişlerde 136 milyon 990 bin 741 TL ile en büyük payı gıda harcamaları oluştururken, oyuncak alışverişlerindeki artış da dikkat çekti.

     İnsan odaklıve çağdaş yönetim anlayışı ile sosyal yardım alan vatandaşların hayatını kolaylaştırarak ihtiyaçlarının seçimini kendilerine bırakan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın başlattığı “Başkent Kart” kullanımı her geçen gün artıyor.

      Sosyal yardım alan aileler başta olmak üzere diğer vatandaşlar tarafından kullanılan Başkent Kart ile 21 Mayıs-21 Aralık 2021 tarihleri arasında toplam 284 milyon 933 bin 611 TL’lik harcama yapıldı. Yapılan alışverişlerde en büyük payı 136 milyon 990 bin 741 TL ile gıda harcamaları oluşturdu.

  OYUNCAK HARCAMALARI DİKKAT ÇEKTİ

       Sadece sosyal yardım alan ailelerin değil Türkiye’nin en geniş kapsamlı şehir kartına dönüşen Başkent Kart kullanımı verileri arasında1 milyon 127 bin 792 TL ile oyuncak harcaması dikkat çekti.

        220 bin sosyal yardım alan aile ile 110 bin vatandaş tarafından eğitimden sağlığa, yemekten giyime, fatura ödemelerinden bebek ürünlerine kadar birçok alanda kullanılan Başkent Kart kısa bir süre içinde ise 70 bin çiftçiye dağıtılacak. Yaklaşık 400 bin kullanıcıya ulaşacak Başkent Kart ile 21 Mayıs’tan bugüne kadar yapılan harcama kalemleri ve tutarları ise şöyle:

  -Sağlık: 573.989 TL 

  -Eğitim: 2.312.306 TL 

  -Giyim: 9.230.379 TL 

  -Oyuncak, Hediyelik eşya ve oyun: 1.127.792 TL 

  -Bebek ürünleri: 664.289 TL 

  -Restoran, kafe, yemek hizmetleri: 12.316.312 TL 

  -Gıda: 136.990.741 TL 

  -Kamu hizmetleri ve fatura ödeme: 47.682.852 TL 

  -Diğer: 74.034.951 TL            

  BAŞKENT’İN ÖDÜLLÜ KARTI İLE SOSYAL YARDIM ALAN AİLELERE DESTEK

      Kredi kartlarındaki gibi çipli ve temassız ödeme imkânına sahip ön ödemeli para kartı olan Başkent Kart, kullanıma açılmasının ardından 7 ay geçmesine rağmen finans ve teknoloji alanlarında aldığı ödüllerle de adını tüm dünyaya duyurdu.

     Başkent Kart’ın teknolojik altyapısını hazırlayan Birleşik Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Anonim Şirketi, “Sardis Ödülleri” kapsamında 3 altın ödül alırken, Fast Company Dergisi’nin uluslararası platformda düzenlediği “Most Innovative Campanies” araştırması sonucunda ise dünyanın en iyi 7’nci inovatif şirketi oldu.

     İhtiyaç sahipleri Büyükşehir Belediyesi tarafından yüklenen limitler doğrultusunda harcama yapabilirken, Başkent Kart sahibi diğer vatandaşların yaptığı harcamalarla elde edilen komisyon da yıl sonunda sosyal yardım havuzuna aktarılacak.

      Başkent Kart sahibi olmak isteyen vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi A Blok Ana Hizmet Binası ile ASKİ Genel Müdürlüğü’ndeki başvuru noktalarına gelerek kart başvurusu yapabiliyor.

  Yazı kaynağı : www.ankara.bel.tr

  HİÇBİR ÇOCUK ÜŞÜMESİN: ANKARA BÜYÜKŞEHİR’İN 180 BİN AİLEYE DOĞAL GAZ DESTEĞİ YENİDEN BAŞLIYOR

  HİÇBİR ÇOCUK ÜŞÜMESİN: ANKARA BÜYÜKŞEHİR’İN 180 BİN AİLEYE DOĞAL GAZ DESTEĞİ YENİDEN BAŞLIYOR

  ABB sosyal yardım alan yaklaşık 180 bin aileye 500’er TL doğal gaz desteği verecek. Sadece doğal gaz ödemelerinde kullanılabilecek olan destek 5 Ocak 2023 tarihinde Başkent Kart’lara yatırılacak.

   

  Kentte yaşayan çocukların eşit şartlarda eğitim görmesi ve gelişimlerini eşit şartlarda sağlayabilmeleri için SMA testinden çocuk tarama testine, et desteğinden kırtasiye ve internet desteğine kadar birçok öncü uygulamayı hayata geçiren Ankara Büyükşehir Belediyesi, doğal gaz desteğine devam ediyor.

  “Hiçbir çocuk üşümesin” anlayışıyla Türkiye’de ilk kez geçtiğimiz yıl Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan doğal gaz desteği uygulaması için bu seneki ödeme 5 Ocak 2023 tarihinde yapılacak.

   

  DESTEKLER DEVAM EDECEK

  Zorlu ekonomik koşullarda vatandaşların yanında olmak adına yeniden başlayacak olan uygulamada Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından sosyal yardım alan yaklaşık 180 bin aileye 500’er TL doğal gaz desteği yatırılacak. İlk ödemenin ardından, hükümetin daha önce açıkladığı doğal gaz desteği yatırılmazsa diğer kış aylarında da doğal gaz ödemeleri sürecek. Hükümetin desteği yatırması halinde ise destekler nakdi yardım olarak genel kapsamda devam edecek. Sosyal yardım alan aileler, Başkent Kartları ile abone numaralarını girerek gaz kiosklarından doğal gaz kartlarına yükleme yapabilecek ya da faturalı borçlarını ödeyebilecek.

  Yazı kaynağı : www.ankara.bel.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap