Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  başarı teşvik programı başvuru e devlet

  1 ziyaretçi

  başarı teşvik programı başvuru e devlet bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Belge Durumu, Teşvik ve Hibe Sorgulama

  Başarılı öğrencilere 3 bin 300 TL eğitim desteği! Başarı Teşvik Programı başvuruları başlıyor

  Başarılı öğrencilere 3 bin 300 TL eğitim desteği! Başarı Teşvik Programı başvuruları başlıyor

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başarı Teşvik Programı'nın lise ve üniversite öğrencilerine verileceği duyurdu.

  Başarı Teşvik Programı ile ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bütçe ayırdığımız Teşvik Programı'nda öğrencilerimize ve gençlerimize başarılar diliyorum. 1.5 milyar lira, detaylar Aile ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından açıklanacak" ifadelerini kullandı.

  EĞİTİM DESTEĞİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

  3 bin 300 TL ile 5 bin 500 TL arasında değişen eğitim yardımı, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) veya Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) tarafından tespit edilen başarılı öğrencilere yapılacak.

  Başvuru süreciyle ilgili detaylar yönetmeliğin çıkmasıyla belli olacak. Başvurular için herhangi bir açıklama henüz yapılmadı.

  basari-tesvik-programi-nedir.jpg

  EĞİTİM DESTEĞİNDEN KİM FAYDALANABİLİR?

  Sosyal yardım alan ailelerin çocuklarına eğitim desteği verilecek. Sınıfta dereceye giren ilk ve orta öğretim öğrencilerine net asgari ücretin yüzde 60'ı ödenecek.

  2022 yılında net asgari ücret 5 bin 500 TL olarak belirlenmiş olduğu için bu durumda ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri 3 bin 300 TL ödeme alacak.

  2023 asgari ücrete bağlı olarak eğitim desteği tutarı da değişecek.

  'Başarı Teşvik Programı' adı verilen eğitim yardımında öğrencilerin sınıflarında dereceye girmesi şartı aranacak.

  Sosyal yardım alan ailelerin meslek lisesi mezunu öğrenciler ile lise sonrası meslek edindirme kurslarına giderek iş hayatına atılacak gençler de net asgari ücrete orantılı destek alacak.

  TÜRKİYE AİLE DESTEK PROGRAMI BAŞVURU SAYFASI

  E-DEVLET SOSYAL YARDIM BAŞVURU EKRANI

  SOSYAL YARDIM BAŞVURU SORGULAMA SAYFASI

  Yazı kaynağı : www.karar.com

  Devletten karne hediyesi! Başarı Teşvik Programı başlıyor! Karnesini gösteren öğrencilere 5.104 TL ödeme MÜJDESİ! Anaokulu, ilkokul, ortaokul...

  Devletten karne hediyesi! Başarı Teşvik Programı başlıyor! Karnesini gösteren öğrencilere 5.104 TL ödeme MÜJDESİ! Anaokulu, ilkokul, ortaokul...

  ERDOĞAN, ŞUNLARI KAYDETTİ:

  "Sosyal yardım alma hakkına sahip ailelerimize mensup, devlet okullarında okuyan ve sınıflarında dereceye giren ilk ve ortaöğretim öğrencilerimize net asgari ücretin yüzde 60'ına kadar, yükseköğretim öğrencilerimize net asgari ücret kadar dönem arasında yapılacak şekilde başarı desteği vereceğiz. Ayrıca dört yıllık örgün eğitim yapan yükseköğretim kurumlarını kazanan aynı kapsamdaki öğrencilerimize aylık 100 lira destek ödemesi yapacağız.

  Yazı kaynağı : www.takvim.com.tr

  Karnesi iyi gelen öğrencilere 5104 TL verilecek: İşte başarı teşvik programı 81 il başvurusu

  Başarı Teşvik Programı nedir, başvurular nasıl ne zaman yapılacak, şartları neler?

  ÖĞRENCİ DESTEĞİ MÜJDESİ! Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: Başarı Teşvik Programı başvuruları ne zaman başlıyor, şartları nelerdir? 2022 Başarı Teşvik Programı desteği ne kadar, kaç TL, kimlere verilecek?

  ÖĞRENCİ DESTEĞİ MÜJDESİ! Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: Başarı Teşvik Programı başvuruları ne zaman başlıyor, şartları nelerdir? 2022 Başarı Teşvik Programı desteği ne kadar, kaç TL, kimlere verilecek?

  İşte konuyla ilgili Başkan Erdoğan'ın açıklaması şöyle;

  ''Hayata geçireceğimiz yeni bir sosyal yardım faaliyeti de şimdi gençlerimize, öğrencilerimize sesleniyorum: Başarı teşvik programı. Sosyal yardım alma hakkına sahip ailelere mensup devlet okullarında okuyan ve sınıflarında dereceye giren ilk ve ortaöğretim öğrencilerimize net asgari ücretin yüzde 60'ına kadar, yükseköğretim öğrencilerimize net asgari ücret kadar dönem arasında yapılacak şekilde başarı desteği vereceğiz.

  Ayrıca dört yıllık örgün eğitim yapan yüksek öğretim kurumlarını kazanan aynı kapsamdaki öğrencilerimize aylık 100 lira destek ödemesi yapacağız.

  Ayrıca, 4 yıllık örgün eğitim yapan yükseköğretim kurumlarını kazanan aynı kapsamdaki öğrencilerimize aylık 100 lira destek ödemesi yapacağız. YÖK'ün belirlediği dünyada ilk 500 üniversiteye girme hakkı kazanan aynı kapsamdaki öğrencilerimize devletlerinin yanında olduğunu hissettirecek başarı destekleri sağlayacağız.''

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap