Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  başak kadını kova erkeği uyumu

  1 ziyaretçi

  başak kadını kova erkeği uyumu bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Başak Burcu Kadını Kova Burcu Erkeği Uyumu

  başak burcu kadını kova burcu erkeği ilişkisi

  Aşkta kova erkeği ve başak kadını uyumluluğu

  Burçlar arasında karşıt kelimesinin tanımını arıyorsanız kova ve başaktan ötesine bakmanıza gerek yok. Karşıtların birbirini çektiğini söylerler ve bu nedenle bunu bir mücadele olarak da görebilirsiniz.

  Kova erkeği ve başak kadını karşıt kutuplar gibidir. Başak kadını hayatında düzen ve hassasiyet sever, organizedir ve iyi plan yapar.

  Ama kova bambaşka. Spontan, dürtüsel ve kaotiktir. İkisinin tatile gittiğini düşünün. Başak kadını önceden gidecekleri yeri, oteli, plajları, restoranları, uçuş saatlerini araştırır.

  Kova erkeği ise hadi çanta toplayalım, bir karavan kiralayalım ve yolun nereye gittiğine bakalım der.

  Bu nedenle birbirleri için sundukları öneriler korkutucu olacaktır. İkisi arasındaki ilişki bu nedenle zor başlar ama bu zorluğun üstesinden gelebilirler mi?

  Uyumluluğa bakmadan önce ikisinin temel özelliklerine bir bakalım.

  Kova ve Başağın Özellikleri

  Pozitif özellikleri: toleranslı, bireysellik, vizyon, açık fikirlilik, orijinallik.

  Negatif özellikleri: nevrotik, kolayca dikkati dağılan, kopuk, bağlanmayan, egzantrik.

  Kova burcuna dahil olanlar genelde ikinci çocukluk yaşayan yaşlı ruhlar olarak tanımlanırlar. Bilgi birikimini severler ve bunu paylaşmak isterler.

  Genelde açık fikirli ve liberal insanlardır. Hayatın onlara sunduğu herşeyi deneyimlemek isterler. Uranüsün etkisi nedeniyle kendi davullarının ritmini takip eden sıradışı insanlar olurlar.

  Uranüs özgürlük ve beklenmeyenin gezegenidir. Ani değişimleri, sistemdeki değişimleri, eski yöntemleri sarsmayı ve yeniyi getirmeyi temsil eder. Uranüs sıradışı ve özeldir.

  Kova yaratıcıdır ve genelde bir sanat dalında çalışır. Bu müzik de olabilir, resim de olabilir, mücevherat ve terzilik gibi şeyler de olabilir.

  Hayal güçlerini kullanacaklardır.

  Zodyağın vizyoneridirler ve insanoğlu için ruhani farkındalık ve tolerans ile bağlantılıdırlar.

  Pozitif özellikleri: pratik, dürüst, açık zihinli, kibar, organize, nazik, toplumsal ruhlu.

  Negatif özellikleri: eleştirel, endişeli, utangaç, kötümser, sinirli, çatışmacı.

  Başak endişelidir. Çünkü her şeyin mükemmel olmasını ister. Ancak o zaman keyif alabilir. Başak daima bir projeyi bitirmek için geç saatlere kadar çalışan kişidir.

  Ancak başağın daha derin bir ihtiyacı da vardır ve bu başkalarına hizmet etme, yardımcı olma ihtiyacıdır. Bunun sonucunda onu genelde sağlık ve hastane sanayisinde servis mesleklerinde görebilirsiniz.

  Başağın toprak burcu olmasıyla gelen bir sorumluluk anlayışı vardır. Büyük bir iş etiği vardır ve çok analitiktir. Zamanlama yetisi mükemmeldir. İşe geç kalan bir başak göremezsiniz.

  Merkür tarafından yönetildiği için iyi iletişim yetenekleri vardır. Ancak kendilerine dair çok yüksek beklentileri olduğu için, genelde başkalarına karşı sabırsız ve aşırı eleştirel olabilirler.

  Başak titiz, yöntemlidir ve verilen görevleri mükemmellik ve gurur ile tamamlar.

  Kova Erkeği ve Başak Kadını Uyumluluğu

  Kova erkeği ve başak kadınının kazara tanışması pek ihtimalli değil. Birisi onları tanıştırana kadar birbirlerine denk gelme ihtimalleri neredeyse yok.

  Başak kadınının sessiz, iddiasız doğası kova erkeğinin ilgisini çekmez. Benzer şekilde, kovanın gürültülü ve dürtüsel yapısı klasik bir başak kadınını ondan uzak tutacaktır.

  Şimdi tanıştıklarını ve bir şekilde ilişkide olduklarını varsayalım.

  Organize başak kadını kova erkeği ile mutlu olabilir mi? Kova, başağın talepleri nedeniyle kısıtlanmış hisseder mi?

  Başak Kadını ve Kova Erkeğinin İlişkide Zorlanmasının 12 Sebebi

  Düzen ve Spontanlık

  Başağın hayatında düzene ihtiyacı vardır ve bu kova için pek de söylenemez. Kova dürtüsel ve spontandır. Başağın zihni tren zaman çizelgeleri ve yedek plan olarak otobüs planları ile doludur.
  Kova ise tren istasyonuna rastgele gelir. Bir kaç saat trenin gelmeme ihtimaline karşı yanına okuyacak bir şeyler alır.

  Aile ve Bireysellik

  Başak güvenli ve yerleşik hissetmeyi sever. Ev insanıdır ve aile odaklıdır. Kova ise ev yaşamı yaratmak için bu kadar derin bir baskı hissetmez. Daha çok bireye odaklıdır.

  Kontrollü ve Duygusal

  Başak duygularını çok sıkı bir kontrol altında tutar, kova ise bunu toplum içinde yapar ancak özel hayatında bir eğlence treni gibidir. Kova erkeği başak kadınını tatlı sözlerle yönetmeyi başarırsa, başak yine de baş dönmesiyle midesi bulanır halde kalacaktır.

  Analitik ve Sezgisel

  Kova erkeği ve başak kadını yeni ve ilginç deneyimler yaşama konusunda ortak bir sevgiye sahiptirler. Ama bunu farklı şekilde yaparlar.

  Başak gerçekleri toplayacak ve analiz edecektir, kova ise doğrudan dahil olup yapacaktır.

  Dikkatli ve Meraklı

  Başak kadını bazen ürkek ve utangaç olarak tanımlanır. Dikkatlidir çünkü hata yapmaktan korkar. Unutmayın, daima mükemmeli yaratmak isterler. Kova erkeği ise geçmiş hataları öğrenme olarak görür. Daha iyi olmak için meraklı doğasını bırakmaz.

  Sorumlu ve Hayalci

  Başağın doğumundan itibaren gelen bir iç sorumluluk hissi vardır. İlişkide ölmek üzere olan hastaya bakan kişi olacaktır. Ancak başak çok fazla yüklenirse bir şehit gibi hissedebilir. Kova ise başağın aksine böyle bir ağırlık hissetmez.

  Pragmatik ve Yaratıcı

  Problem çözme konusunda başak sonuç almak için analitik ve pragmatik düşünecektir. Cevap alabilmek için ince detaylara odaklanır.

  Kova ise daha yaratıcıdır ve büyük resme bakar. Zekadan öte sezgileri kullanır.

  Kesin ve Kaotik

  Başak kadını, kova erkeğinin evine hızlıca girip de gittiği her yerde kir ve dağınıklık bırakmasından hoşlanmaz. Bu başağın yaşam tarzına terstir. Organizasyon, temizlik, yapısallık ve kesinlik bekler. Bu kova için iyi görünmez.

  Kapalı ve Dışa Dönük

  Sessiz başak kovanın gürültücü yapısından rahatsız olur. Kova ise başağın yanından geçip onu fark bile etmeyebilir. Bu nedenle kazara tanışmaları pek ihtimalli değildir.

  Korumacı ve Maceracı

  Başak hayattaki her şeye karşı korumacıdır. Maalesef buna cinsellik de dahil. İlişkide tek isteği onu gerçekten seven bir partnerdir. Ancak bir süre sonra kova erkeği yatakta yeni şeyler ister ve başak bundan hoşlanmaz.

  Dengeli ve Maceracı

  Kova erkeği doğası gereği huzursuzdur ve ayakları sürekli kaşınır. Özgürlüğe ihtiyacı vardır ve kısıtlanmayı sevmez. Başak ise kesin bir plancıdır. Başak bir takvimi olmadan dışarı adım atmaz. Hassas başak için dışarı adım atmak bile zor olabilir.

  Geleneksel ve Sıradışı

  Başak işleri kitabına göre yapmak ister. Yeniden ziyade geleneklere bağlıdır. Çünkü geçmişte rahatlama bulur. Kova ise geleceğe yatırım yapar. Bunu Uranüse borçludur.

  Aşkta, Hayatta ve Sekste Kova Erkeği ve Başak Kadını Uyumluluğu
  Peki kova ve başak ilişkide uyumlu mudur? Evet, anlaşabilecekleri bir kaç konu var.

  Sosyal Adaletsizlik

  Hem kova erkeği hem de başak kadını güçlü bir sosyal farkındalığa sahiptir. Ulusal ve uluslararası konulara kalpleri ile dokunurlar ama yöntemleri farklıdır. Kova erkeğinin aktivist olma eğilimi fazladır, en öndedir ve amaç için yeni üyeler toplar. Başak kadını ise bilgisayar başında broşürler için materyal araştırır.

  Kopuk Duygular

  Hem başak hem de kova duygularını fazlada gösterme konusunda gönüllü değildir. Başak bir toprak burcudur ama müşkülpesent olabilir.

  Kova ise pek dokunsal değildir ve bu nedenle başağa uyabilir.

  Yazı kaynağı : www.aysetolga.com

  Kova Erkeği Başak Kadını Aşk Uyumu Analizi

  Başak Burcu Kadını ve Kova Burcu Erkeği Uyumu

  Kova Burcu Kadını Başak Burcu Erkeği Uyumu

  Başak kadın ve kova erkekleri uyumlu

  Zeki ve yetenekli Başak kadını, Kova erkeğinin öngörüsüne ve mantığına hayranlık duyar.

  Başak Burcu Kadını ve Kova Burcu Erkeği Uyumu

  İlerici ve idealist Kova erkeği de onun içten gelen hizmet etme, yardımcı olma isteğinden etkilenir. Aralarında çok güzel bir arkadaşlık ilişkisi kurulabilir, ancak, ilişkileri çoğu zaman tutku ve heyecandan yoksun olur. Sessiz, içine kapanık ve mesafeli bir kadınla aktif ve gürültülü bir erkeği bir araya getiren bu ilişkide yaşanabilecek sorunlardan biri de erkeğin özgürlüğüne düşkün olması ve bağımsız olma hissini sevmesidir. Başak kızı çok kıskanç değildir ve onu bir dereceye kadar serbest bırakır ama erkeğin kurallara pek aldırış etmeyen biri olması onu neredeyse dehşete düşürür.

  Sürekli olarak partnerinin başının belaya gireceği endişesine kapılır. Onun endişeleri erkeği güldürür, ancak bazen kadının detaylara olan takıntısı yüzünden kafası karışabilir.

  Başak burcu kadını çok titiz ve dikkatlidir, o ise büyük resmi gören bir adamdır. Bu durum birlikte günlük yaşamlarında ikisini de düş kırıklığına uğratabilir. Aralarında güçlü bir cinsel kimya yoktur. Başlangıçta ikisi de pek tatmin olmayabilirler ama aralarındaki uyumluluk tecrübenin etkisiyle artabilir.

  Zaman içinde yatak odasında birbirlerini tatmin etmenin yollarını bulabilirler. Ayrıca duygusal isteksizliklerini aşmaları için yardımcı olacak duygu ve tutkuya sahip bir eşe ihtiyaç duyarlar. Başaklar ise; Pratik zekalı, biraz romantizmden uzak, ancak iyi bir ev hayatı olması için çalışan, İlişkide istikrarlı Düzenli ve güzel bir ev Her zaman nerede durması gerektiğini bilmeli, yoksa eleştirisel yaklaşacaktır Para konusunda endişelenmenize gerek yok Bağlılık ve sadakat ister Sabit bir yaşam arkadaşı olur.

  Her iki burçta entelektüel oldukları için kolayca arkadaş olabilirler. Mücadele gerektiren bir ilişkiye sahip olurlar. İkilinin hayata farklı yaklaşımları vardır ve ikisi de birbirlerindeki tutkuları ortaya çıkarmak için gereken hoşgörü ve yeteneğe sahip değillerdir. Ancak birbirlerinde bulunan en kötü yanlarını ortaya çıkartarak eleştirilere tahammül edemezler.

  Bu nedenle ilişkilerini sağlıklı sürdürmeleri için ellerinden gelenin fazlasını yapmaları gerekir. Uzun soluklu bir evlilik zordur Her iki burcun genel burç yorumları dikkate alındığında karakteristik özelliklerindeki farklılıklar ortaya çıkar.

  Hayattan beklentileri ilişki uyumunda eğlenceli olsa da uzun soluklu bir ilişki ve evlilik uyumunda zorlayıcı hatta sinir bozucu olarak yorumlanabilir. İnsan ilişkileri ve aşk söz konusu olduğunda burçlar arasında da keskin ifadelerde bulunmak durumun seyrini değiştiriyor. Ayrıca burçların tam doğum anları ve yaşadıkları coğrafyanın da etkisi ile gösterdikleri farklılıklar ilişkilerin seyrini de farklı boyutlara taşımanıza neden olabiliyor.

  Toprak grubu oldukları için evcimenlerdir. Mücadele etmekten korkmazlar, serinkanlı ve sorumluluk sahibi kişilerdir. Potansiyelleri o kadar fazladır ki yaşam içinde tam potansiyellerini kullanma fırsatı bulamazlar. Hatta zorluk olmadan yaşamaları neredeyse imkansızdır.

  Kova Burcu Kadını Başak Burcu Erkeği Uyumu

  Entelektüel olduğu kadar dengeli bir zekaya sahiptirler. Enteresan insanlardır, bazılarına göre ise tuhaf çılgınca bir söylemin ortasına damga vurarak bir deha gibi algılanabilirler, bir anda her şeyden elini eteğini çekerek kendi dünyasında yaşayabilirler. Para ortak noktaları İki burcun bir araya gelmesinde en önemli sebep çalışma ortamı ve hedeflerindeki ortak paydadır. Aslında her ikisininde aradığı sadakat ve dürüstlük olmasına rağmen fikir ayrılığı ve yaşam tarzı farklılığı ilişki açısından birbirlerine itici güç oluşturur.

  Zıt kutuplar ne kadar birbirini çeker dense de bu ikilinin hayatları için tam tersi etki yaratmaktadır. Eş olmaları durumunda zorlu bir sınavdan geçmeleri söz konusu olacaktır. İlişkilerini ancak samimiyetleri ve özverili davranışları sayesinde belli bir süre devam edebilirler. Aralarındaki bağı kalıcı olarak sürdürmeleri için gereken ortak bir noktaları olmadığı için mücadele isteyen zorlu bir ilişki olacaktır.

  Sihirli bir değneye ihtiyaçları vardır Kova aklına eseni yapa kendi doğrularından taviz vermeyen yapısı ile partnerinin eleştirilerini anlamadığı gibi tavsiyelere de aldırış etmeyecektir. Aralarındaki simya başağın zekası ve açık sözlü oluşu, kovanın yaratıcı kimliği ile birleştiğinde büyüleyici olabilir ama gerisini halletmek için sihirli bir değneğe ihtiyaçları var. Aslında her iki burcunda iç dünyalarındaki gizemi ve aradıkları aşkı yaşamaları için kendilerine şans tanısalar sadakat ve güven konusunda bağlayıcı yanlarını görerek uyum sağlamak için mücadele edecek gücü de birbirlerinde bulacaklardır.

  Bu arada başağın düzen ve temizlik üzerine olan takıntılı yapısı, partnerinin ise dağınık oluşu aralarında uzlaşma sağlamaları gereken konuların başında geliyor. Aşk hayatlarında paranın yeri Her iki burcun para konusunda tutumlu olması finansal anlamda oldukça iyi anlaşmalarına neden olacaktır. Harcamalarını bilinçli ihtiyaçları doğrultusunda yaparak tasarruf etmeye çalışırlar. Aralarındaki çekim ile başlayıp çok sevmeleri ile gelişerek saygı olduğu müddetçe, birazda fedakarlık ve hoşgörü ile sürdürülebilir. Evcimen yapısı ile düzenli, hamarat olduğu kadarda özgürlüğüne düşkün, alımlı ve bakımlı olduğu kadarda hoş sohbet tatlı dilli bir kadındır.

  Disiplinli otoriter, dominant bir yapıya sahip iken başarı odaklıdır. Birbirlerine sadıklardır Dürüst güvenilir ve sadıktır. İlgi odağı olmalarının genel sebebi öz güvenlerinin yüksek olmasıdır. Sevdiği tarafından teşvik edilmek ve takdir görmek egolarını okşadığı gibi onları mutlu eder.

  Bu açıdan bakıldığında burçlar arasında benzerlik göstermesi, birbirlerini tanıdıkça sevgilerinde artış beraberinde fedakarlık ve vefa duyguları ile tutkulu, ailesine düşkün bir ilişkilerinin oluşması mümkündür. Başak kadınları ile ten uyumu yakalamak içinde yine dokunuşlarla birlikte sözler etkili olacaktır. Kuralcı ve özgür olmayan başak kadınları ile cinsel yaşam kova burcu erkekleri için cezbedici değildir. Kova burcu erkekleri gibi başak burcu kadınları da evlilik konusunda seçici olup hemen bir karara varmazlar. Geç evlilikler bu iki burç mensuplarında görülmektedir. Evlendikleri zaman ise başak burcu kadınları sadık, dürüst iyi birer eş olurlar.

  Kova burcu erkekleri de aile kavramına önem verirler. Eşlerine ve çocuklarına iyi davranırlar. Ailelerini en iyi koşullarda konfor içinde yaşatmak isterler. Baskın özelliklere sahip bu iki burcun insanının arkadaşlık uyumunu yakalamaları, kendilerine olan öz güvenleri, fazla duygusal olmamaları sayesinde mümkündür. Hayata yaklaşımlarındaki bazı farklılıklar birbirleri ile zaman zaman çatışmalarına sebep olacaktır. Başak burcunun aşırı titiz ve kötümser yönleri, kova burcu erkeğine sıkıcı gelebilir. Aynı şekilde sosyal burç olan kova burcu erkeğinin de dışarıda gezmek istemesi ev hayatına düşkün olan başak burcu kadınının hoşuna gitmeyecektir.

  Başak burcu kadınının hareketlerini anlamak her zaman kova burcu erkeği için kolay olmayacaktır. Kova burcu erkeğinin dağınık ve havai hareketleri de başak burcu kadını için itici olacaktır. Birbirlerini anlayamadıkları noktalarda anlaşabilmeleri söz konusu olmayıp birbirlerinden uzaklaşırlar. Başak burcu kadınının hayallerini süsleyen erkek güvenilir, sadık, dayanıklı ve sakin olmalıdır. Başak kadınlarının her ne kadar mükemmeli istedikleri söylense de ilişkileri için mükemmelin yanı sıra en doğru olanı tercih ederler.

  Kova erkekleri de sevdiği kadın için fedakarlık yapmaktan çekinmeyecekleri için birbirlerini en iyi şekilde dengelerler. Kadın duygusal ve aynı zamanda da çok romantiktir. Bu yüzden sevgilisinin sakladığı duygusallığını en iyi şekilde anlayabilir ve sevdiği adama ona göre davranır. Birbirlerini ilk gördüklerinde aşık olma ihtimalleri yüksektir. Erkek ilişkide baskın karakter olmayı ister, aldığı kararlara saygı duyulmasını bekler fakat aynı zamanda kararlarını alırken mantıklı bir şekilde kadınının fikirlerini de alır.

  O da bundan hoşnut olur çünkü kararlarından emindirler ve buna saygı duyulmasını, en önemlisi de önemsenmesini beklerler. Her ikisi için de saygı ve sevgi önemlidir Kova erkeği romantik ortamları hiç sevmez ve gereksiz bulur. Aşık iseniz bu ilişki ilerleyecektir fakat birbirinize olan saygı ve sevginiz çok önemlidir. Bunların yanı sıra bu erkekler detaylara değil bütüne önem verir ancak partnerleri oldukça detaycı bir kişiliğe sahiptir.

  Yine de bir şans verebilirsiniz ki bu da aşık olduğunuzdan olmalı. Böylece onu denemiş ve farklı bir ilişki yaşamış olursunuz. Tabii bu da bir ihtimaldir.

  Belki de sabır gösterdiğiniz takdirde düzelir ve tam da sizin istediğiniz gibi bir erkeğe dönüşebilir. Başak kadını partnerine tutulduysa bilinçaltında kendinden farklı bir kişilik tarafından etkilenmek istemesinden kaynaklanmıştır. Partneri tuhaf, farklı, meraklı, geleneklere karşı, soğuk, tarafsız ve bazen de unutkan bir yapıya sahiptir.

  O ise geleneklere önem veren, dikkatli, düşünceli, detaycı, meraklı, üretken, soğuk ve tarafsızdır. Benzer yaşam tarzına sahiptirler Burçlar arasında sıkça karşılaşılan çiftler arasında yer almaktadırlar. Aşk uyumları son derece mümkündür. İkisinin de hayat görüşü, yaşam şekli ve sevgiyi yaşama tarzları birbirine oldukça benzemektedir, bu nedenle de uyum gösterirler. Dışarıdan sert ve ketum bir duruşları vardır. Oysaki başak kadını severse ve partnerine inanır ise çok romantik birine dönüşür, baş başa kaldığınız her anı fırsata çevirmeyi iyi bilirler. İyi bir eş olurlar her zaman.

  Başak burcu kadını seçici, eleştirici, pasif agresif, domestik eğilimleri olan başarı kaygılı kadınlardır.

  Yazı kaynağı : black.niburboss.tk

  Saka (Kova) Başak Burç Uyumu - Başak ile Saka (Kova) İlişkisi Nasıl Olur? (Aşk ve Arkadaşlık Uyumu)

  Saka (Kova) Başak Burç Uyumu - Başak ile Saka (Kova) İlişkisi Nasıl Olur? (Aşk ve Arkadaşlık Uyumu)

  Başak zeki ve becerikli bir burçtur ancak bu ikili zihinsel konular dışında çok uyumlu bir birliktelik oluşturamazlar. Her iki burç da farklı bakış açılarına ve zevklere sahiptir. Başak toprak elementinden olduğu için, düzenli ve maddenin değerini bilen bir burçtur. Kova ise düşünce dünyasında, sosyal alanda dışadönük ve yenilik arayışındadır. Başak ince eleyecek ve detaylara takılacaktır, detaylar Kova için ilk başta ilgi çekici olsa da, Kova toptan değişiklikleri arzulayan bir yapıdadır. Başak’ın her konuda fazla eleştirel ve dar bakış açısından bunalacaktır. Başak’lar Kova’nın orijinal görüşlerinden etkilenecekler ancak onları fazla hayalci ve radikal bulacaklar. Bu iki burç duygusal alanda çok güçlü olmadıkları için, aşk yerine arkadaşlık alanında çok daha mutlu olabilirler. Aşk alanında aradıkları duygusal derinliği birbirlerinde bulmakta zorlanırlar. Ancak iş ortamında daha verimli olmak mümkündür. Başak organizasyonel işlerde Kova’nın orijinal düşüncelerini uygulamaya sokabilir.

  UYUM
  Aşkta:%40, Arkadaşlıkta %70, İş Hayatında % 60

  Kova burcunun ilişkilerindeki genel tutumu: Yaklaşımlarında orijinal ve özgürlükçü, kimi zaman sert ve radikal, aniden kopartan, arkadaş canlısı ve herkesle dost ama yakın beraberliklerinde daha mesafeli, karmaşık, fazla uçuk

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap