Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  bağlantıyı açacak uygulama bulunamadı

  1 ziyaretçi

  bağlantıyı açacak uygulama bulunamadı bilgi90'dan bulabilirsiniz

  URLyi Açacak Uygulama Bulunamadı Hatası Çözümü

  URLyi Açacak Uygulama Bulunamadı Hatası Çözümü

  URLyi Açacak Uygulama Bulunamadı Hatası Çözümü . İnternet kullanıcıları bazı durumlarda birçok sorunla karşı karşıya kalabiliyor. Bu sorunların kısayoldan çözümlerinin olması en azından süreci daha kolay hale getiriyor. Bu yayınımızda URLyi açacak uygulama bulunamadı ne demek sorusunun yanıtını vererek çözümleri sizlere anlatacağız.

  URLyi Açacak Uygulama Bulunamadı Hatası Çözümü

  URL’yi açacak uygulama bulunamadı sorunu telefonlarda tarayıcı kullanırken karşılaşılan en önemli sorunlardan biridir. Bu hatanın karşımıza çıktığı zaman içerisinde herhangi bir şekilde istediğimiz uygulamaya giremez, internet tarayıcılarında arama yapamayız. Bu hatanın sebebi açıkçası URL ile alakalıdır. Burada verilen adımları yerine getirerek sorunun çözümüne dair işlem yapabilirsiniz.

  URLyi Açacak Uygulama Bulunamadı Hatası Telefon

  URLyi Açacak Uygulama İndir

  Bilgisayarınızdan telefonunuza bir internet adresi gönderdiğinizde o internet adresine giriş yapmak için telefonunuzda tarayıcı uygulaması yüklü olmalıdır. Bu tarayıcıları kaldırdıysanız URLyi açacak uygulama bulunamadı hatası ile karşılaşmanız mümkün olacaktır. Bu uygulamaları indirmek için aşağıdaki indirme bağlantılarını kullanabilirsiniz. Her biri direkt olarak mağazaya yönlendirecek ve kolayca indirme işlemini başlatabileceksiniz. Bu sorunun çözümü aslında burada anlatıldığı kadar kolaydır.

  Google Chrome İndir

  Yandex Browser İndir

  Edge İndir

  Yazı kaynağı : sosyalhane.com

  URL'yi Açacak Uygulama Bulunamadı [Sorunu Çözüldü] Android, iOS, PC

  İlk olarak uygulamaları güncelleyin. Akıllı telefonda yada tabletinizde bir URL açamıyorsanız  büyük ihtimalle URL’lerin açılmasını engelleyen bir web tarayıcısı hatasıdır.

  Bu durumda, yapabileceğiniz tek çözüm web tarayıcısını kaldırıp yeniden yüklemektir.

  URL’yi Açacak Uygulama Bulunamadı Ne Demek?

  URL'yi Acacak Uygulama Bulunamadi Ne Demek

  URL’yi açacak uygulama bulunamadı internet üzerindeki bir kaynağın yerini belirtmek amacıyla kullanılır.

  Bulunamaması ise URL üzerinden kaynaklanmaktadır. Hatası nasıl çözülür, bakalım.

  URL’yi Açacak Uygulama Bulunamadı Hatası Çözümü

  URL'yi Acacak Uygulama Bulunamadi Hatasi Cozumu

  1- İlk olarak Ayarlar kısmına oradan Uygulama kısmına oradan da bildirimler kısmına tıklayın.

  2- Daha sonra varsayılan uygulamalar seçeneğine tıklayın.

  3- Tarayıcı uygulaması kısmına giriş yapın.

  4- Son olarak ise tarayıcı uygulaması ekranında yüklü tarayıcılara bakabilir, istediğinizi seçebilirsiniz.

  Windows 10 URL Hatası Düzeltme

  URL’yi açmak için varsayılan web tarayıcısını sıfırlamak için;

  Varsayılan olarak belirtilenden farklı bir tarayıcı kullanmak istiyorsanız, bu kılavuzda size verdiğim talimatları izleyerek başkalarını indirebilirsiniz.

  Alternatif olarak, hala bu kontrol paneli ekranında konfigürasyonları, Windows 10 tıklayabilirsiniz. Protokole göre varsayılan uygulamaları seçin, gördüğünüz yeni bölümü kaydırın.

  Metni bulun HTTPS. Sadece düğmeye basmanız yeterlidir. Varsayılan bir ayar seçin yan tarafta, web tarayıcısını yapılandırmak için, tarayıcı zaten belirtilmişse, üzerine tıklayın. Başka bir tane seçin.

  Her durumda, karşılaştığınız sorunun geçici olup olmadığını, bir hatadan kaynaklanıp kaynaklanmadığını görmek için tarayıcınızı da güncellemeyi deneyin.

  İPhone’da Hata Nasıl düzeltilir?

  iPhone veya iPad, cihazlarında bir URL’yi açarken hata bulmak zordur. Android OS doğrudan kullanıcı tarafından yönetilemezler. 

  Doğrudan kullandığınız uygulama içinde veya Safari ile bir URL açamazsanız, sorun kesinlikle bir uygulama yazılımı veya işletim sistemi hatasıdır.

  App Store’daki web tarayıcısı güncellemelerini yada mevcut yeni bir iOS ve iPadOS sürümü olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir.

  PC’de Hata Nasıl Düzeltilir?

  Bilgisayarda bir URL’yi bir şekilde açamıyorsanız, muhtemelen protokoller HTTP URI o HTTPS URI İnternet tarama yazılımıyla olan ilişkileri gitmiştir. 

  Sorunu çözmek için PC’yi formatlamak gerekli değildir. Yapmanız gereken web tarayıcısını yeniden yapılandırın PC’nizde kurulu işletim sisteminde varsayılan.

  Android’de Hata Nasıl Düzeltilir?

  Android’de URL’lerin hangi uygulamayla açılacağını seçmek mümkündür. İnternet tarama uygulamasını başka bir uygulama ile değiştirmeye çalışmak yada seçenek boşsa cihazda zaten yüklü olanı belirtmektir.

  Her durumda, sorunun daha önce kullandığınız İnternet tarama uygulamasında olup olmadığını anlamaya çalışmak için başka bir web tarayıcısı yüklemek gerekmektedir.

  Uygulamayı başlatın konfigürasyonları ve öğeleri seçin Uygulamalar tıklayın daha sonra Varsayılan Uygulamalar ve Tarayıcı açılır menüde. Bu noktada, web tarayıcısı listelenenler arasında ve bir URL’yi yeniden açmayı deneyin.

  Sorun çözülmezse Uygulamaları güncellemeye deneyin. Bu da olmazsa Sistem tercihlerini sıfırlayın.

  Mac OS

  Mac, macOS ayarları panelinden çalışarak URL’leri açmak için yapılandırılmış web tarayıcısını değiştirin.

  Telefonda url ne demek?

  URL, Uniform Resource Loader teriminin kısaltılmış halidir. Bu terimin Türkçe karşılığı ise “Tekdüzen Kaynak Bulucu”dur.

  URL, internet üzerindeki bir kaynağın yerini belirtmek amacıyla kullanılır. URL nedir sorusuna yanıt olarak, tarayıcınızda bulunan, site adresinin belirtildiği çubukta yer alan bilgidir diyebiliriz.

  URL nasıl oluşturulur?

  Temel bilgiler’i seçin. Kanal URL’si altından Kanalınız için özel URL oluşturun’u tıklayın. Kanal adınıza göre önerilen özel URL’yi seçebilir ya da özel URL’nizi benzersiz bir hale getirmek için harf veya sayı ekleyebilirsiniz. YAYINLA’yı ve ardından özel URL’nizi onaylamak için ONAYLA’yı tıklayın.

  Url nin açılımı nedir?

  URL, Uniform Resource Loader teriminin kısaltılmış halidir. Bu terimin Türkçe karşılığı ise Tekdüzen Kaynak Bulucu olarak geçmektedir.

  Google URL si nedir?

  Bir web sitesinin veya dosyanın İnternet üzerindeki konumudur. www.google.com.tr, adwords.googleblog.com ve http://www.google.com/intl/tr/privacy URL’leri, Google URL’lerine örnek olarak verilebilir.

  Yazı kaynağı : webhakim.com

  Url'yi Açacak Uygulama Bulunamadı ▷➡️ Yaratıcı Durdurma ▷➡️

  Url yi açacak uygulama bulunamadı[çözüm]

  Android URL’yi Açacak Uygulama Bulunamadı Hatası Çözümü - SosyoBilgi.Com

  Android URL’yi Açacak Uygulama Bulunamadı Hatası Çözümü - SosyoBilgi.Com

  Bu markaların telefonları android kullandıkları için karşıdan yükleme yaptığınız da yani .APK indirdiğiniz de bu dosyayı genel de tarayıcı ile açmaya ayarlı telefonlarınız direk açınca URL’yi Açacak Uygulama Bulunamadı Hatası ile karşılaşıyorsunuz ve hiç bir web sitesini veya google da gezdiğiniz anlar da karşınızdaki web sitesini açamıyor, bu yolun çözümü de oldukça basit ama bilmediğiniz hiç bir çözüm pek sizi güzel sona yaklaştırmaz.

  Gelelim çözüm yoluna;

  Google Play store‘a giriyoruz, ve sol tarafdaki menüden Ayarlar‘a giriyoruz, daha sonrasında aşağıdaki adımları yapıyoruz.

  Hesaplar ve gizlilik >>>>

  Web sayfalarını google uygulamasında aç seçeneğini kapatıp tekrar açınız.

  Son işlem ise, google chrome uygulamasını mağazadan yükleyin, eğer ki yüklü ise kaldırın ve baştan indirin problem bu şekilde çözüme kavuşuyor 🙂

  Yazı kaynağı : www.sosyobilgi.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap