Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  büyük usta sanatçıyı kaybettik 2022

  1 ziyaretçi

  büyük usta sanatçıyı kaybettik 2022 bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Cemil Özbayer kimdir, kaç yaşında? Ünlü sanatçı Cemil Özbayer neden öldü?

  Cemil Özbayer kimdir, kaç yaşında? Ünlü sanatçı Cemil Özbayer neden öldü?

  Devlet Tiyatroları emekli oyuncusu Cemil Özbayer hayatını kaybetti. Tiyatro oyunları başta olmak üzere pek çok televizyon dizisinde yer alan Özbayer "Hacı Bayram Veli" ve "Berlin Kaplanı" sinema filmlerinde oynadı. Peki Cemil Özbayer neden öldü?

  CEMİL ÖZBAYER KİMDİR?

  Cemil Özbayer 1955 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. Üniversite eğitimini Ankara Devlet Konservatuvarı’ndan 1975 yılında aldı. , Cüneyt Gökçer, Mahir Canova, Bozkurt Kuruç gibi hocalardan ders alan Cemil Özbayer tiyatro hayatına öğrencilik yıllarında başladı. Konservatuvardan mezun olduktan sonra da Devlet Tiyatroları'nda oynamaya devam etti. Ankara Devlet Tiyatrosu'nda pek çok oyunda yer aldı. 90’lı yıllarda yönetmenliğe ağırlık verdi. Doksanlı yıllardan sonra, oyunculuğa ara vererek yönetmenliğe ağırlık verdi. Ankara Devlet Tiyatrosu başta olmak üzere, Sivas Devlet Tiyatrosu, Antalya Devlet Tiyatrosu gibi tiyatrolarında yönetmen olarak yer aldı.

  Usta oyuncu 13 Şubat 2022 tarihinde hayatını kaybetti. Vefat haberini Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt, "Kurumumuz emekli oyuncu ve yönetmenlerinden, Türk tiyatrosunun değerli ismi Cemil Özbayer'in vefat haberini üzüntüyle öğrenmiş bulunuyorum. Kıymetli sanatçımıza Allah'tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve sanat dünyamıza başsağlığı diliyorum" mesajıyla duyurdu. Usta oyuncu için sanat dünyasından da birçok taziye mesajı yayınlandı.

  CEMİL ÖZBAYER TİYATRO OYUNLARI VE DİZİLERİ

  Yerli ve yabancı klasiklerde yönetmenlik yapan Cemil Özbayer oynadığı oyunlarda fark yaratarak, Türk tiyatrosunda kendine özgü bir yere sahip oldu. İşte Cemil Özbayer tiyatro oyunları:

  Cemil Özbayer filmleri: 

  CEMİL ÖZBAYER TAZİYE MESAJLARI

  Usta oyuncu Cemil Özbayer hayatını kaybetti. Oyuncu Zafer Algöz ''Cemil Özbayer…Devlet Tiyatrolarından bir büyük aktör daha http://gitti.Başımız sağ olsun'' mesajını paylaşırken Emre Karayel ise ''Bir büyük aktörü daha kaybettik. Türk tiyatrosunun sevenlerinin başı sağ olsun. Allah gani gani rahmet eylesin'' ifadelerini kullandı.

  Yazı kaynağı : www.tgrthaber.com.tr

  SON DAKİKA | Usta oyuncu Ayberk Pekcan'dan üzen haber! Ayberk Pekcan hayatını kaybetti! Ayberk Pekcan kimdir, öldü mü, kaç yaşında ve neden öldü? - Son Dakika Magazin Haberleri

  SON DAKİKA | Usta oyuncu Ayberk Pekcan'dan üzen haber! Ayberk Pekcan hayatını kaybetti! Ayberk Pekcan kimdir, öldü mü, kaç yaşında ve neden öldü? - Son Dakika Magazin Haberleri

  Ekim 2021'de akciğer kanserine yakalandığını sosyal medya hesabından duyurdu. Hastalığının iyice ilerlemesi sonucu usta oyuncu Ayberk Pekcan 24 Ocak 2022 tarihinde doğduğu şehir olan Mersin'de hayatını kaybetmiştir.

  Ayberk Pekcan filmleri

  Mustang (2015) - Erol

  Kış Uykusu (2014) - Hidayet

  Aşk ve Devrim (2011) - Pala

  Saç (2010) - Hamdi

  Ali'nin Sekiz Günü (2008) - Hacı

  Neredesin Firuze (2003) - Pislik

  Şeytan Bunun Neresinde (2002) - Köy Muhtarı/Terörist Başı

  Abdülhamid Düşerken (2002) - Katip Ali Şevki

  Ayberk Pekcan oynadığı diziler

  Diriliş:Ertuğrul (2015) - Artuk Bey

  Poyraz Karayel (2014)

  Bir Aşk Hikayesi (2013) - Tahsin

  Keşanlı Ali Destanı (2011-2012) - Teke Kazım

  Kurtlar Vadisi Pusu (2008-2010) - Şemo

  Yaprak Dökümü (2007) - Talat

  Körfez Ateşi (2005) - Esat

  Ihlamurlar Altında (2005) - Ekrem/Aynalı

  Emanet ve İhanet (2004) - Ali

  Dağlar Dağımdır (2005)

  Türkü Filmi (2004)

  Taşı Sıksam Suyunu Çıkarırım (2004)

  Bir Dilim Aşk (2004) - Bülent

  Kurtlar Vadisi (2004) - Doktor

  Parmak İzi (2003)

  Kampüsistan (2003

  Hayat Bilgisi (2003) - Mustafa

  Yarım Elma (2002)

  Sırlar Dünyası (2002) - Muammer

  Bayanlar Baylar (2002)

  Tatlı Hayat (2001)

  Çiçek Taksi (1995) - Talat

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  Usta sanatçı Cemil Özbayer vefat etti!

  Usta sanatçı Cemil Özbayer vefat etti!

  Oyunculuğunun yanı sıra pek çok tiyatro oyununda yönetmenlik yapan usta sanatçı Cemil Özbayer vefat etti.

  Devlet Tiyatroları Twitter hesabından yapılan açıklamada, DT Genel Müdürü Mustafa Kurt'un ifadelerine yer verildi:

  "Kurumumuz emekli oyuncu ve yönetmenlerinden, Türk tiyatrosunun değerli ismi Cemil Özbayer'in vefat haberini üzüntüyle öğrenmiş bulunuyorum. Kıymetli sanatçımıza Allah'tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve sanat dünyamıza başsağlığı diliyorum."

  DOSTLARINDAN VEDA

  Cemil Özbayer'in vefatı dostlarını yasa boğdu. Ünlü isimler paylaşımlarıyla acılarını dile getirdi:

  Ayşenil Şamiloğlu : Cemil Özbayer…DT'nin büyük yıldızlarından biri daha gitti…Beni konservatuar sınavlarına hazırlamıştı, seyrettiğim her oyunu, paylaştığım her anı benimle yaşayacak ,devri daim olsun…

  Emre Karayel: Bir büyük aktörü daha kaybettik. Türk tiyatrosunun, sevenlerinin başı sağ olsun. Allah gani gani rahmet eylesin.

  Zafer Algöz: Cemil Özbayer… Devlet Tiyatrolar'ından bir büyük aktör daha gitti. Başımız sağ olsun.

  USTA İSİMLERDEN DERS ALDI
  Cemil Özbayer 1955'te Ankara'da dünyaya geldi. Ankara Devlet Konservatuarı'nda 1975'te mezun olan Özbayer, Cüneyt Gökçer, Mahir Canova ve Bozkurt Kuruç gibi hocalardan dersler aldı.

  Konservatuvarda öğrenciyken Devlet Tiyatroları'nda pek çok oyunda rol almaya başlayan oyuncu, mezun olduktan sonra da burada oynamaya devam etti.

  BİRÇOK OYUN YÖNETTİ
  Yerli ve yabancı klasiklerde yer alan usta oyuncu, 1990'lı yıllarda yönetmenliğe ağırlık verdi. Ankara Devlet Tiyatrosu, Sivas Devlet Tiyatrosu ve Antalya Devlet Tiyatrosu'nda yönetmenlik yapan Özbayer, "Romeo ve Juliet", "Şeyh Bedrettin", "Bir Ceza Avukatının Anıları" ve "Ya Devlet Başa Kuzgun Leşe" oyunlarını yönetti.

  Özbayer, "IV. Murat", "Kuvvai Milliye Destanı", "Budala", "Fehim Paşa Konağı", "Woyzeck", "Bir Başkası", "Satıcının Ölümü", "Akümülatörlü Radyo", "Romanoff ile Juliet", "Karar Kimin", "Kral Lear", "Genç Osman", "Hürrem Sultan", "Üçüncü Selim", "Genç Werther'in Yeni Acıları", "Susuz Yaz" ve "Bu Hesapta Yoktu" gibi pek çok tiyatro oyununda rol aldı.

  Cemil Özbayer, 2000'li yıllarda televizyon dizilerinde oyunculuk yapmaya başladı. "Bizim Aile", "Büyük Buluşma", "Kuşdili", "Hakkını Helal et", "Milat" ve "Kollama"nın da arasında bulunduğu dizilerde rol alan usta tiyatrocu, 2007'de "Hacı Bayram Veli" ve 2011'de "Berlin Kaplanı" sinema filmlerinde de oyunculuk yaptı.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap