Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  bütünleme sınavına girmezsek ne olur

  1 ziyaretçi

  bütünleme sınavına girmezsek ne olur bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi

  ANKARA YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ

  2018-2019 GÜZ DÖNEMİ

  SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU

  BÜTÜNLEME SINAVLARIYLA İLGİLİ SIKÇA SORULAN SORULAR VE CEVAPLARI

  Final sınavlarından yaklaşık 1 hafta sonra yapılan ve final sınavı yerine geçen sınavlardır. Bu sınava girmek zorunlu değildir. Öğrenci harf notu ne olursa olsun (FF, FD, DD, DC, CC, CB, BB, BA, AA) bütünleme sınavına girmek zorunda değildir. Öğrenci kaldığı veya sorumlu kaldığı dersin bütünlemesine girmeme hakkına sahiptir. Bütünleme sınavına girmeyen öğrenciler için mazeret sınavı hakkı verilmez. Bu durumda, öğrenci kalmış olduğu dersi daha sonraki dönemlerde yeniden alarak geçmek zorundadır.

  Bütünleme sınavına;

  Öğrencilerimiz girebilir. Devamsızlıktan kalan öğrenciler (DZ) bütünleme sınavına giremez.

  bütünleme sınavına girmek zorunlu değildir. Ancak, özellikle FF, FD harf notuyla kalan veya DD, DC notlarıyla sorumlu kalan öğrencilerimizin bütünlemeye girip girmeme konusunda danışmanlarıyla ve ilgili dersin öğretim elemanıyla görüşerek karar vermeleri yararlı olabilir.

  Öğrenciler Öğrenci Bilgi Sisteminden kullanıcı adı ve şifreleriyle giriş yapar. Ardından sırasıyla:

  Seçilebilecek Dersler ekranında yalnızca sınavları sonuçlandırılmış dersler görünmektedir. Bütünleme sınavına katılmak istediğiniz ders henüz sonuçlandırılmamış ise bu ekranda (final notu açıklanıp, harf notlarının görüntülenmesi gerekir) bütünleme sınavı listelenmez. Bunun için bir süre bekleyerek, sınav sonuçlandırıldıktan sonra aynı işlemleri tekrarlayarak bütünleme için dersinizi seçebilirsiniz. ÖĞRENCİ BÜTÜNLEME SINAV KAYDI SONRASI SEÇTİĞİ DERSLERİ ÇIKARTAMAZ.

  Bütünleme sınavına girmek istiyorsanız kayıt işlemi yapınız. Bütünleme Sınav Kaydı yapıp sınava girmezseniz bütünleme not girişi GR(Girmedi) olarak işaretlenir. Bu durumda final notunuz geçerli olur.

  İlgili dersin sınavından 2 gün öncesine kadar kayıt yapılabilir

  Derslere ait başarı notlarının hesaplanmasında her durumda öğrencinin final notu yerine bütünleme sınavından almış olduğu not kullanılacaktır. Yani, bütünlemeye giren öğrencinin bütünleme sınav sonucu esastır. Bütünleme sınavına giren öğrencinin bütünlemede aldığı not final notundan yüksek de olsa düşük de olsa, bütünleme notu geçerli olur. Bütünleme sınavına girmiş bir öğrencinin hiçbir koşulda bütünleme sınav notu iptal edilemez.

  Yazı kaynağı : aybu.edu.tr

  Bütünleme sınavı nedir? Ne zaman olur? Bütünleme sınavına kimler girebilir?

  Bütünleme sınavı nedir? Ne zaman olur? Bütünleme sınavına kimler girebilir?

  Birçok insan bütünleme sınavının ne olduğunu ve nasıl yapıldığını merak etmektedirler. Özellikle derslerde başarı elde etmek için bütünleme sınavı oldukça önemli olarak görülmektedir. Yani bu sınav dikkat edilmesi gereken bir sınav olarak bilinmektedir.

  Bütünleme Sınavı Nedir?

  Bütünleme sınavı, vize ve final sınavlarında başarı elde edemeyen öğrencilere verilen bir telafi şansıdır. Üniversite okuyan kişiler öncelikle ilk sınav olan vizeye girerler. Daha sonra ise final sınavı olur. Ancak bazı öğrenciler final sınavında başarı elde edemez ve dersten kalırlar. İşte bu durumda öğrencinin o dersten geçmesi için bütünleme sınavına girmesi gerekmektedir.

  Bütünleme sınavının bir telafi sınavı olduğu bilinmektedir. Başka bir deyişle dersten kalan öğrenciye bir şans daha verilmektedir. Bu durumda öğrencinin notu vize ve bütünleme sınavına göre değerlendirilmektedir. Yani ikinci bir final şansı elde edilmiş olur.

  Örneğin final notundan en az 60 alması gereken bir öğrenci bunu başaramazsa eğer dersten kalır. Bu durumda final notunu telafi etmek için bütünleme sınavı yapılır. Öğrenci bütünleme sınavından 60 ve üzeri bir not alırsa eğer dersi geçmiş olur. Yani finalde ihtiyacınız olan geçme notunu bütünleme sınavında da alabilirsiniz.

  Bütünleme Sınavı Ne Zaman Olur?

  Bütünleme sınavı vize ve final haftası bittikten sonra yapılır. Final haftası bitince notlar açıklanır ve notların sisteme girilmesinin ardından bütünleme sınavı süreci başlar. Bütünleme sınavının tarihleriyle saatleri önceden ilan edilir ve öğrenciler o gün sınav yerinde olurlar. Yapılan bütünleme sınavı finale göre daha önce ilan edilir. Bu yüzden çok geçmeden dersten kalıp kalmadığınızı öğrenebilirsiniz.

  Bütünleme Sınavına Kimler Girebilir?

  Bütünleme sınavına finalden kalan her öğrenci girebilir. Ancak öğrencinin bütünleme sınavına girmesi zorunlu değildir. Burada bilinmesi gereken önemli bir detay bulunmaktadır. Bütünleme sınavı isteğe bağlı bir durumdur. Yani öğrenci dersten kalmayı göze almışsa eğer bütünleme sınavına girmeyebilir. Bu durumda geçerli olan not final notu olur ve öğrenci o dersten kalmış sayılır.

  Bütünleme sınavının olması oldukça iyi bir şanstır. Çünkü öğrenciler finale yeteri kadar hazırlanamadığı zaman bütünleme sınavına girerler. Böylelikle kişinin ihtiyacı olan geçerli not bütünleme sınavı ile elde edilebilir.

  bütünleme sınavı öğrenci için telafi sınavı olduğundan dolayı finale göre biraz daha kolay olabilir. Bu yüzden finali kötü geçen kişilerin bütünleme sınavına mutlaka girmeleri gerekmektedir. Sonuçta bu ikinci bir şanstır ve dersten geçmeniz buna bağlıdır. Zaten birçok kişi dersten başarı elde etmek için bütünleme sınavına daha iyi çalışmaktadırlar.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  bütünleme sınavına girmezsek ne olur - inci sözlük

  bütünleme sınavına girmezsek ne olur - inci sözlük

  Soru Cevap Altincisi Güncel Kuralları

  Yazı kaynağı : www.incisozluk.com.tr

  büte bile girmeyip seneye bırakma fikri

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap