Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  bölge idare mahkemesi istanbul

  1 ziyaretçi

  bölge idare mahkemesi istanbul bilgi90'dan bulabilirsiniz

  İSTANBUL BÖLGE İDARE MAHKEMESİ

  TÜRKİYE CUMHURİYETİ ADALET BAKANLIĞI

  İstanbul Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Ahmet Cüneyt YILMAZ Başkanlığımızı Ziyarette Bulundu.

  İstanbul Bölge İdare Mahkemesi, Bagcilar nerede, Otobüs, Minibüs / Dolmuş, Metro veya Tren ile nasıl gidilir?

  İstanbul Bölge İdare Mahkemesi, Bagcilar nerede, Otobüs, Minibüs / Dolmuş, Metro veya Tren ile nasıl gidilir?

  Bagcilar şehrinde İstanbul Bölge İdare Mahkemesi konumuna Toplu Taşıma

  Bagcilar, Türkiye'deki İstanbul Bölge İdare Mahkemesi adresine nasıl gidebileceğinizi mi merak ediyorsunuz? Moovit, en yakın toplu taşıma durağından adım adım yol tarifi ile İstanbul Bölge İdare Mahkemesi adresine ulaşmanın en iyi yolunu bulmanıza yardımcı olur.

  Moovit, şehrinizde gezmenize yardımcı olacak ücretsiz haritalar ve canlı yol tarifleri sağlar. Saatleri, güzergahları, hareket saatlerini görüntüleyin ve gerçek zamanlı olarak İstanbul Bölge İdare Mahkemesi adresine ne kadar sürede ulaşabileceğinizi öğrenin.

  İstanbul Bölge İdare Mahkemesi için en yakın durak veya istasyonu mu arıyorsunuz? Hedefinize en yakın durakların listesine göz atın: O3 Güney Yanyolu; Bölge İdare Mahkemesi; Altinbaş Meslek Yüksekokulu - B.Köy-H.Bostan Yönü; Saray Sokak - Bagcilar Yönü; Mahmutbey İski - M.Bey Köpr-Mahmutbey Yönü; Saray Sokak - Aksaray Yönü; 2423. Sokak; İstoç Oto Market - Bakirköy Yönü; İstoç; İstoç Camii; Bölge İdare Mahkemesi - Sondurak Yönü; Füruzan Sadikoğlu Ortaokulu - Aksaray-Göztepe Yönü; Füruzan Sadikoğlu Ortaokulu - Göztepe-Aksaray Yönü.

  İstanbul Bölge İdare Mahkemesi adresine Otobüs, Minibüs / Dolmuş, Metro veya Tren ile ulaşabilirsiniz. Yakında duran hatlar - Otobüs: 146B, 146T, 97E, 97M, 98M Metro: M3 Minibüs / Dolmuş: MİNİBÜS: A-31, MİNİBÜS: A-47, MİNİBÜS: A-48

  Sizi daha erken zamanda ulaştırabilecek başka güzergah olup olmadığını görmek ister misiniz? Moovit alternatif rotalar veya saatler bulmanıza yardımcı olur. Moovit Uygulamasından veya Web Sitesinden kolayca İstanbul Bölge İdare Mahkemesi için yol tarifi alın.

  İstanbul Bölge İdare Mahkemesi adresine en kolay yoldan ulaşmanızı sağlıyoruz, bu nedenle Bagcilar konumundaki kullanıcılar dahil 930 milyondan fazla kullanıcı, toplu taşıma için en iyi uygulama olarak Moovit'e güveniyor. Ayrıca otobüs uygulaması veya tren uygulaması indirmenize gerek yoktur. Moovit, en doğru otobüsü veya metro saatlerini bulmanıza yardımcı olan tüm toplu taşıma araçlarının bir arada olduğu ulaşım uygulamanızdır.

  İstanbul Bölge İdare Mahkemesi için Otobüs, Minibüs / Dolmuş, Metro ve Tren fiyatları, ve tüm yolculuk ücreti hakkında bilgi için lütfen Moovit uygulamasını kontrol edin.

  Yazı kaynağı : moovitapp.com

  Türkiye'deki bölge idare mahkemeleri

  Türkiye'deki bölge idare mahkemeleri, Türkiye'de idari yargı kolunun içinde yer alan mahkemelerden biridir. Genel idari yargı düzeninde ilk derece idare mahkemelerinin bir üstünde olan mahkeme olarak oluşturulmuştur.[1] Bölge idare mahkemelerinin görevine giren uyuşmazlıkların çözümü İdari Yargılama Usulü Kanunu'nda gösterilen kurallara tabidir.[2] Ülke genelinde sekiz tane bölge idare mahkemesi vardır ve bunlar bulundukları ilin adı ile adlandırılır.[3] Mahkemeler 20 Temmuz 2016'da faaliyete başladı.[4] Haziran 2020'de Adana'da bir bölge idare mahkemesi daha kuruldu.[5]

  Bölge idare mahkemeleri, bölge idare mahkemesi başkanı ile iki üyeden oluşur.[6] Mahkemenin başkan ve üyeliklerine Hakimler ve Savcılar Kurulu'nca atama yapılır.[7]

  Türkiye'deki bölge idare mahkemeleri, yargı çevresindeki idare mahkemeleri ve vergi mahkemelerinin tek hakimle verdiği kararları itiraz üzerine inceler ve kesin olarak hükme bağlar. Yargı çevresindeki idare ve vergi mahkemeleri arasında çıkan görev ve yetki uyuşmazlıklarını kesin karara bağlar ve kanunla verilen diğer görevleri yerine getirir.[8] Bölge idare mahkemesi başkanı, bölge idare mahkemesinin yargı çevresinde bulunan idare ve vergi mahkemelerinin genel işleyişinden sorumludur, bu mahkemelerin düzenli ve verimli çalışmaları için gerekli tedbirleri idare ve vergi mahkemeleri başkanlarına danışarak alırlar. Her yıl kendi yargı çevrelerindeki işlerin durumu, bunların yürütülmesinde aksaklıklar varsa sebepleri ve alınmasını lüzumlu gördükleri tedbirleri içeren bir raporu, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'na sunulmak üzere Adalet Bakanlığı'na gönderirler.[9]

  Bölge idare mahkemelerinin kuruluş ve yargı çevrelerinin tespitinde, İçişleri Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ile Ticaret Bakanlığı'nın görüşleri alınır, Adalet Bakanlığı tarafından kurulur.

  Mahkemeler listesi[değiştir | kaynağı değiştir]

  Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  10. https://basin.adalet.gov.tr/bursa-bolge-idare-mahkemesi-faaliyete-gecti 11 Aralık 2021 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. 11 Aralık 2021 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.

  Yazı kaynağı : tr.wikipedia.org

  Erzurum ve İstanbul Bölge İdare Mahkemelerinin İş Bölümlerine İlişkin Duyuru

  T.C.

  HÂKİMLER VE SAVCILAR KURULU

  GENEL SEKRETERLİĞİ

     

  ERZURUM VE İSTANBUL BÖLGE İDARE MAHKEMELERİNİN İŞ BÖLÜMLERİNE İLİŞKİN DUYURU

      

  2576 sayılı Bölge İdare Mahkemeleri, İdare Mahkemeleri ve Vergi Mahkemelerinin Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun'un 20/07/2017 tarih ve 7035 sayılı Bölge Adliye ve Bölge İdare Mahkemelerinin İşleyişinde Ortaya Çıkan Sorunların Giderilmesi Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun ile değişik 3. maddesinin üçüncü fıkrasında düzenlenen "Gelen işlerin yoğunluğu ve niteliği dikkate alınarak bölge idare mahkemesi daireleri arasındaki iş bölümü, Hâkimler ve Savcılar Kurulu tarafından belirlenir." hükmü uyarınca, Erzurum Bölge İdare Mahkemesi idari dava dairelerinin numaraları ile aralarındaki iş bölümünün ve İstanbul Bölge İdare Mahkemesi idari dava dairelerinin iş bölümünün yeniden belirlenmesi hususu, Hâkimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesi tarafından görüşülerek 07/09/2018 tarihli ve 1275 sayılı karar ile sonuçlandırılmıştır.

  İş bölümlerine ilişkin kararlar ekte yer almakta olup, meslektaşlarımıza ve teşkilatımıza hayırlı olmasını temenni ederiz.

  Saygıyla duyurulur.

  EKİ:

  1-Erzurum Bölge İdare Mahkemesi İş Bölümü Kararı

  2-İstanbul Bölge İdare Mahkemesi İş Bölümü Kararı

  Yazı kaynağı : www.hsk.gov.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap