Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  böcek ısırması şişlik kızarıklık ne iyi gelir

  1 ziyaretçi

  böcek ısırması şişlik kızarıklık ne iyi gelir bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Böcek Sokmasına Ne İyi Gelir?

  Böcek Sokmasına Ne İyi Gelir?

  Böcek Sokması Nedir?

  Böcek Sokması Belirtileri Nelerdir?

  Böcek Sokması Türleri Nelerdir?

  Böcek Sokmasında Ne Yapılmalı?

  Böcek Sokması Şişliğine Ne İyi Gelir?

  Böcek Sokması Tedavisi Nasıldır?

  Yazı kaynağı : www.florence.com.tr

  Böcek Isırığına İyi Gelen 7 Bitkisel Çözüm

  Böcek Isırığına İyi Gelen 7 Bitkisel Çözüm

  Böcek Isırığı Kaşıntı ve Kızarıklığı Nasıl Geçer?

  Böcek ısırığı ilk anda hissedilmese de sonrasında yaşanan kaşıntı ve şişlik oldukça rahatsız edicidir. Bu yazıda bahsettiğimiz böcek ısırığına iyi gelen bitkisel tedaviler ile bu sorundan kolayca kurtulabilirsiniz. Ancak böcek sokmaları bazı insanlarda ciddi sorunlara yol açabileceğini unutmamalısınız. Bu durumda acil olarak tıbbi yardım almalısınız. Hafif böcek ısırmalarında ise doğal tedaviler ile ısırığın belirtilerini hafifletebilirsiniz.

  Böcek ısırığı yaşadıysanız ilk yapmanız gereken ısırılmış bölgeyi temizlemenizdir. Ilık su ve sabun ile bu bölgeyi temizlemeniz yeterlidir. Böcek ısırığı olan bölgede şişlik oluştuysa soğuk kompres uygulayabilirsiniz. Bu hem ağrıyı hem de kaşıntıyı geçici olarak dindirmeye yardımcı olur. Ancak kaşıntı geçene kadar ısırık olan bölgeyi kaşımamaya dikkat etmelisiniz. Isırığı kaşımak enfeksiyona neden olabilir.

  Böcek ısırığına iyi gelen bitkisel tedaviler nelerdir? Böcek ısırığı alerjisine ne iyi gelir? Detaylar yazımızda…

  Böcek Isırığına İyi Gelen 7 Bitkisel Çözüm

  Böcek ısırığına ne iyi gelir? İşte böcek ısırığına iyi gelen doğal reçeteler:

  1) Karbonat ve Tuz

  Böcek ısırığına ne iyi gelir bitkisel diye merak ediyorsanız karbonat ve tuz karışımı sizin için ideal. Bu tarif toksinlerin dışarı atılmasına yardım eder. Kaşıntı rahatlatır ve iyileşme sürecini hızlandırır.

  Malzemeler:

  Hazırlanışı:

  Karbonat Nedir? Nasıl Kullanılır? Faydaları Nelerdir?

  2) Nane Yağı

  Nane Yağı Faydaları Nelerdir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

  3) Çay Ağacı Yağı

  Çay Ağacı Yağı Faydaları Nelerdir?

  4) Poşet Çay

  5) Elma Sirkesi

  Elma Sirkesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılır?

  6) Aloe Vera

  Aloe Vera Jeli Faydaları, Nasıl Saklanır, Kullanılır?

  7) Tuz

  Arı Sokmasına Ne İyi Gelir? 9 Bitkisel İlk Yardım Yöntemi

  Karıncalardan Nasıl Kurtulunur? Evde 10 Pratik ve Etkili Yöntem

  Güve Nedir? Güve Kelebeği Neden Olur? Nasıl Yok Edilir, Önlenir?

  Sivrisinek Kovucu 8 Doğal Formül – Uykusuz Gecelere Kesin Çözüm!

  Sivrisinek Isırığına Ne İyi Gelir? Kaşıntınızı Anında Geçirecek 7 Yöntem

  Yazı kaynağı : www.nefisyemektarifleri.com

  Sivrisinek Isırığına (Kaşıntısına) Ne İyi Gelir & Nasıl Geçer?

  Böcek sokması belirtileri neler? Böcek sokmasına ne iyi gelir?

  Böcek sokması belirtileri neler? Böcek sokmasına ne iyi gelir?

  Özellikle yaz ve sonbahar başlarında tarlada çalışan, tatil ve piknik yapan insanlar için keyif kaçırıcı, bazen de yaşamı tehdit edici bir sorun olan böcek sokmaları, havaların ısınmasıyla birlikte can sıkmaya başladı. Bu sorunla karşılaşan vatandaşlar, böcek sokması durumunda neler yapması gerektiğini araştırıyor. Peki, böcek sokmasına ne iyi gelir? Böcek sokması belirtileri neler?

  BÖCEKLERDEN KORUNMAK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

  Böceklere ısırılmadan önce tedbir almak elbette daha mantıklı. Özellikle açık yeşil alanlarda pikniğe gidecek kişiler çantasında, böcek, sinek ve kenelerin yaklaşmasını önleyecek doğal yapısı olan, kimyasal içermeyen losyonları taşıyabilirler. Bunları açıkta kalan vücut kısımlarınıza sürerek, böceklerin sizden uzak durmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca alerjik reaksiyonu hafifletecek, kaşıntıya karşı krem ve losyonları da yanınızda bulundurmanız uzmanlar tarafından tavsiye ediliyor.

  Ancak bu tarz koruyucular kullanırken mutlaka bir doktora danışmalısınız. Bunların bazılarında cildi tahriş edici ve sürüldüğü yerden emildiği takdirde reaksiyon yapabilen bazı kimyasallar mevcut. Kullanılan maddelerin ciltten emilmemeli. Deriyi tahriş etmemeli. Ağza ve dile bulaşırsa zehirlememeli. İşte, bu gibi kötü durumlara maruz kalmamak için uzman görüşü şart.

  BÖCEK SOKMASI BELİRTİLERİ

  Böcek sokmalarında sokulan bölgede ağrı, şişme ve renk değişikliği oluşur. Böcek sokması olan bölgeden uzakta şişme, kızartı, ürtiker, kaşıntı, karın ağrısı, kusma, ishal, göğüste sıkışma hissi, nefes almada zorluk, hırıltılı solunum, dilde şişme olabilir. Bu belirtiler ciddi alerjik reaksiyon bulgularıdır ve birkaç dakika içinde ortaya çıkar. Bu belirtilerden özellikle kusma, göğüste sıkışma hissi ve dilde şişme görüldüğü takdirde hemen bir sağlık kurumuna başvurulması gerekiyor.

  BÖCEK SOKMASI DURUMUNDA YAPILMASI GEREKENLER

  Böcek sokmaları özellikle yaz ve sonbahar başlarında tarlada çalışan, tatil ve piknik yapan insanlar için keyif kaçırıcı, bazen de yaşamı tehdit edici bir sorundur. Böcek sokmasından sonra ortaya çıkan reaksiyon kişiden kişiye ve böcekten böceğe değişiklik gösterir.

  Böcek ısırığı durumunda öncelikle sakin kalarak sizi ne tür bir böceğin ısırdığını bulmaya çalışın, eğer kendinizi gerçekten kötü hissediyorsanız vakit kaybetmeden en yakın sağlık kuruluşuna gidin. Bir uzman tarafından görülene kadar yarayı kaşımayın ve sıkmayın.

  YAYGIN BÖCEK VE SİVRİSİNEK ISIRIĞI: Böcek ısırık ve sokmalarından sonra yapılacak ilk iş bölgeyi sabunlu suyla yıkamak ve üzerine antiseptik, mikrop kırıcı bir solüsyon sürmektir. Ayrıca böceğin soktuğu yerde küçük bir şişlik oluştuysa buzla kompres yapmalıdır. Sokulan bölgenin çevresinde daha geniş bir şişme olursa veya yaygın kaşıntı görülürse en yakın sağlık kuruluşuna gitmeli ve bir an önce uzman bir doktor tarafından kontrol edilmelisiniz.

  KARINCA ISIRIĞI: Eğer bir karınca tarafından ısırıldığınızı düşünüyorsanız, kızaran bölgeye 10-30 dakika buz koymalı ve antialerjik losyon sürülmelisiniz

  KENE ISIRIĞI: Özellikle İç Anadolu ve Karadeniz Bölgesinde yaygın olarak görülen kene ısırığına maruz kaldıysanız, kenenin başını cımbızla çocuğun derisine mümkün olan en yakın yerden çıkartmalısınız. Kenenin karnı sıkılmamalı, su ve sabunla yıkanmalı ve antibiyotikli krem sürmelisiniz. Tabi tüm bu işlemlerin bir uzman hekim ya da sağlık personeli tarafından yapılmasında fayda var.

  ÖRÜMCEK ISIRIĞI: En sık rastlanan ısırık türlerinden biri de örümcek ısırığıdır. Kabarık ve kırmızı olan bu ısırıkların sokma yerleri sabunlu su ile yıkanarak buz konulmalıdır. Tehlikeli olan karadul örümceğinin ise soluk kırmızı olur, bundan şüpheleniliyorsa mutlaka hastaneye gidilmelidir.

  PİRE ISIRIĞI: Isırıkları genellikle dizden aşağı da görülür, kaşıntılı, kırmızı lezyonlar, kalaminli losyon sürmek rahatlatır.

  En lezzetli yemek tarifleri burada

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap