Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  böğürtlen kökü hamile kalmak için nasıl kullanılır

  1 ziyaretçi

  böğürtlen kökü hamile kalmak için nasıl kullanılır bilgi90'dan bulabilirsiniz

  hamile kalmak için böğürtlen kökü nasıl kaynatılır.bilgisi olan varmı????????

  Böğürtlen Kökü İçip Hamile Kalanlar Var mı?

  Böğürtlen kökü çayı kullanarak insanların hamile kaldığı bazı kaynaklarda yorum olarak bulunduğundan bu konuda sorun yaşayan insanlar da bu yolu denemeyi düşünmektedir.

  Böğürtlen Kökü İçip Kamile Kalan Var mı?

  İnsanlar, bitkilerin vücut üzerindeki etkileri konusunda herhangi olumsuz bir yorumda çok fazla bulunamazlar. Bitkilerin insana vücudundaki etkileri rahatlıkla birkaç kullanımda kesin olarak görülebilir. Ancak bazı sorunların çözümünde etkiyi görmek çok kolay olmaz. Kansere yakalanma riskini azaltan bitki çaylarını tüketen kişiler olumlu etki alıp almadıkları hiçbir zaman bilemeyebilirler. Bunun yanı sıra hamilelik durumunda da sonuç benzerdir.

  Hamile kalmak isteyen bayanlar tarafından gebe kalmak için böğürtlen kökü çayı tüketilebilir ancak sonrasında hamile kalınacağı yahut gebe kalınamayacağı konusunda bir kesinlik bulunmamaktadır. Böğürtlen kökü çayı kişilerin hamile kalma ihtimalini arttırabilmektedir. Bunun üzerinde bir etki yaratmasını beklemek çokta bilimsel olmamaktadır.

  Böğürtlen Kökü Hamile Kalmak İçin Nasıl Kullanılır?

  Hamile kalmak için böğürtlen kökünü kullanmayı düşünen kişilerin kullanım için iki farklı yöntemi bulunmaktadır. İlk olarak bu köklerden hazırlanan böğürtlen bitki çayının düzenli olarak tüketilmesi, ikinci olarak da bu böğürtlen bitkisi kökünden yağ hazırlanması ve bu yağın tüketilmesidir. Her iki yöntem ile birlikte de kişiler böğürtlen kökünün faydalarını vücutlarında görmeye başlayabilirler. Böğürtlen bitki çayının hazırlanması hamile kalmayı isteyen bayanlar için çok daha faydalı olduğundan bu yöntem en çok tercih edilen yöntemdir. Bitki çayının hazırlanması ve tüketimi son derece kolay olacaktır.

  Hamile kalmayı düşünenler böğürtlen kökünü aktarlardan hazır bir şekilde alabildikleri gibi doğadan kendileri toplayıp kurutabilirler. Ancak fiyat olarak çok yüksek olmadığından aktarlardan alınması en doğru karar olacaktır. Böğürtlen kökünü satın alan kişiler bunu bir tencere yardımıyla kaynatmaya başlayabilirler. Ebatları büyük ve şekli düzensiz olduğundan cezvelerde tek bir içimlik demlenmesi çok mümkün olmaz. Bu sebeple de tencerelerde birkaç kullanımlık tüketildikten sonra günde 1 bardak tüketilebilmektedir.

  Hergün böğürtlen çayı hazırlamak zahmetli olacağından birçok kişi genelde bir ay boyunca tüketeceği 30 bardağı hazır hale getirdikten sonra buzdolabında saklayarak muhafaza etmektedir. Hazırlanmış böğürtlen kökü çayı her gün 1 bardak tüketerek istenen etkinin ortaya çıkmasını sağlayabilir.

  İnsanlar, çocuk sahibi olmak istediklerinde kendi vücutlarında oluşabilecek birkaç olumsuzluğa göz yummaktadır. Özellikle hamilelik şansını artıran ürünler kullanılırken kişiler çok daha fazla kullanarak bu şansı arttırmayı planlarlar. Ancak böğürtlen kökü çayı kullanımında günde bir bardak kullanım etkilerin en iyi düzeyde çıkmasını sağlamaktadır. Bundan daha az miktarda kullanım etkilerin ortaya çıkma ihtimalini düşürürken fazla kullanımda da sonuç aynı olacaktır. Eğer kişiler gereğinden çok daha fazla kullanmaya başlarlarsa bu durumda mide rahatsızları kendisini göstermeye başlar.

  Hemen hemen her şeyde olduğu gibi azı yarar çoğu zarar sözünü unutmamak lazım. Hamile kalmak için böğürtlen çayı içenlerin yaşayabileceği mide bulantılarını doğrudan hamileliğe bağlaması doğru değildir. Henüz hamilelik yaşamadan görülen mide rahatsızlıkları fazla böğürtlen kökü tüketiminden olabilmektedir. Hamile kalmak isteyen çiftlerin doğru oranlarda böğürtlen kökü kullanmasında bir zarar görülmediğinden doğru miktarda böğürtlen kökü çayı kullanımı oldukça önemlidir.

  Hamile kalmak için böğürtlen kökü çayı kullanımı bilimsel olarak ispat edilmiş bir gerçek olmasa da uzun zamandır bu yöntemle hamile kaldığını söyleyen birçok kişi bulunduğundan gebe kalmak için böğürtlen kökü çayı kullanılagelmektedir. Doğru miktarda kullanıldığında bir zararı olmadığı için siz de bu doğal gebe kalma yöntemini deneyebilirsiniz.

  Yazı kaynağı : kadinloji.com

  Böğürtlen kökünün faydaları nelerdir? Böğürtlen kökü çayı ne işe yarar?

  Çakşır Suyu Faydaları: Gebelik İçin Nasıl Kullanılır?

  Çakşır Suyu Faydaları: Gebelik İçin Nasıl Kullanılır?

  Çakşır Kökü Suyu: Üreme Kalitesine Doğal Reçete

  Çakşır otu, ülkemizde yaygın olarak kullanılan hatta Doğu Anadolu bölgesinde haşlanarak ya da turşusu yapılarak tüketilen bir bitkidir. Boyu 2 metreye kadar uzayabilen bitkinin sarı renkte çiçekleri vardır. Köklü bir geçmişe sahip olan çakşır otunun eski dönemlerde kökleri ezilerek bal ile birlikte tüketilirdi.

  Kudret arttırıcı özelliğe sahip olduğu düşünülen bitki, saponin, alkaloid, nişasta, reçine ve uçucu yağlar içerir. Şeytan teresi, hitlik, oğlan aşı ye da aş otu olarak da bilinen çakşır otunun ana vatanı İran’dır. Köklerinden yetiştirilen bitki hemen hemen her toprağa uyum sağlar. Türkiye’de Hatay’da yaygın olarak yetişen bitki, Orta Anadolu, Doğu Anadolu, Güney Doğu Anadolu ve Akdeniz bölgesinde sıklıkla görülür.

  Çakşır otunun kerkul ve helizdağlı olmak üzere bilinen iki türü vardır. Küçük tohumlu ve sarı renge sahip olan kerkul çeşidinin yaprakları sıkıldığında sarı renkli bir sıvı gelir. Yaylada ve çayırlarda otlatılan kuzular çakşır otunun en çok bu türünü beğenir. Helizdağlı çeşidinin ise tohumları çok büyüktür ve yapraklarından beyaz süt gelir. Yapraklardan akan beyaz süt özellikle ayakta oluşan yaralara iyi gelir ve yaraların temizlenmesinde kullanılır.

  Meryem Ana Otu Faydaları, Gebelik İçin Nasıl Kullanılır?

  çakşır kökü suyu

  Çakşır Otu Suyu Nasıl Elde Edilir?

  Evde hazırlayabileceğiniz çakşır suyu tarifi:

  Bir diğer çok pratik çakşır suyu tarifi:

  Soğan Kürü Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?

  çakşır otu

  Çakşır Suyu Faydaları Nelerdir?

  Keçiboynuzu Kürü Nasıl Yapılır? Faydaları

  çakşır suyu

  Çakşır Suyu Nasıl Kullanılır, İçilir?

  En doğru bilgiler ve sağlıklı sonuçlar için size en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

  Çakşır Suyu Zararları ve Yan Etkileri

  Aslan Pencesinin Az Bilinen 10 Faydası

  çakşır suyu faydaları

  Çakşır Suyu Fiyatı Ne Kadar? Nerede Satılır?

  Çakşır Otunun Faydaları Nelerdir?

  Yapışkan Andız Otu Faydaları, Kullanımı ve Kanser Tedavisine Etkisi

  Ökse Otu Faydaları, Çayı Neye İyi Gelir? Kanser ve Diyabet Tedavisi

  Ciğer Otu Nedir? Öksürükten Hazımsızlığa Az Bilinen Şifalı Etkileri

  Üzerlik Otu Faydaları ve Kullanımı, Hiç Duymadığınız 7 Mistik Özelliği

  Yazı kaynağı : www.nefisyemektarifleri.com

  Kadınlar İçin Önemli İpuçları

  Zencefil ile bal iyice karıştırılıp macun kıvamına getirilen böğürtlen sonra sabah ve akşam birer ceviz büyüklüğünde yutulursa ağız felcine iyi gelir.
  Ağız içi yaraların tedavisi de ise böğürtlen yaprağı çiğnenirse çok büyük rahatlama ve fayda sağlar.

  Böğürtlen yaprağı 10’ar gram sinirli yaprak, mercimek ve hünnab ile birlikte kaynatılıp suyuna dut şurubu ilave edilerek ağızda gargara yapılırsa ağız ve diş diplerindeki iltihaplara şifa verir.

  Böğürtlenin bol bol tüketilmesi bağırsaklar için çok faydalıdır. Özellikle bağırsak iltihabına yarar.

  Böğürtlen cüzam tedavisinde de kullanılır. Kökü kaynatılarak birer bardak içilir.

  Böğürtlen kökü kaynatılıp içilirse (erkek ve kadın) cinsel gücü arttırır.
  Böğürtlen biberiye, defne tohumu, sirke ile kaynatılıp elde edilen su ile gargara yapılırsa dişlerin çürümesini önlemeye katkıda bulunur.

  Böğürtlen dikeninin suyu ile göz zafiyeti olan hastaların gözlerine pansuman yapılırsa fayda sağlar.

  Böğürtlen ağacının külü iltihaplı yaralara pudra olarak konulabilir.
  Böğürtlen filizi sinirli yaprak, sumak ve gül ile beraber kaynatılıp bu suya dut şurubu da ilave edilerek gargara yapılırsa küçük dil şişmesinin tedavisinde kullanılır.

  Böğürtlen kökü kaynatılıp birer bardak içilirse şeker hastalarına iyi gelir.
  Böğürtlen kökü kaynatılarak ağız şişliği için kullanılabilir.

  Böbrek ve mesane kumu dökülmesinde böğürtlen kökü kaynatılıp içilirse rahatlama sağlar. Ayrıca siyah nohut suyu, hatmi tohumu, aluç sakızı, kına çiçeği kökü, yabani kereviz, yarpuz-nane, pelin, burçak, enginar suyu, turup, baldıran, defne kökü de böbrek ve mesane kumuna fayda sağlar.

  http://www.memurlar.net/common/documents/1805/28631_bogurtlen1.jpg

  Bu yazının izinsiz kullanılması yasaktır !

  Yazı kaynağı : kadinca.diyez.net

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap