Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  azerbaycan istanbul konsolosluğu

  1 ziyaretçi

  azerbaycan istanbul konsolosluğu bilgi90'dan bulabilirsiniz

  İstanbul Büyükelçiliği

  Azerbaycan İstanbul Büyükelçiliği

  Zeytinoğlu Caddesi No 65, Akatlar Beşiktaş / İstanbul

  Telefon: (0212) 325 80 42

  İstanbul Azeri Başkonsolosluk Görevi Nedir?

  Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı adına Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile Azerbaycan Cumhuriyeti Devleti arasında ikili siyasi, ticari ve ekonomik ilişkileri geliştirmek; Türk kuruluşları ile Azeri kuruluşlar arasında bağlantı kurmak; Türkiye’de yaşayan Azeri vatandaşların çıkarlarını korumak ve himaye etmek için Azerbaycan Başkonsolosluğu İstanbul üzerine düşen tüm sorumluluğu yetkisini kullanarak koordine etmektedir.

  Azerbaycan İstanbul Başkonsolosluk Görev Bölgesi Nereleridir?

  Afyon, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Denizli, Edirne, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Isparta, Karaman, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Kütahya, Manisa, Muğla, Sakarya, Tekirdağ, Uşak, Zonguldak illerinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile T.C. İkamet İzni sahibi 3. ülke vatandaşları, Azerbaycan vize işlemleri ve Azerbaycan konsolosluk işlemleri için Azerbaycan İstanbul Başkonsolosluğuna başvuru yapmalıdır.

  İstanbul Azerbaycan Başkonsolosluk Çalışma Saatleri Ne Zamandır?

  Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri hizmet veren konsolosluğun vatandaşları kabul saati 09:00 ile 12:30 arasıdır. Hazır belgelerin iadesi saat 15:00 ile 16:00 arasında yapılmaktadır. Vatandaşlar 15:00 ile 18:00 saatleri arası telefon ile bilgi alabilmektedir. Cumartesi ve Pazar kapalıdır.

  Azerbaycan İstanbul Büyükelçiliği 2021 Resmi Tatil Günleri Ne Zamandır?

  Azerbaycan İstanbul Büyükelçiliği Azerbaycan Devleti'nin 2021 yılı resmi tatilleri haricinde  Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin 2021 yılı resmi tatillerinde de hizmet verememektedir. Azerbaycan vizesi için başvuruda bulunmak veya Azerbaycan konsolosluk işlemleri için müracat yapmak isteyen kişilerin bu tarihlere göre seyahatlerini veya işlemlerini organize etmelerine dikkat etmelidirler. Haftanın Cumartesi ve Pazar günleri, bunun yanı sıra Azerbaycan Cumhuriyeti Çalışma Yasasına göre iş günleri sayılmayan resmi bayram ve hüzün günleri vatandaşların başvuruları alınmıyor.

  Azeri Cumhuriyeti İstanbul Konsolosluğu Vize işlem Saati Nedir?

  Pazartesi-Cuma günleri Saat : 09:00-13:00 vize başvurularının kabulü

  Pasaport Teslimi ise Pazartesi-Cuma günleri Saat: 14:00-16:00 arasındadır.

  İstanbul Azerbaycan Konsolosluğu Belge Tasdik ve Apostil İşlem Saati Ne Zamandır?

  Pazartesi-Cuma Saat: 14:30-16:00 arasındadır.

  Azerbaycan Başkonsolosluk Pasaport İşlem Saati Ne Zamandır?

   Salı- Perşembe Saat: 10:00-12:30 (Azerbaycan Diplomatik Pasaportlar için)

  Belgelerin Geri Teslimi ise Pazartesi-Cuma Saat: 17:30- 18:00 arasındadır.

   İstanbul Azerbaycan Başkonsolosluk Pasaport İşlem Saati Ne Zamandır?

   Salı- Perşembe Saat: 10:00-12:30 (Azerbaycan Hizmet Pasaportları için)

  Belgelerin Geri Teslimi ise Pazartesi-Cuma Saat: 17:30- 18:00 arasındadır.

  Azerbaycan İstanbul Başkonsolosluğu Vize Başvuru Türü Nedir?

  Azerbaycan Cumhuriyeti’ne seyahat etmek isteyen kişiler, ülkeye gerçekleştirecekleri seyahatin amacına göre;kısa süreli Azerbaycan Ticari Vizesi, Azerbaycan Turistik Vize, Azerbaycan Tıbbi Tedavi Amaçlı Vize, Azerbaycan Aile Ziyareti Vizesi ve Azerbaycan Öğrenci Vizesi için  Azerbaycan Konsolosluğu İstanbul'a  vize başvurusu gerçekleştirmelidirler.

  Azerbaycan Cumhuriyeti Başkonsolosluk Vize Başvuru Nasıl Doldurulur?

  Azerbaycan Vize Başvuru Formu Türkçe olarak doldurulmalıdır. Azerbaycan Vize Başvuru Formu eksiksiz ve doğru olarak cevaplanması sırasında gerçekleştirilecek seyahate uygun kategorideki vize başvurusu için gerekli olan evraklarla beyan edilen bilgilerin, formdaki verilen yanıtları destekleme şartı yerine getirmelidir. Azerbaycan vize başvuru formu okunaklı, büyük harflerle ve tükenmez kalemle doldurulup imzalanarak, işlem sonlandırılmalıdır. Doldurmanız gereken forum form belirtilmiştir.

  Azerbaycan Cumhuriyeti Başkonsolosluğu Vize Dilekçe Örnekleri Nedir?

  Azerbaycan İstanbul Başkonsolosluğu'na yapılan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir. Azerbaycan Konsolosluğu’na hitaben, antetli kağıda, İngilizce yazılmış; seyahatin amacı, seyahat tarihleri, seyahatin masraflarının nasıl karşılanacağı ve vize süresinin bitiminde ülkeden ayrılma taahhüdü içeriğinde belirtilmelidir. 

  Azerbaycan Vize başvurusunda bulunan kişi Çalışan ise; başvuru sahibinin bağlı bulunduğu Kurum/Şirket yetkilisi tarafından, Azerbaycan Konsolosluğu’na hitaben  yazılmış, antetli kağıda; - başvuru sahibinin görevi, maaş bilgisi, izinli olduğu seyahat tarihleri, seyahatin kim tarafından finanse edildiği ve görevine tekrar geri döneceği taahhüdünü içeren bir izin dilekçesi, imzalı ve kaşeli olarak hazırlanmalıdır. Azerbaycan Vize başvurusunda bulunan kişi Şirket Sahibi ise;Azerbaycan Konsolosluğu’na hitaben, şirketinin antetli kağıdına, ticari faaliyeti, seyahat planı, amacı ve şirket pozisyonunu anlatan bir dilekçe olmalıdır. Azerbaycan Vize başvurusunda bulunan kişi Çalışmıyor ise;başvuru sahibine seyahat masrafları için 1. dereceden sponsor olan akrabası tarafından, seyahat planının detaylarını ve seyahatin sponsoru olduğunu açıklayıcı Azerbaycan Vize Talep Dilekçesi hazırlanmalıdır. Ayrıca, sponsor kişinin mali ve mesleki durumunu belgeleyen evraklarla birlikte sunulmalıdır. Azerbaycan vizesine başvuru yapmak isteyenlerin pasaportlarının geçerlilik süresi en az 6 ay olmalıdır. 

  Azerbaycan İstanbul Başkonsolosluk Hizmetleri Nelerdir?

  Azerbaycan Konsolosluğu, Azerbaycan'a seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile T.C. İkamet İznine sahip üçüncü ülke vatandaşlarının Azerbaycan vize işlemleri konusunda hizmet vermekle yetkilidir. Azerbaycan İstanbul Başkonsolosluğu aynı zamanda Türkiye’de ikamet eden Azerbaycan vatandaşlarının konsolosluk işlemleri konusunda da çalışmalar yürütmektedir. Türkiye’de ikamet eden Azerbaycan vatandaşları için kayıt kartoçkası düzenlenmesi; pasaport yenilenmesi; vefat durumunda naaşın sevkiyat işlemleri; gözaltı- tutuklanma ve hapsedilme durumunda elçiliğin hukuki süreci takip etmesi; Apostil ve Noter işlemleri, Evlilik Belgesi, Dirim Belgesi, Vatandaşlık İşlemleri (Doğum belgesi, Nikah Akti, Evlat Edinme Akti, Nikahın Bozulma Akti, Babalık Akti, Ölüm Akti) gibi işlemler İstanbul Azerbaycan Başkonsolosluğu tarafından yürütülmektedir. 

  Azerbaycan Cumhuriyeti İstanbul Konsolosluğu Haritada Nerededir?

  Yazı kaynağı : www.azerbaycankonsoloslugu.net

  Azerbaycan Başkonsolosluğu

  Azerbaycan Başkonsolosluğu İstanbul

  Adres: Zeytinoğlu Caddesi No 65, Akatlar Beşiktaş / İstanbul

  Azerbaycan Başkonsolosluğunda, Azeri vatandaşların pasaport işlemleri, Azerbaycan’a dönüş şehadetnamesi, vatandaşlık durumu devlet tescili gibi resmi evrak işlemleri yapılmaktadır.

  Azerbaycan İstanbul Başkonsolosluğu Çalışma Saatleri Nedir?

  Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri

  Kabul saatleri: 09:00 – 12:30 arası

  Hazır belgelerin iade saatleri: 15:00 – 16:00 

  Telefonla Bilgi Edinme Saatleri: 15:00 – 18:00

  Azerbaycan Başkonsolosluğu Vize İşlemleri : Pazartesi-Cuma günleri Saat : 09:00-13:00 vize başvurularının kabulü

  Azerbaycan Başkonsolosluğu Vize - Pasaport Teslimi: Pazartesi-Cuma günleri Saat: 14:00-16:00 arası

  Cumartesi ve Pazar günleri, bunun yanı sıra Azerbaycan Cumhuriyeti Çalışma Yasasına göre iş günleri sayılmayan resmi bayram ve tatil günleri Azerbaycan Konsolosluğu hizmet vermemektedir.

  Azerbaycan Konsolosluğu Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

  Azerbaycan turistik vize, Azerbaycan ticari vize, Azerbaycan ziyaret vizesi başvuru formu içintıklayınız.

  Azerbaycan İstanbul Başkonsolosluğu Görev Bölgesi Hangi İlleri Kapsar?

  Azerbaycan İstanbul Başkonsolosluğu görev bölgesi içerisinde Afyon, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Denizli, Edirne, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Isparta, Karaman, Kırklareli, Kocaeli, Konya,  Kütahya, Manisa, Muğla, Sakarya, Tekirdağ, Uşak, Zonguldak illeri bulunmaktadır. 

  Azerbaycan Başkonsolosluğu İstanbul Görevlileri Kimdir?

  P.Gadimov: Konsolos

  V.Musayev: Konsolos

  X.Daşdemirov: Konsolos

  A.Pirimov: Konsolos

  R.Ekberov: Konsolos

  M.Mammedov: Muavin-konsolos

  R.Hacızade: Muavin-konsolos

  C.Atayev: Ataşe

  Ş.Cafarov: Ataşe

  E.Hasanov: Maliye ataşesi

  V.Aliyev: İşler müdiri

  Azerbaycan Başkonsolosluğu İstanbul 2021 Resmi Tatil Günleri

  Azerbaycan İstanbul Başkonsolosluğu, Azerbaycan Cumhuriyeti Devleti'nin 2021 yılı resmi tatilleri ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin 2021 yılı resmi tatillerinde kapalıdır.

  (*) Aşağıdaki tarihler dışında Türkiye'nin resmi bayram günlerinde de Azerbaycan Konsolosluğu kapalıdır.

  Azerbaycan Konsolosluğu İstanbul Konsolosluk Hizmetleri: Azerbaycan vatandaşları için kayıt kartoçkası düzenlenmesi; pasaport yenilenmesi; vefat durumunda naaşın sevkiyat işlemleri; gözaltı- tutuklanma ve hapsedilme durumunda elçiliğin hukuki süreci takip etmesi; Apostil ve Noter işlemleri, Evlilik Belgesi, Dirim Belgesi, Vatandaşlık İşlemleri (Doğum belgesi, Nikah Akti, Evlat Edinme Akti, Nikahın Bozulma Akti, Babalık Akti, Ölüm Akti) gibi işlemler Azerbaycan Konsolosluğu İstanbul sorumluluğu altındadır. 

  Azerbaycan Konsolosluğu Nerededir?

  Yazı kaynağı : www.azerbaycankonsoloslugu.org

  Azerbaycan İstanbul Başkonsolosluğu

  Azerbaycan İstanbul Başkonsolosluğu

  AZERBAYCAN BAŞKONSOLOSLUĞU İSTANBUL

  Adresi :Zeytinoğlu Caddesi No 65, Akatlar Beşiktaş / İstanbul

  Telefon: (0212) 325 80 42

  Faks Numarası: (0212) 284 9579

  İstanbul Azeri Başkonsolosluk Görevi

  Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı adına Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile Azerbaycan Cumhuriyeti Devleti arasında ikili siyasi, ticari ve ekonomik ilişkileri geliştirmek; Türk kuruluşları ile Azeri kuruluşlar arasında bağlantı kurmak; Türkiye’de yaşayan Azeri vatandaşların çıkarlarını korumak ve himaye etmek için Azerbaycan Başkonsolosluğu İstanbul üzerine düşen tüm sorumluluğu yetkisini kullanarak koordine etmektedir.

  Azerbaycan İstanbul Başkonsolosluk Görev Bölgesi

  Afyon, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Denizli, Edirne, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Isparta, Karaman, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Kütahya, Manisa, Muğla, Sakarya, Tekirdağ, Uşak, Zonguldak illerinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile T.C. İkamet İzni sahibi 3. ülke vatandaşları, Azerbaycan vize işlemleri ve Azerbaycan konsolosluk işlemleri için Azerbaycan İstanbul Başkonsolosluğuna başvuru yapmalıdır.

  İstanbul Azerbaycan Başkonsolosluk Çalışma Saatleri

  Pazartesi, Salı, Perşembe, Cuma günleri saat 09:00-13:00 arası konsolosluk hizmeti vermektedir. Cumartesi ve Pazar kapalıdır.

  Azerbaycan İstanbul Büyükelçiliği 2017 Resmi Tatil Günleri Ne Zamandır?

  Azerbaycan İstanbul Büyükelçiliği, Azerbaycan Devleti'nin 2017 yılı resmi tatilleri haricinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin 2017 yılı resmi tatillerinde de hizmet verememektedir. Azerbaycan vizesi için başvuruda bulunmak veya Azerbaycan konsolosluk işlemleri için müracat yapmak isteyen kişilerin bu tarihlere göre seyahatlerini veya işlemlerini organize etmelerine dikkat etmelidirler. Haftanın Cumartesi ve Pazar günleri, bunun yanı sıra Azerbaycan Cumhuriyeti Çalışma Yasasına göre iş günleri sayılmayan resmi bayram ve hüzün günleri vatandaşların başvuruları alınmıyor.

  Yeni Yıl1 Ocak

  Şehitleri Anma Günü20 Ocak

  Dünya Kadınlar Günü8 Mart

  Nevruz20-21 Mart

  Silahlı Kuvvetler Bayramı9 Ekim

  Milli Kalkınma Bayramı18 Ekim

  Milli Uyanış Bayramı17 Kasım

  Dünya Azerbaycanlıları Dayanışma Günü31 Aralık

  Azeri Cumhuriyeti İstanbul Konsolosluğu Vize işlem Saati

  Pazartesi-Cuma günleri Saat : 09:00-13:00 vize başvurularının kabulü

  Pasaport Teslimi ise Pazartesi-Cuma günleri Saat: 14:00-16:00 arasındadır.

  İstanbul Azerbaycan Konsolosluğu Belge Tasdik ve Apostil İşlem Saati

  Pazartesi-Cuma Saat: 14:30-16:00 arasındadır.

  Azerbaycan Başkonsolosluk Pasaport İşlem Saati

  Salı- Perşembe Saat: 10:00-12:30 (Azerbaycan Diplomatik Pasaportlar için)

  Belgelerin Geri Teslimi ise Pazartesi-Cuma Saat: 17:30- 18:00 arasındadır.

  İstanbul Azerbaycan Başkonsolosluk Pasaport İşlem Saati

  Salı- Perşembe Saat: 10:00-12:30 (Azerbaycan Hizmet Pasaportları için)

  Belgelerin Geri Teslimi ise Pazartesi-Cuma Saat: 17:30- 18:00 arasındadır.

  Azerbaycan İstanbul Başkonsolosluğu Vize Başvuru Türü

  Azerbaycan Cumhuriyeti’ne seyahat etmek isteyen kişiler, ülkeye gerçekleştirecekleri seyahatin amacına göre;kısa süreli Azerbaycan Ticari Vizesi, Azerbaycan Turistik Vize, Azerbaycan Tıbbi Tedavi Amaçlı Vize, Azerbaycan Aile Ziyareti Vizesi ve Azerbaycan Öğrenci Vizesi için Azerbaycan Konsolosluğu İstanbul'a vize başvurusu gerçekleştirmelidirler.

  Azerbaycan Cumhuriyeti Başkonsolosluk Vize Başvuru Nasıl Doldurulur?

  Azerbaycan Vize Başvuru Formu Türkçe olarak doldurulmalıdır. Azerbaycan Vize Başvuru Formu eksiksiz ve doğru olarak cevaplanması sırasında gerçekleştirilecek seyahate uygun kategorideki vize başvurusu için gerekli olan evraklarla beyan edilen bilgilerin, formdaki verilen yanıtları destekleme şartı yerine getirmelidir. Azerbaycan vize başvuru formu okunaklı, büyük harflerle ve tükenmez kalemle doldurulup imzalanarak, işlem sonlandırılmalıdır.

  Doldurmanız gereken forum FORM belirtilmiştir.

  Azerbaycan Cumhuriyeti Başkonsolosluğu Vize Dilekçe Örnekleri Nedir?

  Azerbaycan İstanbul Başkonsolosluğu'na yapılan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir.

  Azerbaycan Konsolosluğu’na hitaben, antetli kağıda, İngilizce yazılmış; seyahatin amacı, seyahat tarihleri, seyahatin masraflarının nasıl karşılanacağı ve vize süresinin bitiminde ülkeden ayrılma taahhüdü içeriğinde belirtilmelidir.

  Azerbaycan Vize başvurusunda bulunan kişi Çalışan ise; başvuru sahibinin bağlı bulunduğu Kurum/Şirket yetkilisi tarafından, Azerbaycan Konsolosluğu’na hitaben yazılmış, antetli kağıda; - başvuru sahibinin görevi, maaş bilgisi, izinli olduğu seyahat tarihleri, seyahatin kim tarafından finanse edildiği ve görevine tekrar geri döneceği taahhüdünü içeren bir izin dilekçesi, imzalı ve kaşeli olarak hazırlanmalıdır.

  Azerbaycan Vize başvurusunda bulunan kişi Şirket Sahibi ise; Azerbaycan Konsolosluğu’na hitaben, şirketinin antetli kağıdına, ticari faaliyeti, seyahat planı, amacı ve şirket pozisyonunu anlatan bir dilekçe olmalıdır.

  Azerbaycan Vize başvurusunda bulunan kişi Çalışmıyor ise; başvuru sahibine seyahat masrafları için 1. dereceden sponsor olan akrabası tarafından, seyahat planının detaylarını ve seyahatin sponsoru olduğunu açıklayıcı Azerbaycan Vize Talep Dilekçesi hazırlanmalıdır. Ayrıca, sponsor kişinin mali ve mesleki durumunu belgeleyen evraklarla birlikte sunulmalıdır.

  Azeri İstanbul Başkonsolosluk Hizmetleri Nelerdir?

  Azerbaycan Konsolosluğu, Azerbaycan'a seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile T.C. İkamet İznine sahip üçüncü ülke vatandaşlarının Azerbaycan vize işlemleri konusunda hizmet vermekle yetkilidir.

  Azerbaycan İstanbul Başkonsolosluğu aynı zamanda Türkiye’de ikamet eden Azerbaycan vatandaşlarının konsolosluk işlemleri konusunda da çalışmalar yürütmektedir.

  Türkiye’de ikamet eden Azerbaycan vatandaşları için kayıt kartoçkası düzenlenmesi; pasaport yenilenmesi; vefat durumunda naaşın sevkiyat işlemleri; gözaltı- tutuklanma ve hapsedilme durumunda elçiliğin hukuki süreci takip etmesi; Apostil ve Noter işlemleri, Evlilik Belgesi, Dirim Belgesi, Vatandaşlık İşlemleri (Doğum belgesi, Nikah Akti, Evlat Edinme Akti, Nikahın Bozulma Akti, Babalık Akti, Ölüm Akti) gibi işlemler İstanbul Azerbaycan Başkonsolosluğu tarafından yürütülmektedir.

  Yazı kaynağı : www.istanbulburda.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap