Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  aynı sofradan yemek yedik karnı doyan düşman oldu

  1 ziyaretçi

  aynı sofradan yemek yedik karnı doyan düşman oldu bilgi90'dan bulabilirsiniz

  JavaScript is not available.

  We’ve detected that JavaScript is disabled in this browser. Please enable JavaScript or switch to a supported browser to continue using twitter.com. You can see a list of supported browsers in our Help Center.

  Help Center

  Terms of Service Privacy Policy Cookie Policy Imprint Ads info © 2021 Twitter, Inc.

  Yazı kaynağı : twitter.com

  aynı sofradan yemek yedik, karnı doyan düşman oldu.. .. Daha fazlası için Instagram hesabımız ziyaret edin. .. #sözsanatı #aşkba… | Güzel söz, Edebiyat, Özlü sözler

  Aynı sofradan yemek yedik, Karnı doyan düşman oldu. B2MVMC55L3B2MVMC55L3 http://www.muhteva.com/ayni-sofradan-yemek-yedikkarni-doyan-… | Edebiyat, Hayat, Güzel söz

  KARNI DOYAN DÜŞMAN OLDU…

  “Aynı sofradan yemek yedik. Karnı doyan düşman oldu. Tuncel Kurtiz”

  Her şey bir görüntü artık. Sadece görüntüler biriktiriyoruz. Kendi varoluşumuzun pasif bir seyircisiyiz.

  İlgisiz, kayıtsız. Ne acı…

  Karnı doyan, açlığını unutup düşman yaratmanın peşinde… Masada o kadar kaşık ve yemek var ki, alışılmış iğrenç emellerinden mağdur kalacağını zannederek, kendinle olanı, olmayanı düşmanlaştırıp, arenada aslanların önüne atarak, yok edeceğini zannediyor… Bilinmiyor ki her ölümle yüz yüze dokunan, nefes alan” Spartacus” olarak ölümsüzleşiyor… Paylaşılamayan hayali gerçeksizlikler.

  *******

  “insan sonsuzca mahvedilebilen bir mahvolmazlıktır”. Bana öyle geliyor ki bu iki anlama geliyor: insan özü diye bir şeyin olmadığı, insanı insan-olmayandan ayırt edebilmenin imkansızlığı ve ikinci olarak, insan mahvedildikten sonra yine de geriye bir şeylerin mutlaka kaldığı. Yani insanın sonsuz mahvedilişinden geriye artan ve direnmeye devam eden bir şey olduğu.  Ancak ben şu sıralar bana benzeyen insanlar gibi acı çekiyorum, bu acı o kadar büyük ve gerçek ki, ne konuşmak, ne uyumak, ne duymak, ne sevmek ne de başka bir şey istiyorum. Tek isteğim; İnsanlar artık ölmesin, çocuklar ölmesin, annelerin gözyaşları dinsin…

  Yazı kaynağı : yeniguneygazetesi.com

  Nostaljik Sözler

  Nostaljik Sözler

  Nostaljik Sözler Nostalji terimi, tipik olarak mutlu kişisel çağrışımların olduğu bir dönem veya yer için geçmişe yönelik bir duygusallığı tanımlar. Erken Modern dönemde tıbbi bir durum, bir tür melankoli olarak tanımlanan nostalji, Romantizm akımıyla önemli bir mecaz haline geldi. Kaba tabiriyle nostalji, her insana bağlı olarak değişen birçok farklı duygu anlamına gelir.

  Artık sahip olmadığımız veya artık yanımızda olmayan bir şeyi veya birini düşündüğümüzde hissettiğimiz üzüntü hissi olduğu kadar sevgi ve şefkat duygusu olarak da özetlenebilir. Geçmişe dair duyduğumuz güzel sözler bile bazen bizi o ana geri götürebilir. Nostaljik sözler geçmişe duyulan hasretin en yoğun hissedildiği şeklidir.

  Geçmişin daha güzel olduğunu düşünmek tamamen insani bir olgudur. Bu olguyu atlatmak ve önümüze bakmak bazen zor geldiğinden hemen hemen herkes geçmişin ne kadar güzel olduğundan bahseder.

  Bazen de gerçekten öyledir. Özellikle samimiyetin, misafirperverliğin, örf ve adetlere bağlılığın geçmişte daha yoğun hissedildiği söylenebilir. Tüm bu özlem ve sitemleriniz için aşağıda bulunan özlü sözleri inceleyebilir, dilediğinizi paylaşabilirsiniz.

  Nostaljik Sözler

  Yazı kaynağı : www.haberso.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap