Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  aydında toki evleri nereye yapılacak

  1 ziyaretçi

  aydında toki evleri nereye yapılacak bilgi90'dan bulabilirsiniz

  TOKİ Aydın nerede, hangi ilçelere yapılacak? TOKİ sosyal konut projesi Aydın'da nereye yapılacak, konut sayısı kaç olacak?

  TOKİ Aydın nerede, hangi ilçelere yapılacak? TOKİ sosyal konut projesi Aydın'da nereye yapılacak, konut sayısı kaç olacak?

  TOKİ BAŞVURU TARİHLERİ VE ÜCRETİ

  TOKİ başvurular 14 Eylül - 31 Ekim tarihleri arasında olacak. Yani başvurular bugün başladı. E-Devlet ve bankalar üzerinden alınacak başvuru işlemlerinin detayı şöyle:

  Çevrimiçi başvurularda yoğunluk yaşanmaması adına TOKİ başvuruları T.C. kimlik numarasının son hanesine göre kademeli olarak yapılacak. Buna göre T.C. kimlik numarasının son hanesi:

  0 olanlar 14 Eylül 2022 Çarşamba

  2 olanlar 15 Eylül 2022 Perşembe

  4 olanlar 16 Eylül 2022 Cuma

  6 olanlar 17 Eylül 2022 Cumartesi

  8 olanlar 18 Eylül 2022 Pazar

  19 Eylül Pazartesi gününden itibaren de herhangi bir sınırlama olmadan tüm vatandaşlar başvurularını yapabilecek.

  Yazı kaynağı : www.sabah.com.tr

  TOKİ Aydın nereye, hangi ilçelere yapılacak? TOKİ Aydın sosyal konut proje detayları

  TOKİ Aydın nereye, hangi ilçelere yapılacak? TOKİ Aydın sosyal konut proje detayları

  TOKİ sosyal konut projesine başvurular 14 Eylül 2022 itibarıyla başladı.  İlk gün sosyal konutlar için başvuru sayısı 500 bini geçti. Arsa ve iş yeri başvuruları ise 10 Ekim’de başlayacak ve 7 Kasım’da sona erecek. Ülke genelinde ilk etapta planlanan 250 bin konutun 50 bini İstanbul’da yapılacak. Bu ili 18 bin konutla Ankara, 12 bin 400 ile İzmir izleyecek. İlk etapta yapılacak 250 bin konutun yerleri, konutların hangi ilçelere yapılacağı da açıklandı. Bu makalede TOKİ Aydın sosyal konutları nereye, hangi ilçelere yapılacak sorusunun yanıtlarına bakıyoruz.

  Yapılan açıklamalara göre göre sosyal konut projesinin ilk etabını oluşturan 250 bin sosyal konut, 100 bin konut arsası ve 10 bin iş yeri 2 yılda bitirilerek hak sahiplerinin kullanımına sunulacak. Projenin ilk etabı, 360 bin bağımsız birimden oluşacak.

  İlk etap konutlardan 50 bini İstanbul’da, 18 bini Ankara’da, 12 bin 500’ü İzmir’de, 10 bini Gaziantep’te, 8 bin 650’si Bursa’da, 7 bin 500’ü Konya’da, 4 bin 500’ünü Kayseri’de inşa edilecek. Diğer illerde de nüfusa göre değişen sayılarda konut inşa edilecek.

  Konutlar %10 peşinat ve 240 ay vade ile satılacak. Hak sahiplerinin konutlarına ait kalan borç bakiyesi ve aylık taksitler her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki Memur Maaş Artış Oranı dikkate alınarak İdarece tespit edilen oranda artırılacak. İlk dönemsel artış sözleşme tarihine göre İdarece belirlenecektir. Taksit ödemeleri, sözleşme tarihini takip eden ay itibariyle başlatılacak.

  -Toplamda 608 bin lira fiyata sahip 2 artı 1 konutlara aylık 2 bin 280 liradan başlayan taksitlerle ve 240 ay vadeyle sahip olunabilecek.
  -Toplam 850 bin lira fiyata sahip 3 artı 1 konutların ödemesi 3 bin 187 liradan başlayan taksitlerle 240 vadeyle yapılabilecek.

  TOKİ sosyal konut projesinde ilk etaptaki 250 bin konutu hangi iller ve ilçelerde yapılacağı da belli oldu. Bölge bazında en fazla konutun inşa edileceği iller Marmara’da İstanbul, İç Anadolu’da Ankara, Ege’de İzmir, Akdeniz’de Antalya, Güneydoğu Anadolu’da Gaziantep, Karadeniz’de Samsun, Doğu Anadolu’da Van olacak. Projenin ilk etabında yapımına başlanacak 250 bin sosyal konutun temeli yılbaşında atılacak ve 2 yıl içinde tamamlanacak. Aydın’da ilk etapta 2 bin 950 konut yapılacak. Aydın’da ilk etapta yapılacak konutların yerleri şöyle:

  Kampanyaya başvurular, proje ilindeki Ziraat Bankası ve Halk Bankasının yetkili şubeleri ve e-Devlet aracılığı ile yapılacak.Bankalar aracılığıyla yapılacak başvurular, 14 Eylül- 31 Ekim 2022 tarihleri arasında kabul edilecek. e-Devlet başvuruları ise 28 Ekim’de sona erecek.

   e-Devlet’te ise başvurular için şu bilgilendirme yapılıyor:

  Çevrim içi başvuruda yaşanabilecek yoğunluğun hizmete erişime engel olmasını önlemek amacıyla başvurular kademeli olarak alınacak. T.C. Kimlik Numarasının son hanesi;

  Konut tipi 2+1 ve 3+1 ayrımı olmadan, proje bazında başvuru yapılacak. Hak sahiplerinin konut tipleri, ihale yapıldıktan sonra “konut belirleme kurası” ile belirlenecek ve başvuru bedeli 500 lira olacak.

  Başvurular “Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri”, “En az yüzde 40 engelli vatandaşlar”, “emekliler”, “18-30 yaş arasındaki gençler” ve “Diğer alıcı adayları” olmaz üzere 5 kategoride kabul edilecek. Yeterli talebin oluşmaması veya mücbir sebepler nedeniyle projenin gerçekleştirilememesi halinde başvuru sahiplerine bilgi verilecek.

  Başvurusu toplanacak konutların, adet, brüt metrekare, net metrekare ve şerefiyeli satış fiyatları, ihalesi yapıldıktan sonra belirlenecek. Konutların satışı, yüzde 10 peşin, 240 ay vadeli ve taksit başlangıçları konut teslimlerini takip eden ay itibarıyla başlayacak şekilde yapılacak.

  Hak sahiplerinin konutlarına ait kalan borç bakiyesi ve aylık taksitleri her yılın ocak ve temmuz aylarında olmak üzere yılda 2 kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı dikkate alınarak İdarece tespit edilen oranda artırılacak.

  Engelli vatandaşlar, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğünce verilen kimlik kartının fotokopisi veya tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınmış en az yüzde 40 engelli olduğuna dair geçerli sağlık heyet raporuna ait belge ile başvurabilecek. e-Devlet üzerinden başvuranlar kimlik kartı fotokopisi veya belgeyi sözleşme aşamasında ibraz edecek.

  18 yaşından küçük engelli çocuğu olan anne veya baba kendi adına “engelli” kategorisinden başvuru yapabilecek.

  Yazı kaynağı : www.ekonomist.com.tr

  toki aydın efeler 2021 projesi

  toki aydın efeler 2021 projesi

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), hız kesmeden yatırımlarını sürdürüyor. Dar gelirli aileler için yeni konutlar inşa eden TOKİ, Aydın Efeler projesine de start verdi. 

  TOKİ'nin Aydın Efeler projesi Kardeşköy Mahallesi'nde hayata geçirilecek. Projede 198 yeni konut inşa edilecek. TOKİ Aydın Efeler projesinde 8 adet dükkana da yer verilecek.

  TOKİ'nin resmi internet sitesindeki ihale ilanı şu şekilde:

  İKN    :    2021/331782 

  1-İdarenin
  a) Adı    :    T.C. ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI TOPLU KONUT İDARESİ BAŞKANLIĞI
  b) Adresi    :    Bilkent Plaza B1 Blok 06800 Bilkent ÇANKAYA/ANKARA
  c) Telefon ve faks numarası    :    3125652000 - 3122667748
  ç) İhale dokümanının görülebileceği ve e-imza kullanılarak indirilebileceği internet sayfası    :    https://ekap.kik.gov.tr/EKAP/

  2-İhale konusu yapım işinin
  a) Adı    :    Aydın İli, Efeler İlçesi, Kardeşköy Mahallesi 198 Adet...

  Yazı kaynağı : emlakkulisi.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap