Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  aydın e tipi kapalı cezaevi görüş günleri

  1 ziyaretçi

  aydın e tipi kapalı cezaevi görüş günleri bilgi90'dan bulabilirsiniz

  KAPALI VE AÇIK GÖRÜŞ GÜNLERİ

  KAPALI VE AÇIK GÖRÜŞ GÜNLERİ

  ADALET BAKANLIĞI CEZA VE TEVKİFEVLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜN 29.03.2022 TARİH VE E-57551099-010.07.01-2415/43105 SAYILI BİLİM KURULU KARARI GEREĞİNCE TEDBİR KARARLARININ DEVAMI KONULU YAZILARINA İSTİNADEN NİSAN AYI AÇIK GÖRÜŞÜ  25.04.2022 - 29.04.2022TARİHLERİ ARASINDA KAPALI CEZA İNFAZ KURUMLARINDA BULUNAN HÜKÜMLÜ VE TUTUKLULARA, HÜKÜMLÜ VE TUTUKLULARIN ZİYARET EDİLMELERİ HAKKINDA YÖNETMELİĞİN 9. MADDESİNDE BELİRTİLEN KİŞİLERDEN İKİ YAKINI VE 18 YAŞINI DOLDURMAMIŞ KENDİ ÇOCUKLARI İLE BİR KEZ AÇIK ZİYARET YAPTIRILMASI UYGUN GÖRÜLDÜĞÜNDEN KURUMUN YAPISI, HÜKÜMLÜ VE TUTUKLU MEVCUDU VE COVİD-19 SALGIN HASTALIĞINA KARŞI TEMİZLİK TEDBİRLERİ GÖZÖNÜNE ALINARAK YUKARIDAKİ KAPALI ZİYARET ÇİZELGESİ HAZIRLANMIŞTIR.  

  NOT: İÇ ZİYARET PROGRAM DIŞINDA UYGUN BİR GÜN DE YAPTIRILACAKTIR.

  DUYURU: TABLODA BELİRTİLEN SAATLER ZİYARETİN BAŞLAMA SAATİDİR. SON GİRİŞ SAATİNDEN ÖNCE HÜKÜMLÜ / TUTUKLU YAKINLARININ MAĞDURİYET YAŞAMAMALARI İÇİN NİZAMİYEDEN GİRİŞ YAPMALARI GEREKMEKTEDİR.

  ADALET BAKANLIĞI CEZA VE TEVKİFEVLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNÜN 29.03.2022 TARİH VE E-57551099-010.07.01-2415/43105 SAYILI BİLİM KURULU KARARI GEREĞİNCE TEDBİR KARARLARININ DEVAMI KONULU YAZILARINA İSTİNADEN NİSAN AYI KAPALI GÖRÜŞLERİ  04.04.2022 - 22.04.2022TARİHLERİ ARASINDA KAPALI CEZA İNFAZ KURUMLARINDA BULUNAN HÜKÜMLÜ VE TUTUKLULARA, HÜKÜMLÜ VE TUTUKLULARIN ZİYARET EDİLMELERİ HAKKINDA YÖNETMELİĞİN 9. MADDESİNDE BELİRTİLEN KİŞİLERDEN İKİ YAKINI VE 18 YAŞINI DOLDURMAMIŞ KENDİ ÇOCUKLARI İLE BİR KEZ KAPALI ZİYARET YAPTIRILMASI UYGUN GÖRÜLDÜĞÜNDEN KURUMUN YAPISI, HÜKÜMLÜ VE TUTUKLU MEVCUDU VE COVİD-19 SALGIN HASTALIĞINA KARŞI TEMİZLİK TEDBİRLERİ GÖZÖNÜNE ALINARAK YUKARIDAKİ KAPALI ZİYARET ÇİZELGESİ HAZIRLANMIŞTIR. 

  Yazı kaynağı : aydinecik.adalet.gov.tr

  AYDIN E TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU

  TELEFONLA GÖRÜŞ GÜNLERİ

  TÜMÜ

  DUYURULAR

  İLETİŞİM

  İLETİŞİM

  İLETİŞİM BİLGİLERİ

  Adres               :Osman Yozgatlı Mah. Atatürk Blv. No:180/1    Efeler / AYDIN

  Telefon            : 0256 226 17 74 - 226 17 92 

  Faks                 : 0256 226 17 72

  E-posta            : [email protected]

  ULAŞIM

  Aydın E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumumuza Şehir Merkezinden Yeniköy Minibüslerine binerek ulaşabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : aydinecik.adalet.gov.tr

  KURUMUMUZ

  KURUMUMUZ

  Aydın E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Tellidede Mevkii’nde, Aydın Cumhuriyet Başsavcılığına 5 km uzaklıkta olup; Ceza İnfaz Kurumunun toplam arsa alanı 137.932. m2 arazi üzerinde 15.763 m2 lik alanda 1985 yılında faaliyete geçmiştir. 

  Aydın E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu 730 kişilik kapasiteye sahip olup, Ceza İnfaz Kurumumuz 5 Bloktan oluşmaktadır. B,C,D,E bloklar hükümlü-tutuklu barınması, A Blok ise, İdari hizmetlerin yürütülmesi amacıyla hazırlanmıştır.
  Ceza İnfaz Kurumumuzda hükümlülerin ve tutukluların kaldığı 57 adet oda mevcut, ayrıca 4 Hücre 2 tane müşahede (10 ar adet odaları) bulunmaktadır.
  B Blokta Ceza İnfaz Kurumu geneline ait 1 adet kapalı ziyaret yeri, 15 adet ziyaret kabini, 3 adet avukat görüş yeri, üst malta bölümünde açık görüş alanı bulunmaktadır.
  Ceza İnfaz Kurumumuzdaki standart odalarının ortak kullanım alanları, yemekhane, oda bahçesi, 2 adet tuvalet, 1 adet banyo ortaktır.
  C-D Blok arasında hükümlü ve tutuklular için çok amaçlı spor salonu mevcuttur.

  Ceza infaz kurumunda, günlük hizmetlerin (sayım, hastane, ziyaret, duruşma, tahliye, görüş vb.) kayıt altına alındığı, personelin idari blok ile hükümlü ve tutuklu bloklarına geçişlerinin kontrol altında tutulduğu ve tüm sirkülasyonun organize edildiği bir ana kontrol merkezi ile altı kısmi kontrol merkezi bulunmaktadır.Kurumuzdaki meydana gelen sirkülasyon CCTV Kamera Kayıt Cihazı ile 7/24 kayıt edilmektedir.Kurumda, şahısların giriş -çıkışlarının kontrolü için duyarlı kapı ile el dedektörleri; eşyaların kontrolü için ise X-Ray cihazı kullanılmaktadır. X-Ray cihazı ceza infaz kurumuna giren her türlü eşyanın X ışınları ile detayını almak üzere kurulmuş bir sistemdir. Sistem iki ayrı monitöre bağlı olarak çalışmakta, monitörler eşyanın detay ve içeriğini gösterme amaçlı kullanılmakta, şüphe duyulan nesneler üzerinde yakın gösterim (zoom) yapılabilmektedir.

  5275 sayılı Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun hükümlü ve tutukluların eğitim ve iyileştirme faaliyetlerinden bahsettiğinden, Ceza İnfaz Kurumumuzda eğitim ve iyileştirme faaliyetleri süratle devam etmekte olup kanuna uygun olarak hükümlü ve tutuklular arasında bilgi yarışmaları, münazaralar, konferanslar yapılmaktadır. 

  Kurumumuza tutuklanarak veya hüküm giyerek gelen mahpuslara belirli eğitim, öğretim ve meslek bilgileri verip nedamet duyguları geliştirilerek topluma kazandırmak ve onları topluma yararlı birer birey olarak tekrar göndermek temel amaçlarımızdandır.

  Hükümlü ve tutukluların maddi ve manevi kalkınmaları için eğitim ve öğretim faaliyetlerinin gerekliliği ve yararı bütün dünyaca kabul edilmiştir. Bu faaliyetler en etkili iyileştirme aracı olduğu kadar, kurum rejiminin gerektirdiği disiplin ve düzene en iyi uyan yaşayış sistemidir.

  Hükümlü ve tutukluların doğru davranış, tutum ve alışkanlıkları benimseyerek, yeniden suç işlemelerini önleyecek ahlaki değerler kazanmalarını sağlamak, kurum hayatını normal hayata yakınlaştırarak, bu kişilerin salıverilmelerinden sonra topluma uyumlarını kolaylaştırmak ve dış olaylara, tahriklere karşı sabırlı, dayanıklı ve soğukkanlı hale getirmek hedeflerimizin arasındadır.

  Konumu : 
  Aydın E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu hükümlü ve tutukluları barındırmak, ıslah etmek ve topluma kazandırmak amacıyla 1985 yılında faaliyete geçmiştir.

  Yerleşimi : 
  Ceza İnfaz Kurumumuz 5 Bloktan oluşmaktadır. B,C,D,E bloklar hükümlü-tutuklu barınması, A Blok ise, İdari hizmetlerin yürütülmesi amacıyla hazırlanmıştır.
  Ceza İnfaz Kurumumuzda hükümlülerin ve tutukluların kaldığı 59 adet oda mevcut, ayrıca 10 Hücre 2 tane müşahede (toplam 16 adet oda) bulunmaktadır.
  B Blokta Ceza İnfaz Kurumu geneline ait 1 adet kapalı ziyaret yeri, 15 adet ziyaret kabini, 3 adet avukat görüş yeri, üst malta bölümünde açık görüş alanı bulunmaktadır.

  Yazı kaynağı : aydinecik.adalet.gov.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap