Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  ayarını bozduğun kantar gün gelir seni tartar

  1 ziyaretçi

  ayarını bozduğun kantar gün gelir seni tartar bilgi90'dan bulabilirsiniz

  ayarını bozduğun kantar gün gelir seni tartar

  JavaScript is not available.

  We’ve detected that JavaScript is disabled in this browser. Please enable JavaScript or switch to a supported browser to continue using twitter.com. You can see a list of supported browsers in our Help Center.

  Help Center

  Terms of Service Privacy Policy Cookie Policy Imprint Ads info © 2021 Twitter, Inc.

  Yazı kaynağı : twitter.com

  AYARINI BOZDUĞUN KANTAR,GÜN GELİR SENİ DE YANLIŞ TARTAR..⚖️⚖️⚖️ | Osmanli, Öğrenme, Kutular

  Ayarını bozduğun kantar gün gelir seni de tartar

  Ayarını bozduğun kantar gün gelir seni de tartar

  Çok mühim bir laftır. Bir zamanlar bir partinin genel sekreterine söylemiştim. Ona muhalefette iken iktidarı eleştirirken, eleştirilerinin değerli olabilmesinin sırrını verirken söylemiştim. Ona ayrıca; gel zaman git zaman aynı muameleye maruz kalmamak için, eleştirilerinin ölçüsünü doğru ayarlaması gerektiğini, hatta doğruya doğru demeyi öğrendikleri anda yanlışa yanlış dediklerinde ahalinin kendilerini kaale alacağını söylemiştim.

  Öyle bir bilge kişi falan da değilim, ancak bir öğle yemeğinde fikrimi sorduğu için ona bu fikirlerimi dostane aktarmıştım.

  Dinler gibi yapıp bildiğini okuduğundan o makamdaki başarısı pek daim olmamıştı.

  Ulusal Birlik Partisi-Demokrat Parti Koalisyon Hükümeti kuruldu. Dün oldu bu. Henüz bir icraat yapılmamış, eleştirilecek bir vaka vuku bulmamış ancak hükümeti eleştiren sosyal medya guruları klavyeyeler eskitmeye başlamışlar.

  UBP-DP Hükümeti'nin eleştirilmemesi ya da eleştirecek herhangi bir şey yapmayacaklarını söylemiyorum. Kefil de değilim. Ancak el insaf, bir koltuklarına otursunlar, yanlış bir iş yapsınlar da ondan sonra eleştirseniz, eleştirilerinizin bir kıymeti ve de topluma bir de yararı olur.

  Tam yalancı çoban misali, henüz yanlış yapılmış bir iş olmamasına karşın eleştiride, hatta saldırıda bulunursanız, yanlış yaptıklarında yapacağınız eleştiriye kim inanır?

  CTP'li arkadaşların sosyal medya paylaşımlarından bahsetmiyorum bile. "UBP şöyle kötü, DP ondan beter" diyenlere birileri çıkıp, "her ikisi ile de bu meclis döneminde koalisyon kuran CTP değil de DİSİ ya da AKEL miydi?" diye sormasını bekliyorum. Anlamak mümkün değil.

  CTP'nin kantarının ayarını kaçırdığını çoktan biliyorduk. Genelde TDP ve bilhassa Çakıcı'nın kantarın topuzu ile bowling oynadığını da görüyoruz da, Halkın Partisi niye bu kantarın ayarı ile oynuyor anlamadım.

  Dostça bir uyarıdır.

  İlk seçimlerde mecliste yer bulması muhtemel olan Halkın Partisi, üye ve sempatizanlarının yanı sıra genel başkanının sosyal medya paylaşımlarına dikkat buyurdum. Mecliste olması muhtemel bir parti artık bir KKTC yurttaş olarak beni kişisel olarak ilgilendirdiği için alakadar oluyorum ve bu parti ile ilgili olarak söylediklerimin tümünün yapıcı eleştiri olarak algılanmasını hassaten rica ediyorum.

  Kurulacak olan hükümet ile ilgili olarak "yamalı bohça" tanımlaması, eleştirel olarak kulağa hoş gelse de, yarın mecliste var olup ama tek başına hükümet kurabilecek çoğunluk sağlanırsa sıkıntı yok.Ancak bir koalisyon ortağına ihtiyaç duyulursa, o zaman bir yamalı durum ortaya çıkar ki, size bunlar hatırlatılır. Hatırlatılır, çünkü kantarın ayarını siz bozmuştunuz.

  Aynı şekilde "beterin beteri var" diye bir paylaşımla, aynı ihtimali göz önünde bulundurduğunuzda, bu beterlerin biri ile bir koalisyon ortaklığı yapmak durumunda kalınırsa ne olacak?

  Meşhur olmayı göze alacak kadar ileriye de gideyim bari.

  Bu UBP-DP hükümeti kritik aritmetiğine rağmen seçime kadar başarılı işler ortaya koyarsa sizin peşin eleştirileriniz nereye gidecek?

  Bu UBP-DP hükümeti başarısız işler yaparsa sizin peşin eleştirileriniz yüzünden, gerçekten eleştiri yapmanız gereken yerlerdeki eleştirilerinize kim inanacak?

  Bir de unutmayın, bu ülkede DP'li, CTP'li ve UBP'li insanlar var. İnandıkları parti baraj altında kalsa bile terk etmeyecekleri ve kendilerini o partilere ait hissedecek insanlar var. Zaten partinizi, her dileyenin katılamayacağı ama herkesin oy vermek durumunda olduğu bir parti olarak konumlandırdınız. Hiç olmazsa bunları yapmayın. Unutmayın artık, her istediğini yazan bir sosyal medya fenomeni ve gurusu değilsiniz, tüm ülkenin ve insanların başbakanı olmaya talip bir siyasetçisiniz.

  Kantarın ayarını bozmayın. O kantar sizi de illaki tartacak...

  Yazı kaynağı : www.kibrispostasi.com

  ayarını bozduğun kantar bir gün gelir seni de tartar

  ayarını bozduğun kantar gün gelir seni tartar

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap