Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  ayarını bozduğun kantar gün gelir senide tartar

  1 ziyaretçi

  ayarını bozduğun kantar gün gelir senide tartar bilgi90'dan bulabilirsiniz

  ayarını bozduğun kantar gün gelir seni tartar

  JavaScript is not available.

  We’ve detected that JavaScript is disabled in this browser. Please enable JavaScript or switch to a supported browser to continue using twitter.com. You can see a list of supported browsers in our Help Center.

  Help Center

  Terms of Service Privacy Policy Cookie Policy Imprint Ads info © 2021 Twitter, Inc.

  Yazı kaynağı : twitter.com

  AYARINI BOZDUĞUN KANTAR,GÜN GELİR SENİ DE YANLIŞ TARTAR..⚖️⚖️⚖️ | Osmanli, Öğrenme, Kutular

  Ayarını bozduğun kantar gün gelir seni de tartar

  Ayarını bozduğun kantar gün gelir seni de tartar

  Çok mühim bir laftır. Bir zamanlar bir partinin genel sekreterine söylemiştim. Ona muhalefette iken iktidarı eleştirirken, eleştirilerinin değerli olabilmesinin sırrını verirken söylemiştim. Ona ayrıca; gel zaman git zaman aynı muameleye maruz kalmamak için, eleştirilerinin ölçüsünü doğru ayarlaması gerektiğini, hatta doğruya doğru demeyi öğrendikleri anda yanlışa yanlış dediklerinde ahalinin kendilerini kaale alacağını söylemiştim.

  Öyle bir bilge kişi falan da değilim, ancak bir öğle yemeğinde fikrimi sorduğu için ona bu fikirlerimi dostane aktarmıştım.

  Dinler gibi yapıp bildiğini okuduğundan o makamdaki başarısı pek daim olmamıştı.

  Ulusal Birlik Partisi-Demokrat Parti Koalisyon Hükümeti kuruldu. Dün oldu bu. Henüz bir icraat yapılmamış, eleştirilecek bir vaka vuku bulmamış ancak hükümeti eleştiren sosyal medya guruları klavyeyeler eskitmeye başlamışlar.

  UBP-DP Hükümeti'nin eleştirilmemesi ya da eleştirecek herhangi bir şey yapmayacaklarını söylemiyorum. Kefil de değilim. Ancak el insaf, bir koltuklarına otursunlar, yanlış bir iş yapsınlar da ondan sonra eleştirseniz, eleştirilerinizin bir kıymeti ve de topluma bir de yararı olur.

  Tam yalancı çoban misali, henüz yanlış yapılmış bir iş olmamasına karşın eleştiride, hatta saldırıda bulunursanız, yanlış yaptıklarında yapacağınız eleştiriye kim inanır?

  CTP'li arkadaşların sosyal medya paylaşımlarından bahsetmiyorum bile. "UBP şöyle kötü, DP ondan beter" diyenlere birileri çıkıp, "her ikisi ile de bu meclis döneminde koalisyon kuran CTP değil de DİSİ ya da AKEL miydi?" diye sormasını bekliyorum. Anlamak mümkün değil.

  CTP'nin kantarının ayarını kaçırdığını çoktan biliyorduk. Genelde TDP ve bilhassa Çakıcı'nın kantarın topuzu ile bowling oynadığını da görüyoruz da, Halkın Partisi niye bu kantarın ayarı ile oynuyor anlamadım.

  Dostça bir uyarıdır.

  İlk seçimlerde mecliste yer bulması muhtemel olan Halkın Partisi, üye ve sempatizanlarının yanı sıra genel başkanının sosyal medya paylaşımlarına dikkat buyurdum. Mecliste olması muhtemel bir parti artık bir KKTC yurttaş olarak beni kişisel olarak ilgilendirdiği için alakadar oluyorum ve bu parti ile ilgili olarak söylediklerimin tümünün yapıcı eleştiri olarak algılanmasını hassaten rica ediyorum.

  Kurulacak olan hükümet ile ilgili olarak "yamalı bohça" tanımlaması, eleştirel olarak kulağa hoş gelse de, yarın mecliste var olup ama tek başına hükümet kurabilecek çoğunluk sağlanırsa sıkıntı yok.Ancak bir koalisyon ortağına ihtiyaç duyulursa, o zaman bir yamalı durum ortaya çıkar ki, size bunlar hatırlatılır. Hatırlatılır, çünkü kantarın ayarını siz bozmuştunuz.

  Aynı şekilde "beterin beteri var" diye bir paylaşımla, aynı ihtimali göz önünde bulundurduğunuzda, bu beterlerin biri ile bir koalisyon ortaklığı yapmak durumunda kalınırsa ne olacak?

  Meşhur olmayı göze alacak kadar ileriye de gideyim bari.

  Bu UBP-DP hükümeti kritik aritmetiğine rağmen seçime kadar başarılı işler ortaya koyarsa sizin peşin eleştirileriniz nereye gidecek?

  Bu UBP-DP hükümeti başarısız işler yaparsa sizin peşin eleştirileriniz yüzünden, gerçekten eleştiri yapmanız gereken yerlerdeki eleştirilerinize kim inanacak?

  Bir de unutmayın, bu ülkede DP'li, CTP'li ve UBP'li insanlar var. İnandıkları parti baraj altında kalsa bile terk etmeyecekleri ve kendilerini o partilere ait hissedecek insanlar var. Zaten partinizi, her dileyenin katılamayacağı ama herkesin oy vermek durumunda olduğu bir parti olarak konumlandırdınız. Hiç olmazsa bunları yapmayın. Unutmayın artık, her istediğini yazan bir sosyal medya fenomeni ve gurusu değilsiniz, tüm ülkenin ve insanların başbakanı olmaya talip bir siyasetçisiniz.

  Kantarın ayarını bozmayın. O kantar sizi de illaki tartacak...

  Yazı kaynağı : www.kibrispostasi.com

  ayarını bozduğun kantar bir gün gelir seni de tartar

  Nilgün Özerdoğan - AYARINI BOZDUĞUN KANTAR, GÜN GELİR SENİ DE TARTAR

  Nilgün Özerdoğan - AYARINI BOZDUĞUN KANTAR, GÜN GELİR SENİ DE TARTAR

  İnsanlar belli bir mevkiye geldikleri zaman, sanki burada ilelebet duracakmış gibi davranıyorlar. Yasaları kendi işlerine geldiği gibi düzenliyor, devletin kaynaklarını kendilerine göre kullanıyorlar. Oysaki zaman hızla akıp giderken altlarındaki zemin eninde sonunda kayıyor.Hiçbir iktidar, iktidarda istediği kadar kalamıyor.

  Yine de o hırs var ya, insanları gerçeklerden koparıyor. Onların ayrı dünyaları var sanki. Tarih nice zalimlerin, yaptıkları zulümlerle ülkesini de nasıl perişan ettiklerini yazıyor. Zulümle abad olunmaz derler, gerçekten de zalimlerin sonları hiç de iyi olmamış.

  FETÖ, nerdeyse 50 yıldır gizli gizli devletin organlarına sızarak, devletin tüm önemli kurumlarını ele geçirmiş, darbe yapacak güce erişmişti. Bunu yaparken de yasaları kendi işlerine geldiği gibi düzenletmişti. Şimdi bu yasalarla kendileri yargılanıyorlar. Bugün de aynen böyle olacak. Onun için “Ayarını bozduğun kantar, gün gelir seni de tartar.” demiş atalarımız.

  Dünya’nın geri kalmış ülkelerine örnek olan Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’imiz, her alanda aydınlanmanın başlangıcı olmuş. Atatürk mucizesi Dünya’nın en önemli olaylarından kabul ediliyor.

  Şimdiyse her alanda geriye gidiş var. Kadın haklarında olsun, diğer konularda olsun, her alanda 100 yıl öncesine dönüşün yolları aranıyor. İnsanlık her ne kadar zaman zaman gerici olaylara sahne olsa da hep ileriye doğru gitmiş. Yoksa medeniyet böyle ilerler miydi?

  Tabi ki her ülke aynı medeniyet seviyesine ulaşamıyor. Her ülkenin Atatürk gibi bir lideri yok ki. Bu şanssız ülkelerin vatandaşları da gelişmiş ülkelere göç edebilmek için ülkelerinden ölümü göze alarak ülkelerinden kaçıyorlar, çoğu da yollarda telef oluyor. Daha iyi şartlarda yaşayabilmek için kim bilir kaç bin insan hayatını kaybetti?

  Ülkemizde de nerdeyse bütün kurumların ayarları bozuldu. İşinin ehli olmayan ve sırf benim görüşümde diyerek kurumlara yerleştirilenler sadece rutin işleri yürütüyorlar, problem çözebilen, sorunlara çare bulabilen yönetici kalmadı.

  Koskoca bir ülke böyle bir yönetimi hak etmiyor. İnsanlar layık  olduğu gibi yönetilir derler. Kitap okumayan, gazete okumayan ve dünyadan haberi olmayan insanların seçimi ile hak ettiğimiz gibi yönetiliyoruz demek ki.

  Şimdi avukatlarla ilgili FETÖ’nün istediği yasa çıkacak. İşte yine 100 yok öncesine dönüşün işareti.

  Bozulan düzenden, en çok da bu düzeni bozanlar zarar görecek. Adalet herkese lazımdır.

  Yazı kaynağı : www.boluolay.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap