Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  ayakkabının arkası vuruyor ne yapmalıyım

  1 ziyaretçi

  ayakkabının arkası vuruyor ne yapmalıyım bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Yeni ayakkabılarınızın vurmaması için yapabileceğiniz 6 şey

  Yeni ayakkabılarınızın vurmaması için yapabileceğiniz 6 şey

  Nemli gazete kağıdı

  Vuran ayakkabınızı genişletmek için yapmanız gereken şey aslında dışarıya çıkmadan önce bir süre evde giyip açılmasını beklemektir. Ancak, “Bunu yapacak sabrım da ayak sağlığım da yok ve ayakkabıcıya da gidemeyeceğim” diyorsanız evde uygulayacağınız bir iki yöntem bulunuyor. Bunlardan bir tanesi ayakkabı içine nemli gazete kağıtlarını doldurmak ve bir süre genişlemesini beklemek. Nemli kağıtlar ayakkabınızı yumuşatarak genişlemelerini sağlayacaktır.

  Su buharında bekletmek

  Yine aynı şekilde ayakkabıcıya gitmeden daha pratik yöntemlerle ben bu işi çözmek istiyorum diyorsanız ayakkabınızı su buharına tutmak da bir çözüm olabilir. Su buharında bekleyen ayakkabınızın kalıbı genişler ve ayağınıza daha rahat oturur. Tabii su buharına tutarken dokusuna zarar vermemeye dikkat etmelisiniz.

  Ayakkabı içine koyulabilecek silikon tabanlar

  Ayakkabınız sizi rahatsız ediyorsa kalıbı yükseltecek ve ayağınızın ayakkabı içine daha rahat yerleşmesini sağlayacak silikon tabanlardan da kullanabilirsiniz. Bu tabanlar sayesinde ayağınız ayakkabının tabanından yükselir ve topuk bölümü daha rahat eder.

  Buzdolabında bekletmek

  Ayakkabı vurmalarında evde hemen kendi kendinize uygulayabileceğiniz bir diğer yöntem de ayakkabınızı buzdolabında yarım saat kadar bekletmektir. Soğuk havayla sertleşeceğini düşünüyor olsanız da deriye nüfuz eden nem dolayısıyla ayakkabınız kendini salacak ve ayağınıza çok daha kolay bir şekilde oturacak.

  Ayakkabıcıda vuran bölgeyi yumuşatmak

  Tüm bunları yaptınız ama bir sonuç alamadınız. O halde geçerken hemen bir ayakkabıcıya uğrayıp kolay bir işlemle ayağınızı vuran yeri ayakkabıcıya ezdirin. Ezilen bölge vuran yere daha yumuşak bir baskı uygulayacağından, daha az acıyla yolunuza devam etmeniz mümkün olacaktır.

  Ayakkabıcıda bir gün kalıpta bırakmak

  Tüm bunları yaptınız ama hiçbiri işe yaramadı. Ne yaparsanız yapın o ayakkabı tam aynı yerden ayağınızı vuruyor. O halde yapacak bir şey de kalmadı maalesef. En yakın ayakkabıcıya o çok sevdiğiniz ayakkabıları bir geceliğine teslim edin ve bir gece kalıpta kalmasına izin verin. Ertesi gün dilediğiniz gibi giyebilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Kadınların kabusu! Ayakkabınızın ayağınıza vurmaması için 10 öneri

  Kadınların kabusu! Ayakkabınızın ayağınıza vurmaması için 10 öneri

  Kadınların kabusu! Ayakkabınızın ayağınıza vurmaması için 10 öneri

  Yeni aldığımız ancak ayağımızı vuran ayakkabıların işkenceye dönmesini bu yollarla önleyebiliriz!

  Peki, herkesin gününü kabusa çeviren bu acıyı hafifletmenin ya da en iyisi önlemenin bir yolu yok mu?

  İşte ayakkabı vurmasını önlemenin en ilginç ve en kolay yolları…

  Yara bandı yöntemi
  Ayakkabı vurmasıyla ilgili en bilindik yardım yöntemlerinden birisi tahriş olan bölgeye yara bandı yapıştırmaktır.

  Sürtünmeden kaynaklanan yaraları önlemek için ayakkabıyı giymeden önce, yara bandının ayağınızın acıyan kısmının tamamını kapladığından ve yerinden oynamadığından emin olunuz. Özellikle topuklu ayakkabılarda bu yöntemi uygulayabilirsiniz.

  Talk pudrası
  Talk pudrasının pişiklere iyi geldiği herkes tarafından bilinir; ancak siz ona bir kullanım alanı daha ekleyebilirsiniz. Ayağınıza sürdüğünüz pudra sürtünmeyi azaltacak ve ayağınızın yara almasını önleyecektir.

  Aynı zamanda ayakkabınıza döktüğünüz kokulu pudra istenmeyen kokuların önüne geçebilirsiniz.


  Çorap ve saç kurutma makinesi yöntemi

  Evdeki en kalın çorabı ayağınıza geçirdikten sonra ayakkabınızı giyin. Saç kurutma makinenizi ayakkabınızın sıkan kısmına doğru tutunuz. Sıkan bölgeyi yeteri kadar ısıttıktan sonra ayakkabınızı çıkarmadan soğuyana kadar yürümeye çalışın. Eğer ayakkabınız ayağınızı hala sıkıyorsa bu işlemi birkaç defa tekrarlayabilirsiniz.

  Bu işlem sert ayakkabınızı yumuşatmaya ve ayaklarınızın şeklini almasına yardım edecektir. Maalesef bu işlem her ayakkabıda işe yaramıyor; ancak ayakkabınız deriden yapılmışsa bu yöntem tam olarak sizin kurtarıcınız olacaktır.

  Silikon tabanlar
  Silikon tabanları eczanelerden, ortopedik dükkanlardan, bazı ayakkabı mağazalarından ve internetten temin edebilirsiniz.

  Onları birçok form şeklinde satın alabilirsiniz. Örneğin, tabanı tamamen kaplayan ya da sadece topuk kısmı için kullanılan.

  Roll-on ya da stick deodorant
  Ayağınızın yan kısmı, topuğunuz ve ayak baş parmaklarınız ayakkabı tarafından en çok yaralanan yerlenizdir.

  Biraz sıradışı bir yöntem gibi görünse de sürtünme kuvvetini ve ayağınızın acısını azaltmak amacıyla problemli bölgelere biraz roll-on ya da stick deodorant uygulayabilirsiniz.

  Buz
  Yine ilginç ama ulaşılması ve uygulaması kolay bir yöntem: buz yöntemi. Plastik ve su sızdırmadığından emin olduğumuz bir poşete su doldurup ayakkabının içine yerleştirin.

  Daha sonra ayakkabıyı bir gece dondurucuda bekletin. Ertesi sabah dondurucudan çıkarınz ve buz suya dönüştüğü zaman ayakkabınız artık daha geniş ve ayağınızı acıtmayacak bir form elde ediyor.

  Alkol ve gazete kağıdı
  Ayakkabınızın iç kısmında ayağınızı sıkan bölgeye alkol sürün. Daha sonra kullanmadığımız gazete kağıtlarını buruşturup ayakkabının içine doldurun. Ne kadar çok kağıt doldurursanız o kadar iyi sonuç elde edersiniz.

  Bir gece boyunca ayakkabıyı bu şekilde beklettikten sonra sabahleyin gazete kağılarını içersinden alın. Ayakkabınızın sıkan kısmının genişlediğini göreceksiniz.

  Nemlendirici krem
  Bu yöntem ancak gerçek deride işe yarar. Nemlendirici kremi ayakkabınızın içine uygulayın. Topuk ve parmak kısımlarına önem verin. Nemlendirici krem o bölgeleri yumuşatacaktır ve ertesi günü ayakkabınızı giydiğinizde farkı hissedeceksiniz.

  Eğer ayakkabınızın ön kısmı ayağınızı sıkıyorsa bu yöntem tam size göre. Bir patatesi ayakkabınızın ön kısmına yerleştirin ve bir gün boyunca bekletin.

  Patates
  Eğer ayakkabınızın ön kısmı ayağınızı sıkıyorsa bu yöntem tam size göre. Bir patatesi ayakkabınızın ön kısmına yerleştirin ve bir gün boyunca bekletin.

  Merak etmeyin patates ayakkabınızda koku bırakmayacaktır; ancak önlem olası için kullanmadığınız bir bez parçasını patatese sararak da bu işlemi uygulayabilirsiniz.

  Ayakkabınızın arka kısmı ayağınızı vuruyorsa bir çekiç işinizi görecektir. Ayakkabınızın arka kısmını çekiç darbeleriyle asıl formuna zarar vermemeye çalışarak yumuşatabilirsiniz.

  Çekiç
  Ayakkabınızın arka kısmı ayağınızı vuruyorsa bir çekiç işinizi görecektir. Ayakkabınızın arka kısmını çekiç darbeleriyle asıl formuna zarar vermemeye çalışarak yumuşatabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.sozcu.com.tr

  Ayakkabı Vurmasına İyi Gelen 5 Pratik Çözüm

  Ayakkabı Vurmasına İyi Gelen 5 Pratik Çözüm


  Yeni bir ayakkabı mı aldın? İnternetten sipariş verdiğin ayakkabı tahmin ettiğin kadar rahat değil mi? Gün içinde yürürken ayaklarında giderek artan acılar mı hissetmeye başladın? O halde ayakkabı vurmalarına ne iyi gelir sorusu için araştırma yapmaya başladın demektir… Öncelikle geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor ve tüm vücudunun yükünü cömertçe taşıyan ayakların için ayakkabı vurmasına çözüm önerileri sunuyor olacağız. İçeriğimizde ayakkabı vurması nasıl geçer minvalinde tedavi çözümlerine, ayakkabı vurmasına karşı önlemlere ulaşabileceksin.
  Sıkı ve dar kalıplara sahip topuklu ayakkabılar başta olmak üzere en rahatlar kategorisinde yer alan spor ayakkabılar bile özellikle yeni satın alındığında ayağa vurabilir. Ayakkabıların ayağının şeklini alıncaya dek bu süreç kimi zaman sancılı geçebilir; ayakkabı vurması gibi istenmeyen durumlarla karşı karşıya kalabilirsin. 
  Nihayetinde kendini “Ayakkabı ayağıma vuruyor ne yapmalıyım?” Sorusuna çaresizce yanıt ararken bulabilirsin; bulabilirdin… Neyse ki ülkenin en köklü online çanta ve ayakkabı satış platformu eçanta editör ekibi tarafından hazırlanan içeriğe denk geldin! Şimdi arkana yaslan, acıyan ve sızlayan ayaklarını uzat, sana önerdiğimiz vuran ayakkabıya çözüm listesine göz at!


  Sen gün boyu ayakta ve bir yerlere yetişmeye çalışıyorken ayaklarının mümkün olan en iyi düzeyde rahat etmesini beklersin. Ancak ayakkabı vurması durumunda günün can sıkıcı bir hal alabilir; adımların yavaşlayabilir; yürümek adeta bir eziyete dönüşebilir. Tam da bu noktada hem var olan tahrişleri iyileştirmek hem de ayakkabı vurmasını önlemek için sana özel basit tedavi yöntemlerinden bahsedeceğiz. Oluşan yaralar geçmiyor, giderek büyüyor ve canını çok fazla yakmaya başlıyorsa lütfen alanında uzman bir doktora danış; sağlık ihmale gelmez…
  Ayakkabı Vurmasına İyi Gelen 5 Pratik Çözüm


  Ayakkabı vurmasına çözüm arıyorum; artık rahat yürümek ve ayağımdaki can sıkıcı yaralardan hemen kurtulmak istiyorum! Diyorsan şimdi gel, birlikte senin için derlediğimiz ayakkabı vurmasına ne iyi gelir çözümlerini inceleyelim:


  1) Vazelin: Nemlendirici, Tahriş Önleyici Kolay Tedavi

  2) Aloe Vera Jeli: Ağrı ve Mikrop Giderici, %100 Saf ve Doğal

  3) Pişik Kremi ve Talk Pudrası: Bebek Kadar Hassas!

  4) Yara Bandı: Gelmiş Geçmiş Garanti Çözüm

  5) Elma Sirkesi: Doğal Antiseptik, Antimikrobiyal

  Ayakkabı Vurması Neden Olur?

  Vuran Ayakkabıya Çözüm: Ayakkabı Vurması Nasıl Önlenir?


  Vuran ayakkabıya çözüm önerir misin? Ben sorunu telafi etmek değil en başından önlemek istiyorum, ayakkabı vurması nasıl önlenir merak ediyorum diyorsan uygulayabileceğin değişik çözümler var elbette. 


  Ayakkabını ilk denediğinde tam numaran olmasına rağmen ayağını sıkıyorsa yarım numara genişletmek veya ayakkabının cilt yüzeyine denk gelen bölümlerini yumuşatmak gerekebilir. Böylece sen ayakkabını giydiğinde tahriş riskini önlemiş olacaksın. Peki bu nasıl mümkün? İşte en kolay çözümlerin listesi!


  Uygulanacak yöntemlerin detaylı bilgisi için hemen aşağıdaki linke tıklayabilirsin:  Dar Gelen Ayakkabıyı Genişletmenin 7 Kolay Yolu

  Corona Virüs Çanta Dezenfekte Önerileri

  Ayak Çatlaklarına İyi Gelen 8 Harika Yöntem

  Deri Çanta Nasıl Temizlenir? Tüm Püf Noktalar!

  Beyaz Spor Ayakkabı Temizlemenin 5 Kolay Yolu

  Süet Çanta Nasıl Temizlenir? En Pratik ve Etkili Yöntemler

  Yazı kaynağı : www.ecanta.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap