Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  ayakkabı yalayan milletvekili

  1 ziyaretçi

  ayakkabı yalayan milletvekili bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Fatih Portakal 'Erdoğan'ın ayakkabısını yalamamız lazım' diyen AKP'liyi yerin dibine soktu

  ''Ayakkabı yalama'' teklifi AK Parti'yi karıştırdı

  AKP’li vekil canlı yayında coştu: Tayyip ağabeyin ayakkabısını elimizle yalamamız lazım

  AKP’li vekil canlı yayında coştu: Tayyip ağabeyin ayakkabısını elimizle yalamamız lazım

  AKP’li vekil canlı yayında coştu: Tayyip ağabeyin ayakkabısını elimizle yalamamız lazım

  AKP Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı överken kullandığı kelimeler mide bulandırdı. Erdoğan'dan "Tayyip ağabey" diye bahseden 70 yaşındaki doktor vekil "Ayakkabısını elimizle yalamamız lazım" dedi.

  Ordu’nun yerel kanallarından TV52’de yayınlanan Gündem programına katılan AKP Ordu Milletvekili Op. Dr. Şenel Yediyıldız’ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında sözleri pes dedirtti. İşte tıp fakültesi mezunu, göğüs cerrahisi uzmanı, 70 yaşındaki Yediyıldız’ın kullandığı o ifadeler:

  SIRTIMIZDA TAŞIMAMIZ LAZIM

  – Tayyip ağabey Türkiye’nin başında. Dünyanın lideri. Kendi kendimize ihanet etmek gibi bazı şeylere sapıyoruz. Şimdi kalkıp da böyle ucuz sebeplerle Tayyip ağabeye ihanet etmek, Türkiye’ye ihanet etmektir. Böyle sebeplerle Tayyip Ağabey’e ihanet etmek mazlumlara ihanet etmektir.

  – Ukrayna ve Rusya savaşı var değil mi? Ukrayna da Rusya da Tayyip ağabeyden bir şeyler bekliyor ve de onları yapıyorlar görüyorsunuz. Daha ne olacak, biz Tayyip ağabeye ihaneti bırak, sırtımızda taşımamız lazım. Yani ayakkabısını elimizle yalamamız lazım. Bunları şey olsun diye söylemiyorum ya! Tayyip ağabeye, bu resme biz kalkacağız bir şeyler söyleyeceğiz.

  BU MEMLEKETİN İNSANI DEĞİLİZ YA

  – Biz bu memleketin insanı değiliz o zaman. Bırak AK Parti’nin veya bilmem neyin insanı olmayı, bu memleketin insanı değiliz ya… Dünyada böyle bir lider olacak o liderin ülkesinde kendine karşı çıkan insanlar olacak değil mi, nasıl görürsün? Gittiğin yerlerde hep karşı çıkan cinsler var, “Çok pahalı, alamıyoruz, yiyemiyoruz, gezemiyoruz” diyenlere ya havle diyorsun ya!

  – Dünyada pahalılıktan şikayet etmeyen ülke var mı? Avrupa’da, Almanya’da, Avrupa’da, Amerika’da var mı? Yok, niye? Dünya iki yıl pandemi diye bir şey geçirdi. Bütün devletler kendi çalışanını, işverenini, insanını korumak adına ne yatırım yapmak gerekiyorsa onları yaptı. Peşinden işte savaş çıktı…

  Yazı kaynağı : www.sozcu.com.tr

  Ayakkabı yalamak

  Ayakkabı yalamak

  AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız, katıldığı yerel bir televizyon kanalında şöyle bir şey söylemiş:

  *

  “Biz Tayyip ağabeye ihaneti bırak, sırtımızda taşımamız lazım. Yani ayakkabısını elimizle yalamamız lazım.”

  *

  Şenel Yediyıldız’ı eskiden, çok eskiden tanırım. Milletvekili değildi o zamanlar. Gayretli, gariban dostu bir hekimdi. Muhabbetimiz vardı kendisiyle. Temasımız koptu uzun zamandır.

  *

  Böyle bir şey söylemiş olacağına inanamadım. Videosunu bulup izledim. Kahretsin! Söylemiş abi, söylemiş.

  Benim tanıdığım Şenel Yediyıldız, bırakın böyle şeyler söylemeyi, böyle şeyler söyleyenleri kınayacak bir adamdı. Nasıl oldu da böyle oldu anlayamadım.

  Ayakkabı yalamak

  Şenel Yediyıldız’a eski dostluğumuz hatırına bir şeyler söylemek istiyorum:

  *

  Eğer Erdoğan’ın, “ayakkabı” ve “yalamak” sözcüklerinin kendi ismi çevresinde yan yana getirilmesinden memnun kalacağını düşünüyorsan fena halde yanılıyorsun. Erdoğan, el öptürmeye bile karşı. “Annenizin ve öğretmeninizin dışında kimsenin elini öpmeyin” diye kaç kez söylemiştir. Ayakkabısını öpme tavsiyesi, en başta Erdoğan’a karşı ayıp yani.

  *

  “Erdoğan’ın hakkını teslim etmek gerekir” mesajının altını çizmek için insan haysiyetine hiç yakışmayacak türde tavsiyeler vermek hiç ama hiç olmadı. En kötüsü de böyle bir cümlenin Erdoğan’ın siyasi çizgisine zarar vereceğinin farkında bile olmamak.

  Ayakkabı yalamak

  KURAN YAKMA OLAYININ ARKASINDA PUTİN VARMIŞ

  RAHMETLİ Mahir Kaynak, yıllar önce “Bir olay kimin işine yarıyorsa failini orada aramak gerekir” diye bir söz söyledi.

  Herkes peşine takıldı bu sözün. O gün bugündür her alengirli olayda bu formülü işletip işin içinden çıkıveriyorlar.

  *

  Tamam. Bu mantık, bazı durumlarda belki geçerli olabilir. Ama her durumda da geçerli olmaz ki. Mesela bu mantık, İsveç’teki Kuran yakma olayında çalışmaz ki.

  Ama çalıştırmak isteyenler var.

  Bunlar şöyle işletiyorlar meşhur Mahir Kaynak formülünü:

  *

  Bu olay kimin işine yarıyor?

  NATO genişlemesinden rahatsız olan Putin’e.

  *

  Bu olay kimin işine yaramıyor?

  NATO’ya girmek için çırpınan İsveç’e.

  *

  Mahir Kaynak ne diyordu?

  “Bir olay kimin işine yarıyorsa failini orada aramak gerekir.”

  *

  Sonuç?

  Fail Putin’dir.

  *

  İyi de birader...

  Kuran yakan alçak, “Ben bu melaneti işleyeceğim” diye bas bas bağırmadı mı? Bağırdı. Yerini, zamanını bildirmedi mi? Bildirdi. İsveç makamları, “İzin veriyoruz” demedi mi? Dedi. Alçak adam, o şerefsizliği yaparken İsveç polisi adamı korumadı mı? Korudu.

  *

  İsveç, böyle yapacağına...

  “Deli misin nesin be adam? Yürü git. Bizim başımızı belaya sokma. Zaten ortalık karışık. Zaten Türkiye’yle arayı zor düzelttik. Bir de sen arıza çıkarma. Hem kutsal kitap yakmak da neyin nesi? Manyak mısın nesin...” deseydi...

  Bu provokasyonun arkasında bir Putin değil, bin Putin olsa yine de fayda etmezdi.

  *

  Pardon! Bir soru soracağım:

  Artık liselerde mantık dersi okutulmuyor mu?

  MASA VE ÇEVRESİNDEN DURUM TESPİT RAPORU

  Ayakkabı yalamak

  EKREM İMAMOĞLU: Anadolu yollarına düştü. Her şeyiyle “Aday ben olmalıyım” diye bas bas bağıran mitingler yapıyor. Seçim şarkılarını bile şimdiden hazırlamış. CHP yönetimi, fena halde bozuluyor kendisine.

  Ayakkabı yalamak

  CANAN KAFTANCIOĞLU: Ekrem İmamoğlu’na cepheden saldırmak işi ona düşmüş. “İstanbul’u hep beraber kazandık, İmamoğlu tek başına üstüne oturmaya çalışıyor” demeye getiren şeyler söylüyor.

  Ayakkabı yalamak

  MANSUR YAVAŞ: Adaylık yarışından çekilmiş gibi. En son Kemal Kılıçdaroğlu’nun ve bütün CHP’lilerin huzurunda “Adayımız Kemal Kılıçdaroğlu” diye haykırdı. Ayakta alkışlandı. Uzun uzun.

  Ayakkabı yalamak

  KEMAL KILIÇDAROĞLU: Mansur Yavaş olgusunu halletmiş görünüyor. Kaftancıoğlu’na İmamoğlu’nu durdurma görevi vermiş gibi. Meral Akşener’i de kendisi ikna edecek. Görev dağılımı tamam yani.

  Ayakkabı yalamak

  MERAL AKŞENER: Gizemli bir yerde kaldı. İmamoğlu’nu eskisi kadar istiyor mu? Bilmiyoruz. Kılıçdaroğlu’nu eskisi kadar istemiyor mu? Onu da bilmiyoruz. Bir süredir elini açık etmemeye özen gösteriyor. “Muammalı, çok hummalı” şarkısı gibi yani.

  Ayakkabı yalamak

  AHMET DAVUTOĞLU: Son günlerde sesi soluğu pek çıkmaz oldu. “Sen biraz sussan iyi olur” denmiş olabilir mi acaba kendisine? İyi ama dayanamaz ki! İyi ama susmayı başaramaz ki! Hayırdır inşallah. Hayırdır.

  Ayakkabı yalamak

  ALİ BABACAN: “Ben de aday olabilirim” diye çarşıyı karıştırıyordu. “Türklük başımda duman” şarkısı söyleyerek milleti öfkelendiriyordu. Baykar’a saldırarak antipati topluyordu. Davos’a gitti de Altılı Masa yıpranmaktan biraz olsun kurtuldu.

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  tayyip ağabeyin ayakkabısını yalamamız lazım

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap