Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  ayakkabı kokusunu ne giderir

  1 ziyaretçi

  ayakkabı kokusunu ne giderir bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Ayakkabı Kokusunu Gideren 9 Doğal Çözüm

  Ayakkabı Kokusunu Gideren 9 Doğal Çözüm

  Ayakkabı Kokusuna Ne İyi Gelir?

  Öncelikle bu kokuya sebep olan kökeni bulmanız gerekir. Yani ayakkabı kokusunun nedeni ayaklarınız mı yoksa ayakkabınız mı ona karar vermeli ve çözüm yolları konusunda cevaba göre ilerlemelisiniz. Eğer ayağınızda koku yapıcı rahatsızlıklar varsa ayakkabınızı ne kadar sterilize edip önlemlerini alsanız da öncelikle ayak problemlerinizi çözmeniz gerekir. Ayaklarınızı her gün yıkamanız, tırnak bakımınıza özen göstermeniz öncelikli gereklilikler arasındadır.

  Ayakkabınızdan kötü kokular burnunuza gelmeye başlarsa endişe etmeyin, ayakkabı kokusu çözüm yolları basit olan bir sorundur ve birçok insanın başına gelmektedir. Nedeni ayağın terlemesi ve koku yapan mikroorganizmaların üremesiyle ilgilidir. Bunu hızlandıran ve yoğunluğu artıran şeyler ise ayakkabı ve ayakkabının tabanı olabilmektedir.

  Sorun ile başa çıkmak için ayakkabı kokusu giderici doğal çözümleri sizler için derledik. Gelin, ayakkabı kokusu için ne yapılır sorusunun cevaplarına birlikte göz atalım.

  Ayakkabı Kokusu Nasıl Giderilir? Evde 9 Doğal Çözüm

  1) Karbonat

  Karbonat Nedir? Nasıl Kullanılır? Faydaları Nelerdir?

  2) Doğal Bitkiler

  Adaçayının Faydaları: Hiç Duymadığınız Bilgiler, Uzman Görüşler

  Lavanta Kürü Hazırlamak İçin 7 Harika Neden – Faydaları ve Tarifleri

  3) Pudra

  4) Çay Ağacı Yağı

  Çay Ağacı Yağı Faydaları Nelerdir?

  5) Su ve Sirke

  Elma Sirkesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir? Nasıl Kullanılır?

  6) Talaş

  7) Poşet Çay

  8) Kahve

  9) Patates

  Ayrıca şu yöntemleri de uygulayabilirsiniz:

  Ayak Kokusuna Çözüm: Kokuyu Yok Eden 9 Bitkisel Yöntem

  Evde 10 Doğal Oda Kokusu Yapımı

  Evde 5 Malzeme ile Beyaz Ayakkabı Temizliği

  Yanmış Yemek Kokusunu Gideren 7 Hızlı Çözüm

  Buzdolabı Kokusu Nasıl Giderilir? 8 Kesin Çözüm

  Sarımsak Kokusu Nasıl Geçer? Hızlı ve Pratik 10 Çözüm

  Yazı kaynağı : www.nefisyemektarifleri.com

  Ayakkabı Kokusu Gideren 13 Pratik İpucu

  Ayakkabı Kokusu Gideren 13 Pratik İpucu


  Gün içinde çok uzun süre ayakkabıyla dolaşıyorsan, ayakkabının içinde seni rahatsız eden bir koku oluşması çok normaldir. Ayakkabıların da tıpkı bizler gibi biraz dinlenmesi ve nefes alması gerekir. Evet birer canlı değillerdir ancak daha uzun ve sağlıklı kullanmak için onları da bir köşeye bırakıp kendilerine gelmesini beklemek gerekir. Bunun için ayakkabıların bakımlarını düzenli yapman önerilir. Yoksa rahatsız edici kokular kaçınılmaz bir son olabilir.
  Ayağında bir yara varsa ya da mantar oluşmuşsa, ayakkabının kötü kokması normal bir durumdur. Ayak içinde oluşan bakteri, kötü koku yayacaktır. Öncelikle ayak sağlığına dikkat etmen önerilir. Ayaklarını evde sık sık yıkaman ve ayakkabıyı da çorapla giymen daha iyi olacaktır. Çorapsız ayakkabı giyersen, kısa sürede kötü koku oluşmasına imkan tanırsın. Uzun süre ve sağlıklı ayakkabı kullanımı için birçok detaya dikkat etmen gerekiyor.


  Peki, ayakkabı içinde oluşan kötü koku nasıl giderilir? Bu sorunun cevabını elbette düşünmüşsündür. En basit yöntemini sana söyleyelim. Her sabah farklı ayakkabıyı giyerek ayakkabıların koku içinde kalmasına engel olabilirsin. Peki ya haftanın her gününde aynı ayakkabıyı giymek zorunda kalıyorsan ve oluşan kokudan artık bayılacak durumdaysan ne yapabilirsin? Şimdi gelelim bu sorunun en merak edilen yanıtlarına…
  Ayakkabı kokusunu gideren yöntemlerden, piyasanın kapına kadar sunduğu bazı hazır ürünlerden ve kokuyu önlemenin taktiklerinden bahsedelim mi? Ayak sağlığını korumak ve ayakkabılarını daha bilinçli kullanmak istersen söyleyeceklerimize kulak vermen yeterli olacak. Şimdi koku nasıl giderilir hep beraber görelim. Bu yazımızdaki bilgiler sayesinde ayakkabın tertemiz kokmasını sağlayabilirsin. Ekonomik ve pratik kötü koku giderme yöntemlerine göz atma zamanı!  Ayakkabı Kokusu Gideren 13 Pratik İpucu


  1) Her Akşam Balkonda Havalandırmayı Unutma  ayakkabı kokusuna ne iyi gelir

  2) Kokulu Mendille Dinlendir

  3) Kuru Meyve Kabuklarından Faydalanabilirsin

  4) Sedir Ağacı Tabanlı Ayakkabılar Kullanabilirsin

  5) Her Hafta Ayakkabını Yıkayabilirsin

  6) Lavanta Yağıyla Ferahlık Sağlayabilirsin  ayakkabı kokusu nasıl giderilir

  7) En Doğalından: Karbonatla Temizlik!

  8) Bebek Pudrasıyla Kısa Sürede Ferahlık!

  9) Çay Ağacı Yağıyla Genel Temizlik Mümkün!

  10) Talaş Sayesinde Kötü Kokulara 1 Gecede Son!

  11) Kahve Çekirdeğiyle Ekonomik Temizlik!

  12) Koku Giderici Spreyler Çantanda Bulunmalı

  13) Islanan Ayakkabıları Mutlaka Kurutmalısın

  İlgini Çekebilir:


  Ayak Çatlaklarına İyi Gelen 8 Harika Yöntem

  Ayakkabı Vurmasına İyi Gelen 5 Pratik Çözüm

  Terlik Seçerken Dikkat Etmen Gereken 5 İpucu

  Topuklu Ayakkabı Giymekte Zorlananlara 5 Tavsiye

  Ev Terliklerinde Yeni Moda: Evde Rahat Dışarıda Şık!

  Yazı kaynağı : www.ecanta.com.tr

  Ayakkabı Kokusundan Kurtulmanın En Etkili 7 Yolu | SHOEMOL Ayakkabı & Çanta Mağazası

  Ayakkabı Kokusundan Kurtulmanın En Etkili 7 Yolu | SHOEMOL Ayakkabı & Çanta Mağazası

  Ayakkabı kokusunun en büyük nedeni bakteri ve mantardır. Vücudun en çok terleyen bölgelerinden biri olan ayaklarda yaklaşık 125.000 ter bezi vardır ve ayakkabıdaki terin neden olduğu nem, bakteri ve mantarlar için en uygun ortamdır.

  Ayak yaralanmaları gibi bazı tıbbi durumlar da ayakların ve dolayısıyla ayakkabılarınızın kötü kokmasına neden olabilir.

  Sırf kötü koktukları için onları gözden çıkarmak yerine aşağıdaki ipuçlarını değerlendirebilir ve size en uygun olan yöntemi deneyebilirsiniz…

  Ayakkabılarınızı buzdolabına koyun
  Ayakkabıları buzdolabına koymak, ayakkabı kokusuna neden olan bakterileri öldürür çünkü bakteriler bu kadar soğuk bir ortamda yaşayamazlar. Soğuk ortam ayrıca, bakterilerin beslediği nemi kurutmaya ve ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Hijyen için bir plastik torba veya daha da iyisi kilitli bir poşet kullanabilirsiniz. Soğuk bir coğrafyada yaşıyor iseniz, ayakkabılarınızı özellikle kış aylarında açık havada bekletmeyi de deneyebilirsiniz.

  Ayakkabılarınızı güneşe çıkarın
  Söz konusu ayakkabı kokusu olduğunda, sıcak da soğuk kadar etkili bir yöntem. Kokan ayakkabılarınızı sıcak güneşe maruz bırakmak, UV ışınlarının bakterileri öldürmesini sağlayarak doğal bir dezenfektan görevi görür. Isı ayrıca nem sorununu gidererek onları kurutur.

  Koku önleyici ayakkabı spreyi
  Ayakkabı spreylerinin kullanımı kolaydır. Kokuyu gidermekte ve bu kötü kokunun ayakkabılarda yaşamasına izin veren ve kokuya neden olan bakterileri öldürmekte çok etkilidir. Piyasada çok farklı ürün bulunmaktadır.

  Alternatif olarak kendi spreyinizi oluşturabilirsiniz: Yarım bardak su, yarım bardak beyaz sirke (sirke bakterileri öldürmeye yardımcı olur) ve koku için seçtiğiniz uçucu bir yağdan 5 damla (isteğe bağlı) karıştırın. Bu karışımı ayakkabınızın içine püskürtün ve ardından solüsyonun ayakkabının içinde kurumasını bekleyin.

  Uçucu yağlar
  Ayakkabılarınızın kokusunu tazelemek için uçucu yağlardan faydalanabilirsiniz. Lavanta yağı, çay ağacı yağı ve okaliptüs yağı en sık tercih edilen ve en çok işe yarayan alternatiflerdendir. Bir miktar pamuk ya da peçeteye damlatacağınız yağı, ayakkabınızın içinde dinlenmeye bırakarak sihrini göstermesine izin verin.

  Koku önleyici ayakkabı tozu
  Koku giderici ayakkabı spreyleri gibi, ayakkabı tozları da nemi gidermek ve kokuyu emmek için etkili bir şekilde çalışır. Aynı zamanda dezenfektan ve tazeleyici görevi görürler. Bir kahve filtresi içinde ayakkabınızın içine koyacağınız karbonat, hazır ayakkabı tozlarına pratik bir alternatif olabilir. Bebek pudrası da harika bir koku gidericidir ve nem emici görevi görür. Tek sorun, fazla bulaşıcı ve dağılabilir olmasıdır.

  Siyah çay poşetleri
  Siyah çay, ayakkabıdaki bakteri ve mantarların gelişimine engel olabilecek tanen yani tannik asit içerir. Dört dakika kaynar suda bekletilen çay poşetleri soğuduktan sonra ayakkabı içine konularak en az bir saat bekletilmelidir. Özellikle çay sevenler için doğal ve kolay bir yöntem olabilir.

  Kedi kumu
  Evde kediniz varsa ve kokuyu gidermek için zamanınız kısıtlıysa, ayakkabılarınızın içine kedi kumu koyarak biraz bekletebilir, giymeden hemen önce boşaltabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.shoemol.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap