Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  avrupa saati ile türkiye saati arasındaki fark

  1 ziyaretçi

  avrupa saati ile türkiye saati arasındaki fark bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Central European Time ve İstanbul daki saat

  Almanya'da Şu An Saat Kaç? Almanya İle Türkiye Arasındaki Saat Farkı Nedir?

  Almanya'da Şu An Saat Kaç? Almanya İle Türkiye Arasındaki Saat Farkı Nedir?

  Ülkeler arası hatta şehirler arası bile saat farkı yaşanmaktadır. Bu fark bazen dakikalar olabilirken bazen de gece gündüz kadar büyük bir farktır. Özellikle yurt dışında bulunan kişilerle iletişim kurarken saat farkı daha önemli olmaktadır.

  Almanya'da Şu An Saat Kaç?

  Almanya ile Türkiye arasında dünya üzerindeki konumlarından dolayı saat farkı oluşmaktadır. Bu farka göre Almanya, Türkiye'nin gerisinden gelir. Yani şu an Türkiye saati kaçı gösteriyorsa Almanya saati onun 1 saat gerisidir.

  Almanya ile Türkiye Arasındaki Saat Farkı Nedir?

  Almanya ile Türkiye arasında 1 saatlik saat farkı bulunur. Bu saat farkına göre Almanya saati Türkiye saatinin 1 saat gerisinden gelir.

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Almanya'da saat ka�? T�rkiye ile Almanya aras�nda ka� saat fark var?

  Avrupa ile Türkiye arasındaki saat farkı 2’ye çıkıyor

  Avrupa ile Türkiye arasındaki saat farkı 2’ye çıkıyor

  ANCAK Türkiye bu yıl kış saati uygulamasına geçmeyecek. Bu yüzden Avrupa ülkeleriyle Türkiye arasındaki saat farkı 2’ye çıkacak. Türkiye, Almanya, Fransa, Hollanda, Belçika, İtalya, İsveç, İsviçre, Danimarka gibi Avrupa ülkelerinden 2, İngiltere’den 3 saat önde olacak.

  BAKANLAR KURUL KARAR ALDI

  Bakanlar Kurulu’nun 6 Eylül’de aldığı kararla Türkiye’nin yaz saatinde kalması kararlaştırılmıştı. Resmi Gazete’de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararında şöyle denilmişti:
  “Gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla bütün yurtta 27 Mart 2016 Pazar günü saat 03.00’ten itibaren bir saat ileri alınmak suretiyle başlatılan yaz saati uygulamasının, her yıl, yıl boyu sürdürülmesi kararlaştırılmıştır. Gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla saatlerin düzenlenmesi hakkındaki, 14 Mart 2016 tarihli ve 8589 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı’nda yer alan ‘30 Ekim 2016 Pazar günü saat 04.00’ten itibaren bir saat geri alınması’ ibaresi yürürlükten kaldırılmıştır.”

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Almanya ile Türkiye arasında saat farkı bire iniyor

  Almanya ile Türkiye arasında saat farkı bire iniyor

  Almanya ile Türkiye arasında saat farkı bire iniyor

  Orta Avrupa'da yaz saati uygulaması muhtemelen son kez gerçekleşecek. Saatler, 28 Mart Pazar günü, sabah ikiden üçe alınacak.

  BİRGÜN ALMANYA

  Avrupa'da saatler 27 Mart Cumartesi gününü 28 Mart Pazar gününe bağlayan gece, bir saat ileri alınacak. Yaz saati uygulaması kapsamında saatlerin ikiden üçe alınmasıyla birlikte Türkiye ile Orta Avrupa arasındaki saat farkı bire inecek. Türkiye, Bakanlar Kurulu kararı ile 7 Eylül 2016 tarihinden itibaren yaz uygulamasını sürekli hale getirmişti.

  Avrupa'daki yaz saati uygulaması, 28 Mart sabahında bir saat eksilme anlamına gelse de yaz aylarında gün ışığından daha çok yararlanmak amacıyla yapılıyor. Dijital aletlerin büyük çoğunluğunda saatler kendiliğinden yaz - kış uygulamasına geçiyor. Analog saatleri ise uygulamaya uygun olarak değiştirmek gerekiyor. Avrupa'da yaz saati uygulaması 31 Ekim 2021 günü sona erecek. 31 Ekim'de gerçekleşecek kış saati uygulamasında saatler üçten ikiye, geri alınacak.

  AVRUPA UYGULAMAYA SON VERMEMİŞ MİYDİ?

  Avrupa Parlamentosu'nda iki yıl önce, (AP) Avrupa Birliği’nde (AB) yaz saati uygulamasının kaldırılması için sunulan öneri, 410’a karşı 192 oyla kabul edilmişti. AP, yaz veya kış saati tercihini ise üye ülke parlamentolarına bırakmıştı. Üye ülkelerin uygulamalardan birinin kabulü konusunda 'nitelikli' çoğunluğa ulaşamamaları nedeniyle, kesin kararın ileri bir tarihe bırakıldığı kaydedildi. Almanya'nın da komşu ülkelerle ilişkilerini gözeterek uygulamaların birinden biri için kesin karar vermediği belirtildi.

  Yazı kaynağı : www.birgun.net

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap