Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  avrupa konutları depreme dayanıklımı

  1 ziyaretçi

  avrupa konutları depreme dayanıklımı bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Emlak Konut

  Maslak, Levent ve Mecidiyeköy'e 10 km'lik mesafesi ile "İstanbul'un orta yeri Avrupa" sloganını hak eden 2.824 konutluk proje, yaşama dair her imkanının bulunduğu tek parselde en büyük konut projesidir.

  13 ile 20 katlı 32 adet blok ve 24 katlı 1 adet residence bulunacak olup, Avrupa Konutları- TEM'de İstanbullular'a 64 m²'den 165 m²'ye kadar değişen daire seçenekleri sunulmaktadır. Depreme dayanıklı tünel kalıp sistemi ile inşa edilmekte olan projenin her detayında, kalite ve işlevsellik bir arada düşünülmüştür.

  Toplam 144.133 m²'lik alanda gerçekleştiren projede site genelinin yüzde 85'i genel kullanım ve yeşile ayrılmıştır. İstanbul'un merkezinde yükselen bu yeni yaşam alanı, sahip olduğu orman ve baraj manzarasının yanında site içerisinde yer alan şelale, yapay gölet ve göl cafesi ile de farklılığını gözler önüne sermektedir.

  Yazı kaynağı : www.emlakkonut.com.tr

  İstanbul TEM Avrupa Konutları Depreme Dayanıklı Mı?

  İstanbul TEM Avrupa Konutları Depreme Dayanıklı Mı?

  İstanbul TEM Avrupa Konutları depreme dayanıklıdır. Yapımına 2008 yılında başlanan Avrupa TEM konutları, güncel deprem yönetmeliklerine uygun inşa edilmiş, yüksek olmasına rağmen mühendislik hizmeti aldığı için beklediğimiz İstanbul depreminde zarar görmeyecektir.

  Avrupa Konutları TEM sitesi, Gaziosmanpaşa ilçesindedir. Gaziosmanpaşa ve bağlı bölgeleri, İstanbul’da depreme dayanıklı semtler arasındadır. İlçe zemininin sağlam olması, geçmiş depremlerden az etkilenmiş olması gibi faktörlerin etkisiyle, Gaziosmanpaşa İstanbul deprem bölgeleri arasında en güvenlilerinden biridir.

  Ülkemiz bir deprem ülkesi. Marmara Bölgesi’nde beklenen büyük İstanbul depremi de, uzak olmayan bir gelecekte maalesef gerçekleşecek. 1999 depremi sırasında Kandilli Rasathanesi‘nin başında bulunan Ahmet Mete Işıkara, “deprem değil bina öldürür” derken, depremlerde asıl can kaybına neden olan faktörün depremin kendisinin değil, yönetmeliklere uygun yapılmayan binalar olduğunu anlatıyordu.

  Güncel deprem yönetmeliklerine uygun inşa edilen, mühendislik hizmeti almış ve inşaatı süresince denetlenmiş yapılar, beklenen İstanbul depreminde de ayakta kalacaktır. Konut satın alırken, 1999 sonrası dönemde, ama özellikle 2005 – 2007 sonrası yapılan konutlardan seçmek, depremden kurtulma şansımızı artıracaktır.

  1999 öncesi inşa edilen binaların büyük çoğunluğu yönetmeliklere uygun yapılmadığı için olası bir depremde yıkılma tehlikesi ile karşı karşıyadır. Konut satın alırken, konutun inşa yılına dikkat etmeli ve bütçeniz el verdiğince yeni bir konut satın almalısınız. Keza, ev kiralarken de buna dikkat etmeniz, depreme karşı alabileceğiniz en yerinde tedbirlerden biridir.

  Yazı kaynağı : istanbuldepremi.net

  avrupa konutları tem

  Avrupa Konutları Yamanevler Şikayetleri - Şikayetvar

  Konut alırken dikkat! Depreme dayanıklı mı?

  Avrupa Konutları Tem 2 | Site Sakinleri

  Avrupa Konutları Tem 2 | Site Sakinleri

  İstanbul’un dört bir yanına yakın konumu, ileri teknoloji ile donatılmış konutları ve alışveriş alanı ile Avrupa Konutları TEM 2, kaliteli ve pratik bir yaşam sağlıyor.

    

    

  Yazı kaynağı : www.sitesakinleri.net

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap