Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  atatürk havalimanı genel havacılık terminali

  1 ziyaretçi

  atatürk havalimanı genel havacılık terminali bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Genel Havacılık Terminali

  TAV Genel Havacılık Terminali'ni DHMİ'ye devrediyor

  İstanbul Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Terminali İşletme İhalesi

  İstanbul Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Terminali İşletme İhalesi

  Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz Nisan ayında yeni havalimanının açılmasıyla birlikte, İstanbul Atatürk Havalimanı her türlü yolcu uçağı seferine kapatılmıştı.

  Bununla birlikte, kargo, teknik bakım, VIP, hava taksi ve genel havacılık uçuşları İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan yapılmaya devam ediyor.

  Halihazırda TAV tarafından işletilen İstanbul Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Terminali’nin yeni dönemdeki işletmesine ilişkin olarak, yüzde 35 ciro payı muhammen bedel üzerinden açık ihale usulü ile 31 Aralık 2020 tarihine kadar kiraya verilmek amacıyla ihaleye çıkıldı.

  İhaleye katılmak isteyenlerin 50.000 TL geçici teminat yatırması gerekiyor.

  Genel havacılık terminalinin işletmesine tâlip olanlar 24 Ekim 2019 saat 14:00’e kadar ihale şartnamesinde belirtilen belgeleri tamamlayıp DHMİ Genel Müdürlüğü Genel Evrak Birimine verecek.

  İhale yine 24 Ekim günü saat 14:30’da DHMİ Genel Müdürlüğü’nde yapılacak.

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın Ağustos 2018 verilerine göre Türkiye’de 44 hava taksi işletmesinde 202 hava aracı, 76 genel havacılık işletmesinde 362 hava aracı bulunuyor.

  114 Türk tescilli iş jeti var.

  Bir çok ünlü ismin de kendisine ait iş jeti bulunurken, iş insanları kullanmadığında hava taksisi olarak kiraya verdiği iş jetleri için İstanbul Atatürk Havalimanı da dahil bazı havalimanlarında genel havacılık terminalleri bulunuyor.

  Genel havacılık terminallerinde, yolcu terminalinden ayrı bir terminalde iş jetleri ya da hava taksi ruhsatıyla uçuş yapan işletmelere hizmet veriliyor.

  Genel havacılık terminalini kullanan yolcular; güvenlik, gümrük ve pasaport işlemlerini bu terminalde gerçekleştiriyor.

  Yazı kaynağı : www.havayolu101.com

  KAMUOYUNU BİLGİLENDİRME

  KAMUOYUNU BİLGİLENDİRME

  Atatürk Havalimanı 17/35 pistleri İstanbul Havalimanının tam kapasite ile faal olduğu 6 Nisan 2019 tarihinden bugüne kadar kullanılmamıştır. Bahse konu pistler İstanbul Havalimanı iniş kalkış operasyonlarını olumsuz etkilediği ve ciddi kapasite kayıplarına neden olduğu için devre dışı bırakılmıştır.

  Atatürk Havalimanında gerçekleşen sınırlı sayıdaki uçuş operasyonları için 05/23 pisti kullanılmaktadır.
  Devre dışı olan 35L/R pistlerinde inşa edilen Hastane'nin Atatürk Havalimanı operasyonlarına olumsuz bir etkisi bulunmamaktadır. 

  Aktif olarak kullanılan 05/23 pistinden park alanları, genel Havacılık terminali ve bakım hangarlarına uçak trafiklerini yönlendirilebilecek alternatifli taksi yollarımız bulunmaktadır. Öte yandan Annex-14’te belirtilen tüm şartlara uygundur ve herhangi bir mania teşkil etmemektedir.

  Bir diğer husus da, yapımı devam eden imalatların elektronik, seyrüsefer ve radar cihazlarına hiçbir olumsuz etkisi yoktur.

  Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

  Yazı kaynağı : www.dhmi.gov.tr

  Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Terminali kiraya verilecek

  Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Terminali kiraya verilecek

  İstanbul Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Terminali işletimi yüzde 35 ciro tahmini payı üzerinden açık ihale usulüyle kiraya çıkarıldı. Genel Havacılık Terminalinde, yolcu terminalinden ayrı bir terminalde özel jetler ya da hava taksi ruhsatıyla uçuş yapan işletmelere hizmet veriliyor. 

  İstanbul Havalimanı’ faaliyete geçtikten sonra Atatürk Havalimanı tarifeli ve tarifesiz iç ve dış hat ticari yolcu taşımacılığına 7 Nisan’da son verilmişti. Atatürk Havalimanı yalnızca müstakil kargo, bakım/onarım, genel havacılık, hava taksi, iş uçuşları, devlet uçakları ile yapılan uçuşlar ve otoritenin uygun bulduğu hizmetler için çalışıyor.

  Sözcü'nün haberine göre, perşembe günü, “Millet Bahçesi” hazırlıkları için Atatürk Havalimanı apronunda çalışmaları biten tesislerin ve binaların yıkım ihalesi gerçekleştirildi. Ek olarak Atatürk Havalimanı’ndaki Genel Havacılık Terminali’nin işletimi yüzde 35 ciro payı tahminiyle açık ihale usulü...

  Yazı kaynağı : emlakkulisi.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap