Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  atatürkün bugünün küçükleri yarının büyükleridir sözünü açıklayınız

  1 ziyaretçi

  atatürkün bugünün küçükleri yarının büyükleridir sözünü açıklayınızi bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Atatürk’ün Bugünün küçükleri, yarının büyükleridir sözünü açıklayınız.

  Atatürk'ün bugünün Küçükleri yarının büyükleri sözünü açıklayınız

  Atatürk'ün bugünün Küçükleri yarının büyükleri sözünü açıklayınız

  Ulu önder Atatürk’ün çocukları çok sevdiği herkes tarafından bilinmekteydi. Bu sevgisinin bir ifadesi olarak 23 Nisan’ı çocuk bayramı olarak Türk çocuklarına armağan etmiştir. Böylece 23 Nisan, dünyada çocuklara armağan edilen ilk çocuk bayramı olmuştur.  

  Atatürk çocuklara çok değer verirdi. Her gitti yerde çocuklara özel ilgi gösterir, okullarda, sınıflarda onlarla birlikte olurdu. Onun: “bugünün küçükleri, yarının büyükleridir.” Sözü bunu en açık şekilde ifade etmektedir. Zira çocukların ileride bizden sonraki kuşaklar olarak bu ülkenin yönetimini teslim edeceğimiz yegâne varlıklarımız olduğu gerçeğini göz önüne alınacak olursa bunun bir toplumun istikbali için ne denli önemli olduğu anlaşılacaktır. Bu sebeple yeni yetişen kuşakları iyi bir eğitimle ülkemizin geleceğine temel olacak şekilde yetiştirmek anlayışının ne kadar önemli olduğu da bir gerçektir. Bu yüzden çocuk, sadece ailesinin değil aynı zamanda ülkesinin de en önemli varlığı ve meyvesidir. Buradan yola çıkarak diyebiliriz ki çocuğa özen göstermeyen bir ülke yarınlarını bu günden kaybetmiş demektir.

  Yazı kaynağı : eodev.com

  Atatürkün "bugünün küçükleri,yarının büyükleridir". sözünü açıklayınız.

  Atatürkün

  Selamlar!

  Atatürkün "bugünün küçükleri,yarının büyükleridir". sözünü açıklayınız. sorusunu daha önce burda cevapladım

  => => => eodev.com/gorev/13951681 <= <= <=

  Aynı zamanda " Kompozisyon nedir? " , "Giriş gelişme ve sonuç tanımları" için bu cevaba bakabilirsiniz

  => => => eodev.com/gorev/13951681 <= <= <=

  _______________

  Anlamadığınız kısım olursa yorumlardayım.

  Beğendiysen teşekkür edebilir çok beğendiysen en iyi cevap olarak işaretleyebilirsin

  ________________

  Başarılar

  #OptiTim

  #MatTim

  #LgStAyFa

  Yazı kaynağı : eodev.com

  Atatürk'ün "Bugünün küçükleri, yarının büyükleridir." sözünü açıklayınız. | Ödev Yapmada Yardımcı

  Atatürk’ün “Bugünün küçükleri, yarının büyükleridir.” sözünü açıklayınız.

  Atatürk bugünün küçükleri yarının büyükleridir sözüyle geleceği, bugünün çocuklarının oluşturacağını onların büyüdükleri zaman ülkenin geleceği olacaklarını ifade etmek istemiştir.

  Bugünün küçükleri yani çocuklar ve gençlere ne kadar yatırım yapılırsa onların eğitim ve öğretimlerine ne kadar katkıda bulun olursa gelecek o kadar iyi ve parlak olacaktır. Gelişmekte olan ülkeler arasında bulunan Türkiye genç nüfus bakımından oldukça genç ve dinamik bir yapıya sahiptir.

  Bu genç ve dinamik yapı istenilen yönde değerlendirilebilecek ve gelecekte ülkenin refahını sağlayacak topluluğu oluşturmaktadır. O yüzden Atatürk yatırımın eğitime ve genç bireylere yapılması gerektiğini düşünmüştür. Bir taraftan da Mustafa Kemal Atatürk çocukları çok seven bir liderdi.23 Nisanı çocuklara armağan ederek dünya üzerindeki tek çocuk bayramını çocuklara vermiş oldu.

  Atatürk çocukları çok önemser ve onlara çok değer verirdi.

  Atatürk’ün geleceği öngören yapısıyla geleceğin kurtuluşunun ve geleceğin güzel olmasının tek çözümünün iyi çocuklardan ve iyi çocuk yetiştirmekten geçtiğini bilmesiydi.

  Çocukluk çağında iyi terbiye almış iyi yetiştirilmiş bireyler yetişkin olduklarında ülke için vatan için millet için mücadele edecek doğru insanlar olacaklardır.

  Eğitim almış ve yeterli donanıma sahip bireyler kendilerini faydalı işlere adayacak böylelikle ülkenin refahını da sağlayacaktır. Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm söylemlerinde geleceği öngören bir detay bulunmaktadır ülkesini milletini ve vatanını çok seven Atatürk bu yüzden bugünün küçükleri yarının büyükleridir sözünü hemen hemen gittiği her okulda kullanmıştır.

  Yazı kaynağı : www.odevde.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Anon 13 Gün önce
  0

  Hello

  Anonim 13 Gün önce
  0

  Gkhnfzfzönv ş, j zxtkkgxyıj&xj+dyjk$

  0
  Anon 13 Gün önce

  Hello

  Anonim 13 Gün önce
  0

  Gelinim ö

  Ali 1 Yıl önce
  -1

  bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yorum yap