Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  askerlik nasıl tecil ettirilir 2022

  1 ziyaretçi

  askerlik nasıl tecil ettirilir 2022 bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Askerlik Erteleme Başvurusu

  Askerlik tecil başvurusu 2022: Askerlik tecili nasıl yapılır, şartları nelerdir?

  Askerlik tecil başvurusu 2022: Askerlik tecili nasıl yapılır, şartları nelerdir?

  Askerlik görevini birçok farklı sebepten dolayı yapamayacak olan adaylar, tecil işlemi ile bir süre askerlik vazifelerini erteleyebiliyor.

  Tecil yapmak isteyenler ise e-Devlet Kapısı'ndan işlemini tamamlayabiliyor.

  Vatandaşlar askerlik nasıl tecil ettirilir, tecil şartları nelerdir gibi sorulara yanıt arıyor.

  Lise ve üniversite mezunları, askerlik tecil şartları 2022 uygun olması durumunda, belli bir süre ile askere gitme durumu uzatılabiliyor.

  Peki askerlik nasıl ve nereden tecil ettirilir? Kimler tecil işlemi yapabilir, şartları nelerdir? İşte tüm merak edilenler...

  Birçok çeşitli sebepten askerlik görevini yapamayacak olan adaylar, tecil işlemlerini tamamlayarak bir süre askerlik vazifelerini erteleyebiliyor. Böylece, binlerce asker adayı da, tecil şartlarını ve başvuru detaylarını merak ediyor.

  Askerlik tecil işlemleri yapmak isteyenler başvurularını, e-Devlet'ten ''Milli Savunma Bakanlığı Asal Yoklama Başvurusu" sayfasından tamamlayabilecek. Ayrıca şubeye giderek de tecil işlemini yapabilecek.

  Askerlik tecil başvurusu 2022: Askerlik tecili nasıl yapılır, şartları nelerdir? #1

  Lise veya dengi bir eğitim kurumundan mezun olan askerlik yükümlüleri herhangi bir sebep göstermeksizin askerliklerini 3 yıl süreyle tecil ettirebilirler. Bu kişilerin asker kaçağı olarak görünmemeleri ve doğru bir biçimde askerliklerini tecil ettirmeleri için askerlik şubesine giderek askerlik tecili için gerekli belgeleri ilgili birime teslim etmeleri gerekir.

  Üniversite mezunları için askerlik tecil ettirme süresi 2 yıl olarak belirlenmiştir.

  Yüksek lisans, doktora öğrencileri ya da mesleki tecrübe kazanmak için bir yerde staj görenler üst yaş sınırı 35'i geçmeyecek şekilde askerliklerini 1 yıl süreyle tecil ettirebilirler.

  Askerlik tecil başvurusu 2022: Askerlik tecili nasıl yapılır, şartları nelerdir? #2

  Yazı kaynağı : www.ensonhaber.com

  Askerlik Erteleme Tecil Başvursu Nasıl Yapılır? E-Devlet Başvuru Adımları Ve Askerlik Tecili İçin Gerekli Belgeler

  Askerlik Erteleme Tecil Başvursu Nasıl Yapılır? E-Devlet Başvuru Adımları Ve Askerlik Tecili İçin Gerekli Belgeler

  Farklı sebeplerden dolayı e devlete giriş yaparak askerliği tecil etme imkanı bulunmaktadır. Tabii aynı zamanda şubeye giderek de yine birebir olarak askerliği tecil ettirmek fırsatı yer alıyor. Yani hem internet üzerinden hem de askerlik şubesini kullanarak gerekçeli sebep üzerinden tecil imkanı kullanılabilir. 

   Askerlik Erteleme Tecil Başvurusu Nasıl Yapılır? 

   Askerliği erteleme ya da tecil başvurusunda bulunmak için genelde e-devlet sistemi kullanılır. Kişi kendi T.C. kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaptıktan sonra, Milli Savunma Bakanlığı asal yoklama başvurusu bölümüne bağlanır. Bu bölümde gerekli işlemler tamamlamak suretiyle askerlik erteleme ve tecil işlemi gerçekleşmektedir. Alternatif olarak bireysel başvuruda yapılma imkanı bulunuyor. Kişi oturduğu ve ikamet ettiği bölge itibariyle, ilgili askerlik şubeye giderek başvuru yapabilir. Böylece ilgili gerek yok üzerinden işlemler tamamlanır ve askerlik erteleme ele alınır. 

   Askerlik Erteleme Tecil Başvurusu E-Devlet Başvuru Adımları

    E-devlet üzerinden gerekli adımları ele almak suretiyle askerlik tecil etme imkanı gerçekleşmektedir. 

   - Bunun için öncelikle e-devlet sitesine giriş yapılır.

   - Daha sonra kişi kendi t.c. kimlik numarası ve şifresini girer.

   - Ana sayfaya bağlandıktan sonra arama motoru bölümde kullanılır.

   - Arama motoru kısmını Milli Savunma Bakanlığı asal yoklama başvurusu yazılır.

   - Bu bölüme giriş yapıldıktan sonra ilgili bilgiler eklenir ve işlem tamamlanır. 

   Bu sürecin ardından kısa bir zaman içerisinde gelen bilgi ile beraber, askerlik tecil etme işlemi gerçekleşmiş olur. Tabii burada önemli olan mutlaka gerekli belgeler ve bilgilerin yanı sıra, etkin bir gerekçedir. Sonuç olarak kişi bulunduğu yerden e-devlet vasıtasıyla, askerlik tecil etme başvurusunu gerçekleştirebilir ve kısa zamanda cevap alabilir.

    Askerlik Erteleme Tecil Başvurusu Askerlik Tecili İçin Gerekli Belgeler 

   Askerlik tecil etme ve erteleme başvurusu farklı yöntemler üzerinden gerçekleşmektedir. Bu durum hem e-devlet üzerinden hem de bireysel olarak askerlik şubesine giderek yapılabilir. Fakat bunu gerçekleştirmeden önce mutlaka gerekli belgelerin tamamlanması önemlidir.

    - Mezuniyet diploması 4 adet fotokopisi

   - Nüfus cüzdanı ve 4 adet fotokopisi

   - Yakın zaman içerisinde çekilmiş olan 6 adet vesikalık fotoğraf

   - Eğer ehliyet var ise ehliyet ve 2 adet fotokopisi 

   Bu belgeleri tamamlandıktan sonra hem internet üzerinden hem de askerlik şubesine kullanarak başvuruda bulunulabilir. Yapılan başvurunun ardından gerekli bilgiler yine aynı şekilde gerekçe doğrultusunda incelenir. Eğer bilgiler ve belgeler eksiksiz bir şekilde doğruysa, Sonuç olarak kişinin askerlik tecil etme talebi yerine getirilir. 

   Askerlik Tecil Süresi Nasıl Uzatılır? 

   Özellikle söz konusu eğitim olduğu zaman askerlik tecil süresinin uzatılması arzu edilir. Tabii yurtdışı eğitimi, çalışma ortamı gibi sebepler de bu konuda öne çıkar. Bu konuda eğitim alan kişiler için askerlik tecil ettirme süresi 2 yıl olarak belirlenmiştir. Yüksek lisans, doktora gerçekleştiren kişiler ya da bir yerde staj yapanlar için yaş sınırı 35 olarak öne çıkar. Aynı şekilde bu yaşı geçirmeyecek biçimde 1 yıl kadar erteleme yapılır. Aynı durum ve süre ile birlikte yaş çalışma ve farklı sebeplerden dolayı da gerçekleşmektedir. Yani 35 yaşı geçmeden bir yıl ya da iki yıl boyunca farklı sebeplerden dolayı askerliği tecil etme şansı bulunuyor. 

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Askerlik Tecil Ettirme 2022 (Askerlik Tecil Başvuru Şartları)

  Askerlik Tecil Ettirme 2022 (Askerlik Tecil Başvuru Şartları)

  Mezuniyet Diplomasi ve 4 adet Fotokopisi

  T.C Kimlik Kartınız ve 4 adet Fotokopisi

  6 tane biyometrik Fotoğraf ( Bazı şubelerde fotoğrafınız orda çekiliyor siz yinede götürün)

  Ehliyet varsa Ehliyet ve 2 adet Fotokopisi

  Yazı kaynağı : www.kredibankalar.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap