Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  askerlik katılacağı tarih ne demek

  1 ziyaretçi

  askerlik katılacağı tarih ne demek bilgi90'dan bulabilirsiniz

  sevk başlangıç ve bitiş tarihi

  Askerlik evrak alma başlangıç ve bitiş tarihi nedir? Evrak alma bitiş tarihinden sonra ne zaman askere gidilir? İşte merak edilenler...

  Askerlik evrak alma başlangıç ve bitiş tarihi nedir? Evrak alma bitiş tarihinden sonra ne zaman askere gidilir? İşte merak edilenler...

  EVRAK ALMA BAŞLANGIÇ VE BİTİŞ TARİHİ NEDİR?

  Milli Savunma Bakanlığı tarafından alınan kararla beraber "Sevk Başlangıç/Bitiş" tarihlerinin "Evrak Alma/Başlangıç" olarak değiştirildiği açıklanmıştı.

  Askerlik başvurusu yapan ya da askerlik çağında olan erkekler için düzenlenen belgelerde bulunan sevk başlangıç tarihi ifadesi, askerlik yapacak kişinin askerlik görevini yapacağı birliğe teslim olacağı tarihin başlangıcını belirtiyor.

  Sevk bitiş tarihi ise askerlik yapacak kişinin askerlik görevini yapacağı birliğe teslim olacağı tarihin son gününe işaret eder.

  ASKERLİK YERLERİ SORGULAMA (E-DEVLET) ERİŞİME AÇILDI: 2022 Kasım celbi askerlik yerleri sorgulama ekranı

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  BEDELLİ ASKERLİK SEVK BELGESİ ne zaman alınacak? Bedelli askerlik sülüs belgesi nedir, nasıl alınır? e-Devlet MSB belge alma ekranı

  BEDELLİ ASKERLİK SEVK BELGESİ ne zaman alınacak? Bedelli askerlik sülüs belgesi nedir, nasıl alınır? e-Devlet MSB belge alma ekranı

  2023 BEDELLİ ASKERLİK SEVK TARİHLERİ

  2023 yılında vatani görevini bedeli olarak yerine getirecekler için sevk tarihleri aşağıdadır. Askerlik başvurusu yapan ya da askerlik çağında olan erkekler için düzenlenen belgelerde bulunan sevk başlangıç tarihi ifadesi, askerlik yapacak kişinin askerlik görevini yapacağı birliğe teslim olacağı tarihin başlangıcını belirtiyor.

  02 Şubat 2023

  02 Mart 2023

  06 Nisan 2023

  04 Mayıs 2023

  31 Mayıs 2023

  06 Temmuz 2023

  10 Ağustos 2023

  07 Eylül 2023

  05 Ekim 2023

  09 Kasım 2023

  07 Aralık 2023
  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Sülüs nereden, nasıl alınır? e-Devlet sülüs (sevk) belgesi alma ekranı 2023!

  Sülüs nereden, nasıl alınır? e-Devlet sülüs (sevk) belgesi alma ekranı 2023!

  Sülüs nereden, nasıl alınır? e-Devlet sülüs (sevk) belgesi alma ekranı 2023!

  Sülüs belgesi, askerlik için harekete geçen pek çok kişiyi yakından ilgilendiriyor. Sevk başlangıç tarihi, askerlik yapacak kişinin askerlik görevini yapacağı birliğe teslim olacağı tarihin başlangıcını ifade eder. Sülüs belgesi almak için ilk olarak https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/gir adresine ilk olarak giriş yapılır. Peki, sülüs nasıl alınır? İşte e-Devlet sülüs (sevk) belgesi alma ekranı detayları...

  Askerliğe adım atarken gerekli olan belgelerden birisi olan sülüs belgesi, sevk başlangıç ve bitiş tarihi ve teslim olunacak birliğe dair bilgileri barındırmaktadır. Sülüs Belgesi silah altına alınan yükümlülerin kışla bilgilerinin yanı sıra birliğe teslim olma tarihinin de yazılı bulunduğu belgedir. Sevk Belgesi olarak da geçen sülüs belgesi celp yerlerinin duyurulması ardından erişime açılıyor.

  SÜLÜS BELGESİ NEDİR, NEREDEN ALINIR?

  Sülüs Belgesi internet üzerinden birkaç adımda kolayca öğrenilebiliyor. Silah altına alınan yükümlülerin kışla bilgilerinin yanı sıra birliğe teslim olma tarihini de içeren yazılı belgeye sülüs bir diğer adıyla Sevk Belgesi denmektedir. Celp yerlerinin duyurulması ardından erişime açılan sevk belgesi, e-devlet giriş işlemi yapıldıktan sonra görüntülenip çıktısı alınabiliyor.

  SÜLÜS (SEVK) BELGESİ NASIL ALINIR?

  Pandemi süreci dolayısıyla sülüs belgeleri internet üzerinden alınmaktadır. Sülüs belgesi almak için ilk olarak https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/gir adresine ilk olarak giriş yapılır.

  Menüden "Kamu Kurumları" seçeneği tıklanır.

  Yer alan "Milli Savunma Bakanlığı" seçeneğine tıklanır.

  Askerliğe Sevk Belgesi / Askerlik Durum Belgesi başlığı altından belge görüntülenir ve çıktısı alınır.

  Sevk sürecinde bulunan tüm belgeler e-Devlet'ten alınacak olup zorunlu kalmadıkça askerlik şubelerinden yapılmayacak. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre tedbirleri kapsamında belirtilen yükümlülerle ilgili, "Yükümlüler; sevk tarihlerinin dört gün öncesinden olmak şartıyla e-Devlet üzerinden Covid-19 anketini doldurmaları zorunludur. Doldurulan anket sonrasında kuruluşlarına yönlendirilirlerse yönlendirildikleri sağlık kuruluşlarında Covid-19 testlerini ücretsiz olarak yaptıracaklar. Test sonucu pozitif çıkan yükümlülerin veya temaslı listesinde yer alanların askere sevk tarihleri tedavileri süresi boyunca ertelenecek.’’ şeklinde açıklama yapmıştır.

  SEVK BAŞLANGIÇ VE BİTİŞ TARİHİ NEDİR?

  Sevk başlangıç tarihi, askerlik yapacak kişinin askerlik görevini yapacağı birliğe teslim olacağı tarihin başlangıcını ifade etmektedir. Sevk bitiş tarihi ise askerlik yapacak kişinin askerlik görevini yapacağı birliğe teslim olacağı tarihin son gününe işaret eder.

  Yazı kaynağı : www.cnnturk.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap