Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  askerlik evrak alma bitiş tarihi nedir

  1 ziyaretçi

  askerlik evrak alma bitiş tarihi nedir bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Evrak alma başlangıç ve bitiş tarihi nedir? Askerlik sevk tarihi ne demek?

  Evrak alma başlangıç ve bitiş tarihi nedir? Askerlik sevk tarihi ne demek?

  EVRAK ALMA BAŞLANGIÇ VE BİTİŞ TARİHİ NEDİR?

  Milli Savunma Bakanlığı tarafından alınan kararla beraber "Sevk Başlangıç/Bitiş" tarihlerinin "Evrak Alma/Başlangıç" olarak değiştirildiği açıklanmıştı.

  Askerlik başvurusu yapan ya da askerlik çağında olan erkekler için düzenlenen belgelerde bulunan sevk başlangıç tarihi ifadesi, askerlik yapacak kişinin askerlik görevini yapacağı birliğe teslim olacağı tarihin başlangıcını belirtiyor.

  Sevk bitiş tarihi ise askerlik yapacak kişinin askerlik görevini yapacağı birliğe teslim olacağı tarihin son gününe işaret eder.

  ASKERLİK YERLERİ SORGULAMA (E-DEVLET)

  Yazı kaynağı : www.hurriyet.com.tr

  Askerlik evrak alma başlangıç ve bitiş tarihi nedir? Evrak alma bitiş tarihi nedir?

  Askerlik evrak alma başlangıç ve bitiş tarihi nedir? Evrak alma bitiş tarihi nedir?

  Vatani görevini yerine getirecek olan asker adayları askerlik yerlerinin ne zaman belli olacağını merak ediyordu. Askerlik döneminin gelmesiyle beraber arama motorlarında Askerlik evrak alma başlangıç ve bitiş tarihi nedir? Evrak alma bitiş tarihi nedir? soruları aratıldı. İşte tüm detaylar...

  Milli Savunma Bakanlığı, "Sevk Başlangıç/Bitiş" tarihinin "Evrak Alma/Başlangıç" olarak değiştiğini duyurdu. Sevk Başlangıç tarihi demek birliğe teslim olacağı tarihi ifade ediyor.

  Askerlik yerleri 25 Ocak itibari ile belli oldu.

  Milli Savunma Bakanlığı'nın yaptığı duyuruda şu ifadeler yer alıyor; " Seçim ve sınıflandırma sonuçları 25 Ocak 2023 tarihinde e-Devlet üzerinden yükümlülere duyurulacaktır. Sınıflandırılan yükümlüler tekrar sınıflandırma işlemine tabi tutulmayacaktır. Ancak yedek subay/astsubay adaylığına ayrılmış yükümlülerden, tabi oldukları celp ve sevk döneminde 7179 sayılı Askeralma Kanunu'nda belirtilen mazeretleri olmaksızın bakaya kalanlar (daha önceki sınıflandırma dönemlerinde sınıflandırılanlar dâhil) er statüsünde askere sevk edileceklerdir."

  Yükümlüler sevk belgesini sevk tarihinin 10 gün öncesinden itibaren e-Devletten veya askerlik şubesinden alabilecektir.

  Yükümlülere, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde bulunan adresi ile eğitim birliği arası esas alınarak yol ve iaşe bedeli ödenecektir. Yükümlüler kendilerine yapılan ödemeleri kimlik belgeleri ile PTT şubelerinden veya PTT kartı ile PttMatiklerden alabileceklerdir.

  Askerlik yerlerini öğrenmek isteyenler E- Devlet ile erişim sağlayabilecek.

  Yazı kaynağı : www.haberler.com

  evrak alma başlangıcı ve evrak alma bitiş tarihi

  Sülüs nereden, nasıl alınır? e-Devlet sülüs (sevk) belgesi alma ekranı 2023!

  Sülüs nereden, nasıl alınır? e-Devlet sülüs (sevk) belgesi alma ekranı 2023!

  Sülüs nereden, nasıl alınır? e-Devlet sülüs (sevk) belgesi alma ekranı 2023!

  Sülüs belgesi, askerlik için harekete geçen pek çok kişiyi yakından ilgilendiriyor. Sevk başlangıç tarihi, askerlik yapacak kişinin askerlik görevini yapacağı birliğe teslim olacağı tarihin başlangıcını ifade eder. Sülüs belgesi almak için ilk olarak https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/gir adresine ilk olarak giriş yapılır. Peki, sülüs nasıl alınır? İşte e-Devlet sülüs (sevk) belgesi alma ekranı detayları...

  Askerliğe adım atarken gerekli olan belgelerden birisi olan sülüs belgesi, sevk başlangıç ve bitiş tarihi ve teslim olunacak birliğe dair bilgileri barındırmaktadır. Sülüs Belgesi silah altına alınan yükümlülerin kışla bilgilerinin yanı sıra birliğe teslim olma tarihinin de yazılı bulunduğu belgedir. Sevk Belgesi olarak da geçen sülüs belgesi celp yerlerinin duyurulması ardından erişime açılıyor.

  SÜLÜS BELGESİ NEDİR, NEREDEN ALINIR?

  Sülüs Belgesi internet üzerinden birkaç adımda kolayca öğrenilebiliyor. Silah altına alınan yükümlülerin kışla bilgilerinin yanı sıra birliğe teslim olma tarihini de içeren yazılı belgeye sülüs bir diğer adıyla Sevk Belgesi denmektedir. Celp yerlerinin duyurulması ardından erişime açılan sevk belgesi, e-devlet giriş işlemi yapıldıktan sonra görüntülenip çıktısı alınabiliyor.

  SÜLÜS (SEVK) BELGESİ NASIL ALINIR?

  Pandemi süreci dolayısıyla sülüs belgeleri internet üzerinden alınmaktadır. Sülüs belgesi almak için ilk olarak https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/gir adresine ilk olarak giriş yapılır.

  Menüden "Kamu Kurumları" seçeneği tıklanır.

  Yer alan "Milli Savunma Bakanlığı" seçeneğine tıklanır.

  Askerliğe Sevk Belgesi / Askerlik Durum Belgesi başlığı altından belge görüntülenir ve çıktısı alınır.

  Sevk sürecinde bulunan tüm belgeler e-Devlet'ten alınacak olup zorunlu kalmadıkça askerlik şubelerinden yapılmayacak. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre tedbirleri kapsamında belirtilen yükümlülerle ilgili, "Yükümlüler; sevk tarihlerinin dört gün öncesinden olmak şartıyla e-Devlet üzerinden Covid-19 anketini doldurmaları zorunludur. Doldurulan anket sonrasında kuruluşlarına yönlendirilirlerse yönlendirildikleri sağlık kuruluşlarında Covid-19 testlerini ücretsiz olarak yaptıracaklar. Test sonucu pozitif çıkan yükümlülerin veya temaslı listesinde yer alanların askere sevk tarihleri tedavileri süresi boyunca ertelenecek.’’ şeklinde açıklama yapmıştır.

  SEVK BAŞLANGIÇ VE BİTİŞ TARİHİ NEDİR?

  Sevk başlangıç tarihi, askerlik yapacak kişinin askerlik görevini yapacağı birliğe teslim olacağı tarihin başlangıcını ifade etmektedir. Sevk bitiş tarihi ise askerlik yapacak kişinin askerlik görevini yapacağı birliğe teslim olacağı tarihin son gününe işaret eder.

  Yazı kaynağı : www.cnnturk.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap