Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  askerlik boy kilo sınırı 2022

  1 ziyaretçi

  askerlik boy kilo sınırı 2022 bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Güncel 2022 Askerlik Boy Kilo Sınırları Nedir? 2022 Güncel Askerlik Kilo Sınır Kaçtır? 2022 Askerlikten nasıl muaf olunur?

  Güncel 2022 Askerlik Boy Kilo Sınırları Nedir? 2022 Güncel Askerlik Kilo Sınır Kaçtır? 2022 Askerlikten nasıl muaf olunur?

  2022 Askerlik kilo sınırı ne kadardır? Askere gidecek olan yükümlü kişiler, ilk önce muayeneden geçmek zorunda. Muayene sırasında yapılan kontroller arasında boy ve kilo ölçümü de yapılıyor. Belirlenen boy ve kilo sınırlarını aşan ve muayeneden geçemeyen yükümlü kişiler, 3 yıl boyunca tekrar kontrolleri yapılıyor. 3. Yılın sonunda yapılan son muayeneden de geçemeyen kişileri askerlikten muaf olur. Peki 2022 askerlik kilo sınırı hesaplama nasıl yapılır? 2022 Askerlik Boy Kilo Sınırları Nedir? 2022 Güncel Askerlik Kilo Sınır Kaçtır? 2022 Askerlikten nasıl muaf olunur? İşte Cevapları...

  2022 Askerlik Boy ve Kilo Sınırı 

  Askere gidebilmek için aranan şartlar arasındaki en önemli kriterlerden biri boy ve kilo endeksleridir. Bunun için belirli bir kilo yoktur. Yani muafiyet, özel bir teknik ile hesaplanmaktadır. 

  Muafiyet İçin Boy-Kilo Hesabı Nasıl Yapılır?
  Askerden muaf olmak çürük raporu alabilmek için özel bir hesaplama var. Örneğin 1,70 cm uzunluğunda biri için; boyun uzunluğunun son iki hanesine yani "80" e "30" eklenir ve çıkan sonuç askere elverişli olabilmek için sahip olunması gereken maksimum kiloyu verir. 

  70+30 = 100 kg üst sınırdır.

  Boy uzunluğu 1,70 cm olan bir kişinin kilosu eğer 100 kg'dan fazla ise muayenede, askeri hastaneye sevk olur ve önce 1 yıl erteleme alır. Daha sonra 1 yıl sonra gittiğinde ise yine 100 kg' dan fazla ağırlıkta bu sefer yine bir sene daha erteleme alır.

  3. Muayende ise yine kilo oranı yüksek çıkarsa çürük raporu alır ve askerden muaf olur.

  Aynı durum zayıf olanlar için de geçerli. Belirlenen boy kilo endekleri sınırlarının altında olan kişiler de yine askerlikten muaf sayılır.

  Yazı kaynağı : www.mardinlife.com

  askerlikte kilo sınırı

  Askerlik Kilo Muafiyeti Şartları

  Boy ve kilo muayenesi askeri hastanelerdeki hassas tıbbi cihazlarla yapılmaktadır. Yapılan hassas ölçümler neticesinde gözlemsel inceleme de yapılarak sizin askerliğe elverişli yada askerliğe elverişli olmadığınıza karar verilir. Askerliğe elverişli olup olmadığınız boy ve kilo oranınıza bakılarak yapılır. Boyunuza oranla aşırı kilolu yada aşırı zayıf olmak askerlikten muaf olmanıza sebep olabilir.

  Boy ve kilo oranına bakılarak bazı kişiler askere elverişli kabul edilirken bazı kişiler de sınır değerlerin üzerindeler yada altındalar ise askere alınmazlar ve askerlikten muaf olurlar. Askere gidecek kişilerin boy kilo hesabı aşağıdaki tablodaki verilere bakılarak yapılır:

  Boy kilo oranı sınır değerlerin üzerinde yada altında olan kişilerin askerliği 1 sene tecil edilir ve seneye yeniden muayeneye gelmesi istenir. Sonraki yıl da boy kilo oranı sınır değerin üzerinde yada altında ise yine 1 yıl tecil verilir ve kişiye sonraki yıl da gelip muayene olması söylenir. 3. Yılda da kişi eğer yine sınır değerlerin üstünde yada altında ise o vakit kişi askerlikten muaf tutulur. Yani toplamda 3 yıl sonunda kişi sınır değerlerin altında yada üstünde çıkarsa kişi askerlikten muaf olur.

  Aşağıdaki tabloda kırmızı ile işaretlenen bölümlere bakarak kaç kilo olanların askerden muaf olduğunu görebilirsiniz. Boy ve kilo hesabına göre askerden muaf olup olmadığınızı aşağıdaki tablodan öğrenmeniz mümkün.

  Örnek 1:  Boy 150 cm ise, kilo 85 kilogram ve üzerindeyse ya da 33 kilogram ve altındaysa kişiye 1 sene tecil verilir. Sonraki yıl yine tecil verilir. 3. Yıl sonunda yine kilo sınır değerler içinde değil ise kişiye muaf raporu verilir ve kişinin askerlikle ilişiği kalmaz.

  Yazı kaynağı : www.askerlik.org

  Askerlik Elverişi Hesaplama

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap