Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  asi künefe hangi markette satılıyor

  1 ziyaretçi

  asi künefe hangi markette satılıyor bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Asi Künefeleri | Hatay Künefe | Toptan Künefe | En İyi Künefeci | Künefe Markası

  Hatay’ın Altın Kayısısı Artık Market Raflarında

  1940`lı yıllarda Hatay`da ortaya çıkan bir lezzet olan künefe tuzsuz peynirli bir tatlıdır. İçerisinde peynir olması bir çok kişinin şüpheyle yaklaşmasına neden olsa da aslında aldığınız lezzet hiç bir şekilde peyniri andırmamaktadır. Bu nedenle denememiş olanlar için mutlaka tatması gereken oldukça hoş lezzetli bir tatlı olduğunu söyleyebiliriz. Künefe satışının son zamanlarda artmasının nedenine gelecek olursak bunun dondurulmuş ürünlerin çıkmasına ve oldukça fazla alana dağılmasına bağlı olduğunu söyleyebiliriz. Altın kayısı olarak da isimlendirilen bu lezzet market raflarında yerini alınca ailelerin evlerine de daha fazla girmeye başlamıştır. Pratik bir şekilde hazırlayabileceğiniz ve sevdiklerinize ikram edebileceğiniz künefeyi siz de yakınınızdaki bir markette artık bulabilirsiniz.

  Künefe Nasıl Hazırlanan Bir Tatlıdır?

  Künefe hazırlamak oldukça zahmetlidir. Bunun için alacağınız malzemeler kısıtlı olsa da dondurulmuş künefe yerine kendiniz yapmayı tercih ediyorsanız en çok peynir temin etmekte zorlanacağınızı söylememiz gerekir. Çünkü Hatay künefesinin içerisinde kullanılan Hatay peyniri özel tuzsuz bir peynirdir ve çiğ oranı da oldukça fazladır. Bu da peynirin çabuk bozulacağı anlamına gelir. Herhangi bir markette bulamayacağınız türden peynirler olduğu için evde yapılan künefelerde dil peyniri kullanılır. Dil peyniri tam olarak size Hatay künefesi tadını vermeyecek olsa da tuzsuz olduğu için andıracaktır.

  İlk kata serdiğiniz künefenin tel kadayıflarının iyi yağlanmış olması ve mümkünse tel tel açılması gerekir. Orta kata gelen peynirin miktarı tepsinin büyüklüğüne göre değişir. İstanbul künefe firmalarında tek porsiyon halinde satıldığı için onların tarifi daha farklı olacaktır.

  Dondurulmuş Künefe Hangi Markadan Alınmalıdır?

  Dondurulmuş künefe tercihiniz için en iddialı firma Asi künefeleridir. Resmi sitesine http://www.asikunefeleri.com/kurumsal.html adresinden erişebileceğiniz firma deneyimi oldukça fazla olduğu için dağıtım ve üretim anlamında seri ve başarılıdır. Gerçek Hatay lezzeti damgası olması nedeniyle de güvenle temin edilebilir. Evinizde pratik tatlı hazırlamanın alternatifi olan dondurulmuş künefeler lezzet anlamında da sizi ve sevdiklerinizi tatmin edecektir. İstanbul künefe satan yerlere göz gezdirirseniz bir çoğunun künefe teminatını Asi künefelerinden yaptığını anlayabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.asikunefeleri.com

  Asi Künefeleri | Hatay Künefe | Toptan Künefe | En İyi Künefeci | Künefe Markası

  Dondurulmuş Künefe Nereden Alınır?

  Hatay iline özgü bir lezzet olarak bilinen künefe pek çok kişinin severek yediği tatlılardandır. Kadayıf ve peynirle yapılan, sıcak olarak sunulan tatlılar en çok Doğu Akdeniz tarafındaki şehirlerde tüketilmektedir. Dondurulmuş künefe olarak dağıtımını yapan firmalar farklı yapım çeşitlerine göre künefe üretmektedirler. Mersin`de, Adana`da, Gaziantep`te, Kilis`te ve Şanlıurfa`da üretilen tatlı her yöreye göre farklı üretime sahip olabilir. Bu nedenle damağınızın lezzetini bulmak için farklı yapım aşamalarına sahip künefeleri tadabilirsiniz.

  Künefe Tatlısı Nasıl Hazırlanır?

  Künefenin hazırlık aşaması illere göre farklılık göstermektedir. Bu farklılık genelde peynirden kaynaklıdır. Yani peynir çeşitlerine göre künefenin lezzeti de değişir. Önce ilk kata serilen kadayıf üzerine seçilen peynir koyulur, bunun üzerine de tekrar bir kat kadayıf koyulur ve ateşte pişirilir. Pişme süresi oldukça kısadır çünkü tel kadayıf kısa sürede pişecektir. Ardından üzerine şerbet dökülür ve sıcak olarak servise hazır hale gelir. Üzerine isteğe göre ceviz, fındık ya da Hindistan cevizi koyulabilir.

  Ayrıca servis esnasında bir bardak su künefeye dökülmektedir. Çünkü tatlı da oldukça yüksek oranda şeker vardır ve bunun yakıcı özelliği ancak suyla alınır. Dondurulmuş künefeler de fırında hazır hale getirildikten sonra dilenirse su dökülebilir. Künefe için kullanılan peynirlerin çoğu tuzsuz peynirdir. Bunlar: lor, antep peyniri, urfa peyniri gibi çeşitlerdir. Bu lezzeti evde elde etmek isteyenler için dil peyniri tercih edilir. Çünkü dil peynirinin kullanımı da kolaydır.

  Dondurulmuş Künefe Nerede Bulunur?

  Türkiye`nin önde gelen künefe üretici olan Asi Künefeleri dondurulmuş ürünleri ile markalaşmış bir şirkettir. Hatay tescilli markası olan Asi künefeleri, gıda denetiminden de geçer. Bununla ilgili bir çok sertifikası olduğu için Türkiye`de bir çok market ve restoran tarafından tercih edilmektedir. Dondurulmuş künefe almak istiyorsanız marketlerde Asi künefelerini tercih edebilirsiniz. Ayrıca dondurulmuş olarak Hatay künefesi, Cevizli kadayıf ve fıstıklı kadayıf olarak seçenekleri ayrılmıştır. Tek kişilik porsiyonlar olarak paketlenmesi de tüketiminizi kolaylaştıracaktır. Buzluktan dilediğiniz zaman çıkarıp kullanımına ve hazırlanışına bakarak deneyebilirsiniz. Bu nedenle bir çok firma Asi Künefe ürünlerini tercih etmektedir.

  Yazı kaynağı : www.asikunefeleri.com

  Asi Künefeleri | Hatay Künefe | Toptan Künefe | En İyi Künefeci | Künefe Markası

  Dondurulmuş Hazır Künefe Nedir?

  Ülkemizin her bölgesi farklı lezzetlere sahip yemekleri ile dikkat çekmektedir. Doğu Akdeniz bölgesi ise; özellikle kebap ve tatlı çeşitleri ile gönüllerde yer etmiştir. Doğu Akdeniz bölgesinin en güzel yemeklerine imza atan Hatay ilimizin hayatımıza soktuğu lezzetler ise tartışılmaz bir noktadadır. Hatay dendiğinde akla ilk gelen muhakkak ki Hatay künefesi olacaktır. Peynir ve kadayıfın birlikte kullanıldığı künefenin bir diğer malzemesi de şerbettir. Bu nedenle şerbetli tatlılar grubunda yer alan künefe, hemen herkesin damak zevkine hitap eden çok özel bir tatlıdır. İstanbul künefe satan yerlerde künefe yapımında çoğunlukla tel kadayıf kullanılmaktadır. Bazı yörelerde ise tel kadayıf yerine irmikle toklaştırılmış kadayıf kullanıldığı da görülür. İçindeki peynir ise; Hatay ilimizle özdeşleştirilmiş özel bir peynirdir. Hatay ya da Antakya peyniri olarak da anılan künefe peyniri, inek ya da keçi sütünden mayalanarak yapılan çiğ süte yakın özellikte bir peynirdir. Isıyla birlikte erimesi sonucu künefeyi künefe yapan bu tuzsuz peynirdir.

  Dondurulmuş Künefe Nasıl Pişirilir?

  Künefe satışı, son zamanlarda farklı bir yol almış ve dondurulmuş hazır künefeler hayatımıza girmiştir. Dondurulmuş olarak satılan hazır künefeyi hazırlamak için, paketten çıkarılan künefe bir tepsi ya da tavaya alınır ve kısık ateşte her iki tarafı da iyice kızarana kadar pişirilir. Pişirme sırasında tercihe göre kenarından küçük tereyağı parçaları da ilave edilebilir. Ancak dondurulmuş künefe, pişirmeye hazır halde olduğundan, herhangi bir ilave yapılmadan pişirildiğinde de gerçek Hatay künefesi lezzetini verecektir. Künefenin iki tarafı da iyice kızardığında servis tepsisine alınarak şerbeti dökülür ve üzeri arzuya göre süslenip servise sunulur.

  Dondurulmuş Hazır Künefe Nerede Satılır?

  Asi Künefeleri tarafından tek kişilik porsiyonlarda hazırlanıp dondurulan Hatay künefesi, 60`lık ve 100`lük paketlerle satışa sunulmaktadır. Özellikle otel, restoran gibi toplu yiyecek satışı yapılan işletmeler en büyük talep sahipleri olsa da; bireysel tüketicilere ulaşmak amacıyla marketlere de dondurulmuş künefe satışı yapılmaktadır. Asi Künefeleri, ürün kalitesini garanti altına almak üzere, tüm malzemelerini kendi tesislerinde ve gıda mühendisleri kontrolünde üretmekte olduğundan, İstanbul künefe firmaları arasından sıyrılmakta ve ülkemizin dört bir yanına Hatay künefesi lezzetini taşımaktadır.

  Yazı kaynağı : www.asikunefeleri.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap