Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  arkadan ilişkiye girmeden önce nasıl temizlenir

  1 ziyaretçi

  arkadan ilişkiye girmeden önce nasıl temizlenir bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Arkadan ilişkiye girmeden önce nasıl temizlenir?

  Anal sex seven çiftlerin en merak ettiği sorulardan birisi de arkadan ilişkiye girmeden önce nasıl temizlenir sorusudur. Burada arkadan ilişkiden kasıt anal sex olmaktadır. Şimdi anal yolla birleşmeden önce temizliğin nasıl yapıldığını tarif etmeye geçelim…

  Arkadan ilişkiye girmek yani anal sex yapmak pek çok insanın keyif aldığı, pek azının ise iğrenerek eleştirdiği bir ilişkidir. Doğru yapıldığında acısız ve zevkli olabilen anal sex yani arkadan ilişki, yanlış yapıldığında iğrenç ve acı verici olabilir. Hangisinin olacağı ise tamamen çiftlere bağlıdır.

  Daha önce anal sex hakkında merak edilenler adlı içeriğimizde anal sex hakkında en çok merak edilenleri konuşmuştuk. Bu yazımızda ise sizlere arkadan ilişkiye girmeden önce nasıl temizlenir sorusuna cevap vereceğiz.

  Arkadan ilişkiye girmeden önce nasıl temizlenir?

  Arkadan ilişkiye girmeden önce temizlik yapmak cinsel hazzına gölge düşmemesi için son derece önemlidir. Partnerinizin penisine dışkı bulaşmaması ve çeşitli hastalıkların bulaşmasının önüne geçilmesi açısından temizlik son derece önemlidir. Ayrıca zevkin doruklarında iken temizlik konusundaki tedirginliğinizin hızınızı kesmesini istemezsiniz.

  Arkadan ilişkiye girmeden önce yapmanız gerekenler tuvaletinizi tamamen yapmak ve ılık bir su ile anüsünüzü yıkamak ile başlıyor. Anüsünüzü ılık su ile yıkadıktan sonra bir lavman yardımı ile anüsünüze yani içinize biraz ılık su alın. Bu suyu tekrar tuvalete dışkılayın. Yani anüsünüzün içindeki suyu içinizdekiler ile birlikte dışarı bırakın. Bu işlemi 3-5 kere yapın ve arkadan ilişkiye girmeden önce bir şeyler yemeyin. Bu işlemin en az iki saat öncesinde de yemek yememiş olmanız önemli.

  İçinizdeki suyu boşalttıktan sonra anüsünüzü tekrar yıkayın. Anüsünüzü genital bölgeye uygun tahriş etmeyen ve alerji yapmayan kokulu jeller ile yıkayıp yumuşatmanız arkadan ilişki esnasında size ek kolaylıklar sağlayacaktır. Hem partnerinize daha temiz görünebilecek hem de partnerinizin daha kolay ve acısız içinize girmesine yardımcı olacaktır.

  Temizliğe Özen Gösterin!

  Arkadan ilişkiye girmeden önce nasıl temizlik yapılacağı konusunda pek çok detay bulunabiliyor. Fakat sağlıklı bir bireyin anüsünün içini su ve lavman yardımı ile temizlemesi genelde yeterli olur. Yine de anüsten çıkan penisin vajina ya da ağıza alınması tavsiye edilmez.

  Eğer kendinizi yeterince hazır hissetmiyor iseniz anal birleşmeyi daha sonra denemelisiniz. Partneriniz ile aranızda güven sorunu olmadığı durumlarda istediğiniz takdirde anal ilişkiyi deneyebilirsiniz.

  Yazı kaynağı : cinseloji.com

  Anal ilişki temziliği nasıl yapılır?

  Anal ilişki de hijyen?

  Anal seksle ilgili mutlaka bilmeniz gerekenler

  Anal seksle ilgili mutlaka bilmeniz gerekenler

  Anal seks en merak edilen ve genellikle de uzak durulan bir konudur. Bir erkek eşine anal seks teklif ettiğinde kadınlar genelde endişelenir, korkar ve ne yapacaklarını bilemez. Bazı kadınlar ise anal seks denemek ister ancak bir türlü bunu dile getiremez.

  Anal seks dikkatle yaklaşılması gereken, kimileri için heyecanlı kimileri için sadece acılı, gereksiz bir cinsel birleşme türüdür. Anal seks yapmadan önce mutlaka bilmeniz ve dikkat etmeniz gereken noktalar:

  1. Anal seks yaparken prezervatif şart

  Anal seks haricinde de kondom kullanmak çok önemlidir. Konu anal seks olduğunda ise x2 dikkat etmeniz gerekir. Anal seks, cinsel yolla bulaşan hastalıklar riskini arttırır. HIV bulaşma riski çatlaklar ve hafif kanamalara sebep olması nedeniyle anal sekste vajinal sekse göre çok daha yüksektir.

  HIV söz konusu olmasa bile minik çatlaklar ve yaralar sebebiyle başka çeşit enfeksiyonlar kan akışına karışabilir. Anal seks yapmak istiyorsanız korunmadan yapmamalısınız.

  2. Kayganlaştırıcısız olmaz

  Anal seks söz konusuysa kayganlaştırıcı çok önemlidir. Aksi takdirde bu keyifliden ziyade acılı bir deneyim olacaktır. Anal seks esnasında kolay erişilebilir bir ürün olan vazelin kullanmak ise prezervatifin etkinliğini azaltabileceği için zararlıdır. Su bazlı kayganlaştırıcılar tercih etmelisiniz.

  En zevkli seks pozisyonları için tıklayın!

  3. Önce vajinal sonra anal seks deneyin

  Anal seks yaptıktan sonra asla ama asla temizlenmeden vajinal seks yapmayın. Aksi takdirde prezervatif kullanmış olsanız bile vajinal enfeksiyon riskini büyük oranda arttırmış olursunuz.

  4. Ağırdan alın, nazik olun

  Acının az miktarda olması için nazikçe ve yavaşça hareket etmek önemlidir. Sert anal seks özellikle ilk defa deneyenler için çok acı verici ve pişman edici olabilir. Anal seks için hazırlık aşamasında seks oyuncakları da kullanılabilir.

  Anal seks için temizlik nasıl yapılır? Tıklayın!

  Lolipop

  KırmızıKalp.Com

  Yazı kaynağı : www.milliyet.com.tr

  Ters ilişki öncesi hazırlık

  Ters ilişki öncesi hazırlık

  Bedeniniz ve özel hayatınız yalnızca sizi ilgilendirir. Cinsellikte yeni bir boyut yaşamak için anal seks yapma yani ters ilişkiye girme kararı almış olabilirsiniz ancak uygulamaya geçmeden önce dikkat etmeniz gereken noktaları okuyun. Sizlere, ters ilişki öncesi hazırlık ve önemli bilgileri sunuyoruz.

  Ters ilişki öncesi hazırlık sürecinde, ilk olarak davranış biçiminizden başlayalım; hem fiziksel hem de psikolojik anlamda rahat olmak diğer pek çok seks aktivitesinde olduğundan çok daha önemlidir. Tamamen ilgisiz olsanız da, vajinal sekste tükürük ya da kayganlaştırıcı herhangi bir madde kullanabilir ve akıntıya kendinizi bırakabilirsiniz. Anal seks, gerçekten istediğiniz ve partnerinizle beraber tam anlamıyla hazır olabildiğiniz zaman işe yarar.

  Elbette, partneriniz çok fazla istediği için ters ilişki yapabilirsiniz fakat onun istekliliği sizin daha fazla zevk alacağınız anlamına gelmez. Gerçekte, siz ilgilenmediğiniz sürece bu ilişki size acı verebilir. Eğer gerginseniz ya da acılı olacağından eminseniz zarar bile verebilir, çünkü anal kaslarınız henüz gevşememiştir. Bu yüzden siz gerçekten ters ilişki istemiyorsanız; bunu asla yapmayın!

  Ters ilişkide en önemli nokta yeterince kayganlaştırmadır. Vajinanın tersine anüs ve kalın bağırsak kendi sıvılarını üretmezler. Bu yüzden acısız bir anal ilişki için anüsünüze ve penise bol miktarlarda kayganlaştırıcı uygulamanız gerekir. Kayganlığını uzun muhafaza eden suda çözünebilen silikon bazlı yağlar tercih edebilirsiniz. Aromalı, hoş kokulu ve ısıtıcı özelliği olan kayganlaştırıcı maddelerden kaçını; teninizi tahriş edebilir. Vazelin krem ya da bitkisel yağ gibi anüsteki bezleri tıkama ihtimali olan, enfeksiyon oluşmasına ya da prezervatifin yırtılmasına neden olabilecek yağ bazlı kayganlaştırıcıları asla kullanmayın.

  Evet, kesinlikle prezervatif kullanmalısınız. İşte nedenleri; Anal ilişki, HIV virüsü ya da diğer zührevi enfeksiyonları kapma riskini kolaylaştırır. Prezervatif kullanarak bu riski azaltabilirsiniz. Prezervatif kullanmadan anüse giren erkekler, idrar yolu iltihaplanması riskini artırmış olurlar. Anüs ve kalın bağırsağın içeriği hakkında herhangi bir endişe duymadan gevşemenize olanak verir. Her şey duru ve enfeksiyona açık bir durumdadır. Sevişme esnasında farklı seks teknikleri uygulamayı planladığınız zaman, yanınızda birkaç tane yedek prezervatif bulundurmayı ihmal etmeyin. Anal seksten vajinal sekse her geçişinizde prezervatifi değiştirmeniz gerekir; aksi takdirde vajinal enfeksiyon kaparsınız.

  Ters ilişki sırasında dışkı gelir mi en çok merak edilen sorudur. Kalın bağırsağın içeriği hakkında endişe duymanıza gerek yoktur. Anüs ve kalın bağırsak çoğu zaman dışkıdan temizlenmiş durumdadır. Anal seks öncesinde lavman yapmak kesinlikle iyi bir fikir değildir. Bu ince doku üzerinde ufak yırtıklar oluşmasına, dolayısıyla HIV virüsü ya da cinsel zührevi enfeksiyonları kapmanızı kolaylaştırabilir. Ayrıca içerdeki her şeyi dışarı atamayabilirsiniz, bu da işlerin daha da kötüye gitmesine neden olabilir.

  Yazı kaynağı : www.yuksektopuklar.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap