Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  ariston derin dondurucu kırmızı ışık neden yanar

  1 ziyaretçi

  ariston derin dondurucu kırmızı ışık neden yanar bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Hotpoint Ariston Derin Dondurucu Arızası

  Gıda maddelerinin sağlıklı şekilde korunmasına olanak tanıyan derin dondurucular, farklı sebeplerden dolayı arıza yapabilmektedir. Yemeklerin dondurulması ile hem zamandan hem de ekonomik açıdan kazanç sunan bu beyaz eşyalar için, mutlaka profesyonel yardım alınması gerekmektedir. Akılcı çözümler ile son verdiğimiz derin dondurucu problemleri adına, sizlere en iyi teknik servisi sunmaktan gurur duyarız.

  Yaşadığınız problem için Hotpoint Ariston derin dondurucu arıza lambası ile belirti verir. Farklı kodlar üzerinden gerçekleştirdiğimiz onarım sayesinde, sorunun kısa sürede çözülmesi için uzman personelimiz eşliğinde destek sağlamaktayız. Mutlaka böyle durumlarda cihaza müdahale etmeden, deneyimli teknisyenleri beklemeniz büyük öneme sahiptir.

  Hotpoint Ariston Derin Dondurucu Arızası

  Hassas yapıya sahip olduklarından dolayı, ne yazık ki derin dondurucular en ihtiyaç duyulan anda arıza yapabilmektedir. Eğer cihaz çalışmıyor ya da soğutma yapmıyor ise, derin dondurucu servis teknisyenlerimizi beklemeniz önerilir. Kurumsal yapı ile ele aldığımız çalışmalarımız, Hotpoint Ariston derin dondurucu arıza kodları üzerinden gerçekleşmektedir. Kodlara bağlı olarak arızanın nereden geldiğini tespit ettikten sonra, akıllı çözümler ile müdahale etmekteyiz.

  Başta soğutma yapmamasıyla beraber diğer mekanik problemler karşısında, Hotpoint Ariston derin dondurucu arıza ışığı yanıp sönmeye başlar. Çoğu zaman kırmızı ışık yanıp söner ve bip sesi duyulur. Bu tür sorunlar için sistematik olarak arıza kodlarına bağlı kalmak suretiyle; eğitimli teknisyenlerimizle profesyonel çözümler sağlamaktayız.

  Hotpoint Ariston Derin Dondurucu Arızaları ve Çözümleri

  Farklı sebeplerden dolayı derin dondurucu arıza yaptığında, sistem bunu yanıp sönen ışık üzerinden belirtir. Yeterince soğutma yapmaması, sıcaklığın çok yüksek olması ve hatta hiç çalışmaması gibi sorunlar ön plana çıkabilmektedir. Profesyonel hizmet anlayışımız ile Hotpoint Ariston derin dondurucu arızaları ve çözümleri için, sizlere en iyi desteği sağlamaktayız.

  Profesyonel Hotpoint Ariston Derin Dondurucu Teknik Servisi

  Hızlı ve güvenilir servis hizmetini 1 yıl parça garantisiyle, yerinde çözüm ve takip hizmeti üzerinden sunuyoruz. Kurumsal yapı ile ele aldığımız teknik servis hizmeti konusunda çözümlerimizi, bugüne dek elde ettiğimiz güçlü referanslar üzerinden güvenli şekilde sağlamaktayız. Çok uygun fiyatlarla yaşadığınız problem karşısında Hotpoint Ariston servisi olarakyetkiliabi.com üzerinden ya da 4446010 çağrı merkezimiz aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.yetkiliabi.com

  Derin Dondurucu Işıkları Anlamları

  Derin Dondurucu Işıkları Anlamları

  Derin Dondurucu Işıkları Anlamları Modelden modele değişebilir, bu nedenle lütfen kılavuzunuza bakın. Cihazın içindeki üç renkli gösterge lambası dondurucunun çalışma modunu gösterir. Amber Göstergesi, termostat maksimuma getirildiğinde yanar ve hızlı dondurma işlemi otomatik veya manuel olarak devre dışı bırakılana kadar açık kalır.

  Cihaz ana şebekeye bağlandığında Yeşil Gösterge yanar ve elektrik varsa yanar. Kırmızı Gösterge, sizi yüksek sıcaklık uyarısı konusunda uyarmak için yanar. Kırmızı gösterge açık kalırsa, servis merkezini aramadan önce 24 saat bekleyin.

  Derin Dondurucu Işıkları

  Derin Dondurucu Işıkları Anlamları Ünitenin Dondurucu olarak kullanılması Düğmeyi dondurucu ayarına getirdiğinizde, kabindeki sıcaklık -18°C civarında olacaktır. Bu sıcaklık donmuş gıdaların uzun süre saklanması için idealdir. Taze yiyeceklerin dondurulması en az 20 saatlik bir çalıştırmadan sonra mümkündür.

  Derin Dondurucu Yeşil Işık

  Cihaza enerji verildiğini çalışmaya hazır veya çalışıyor oldugunu gösterir.

  Derin Dondurucu Kırmızı Işık

  Hasar Arıza bu ışık bölmedeki sıcaklık çok yüksek olduğunda yanar. LED ışık, cihaz çalışmaya başladıktan sonra 15-45 dakika yanar, daha sonra sönmelidir. LED ışık çalışma sırasında yanmaya devam ederse, bu birtakım hataların oluştuğu anlamına gelir.

  Derin Dondurucu Turuncu Işık

  Derin Dondurucu Turuncu Veya Sarı Işık Hızlı dondurma bu işlev sadece dondurucu çalıştırma modunda kullanılabilir! Bu düğmeye bastığınızda, turuncu ışık yanar ve cihazın “fast freeze” (hızlı dondurma) moduna girdiğini gösterir. Bu moddan çıkmak için düğmeye tekrar basılır ve bu durumda turuncu ışık söner. Bu üç LED ışık cihazın çalışma modu hakkında bilgi verir.

  Derin Dondurucu Sarı Işık

  Kırmızı sıcaklık uyarı lambası 24 saat boyunca devamlı yanıyorsa;

  – Kapağın doğru kapanıp kapanmadığını kontrol ediniz.
  – Derin dondurucunuzun bir ısı kaynağına (kalorifer, soba, güneş v.s.) yakın olup olmadığına bakınız.
  – İç duvarda kalın bir buz tabakası oluşup oluşmadığını kontrol ediniz. Bu durumda buz çözme (defrost) işlemini uygulayınız.

  – Süper soğutma ışığının yanmadığından emin olunuz. Yanıyor ise termostatı “3” konumuna getiriniz. Işık yanmaya devam ediyorsa size en yakın Yetkili Servisini arayınız.
  – Kontrol paneli olmayan ürünlerde kapı bir süre açık kaldığı durumda kompresörün çalışması sürebilir. Ayarlanan sıcaklığa ulaşmak için bu durum normaldir. Yeşil renkli enerji lambası sönüyor veya ürününüz çalışmıyor ise;
  – Elektrik kesintisi olup olmadığını kontrol ediniz.
  – Tesisatınızdaki sigortanın atıp atmadığına bakınız
  – Ürününüzün elektrik kablosunda kopukluk, zedelenme, fişinde hasar veya prizde arıza, temassızlık olmadığını kontrol ediniz. Priz ile ilgili konularda elektrikçinize, ürün fiş ve kablosu ile ilgili durumlarda Yetkili Servisini arayınız.

  Yeşil renkli enerji lambası yanmıyor ancak ürününüz çalışıyor ise,

  – Lambanın değiştirilmesi gerekir. Lambayı değiştirmek için Yetkili Servisini arayınız. Ürününüz çok ses yapıyor ise;
  – Ürününüzün titreşim yapabilecek bir yere temas edip etmediğini kontrol ediniz.
  – Bütün ayakların yere oturduğundan emin olunuz. Üründen sıvı akması, püskürmesi vb. gibi sesler geliyor ise;
  – Ürünün çalışma prensipleri gereği içerisinde sıvı ve gaz akışları gerçekleşmektedir. Bu durum normaldir ve bir arıza değildir. Üründen rüzgar sesi vb. gibi sesler geliyor ise;
  – Ürünün soğutma işlemini gerçekleştirebilmesi için içerisinde fan kullanılmaktadır. Bu durum normaldir ve bir arıza değildir.

  – Ürünümüzdeki besinleri ağzı kapaklı torbalarda veya kapaklı kaplarda saklayınız.
  – Ürününüzün içini temizleyiniz.
  – Ürün su tahliye kanalında su kalmadığından emin olunuz. Ürünün içerisinden ses gelmesi ve kompresörün ısınması,
  – Soğutucu borulardan soğutucu akışkanın dolaşımı sonucunda ses gelmesi ve ürün çalışırken kompresörün ısınması normaldir.

  Yazı kaynağı : www.servisi.com.tr

  Hotpoint Ariston UPS 1511 (TK)/HA Derin Dondurucu

  Hotpoint Indesit Alarm Düğmesi Sürekli Yanıp Sönen Dolap!

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap