Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  arapçadan türkçeye geçen salep kelimesinin kökeninin anlamı nedir

  1 ziyaretçi

  arapçadan türkçeye geçen salep kelimesinin kökeninin anlamı nedir bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Arapçadan Türkçeye geçen "salep" kelimesinin kökeninin anlamı nedir?

  Arapçadan Türkçeye geçen "salep" kelimesinin kökeninin anlamı nedir?

  30.000 TL değerindeki soru açılıyor...

  Aslen Bingöllü olan ve yarışmaya İstanbul'dan katılan 49 yaşındaki Hanife Kaymaz, Ümraniye Kız Meslek Lisesi Ev Yönetimi ve Beslenme Bölümü mezunu. Evli ve iki çocuk annesi olan Hanife Hanım, şu anda kendi elektrikçi dükkânında avizeler üretiyor ve hediyelik eşya satıyor.

  Yazı kaynağı : www.atv.com.tr

  Arapçadan Türkçeye geçen “salep” kelimesinin kökeninin anlamı nedir?

  Türkiye'nin en çok izlenen ve kazandıran bilgi yarışmasında Kenan İmirzalıoğlu'nun karşısında ter döken 49 yaşındaki yarışmacı Hanife Kaymaz, performansıyla dikkat çekti. Ümraniye Kız Meslek Lisesi mezunu olduğunu ifade eden Kaymaz, evli ve iki çocuk annesi olduğunu belirtti.

  Liseden mezun olduktan sonra çalışmak zorunda kaldığını dile Kaymaz, "Dul bir annenin kızıydım. O yüzden, para kazanmam gerekiyordu. Okumayı pek düşünemedim" dedi. Oldukça heyecanlı olduğunu vurgulayan Milyoner yarışmacısı 30 bin TL değerindeki soruya ulaşmayı başardı. 30 bin TL değerindeki soru karşısında zorlanan Hanife Kaymaz ne kadar kazandı?

  İşte Kim Milyoner Olmak İster'de Hanife Kaymaz'ı zorlayan salep sorusu:

  Arapçadan Türkçeye geçen "salep" kelimesinin kökeninin anlamı nedir?

  a) Toz

  b) Tilki

  c) Süt

  d) Bülbül

  Doğru Cevap: B şıkkı Tilki

  Kim Milyoner Olmak ister yarışmacısı Hanife Kaymaz, soruya C şıkkında yer alan "süt" yanıtını verdi. Başarılı bir yarışma çıkaran 49 yaşındaki iki çocuk annesi, 15 bin TL kazanarak yarışmaya veda etti. Yarışmacı, verdiği yanıtın ardından cevabı bilmesine rağmen 'ters köşe' olabileceğini düşündüğü için hata yaptığını söyledi.

  Yazı kaynağı : www.atv.com.tr

  Arapçadan Türkçeye geçen salep kelimesinin kökeninin anlamı nedir

  Arapçadan Türkçeye geçen salep kelimesinin kökeninin anlamı nedir?

  Arapçadan Türkçeye geçen salep kelimesinin kökeninin anlamı nedir?

  Kim Milyoner Olmak İster bilgi yarışmasının 14 Eylül Salı günü yayınlanan bölümünde sorulan sorunun cevabı izleyiciler tarafından merak edildi. Bir çok izleyici Kim Milyoner olmak ister sorusunun cevabını internette araştırdı.

  ATV’nin vazgeçilmez yarışma programı Kim Milyoner Olmak İster? 14 Eylül Salı yeni bölümü ile ekranlarda izleyicileri ile buluştu. Kenan İmirzalıoğlu’nun sunumu ile yayınlanan yarışmada yarışmacıya sorulan soru.

  Kim Milyoner Olmak İster? 2 Ağustos 2011 tarihinden beri Atv’de yayımlanan yarışma programı Kenan İmirzalıoğlu tarafından sunulmaktadır. “Kim Milyoner Olmak İster?” yarışma programı Pazar akşamları saat 20.00’de izleyicileriyle buluşmaktadır.

  Soru: Arapçadan Türkçeye geçen salep kelimesinin kökeninin anlamı nedir?

  A: Toz

  B: Tilki

  C: Süt

  D: Bülbül

  CEVAP: Tilki

  Yazı kaynağı : www.korkusuzhaber.net

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap