Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  arçelik prosmart inverter buzdolabı soğuk ayarı

  1 ziyaretçi

  arçelik prosmart inverter buzdolabı soğuk ayarı bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Arçelik Buzdolabı Ayarı Kaçta Olmalı?

  Arçelik Buzdolabı Ayarı Kaçta Olmalı?

  Bu yazımda sizlere arçelik buzdolabı ayarları kaçta olmalı konusundan bahsedeceğim.

  Yurdumuzdaki hava şartlarına göre +4 derece ile – 18 derece ideal olarak kabul ediyoruz. Yani buzdolabının derin dondurucu kısmı -18 olmalıyken soğutma kısmı içinde +4 olmalıdır. İdeal olanı budur. Eğer buzdolabınızın iç kısmının sıcak olduğunu düşünüyorsanız en soğuk ayarı olan +2 dereceye ayarlayabilirsini. Bazı buzdolabı modellerinde soğutucu kısmındaki kapağı açtığınızda yan veya arka tarafında dijital bir ekran ve ayar yapabilmeniz için düğmeler bulunmaktadır. Düğmelere basarak ortala ayarı olan +4 dereceye Arçelik buzdolabınızın ayarını yapabilirisiniz.

  Arçelik Buzdolabının Ayarı Neden Önemli?

  Buzdolabınızın iç sıcaklığı aynı zamanda bulunduğunuz ortamın sıcaklığına, kapağın hangi sıklıkla açıldığına ve buzdolabının içinde saklanan gıdaların miktarlarına göre de değişiklik göstermekte.

  Kışın bu sıcaklıklar yeterli olmayacaktır, ama yazın havanın sıcak olmasından dolayı bu ayarlarda biraz değişiklik yapılmalıdır ki soğutma derecesi artmalıdır. Yani yazın +2 ila -20 derece şeklinde ayarlamak daha iyi olacaktır. Fakat bazı uzman kişiler +6 ile – 18 derecelerin daha verimli çalışacağını söylemektedirler.

  Arçelik Buzdolabınızın dondurucu kısmında hızlı dondurma yapmak istiyorsanız eğer gıdaları dondurucuya koymadan 24 saat önce sıcaklık ayarını karlama konumuna getirmeniz gerekmektedir. Dondurma kapasitesi olarak belirlenen en az miktardaki taze gıdayı dondurmak için düğmeyi en az 24 saat gibi bir süreyle karlama konumunda tutmalısınız. Gıda donduktan sonra karlanma konumundaki düğmeyi yeniden eski ayarına getirmeyi sakın unutmayın.

  Arçelik buzdolabı ayarı içinde bazı marka dolaplarda tatil konumu da bulunmaktadır. Bu ayarı yapmak için sıcaklı ayar düğmesi en sıcak olan tatil konumuna aldığımızda buzdolabınızın kapaklarını 12 saat gibi bir süre açmadığınız zaman buzdolabınız tatil konumu devreye girmiş olacak. Ayar işlemini bitince düğmenin üstüne hafif bastırarak düğmeyi gizleye bilirsiniz.

  Tatil konumundan çıkmak için ise düğme ayarını normal ayara almanız yeterli olacaktır. Buzdolabınız tatil konumundayken derin dondurucu kısmında yiyecek olması tavsiye edilmemektedir.

  Yazı kaynağı : www.servisekibi.com

  Buzdolabı soğukluk değeri 1 2 3 4 5

  Buzdolabı soğukluk değeri 1 2 3 4 5

  Buzdolabı soğukluk değeri anlamları

  Buzdolabı soğukluk değerleri ne anlama geliyor aşağıdaki videom aracılığı ile öğrenebilirsiniz.

  Yaklaşık 24 saattir uykusuz geçirdiğim bir süreden sonra yerimden kalkıp dudaklarımın kuruması sebebi ile buzdolabının kapısını açtım.

  Beni karşılayanlar: 4 tane nescafe. Siparişlerimden biriken yaklaşık 100 adet ketçap ve mayonez paketi. Uzun zamandır içilmeyen 5 Efes bira. 1 litre Erikli Premium su. 1 aydır yenmeyen mandalin. 11 tane teneke Pepsi. Geçen verdiğim çiğ köfte siparişinden kalan kıvırcık ve arkadaşları.

  Buz buz

  İçinde su olan o şişeyi küçüklüğümüzde yaptığım gibi kafaya diktim. Bu kafaya dikme terimini bilen bilir. Az dayak yedirmemiştir yakalanıldığında.

  Boğazımdaki soğukluk, dişlerimdeki sızlama ile birden irkildim. Sonra 30 yaşında öğrendiğim aşağıdaki tecrübemi araştırıp sizlerle paylaşmaya karar verdim.

  Buzdolabı ayarı

  Buzdolabını açın. Hemen sağda bir ışık göreceksiniz. Onun da hemen yanında yuvarlak ve üzerinde 1,2,3,4,5 yazan rakamlar. Ben 30 yaşıma kadar o rakamları şu şekilde telaffuz ederdim.

  1: 1 Santigrat Derece

  2: 2 Santigrat Derece

  3: 3 Santigrat Derece

  4: 4 Santigrat Derece

  5: 5 Santigrat Derece

  Kış yaklaşmaya başladığından dolayı da benim dolabın derecesini 5’e ayarlamıştım.

  Kulaklarım az duyuyor

  O an aklıma bir anım geldi. Gerçekten çok sevdiğim bir insana kulaklarımın duymamaya başladığını söylemiştim. Kulak pamuğu almış benim için o gün. Al bunla kulaklarının içindeki pisliği temizle demişti. O dediğini yaptıktan sonra duymaya başladığımı ve her sesin gerçekten net bir şekilde geldiğini söylemiştim ayna karşısında. Masum bir şekilde gülmüş bir yanda da üzülme öğrenmiş oldun diyerek beni teselli etmişti.

  Biraz önce o duyguyu yaşadım yine. Dolabın 1 ile 5 ayarını bilmediğim cahillik ile karşılaştığım sersemlik.

  Buzdolabı sıcaklık ayarı

  Sonuca gelelim arkadaşlar. 1 en sıcak derece. 5 en soğuk derece. Yani kışın o yuvarlağı 1’e yazın ise 5’e yaklaştırın.

  Yazı kaynağı : www.serhatsaglam.com.tr

  Beko buzdolabı soğutma ayarı kaç olmalı?

  Merhabalar, bu yazıda Beko buzdolabı soğutma ayarı kaç olmalı diye soranlar için faydalı bir cevap hazırladık. Müsadenizle sözü uzatmadan meseleye girelim.

  Beko buzdolabında termostat soğutma ayarı nasıl yapılır nasıl ayarlanır?

  Arkadaşlar işin gerçeği şu ki, tüm buzdolabı marka ve modellerinde soğutma ayarı yani sıcaklık dereceleri aynı olmalı. Türkiye’nin iklimine göre en uygun olan sıcaklık değeri +4 ve -18 dereceleridir.

  Bazı sitelerde +4 yerine +6 önerilmektedir ama kahir ekseriyet artı dördü uygun görmektedir.

  Kışın bu sıcaklık dereceleri ideal olsa bile, yazın daha iyi randıman almak için her iki değeri de 2 derece kadar soğutmak daha iyi olacaktır.

  Yani yaz mevsiminde derin dondurucu bölümü için -18 yerine -20 ve soğutucu (raf) bölümü için +4 yerine +2 daha uygun olacaktır.

  Yukarıda Beko buzdolabı soğutma ayarı kaç olmalı sorusunu yanıtlayarak sizlere yardımcı olmaya çalıştık. Aklınıza gelen soruları yorum yazarak sorabilirsiniz. Ayrıca yanlışımız olduysa, yorum yazarak düzeltirseniz bundan büyük mutluluk duyarız.

  Yazı kaynağı : www.telefonhaber.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap