Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  arçelik no frost buzdolabı soğutma ayarı nasıl yapılır

  1 ziyaretçi

  arçelik no frost buzdolabı soğutma ayarı nasıl yapılır bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Beko Buzdolabı Sıcaklık Ayarı Nasıl Yapılır - YouTube

  Arçelik Buzdolabı Ayarı Kaçta Olmalı?

  Arçelik Buzdolabı Ayarı Kaçta Olmalı?

  Bu yazımda sizlere arçelik buzdolabı ayarları kaçta olmalı konusundan bahsedeceğim.

  Yurdumuzdaki hava şartlarına göre +4 derece ile – 18 derece ideal olarak kabul ediyoruz. Yani buzdolabının derin dondurucu kısmı -18 olmalıyken soğutma kısmı içinde +4 olmalıdır. İdeal olanı budur. Eğer buzdolabınızın iç kısmının sıcak olduğunu düşünüyorsanız en soğuk ayarı olan +2 dereceye ayarlayabilirsini. Bazı buzdolabı modellerinde soğutucu kısmındaki kapağı açtığınızda yan veya arka tarafında dijital bir ekran ve ayar yapabilmeniz için düğmeler bulunmaktadır. Düğmelere basarak ortala ayarı olan +4 dereceye Arçelik buzdolabınızın ayarını yapabilirisiniz.

  Arçelik Buzdolabının Ayarı Neden Önemli?

  Buzdolabınızın iç sıcaklığı aynı zamanda bulunduğunuz ortamın sıcaklığına, kapağın hangi sıklıkla açıldığına ve buzdolabının içinde saklanan gıdaların miktarlarına göre de değişiklik göstermekte.

  Kışın bu sıcaklıklar yeterli olmayacaktır, ama yazın havanın sıcak olmasından dolayı bu ayarlarda biraz değişiklik yapılmalıdır ki soğutma derecesi artmalıdır. Yani yazın +2 ila -20 derece şeklinde ayarlamak daha iyi olacaktır. Fakat bazı uzman kişiler +6 ile – 18 derecelerin daha verimli çalışacağını söylemektedirler.

  Arçelik Buzdolabınızın dondurucu kısmında hızlı dondurma yapmak istiyorsanız eğer gıdaları dondurucuya koymadan 24 saat önce sıcaklık ayarını karlama konumuna getirmeniz gerekmektedir. Dondurma kapasitesi olarak belirlenen en az miktardaki taze gıdayı dondurmak için düğmeyi en az 24 saat gibi bir süreyle karlama konumunda tutmalısınız. Gıda donduktan sonra karlanma konumundaki düğmeyi yeniden eski ayarına getirmeyi sakın unutmayın.

  Arçelik buzdolabı ayarı içinde bazı marka dolaplarda tatil konumu da bulunmaktadır. Bu ayarı yapmak için sıcaklı ayar düğmesi en sıcak olan tatil konumuna aldığımızda buzdolabınızın kapaklarını 12 saat gibi bir süre açmadığınız zaman buzdolabınız tatil konumu devreye girmiş olacak. Ayar işlemini bitince düğmenin üstüne hafif bastırarak düğmeyi gizleye bilirsiniz.

  Tatil konumundan çıkmak için ise düğme ayarını normal ayara almanız yeterli olacaktır. Buzdolabınız tatil konumundayken derin dondurucu kısmında yiyecek olması tavsiye edilmemektedir.

  Yazı kaynağı : www.servisekibi.com

  Arçelik no frost buzdolabı soğutma ayarı nasıl yapılır?

  Merhabalar, bu yazıda Arçelik no frost buzdolabı soğutma ayarı nasıl yapılır henüz bilmeyenler için kısaca anlatıyoruz.

  Aslında yapacağımız işlem çok basit ve kolay. Zaten artık pek çok buzdolabı ekranlı olarak üretiliyor. Yani buzdolabı kapağının üzerinde dijital bir ekran yer alıyor. Bu ekranda birisi eksi ve birisi artı olmak üzere iki sıcaklık derecesi bulunuyor.

  Bu derecelerin sağındaki veya solundaki eksi ve artı şeklindeki düğmelere basarak sıcaklık derecesini artırabilir yada azaltabilirsiniz. Bu sayede buzdolabının sıcaklığını kolayca ayarlayabilirsiniz.

  Bazı buzdolabı modellerinde ise soğutucu bölümün içerisinde en arkada yada yan tarafında dijital ekran bulunuyor ve bu ekrandan sıcaklığı ayarlıyorsunuz. Üstteki resimde bu dijital ekranı görebilirsiniz.

  Daha eski tip Arçelik buzdolaplarında ise aşağıdaki resimde gördüğünüze benzer yuvarlak ve döndürülebilir bir termostat düğmesi bulunur. Bu düğmeyi max seviyesine yaklaştırdıkça sıcaklık  artar, min seviyesine yaklaştırdıkça sıcaklık azalır yani soğur.

  Yukarıda Arçelik no frost buzdolabı soğutma ayarının yapılışını göstermeye çalıştık. Umarız faydalı bir yazı olur. Takıldığınız noktalar ile ilgili yorum yazarak sorularınızı sorabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.telefonhaber.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap