Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  arçelik buzdolabında ünlem işareti neden çıkar

  1 ziyaretçi

  arçelik buzdolabında ünlem işareti neden çıkar bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Arçelik Buzdolabı Arızası

  Buzdolabı arızaları birçok nedenle ortaya çıkabilir. Arçelik buzdolabı arızalarında her bir arıza ve arıza kodlarının ne anlama geldiğini bilmek, servis çağırırken hem servis yetkililerinin hem de buzdolabı kullanıcının işini kolaylaştırıyor. Tecrübeli kadrosu ile yıllardır Arçelik buzdolabı teknik servis hizmeti sunan firmamız, her çeşit sorunu yerinde çözerek takibini yapıyor.

  Arçelik Buzdolabında Karşılaşılan Genel Arızalar

  Arçelik buzdolabını kullanmaya başlarken kullanım kılavuzunun tamamını okumanızı öneriyoruz. Güvenlik talimatlarına uymak, cihazı ilk kez yetkili bir servis tarafından kurdurup çalıştırmaya başlamak, güvenlik ve çevre talimatlarını dikkate almak önemlidir. Şimdi en çok karşılaşılan Arçelik buzdolabı arıza kodları ve arızalarına bir göz atalım.

  1 Arçelik Buzdolabı Arızası Ünlem İşareti

  Arçelik buzdolabı ekranında kırmızı ünlem işareti yanıp sönüyorsa sıcaklıkla ilgili bir arızanın olduğunu gösterir. Arçelik buzdolabı arızası ünlem işareti yanıp sönmeye başladığında dolap içi ısısının arttığı anlaşılır. Dondurucu sıcaklığını birkaç derece düşürebilirsiniz. Sorun halen devam ediyorsa mutlaka yetkiliabi.com ile iletişime geçiniz.

  2 Arçelik buzdolabı ısıtıcı arızası

  Arçelik buzdolabı ısıtıcı arızasında ekranda e4 arıza kodu görülür. Arçelik buzdolabı arıza kodu e4, Fresh Food Sensörü arızası olup rezistans değişimi yapılması gerektiğini gösterir. Yetkiliabi.com teknik servisi tarafından ölçü aleti ile rezistans ölçüldüğünde sorun netleşir. Kısa devre yapan rezistans mutlaka değiştirilmeli, bunun için de yetkiliabi.com üzerinden tecrübeli Arçelik teknik servisi ile iletişime geçilmelidir.

  3 Arçelik buzdolabı soğutucu bölüm arızası

  Soğutucu bölme rezistans arızasında Arçelik buzdolabı arıza kodları e9 olarak gözüküyor. Termik sigorta attığında buzdolabı çalışmayı kesecek ve soğutucu bölme rezistans arızası verecektir. Bu durumda yetkiliabi.com teknik servis tarafından rezistansla birlikte termik sigortaya da bakılır.

  4 Arçelik buzdolabı motor modülü arızası

  Motor modülü arızalı veya haberleşme kablosu kısa devre yaptığında Arçelik buzdolabı e13 arızası veriyor. Bu durumda vakit kaybetmeden 4446010 numaralı çağrı merkezimiz üzerinden  Arçelik teknik servisini arayarak profesyonel destek almalısınız.

  Arçelik Buzdolabı Resetleme Baştan Başlatma

  Bazı durumlarda buzdolabını resetleyip baştan başlatmak sorunun ortadan kalkmasını sağlar. Arçelik buzdolabı arıza resetleme için kullanma kılavuzundaki talimatlara uymak gerekir. Çünkü buzdolabı modeline göre resetleme ve baştan başlatma işlemi değişecektir.

  Arçelik Buzdolabı Arıza Bildirimi

  Yetkiliabi.com Arçelik teknik servis çağrı merkezi 7/24 hizmet sunmaktadır. 4446010 yetkili servis hattı ile görüşerek arıza bildirimi yapabilir, en yakın yetkili servise yönlendirilerek Arçelik buzdolabı arızalarından kısa sürede kurtulabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.yetkiliabi.com

  Arçelik Buzdolabı ve Ünlem İşareti Şikayetleri - Şikayetvar

  Arçelik Kırmızı Ünlem İşareti Çıktı!

  Arçelik 2484 CE Buzdolabı Ünlem İşareti! :(

  Arçelik buzdolabı ünlem işareti

  Arçelik buzdolabında ünlem işareti yanıp sönüyorsa, bunun nedeni nedir ve bu sorun nasıl düzeltilir?

  Arçelik buzdolabı ünlem işaretinin asıl sebebi içerideki sıcaklığın aşırı yükselmesidir. Yani buzdolabı normalde olması gereken soğukluk yerine yüksek bir sıcaklığa sahiptir. Dolayısıyla içerideki yiyecekler kokacağı yada bozulacağı için ünlem işareti yanıp sönerek size uyarı verir.

  Peki buzdolabı neden yüksek sıcaklık uyarısı verir ve ne yapmak gerekir?

  Bir  buzdolabına kapasitesinden fazla yiyecek doldurursanız, sıcaklık yükselebilir. Yani buna fazla yük bindirme de denebilir.

  Ayrıca pişirilen yiyecekler soğumadan buzdolabına koyarsanız, buzdolabının içerisindeki sıcaklık artar ve ünlem işareti görünebilir.

  Ünlem işaretini görünce yapacağınız ilk iş buzdolabın üstünde bulunan dijital ekrandaki kar simgesiyle gösterilen hızlı soğutma tuşuna basın ve 3 saat süreyle  buzdolabını açmayın. Yani buzdolabının hızla soğutulması gerekmektedir.

  Yukarıda Arçelik buzdolabında görülen ünlem işareti hakkında detaylı bilgiler paylaştık. İnşallah sorununuzu çözmek için yeterli olur. Başka sorularınızı yorum kısmından yazarak bize ulaştırabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.telefonhaber.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap