Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  arçelik buzdolabı soğukluk ayarı nasıl yapılır

  1 ziyaretçi

  arçelik buzdolabı soğukluk ayarı nasıl yapılır bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Arçelik Buzdolabı Ayarı Kaçta Olmalı?

  Arçelik Buzdolabı Ayarı Kaçta Olmalı?

  Bu yazımda sizlere arçelik buzdolabı ayarları kaçta olmalı konusundan bahsedeceğim.

  Yurdumuzdaki hava şartlarına göre +4 derece ile – 18 derece ideal olarak kabul ediyoruz. Yani buzdolabının derin dondurucu kısmı -18 olmalıyken soğutma kısmı içinde +4 olmalıdır. İdeal olanı budur. Eğer buzdolabınızın iç kısmının sıcak olduğunu düşünüyorsanız en soğuk ayarı olan +2 dereceye ayarlayabilirsini. Bazı buzdolabı modellerinde soğutucu kısmındaki kapağı açtığınızda yan veya arka tarafında dijital bir ekran ve ayar yapabilmeniz için düğmeler bulunmaktadır. Düğmelere basarak ortala ayarı olan +4 dereceye Arçelik buzdolabınızın ayarını yapabilirisiniz.

  Arçelik Buzdolabının Ayarı Neden Önemli?

  Buzdolabınızın iç sıcaklığı aynı zamanda bulunduğunuz ortamın sıcaklığına, kapağın hangi sıklıkla açıldığına ve buzdolabının içinde saklanan gıdaların miktarlarına göre de değişiklik göstermekte.

  Kışın bu sıcaklıklar yeterli olmayacaktır, ama yazın havanın sıcak olmasından dolayı bu ayarlarda biraz değişiklik yapılmalıdır ki soğutma derecesi artmalıdır. Yani yazın +2 ila -20 derece şeklinde ayarlamak daha iyi olacaktır. Fakat bazı uzman kişiler +6 ile – 18 derecelerin daha verimli çalışacağını söylemektedirler.

  Arçelik Buzdolabınızın dondurucu kısmında hızlı dondurma yapmak istiyorsanız eğer gıdaları dondurucuya koymadan 24 saat önce sıcaklık ayarını karlama konumuna getirmeniz gerekmektedir. Dondurma kapasitesi olarak belirlenen en az miktardaki taze gıdayı dondurmak için düğmeyi en az 24 saat gibi bir süreyle karlama konumunda tutmalısınız. Gıda donduktan sonra karlanma konumundaki düğmeyi yeniden eski ayarına getirmeyi sakın unutmayın.

  Arçelik buzdolabı ayarı içinde bazı marka dolaplarda tatil konumu da bulunmaktadır. Bu ayarı yapmak için sıcaklı ayar düğmesi en sıcak olan tatil konumuna aldığımızda buzdolabınızın kapaklarını 12 saat gibi bir süre açmadığınız zaman buzdolabınız tatil konumu devreye girmiş olacak. Ayar işlemini bitince düğmenin üstüne hafif bastırarak düğmeyi gizleye bilirsiniz.

  Tatil konumundan çıkmak için ise düğme ayarını normal ayara almanız yeterli olacaktır. Buzdolabınız tatil konumundayken derin dondurucu kısmında yiyecek olması tavsiye edilmemektedir.

  Yazı kaynağı : www.servisekibi.com

  Samsung Buzdolabımın standart ısı ayarları kaç derece olmalıdır?

  Arçelik Buzdolabı Ayarı Nasıl Yapılır – 0212 422 60 76 Buzdolabı Servisi

  Arçelik Buzdolabı Ayarı Nasıl Yapılır – 0212 422 60 76 Buzdolabı Servisi

  Arçelik Buzdolabı Ayarı

  Arçelik buzdolabınızın soğutma ayarı için dolaba göre farklılık gösteren oldukça kolay bir işlemle halledebilirsiniz. Dolabınızın soğukluk derecesinin ayarını belirlemek soğutmayı ayarlamanıza yarayan termostatı idare etmenizi sağlayan basit bir düğmedir.

  Arçelik buzdolabının kapağını açtığınızda dolabın yantarafı veya dolabın arka tarafına doğru yerleştirilmiş soğukluk derecesini yapacağınız basit bir termostat ayar aparatı göreceksiniz. Soğutmanın şiddetini ifade eden min/max aralığında mevsime ya da ihtiyacınıza göre bir değer seçebilirsiniz. Az soğukluk için min , daha çok soğutmak için max veyaikisinin ortasında ortalama bir soğutma değeri berebilirsiniz.


  Arçelik Buzdolabı termostat ayar düğmesi aşağıdaki gibidir. 

  Soğutmayan dolap ile ilgili ayrıntılı bilgi için

  Yazı kaynağı : buzdolabiservisleriistanbul.wordpress.com

  buzdolabı derece ayarlama kısmı

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap