Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  arçelik buzdolabı kırmızı ünlem işareti ne demek

  1 ziyaretçi

  arçelik buzdolabı kırmızı ünlem işareti ne demek bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Arçelik Buzdolabı Arızası

  Buzdolabı arızaları birçok nedenle ortaya çıkabilir. Arçelik buzdolabı arızalarında her bir arıza ve arıza kodlarının ne anlama geldiğini bilmek, servis çağırırken hem servis yetkililerinin hem de buzdolabı kullanıcının işini kolaylaştırıyor. Tecrübeli kadrosu ile yıllardır Arçelik buzdolabı teknik servis hizmeti sunan firmamız, her çeşit sorunu yerinde çözerek takibini yapıyor.

  Arçelik Buzdolabında Karşılaşılan Genel Arızalar

  Arçelik buzdolabını kullanmaya başlarken kullanım kılavuzunun tamamını okumanızı öneriyoruz. Güvenlik talimatlarına uymak, cihazı ilk kez yetkili bir servis tarafından kurdurup çalıştırmaya başlamak, güvenlik ve çevre talimatlarını dikkate almak önemlidir. Şimdi en çok karşılaşılan Arçelik buzdolabı arıza kodları ve arızalarına bir göz atalım.

  1 Arçelik Buzdolabı Arızası Ünlem İşareti

  Arçelik buzdolabı ekranında kırmızı ünlem işareti yanıp sönüyorsa sıcaklıkla ilgili bir arızanın olduğunu gösterir. Arçelik buzdolabı arızası ünlem işareti yanıp sönmeye başladığında dolap içi ısısının arttığı anlaşılır. Dondurucu sıcaklığını birkaç derece düşürebilirsiniz. Sorun halen devam ediyorsa mutlaka yetkiliabi.com ile iletişime geçiniz.

  2 Arçelik buzdolabı ısıtıcı arızası

  Arçelik buzdolabı ısıtıcı arızasında ekranda e4 arıza kodu görülür. Arçelik buzdolabı arıza kodu e4, Fresh Food Sensörü arızası olup rezistans değişimi yapılması gerektiğini gösterir. Yetkiliabi.com teknik servisi tarafından ölçü aleti ile rezistans ölçüldüğünde sorun netleşir. Kısa devre yapan rezistans mutlaka değiştirilmeli, bunun için de yetkiliabi.com üzerinden tecrübeli Arçelik teknik servisi ile iletişime geçilmelidir.

  3 Arçelik buzdolabı soğutucu bölüm arızası

  Soğutucu bölme rezistans arızasında Arçelik buzdolabı arıza kodları e9 olarak gözüküyor. Termik sigorta attığında buzdolabı çalışmayı kesecek ve soğutucu bölme rezistans arızası verecektir. Bu durumda yetkiliabi.com teknik servis tarafından rezistansla birlikte termik sigortaya da bakılır.

  4 Arçelik buzdolabı motor modülü arızası

  Motor modülü arızalı veya haberleşme kablosu kısa devre yaptığında Arçelik buzdolabı e13 arızası veriyor. Bu durumda vakit kaybetmeden 4446010 numaralı çağrı merkezimiz üzerinden  Arçelik teknik servisini arayarak profesyonel destek almalısınız.

  Arçelik Buzdolabı Resetleme Baştan Başlatma

  Bazı durumlarda buzdolabını resetleyip baştan başlatmak sorunun ortadan kalkmasını sağlar. Arçelik buzdolabı arıza resetleme için kullanma kılavuzundaki talimatlara uymak gerekir. Çünkü buzdolabı modeline göre resetleme ve baştan başlatma işlemi değişecektir.

  Arçelik Buzdolabı Arıza Bildirimi

  Yetkiliabi.com Arçelik teknik servis çağrı merkezi 7/24 hizmet sunmaktadır. 4446010 yetkili servis hattı ile görüşerek arıza bildirimi yapabilir, en yakın yetkili servise yönlendirilerek Arçelik buzdolabı arızalarından kısa sürede kurtulabilirsiniz.

  Yazı kaynağı : www.yetkiliabi.com

  Arçelik Kırmızı Ünlem İşareti Çıktı!

  Arçelik Buzdolabı ve Ünlem İşareti Şikayetleri - Şikayetvar

  Arçelik 2484 CE Buzdolabı Ünlem İşareti! :(

  Buzdolabı Ünlem İşareti

  Buzdolabı Ünlem İşareti

  Buzdolabı Yüksek Sıcaklık Uyarısı Sinyali

  Buzdolabınız kullanım şeklinize göre bazı zamanlarda beklemediğiniz davranışlar gösterebilir. Bu davranışları size sağlayacağımız bilgileri kullanarak tanımlayabilir ve çözüme ulaşabilirsiniz. Uzun süreli elektrik kesintileri yaşanması veya yeterli elektrik gelmemesi, buzdolabı kapaklarının açık kalmış olması, oda sıcaklığından yüksek sıcaklıktaki gıdaların buzdolabı içine konulması, yeterli soğutma seviyesinin ayarlanmamış olması gibi durumlar buzdolabınızın yüksek sıcaklık uyarısı vermesine sebep olur.

  Hızlı Soğutmayı Devreye Al

  Uzun süreli elektrik kesintileri yaşandığında buzdolabınızın içindeki soğuk hava ısınır. Buzdolabı, içeride yeterli soğuk hava algılayamadığında kırmızı ünlem işareti ile birlikte yüksek sıcaklık uyarısı verir. Bu durumda buzdolabınızın üzerindeki ekranda kar simgesi ile gösterilen hızlı soğutma tuşuna basarak, 2 saat süreyle kapakları açmadan bekleyin.

  Buzdolabı Ekranında Kırmızı Ünlem İşareti

  Buzdolabına kapasitesinden fazla yiyecek ve içecek yüklenmesi, pişirilen yiyeceklerin oda sıcaklığına gelmeden buzdolabına koyulması gibi durumlarda içerideki hava ısınacağı için buzdolabınız yüksek sıcaklık uyarısı verir. Bu durumu önlemek için yiyeceklerin buzdolabınızın kapasitesinden fazla olmamasına, arka duvarı kapatacak şekilde konumlandırılmamasına ve çok sıcak olarak buzdolabına yerleştirilmemesine dikkat edin.

  Bir uyarı ışığı – Buzdolabı Ünlem İşareti ne kadar tatsız olursa olsun, çift kapı buzdolabının önemli parçalarının arızası nedeniyle her zaman yanmayabilir. Bazen bu, sahiplerinin hatasıyla olur. Özellikle talimatlarda belirtilen ünitenin çalışma kurallarını ihlal ederse.

  Ve aşağıdaki durumlarda kırmızı ışığın yanabileceği belirtilmektedir :

  Bu durumların her ikisi de arızalarla ilgili değildir. Ancak, dondurucu ayarlanan sıcaklığı ayarlayana kadar (-18 ° C’den yüksek olmayan) kırmızı ışık ilk durumda açık kalacaktır. Buzdolabının yaklaşık 6-10 saat gerekecektir.

  Ve ikincisinde – dondurucuya yiyecek koymanız gerekir. Boşsa, soğuğunu hızla kaybeder. Ve ürünler don birikmesine yardımcı olur. “Dondur” modunu 10-12 saat boyunca açmayı deneyebilirsiniz.

  Buzdolabında kırmızı “dikkat” Buzdolabı Ünlem İşareti ışığının yandığı diğer tüm durumlar, onarım uzmanı gerektiren arızaları ifade eder :

  Önemli: yanık kokusu varsa, derhal cihazın fişini çekin.

  Genel olarak, buzdolabının gösterge panelinde kırmızı bir ışık yandığında, sahibi buzdolabının veya dondurucunun arızalanmasına neyin neden olabileceğini bulmalıdır.

  Bunun en basit nedeni, kapının düzgün kapatılmamasıdır. Sıkı preslemeye neyin engel olduğunu belirleyin ve cihazın çalışması hızlı bir şekilde normalleşir. Ayrıca dondurucunun veya buzdolabı bölmesinin kapısını da bağımsız olarak ayarlayabilirsiniz.

  Kırmızı olarak bir tehlike uyarısıdır. buzdolabında kırmızı bir ışık “Dikkat” açık, ne yapmalı, sorunu çözen incelemeler oluyor. Şu anda her şey hakkında bilgi edinebilirsiniz. Makale, hangi sorunların ekipmandan böyle bir sinyale neden olduğu ve bunların nasıl düzeltileceği hakkında konuşuyor.

  Buzdolabı, bir dereceye kadar, içeriğini yiyen sahiplerin sağlığından sorumludur. Arızalar nedeniyle bozulan ürünler sadece insan vücudunu değil, aynı zamanda aile bütçesinin durumunu da etkileyebilir. Soğutma sisteminin bildirdiği sorunları zamanında düzeltmek çok önemlidir.

  Buzdolabı ve dondurucu normal sıcaklıkta çalıştığı ve yiyecekleri mükemmel bir şekilde tuttuğu için bazen durum iyi gitmez. Ancak kırmızı ışık sürekli yanıyor veya yanıp sönüyor. Bu sensör davranışının birkaç nedeni vardır:

  Her sebep bireysel bir yaklaşım gerektirir. Tek noktadan sorun giderme aracı yoktur. Ancak yanıp sönmekten kurtulmak için önce buzdolabının bozulmasının nedenini bilmeniz gerekir.

  Evde bir uzman aramak için, kaptanın geldiğinden emin olmanız gerekir. Sıklıkla sıkıntılar kendi ellerinizle ortadan kaldırılabilir, nedeni kendiniz belirlersiniz. Bunu yapmak için ihtiyacınız olan:

  Buz çözüldükten bir gün sonra sıcaklık normale dönmezse ve kapının termostatı ve kauçuk tabakası iyi çalışırsa, motorun veya soğutma borusunun diğer arızalarında nedeni aramalısınız.

  Genellikle bu tür sorunlar çok sayıda ürün satın alındığında ortaya çıkar. Kapı uzun süre açıktır ve soğuk, sıcak yiyecekler serbest bırakır, sıcaklık dengesini bozarak enerji verir. Satın alma uzun zaman önce yapılmışsa ve buzdolabı normal çalışıyorsa, sinyalin diğer nedenlerini ortadan kaldırmalısınız.

  Bu kir veya malzeme aşınmasından kaynaklanır. Yapışan lekeler kapanmaya müdahale ederse, yüzeyi sabunlu bir sünger ve temiz bir havluyla yıkayın. Eski lastik bant en iyi elle değiştirilir.

  Buzdolabındaki ve dondurucudaki sıcaklık rejimine uyum, termostatın ana işlevidir. Bir parça arızası durumunda, yeni bir cihaz satın aldığınızda değiştirmek kolaydır.

  Bu, cihazın kendi soğutma fonksiyonuna sahip olduğu gazdır. Devreyi birkaç nedenden dolayı bırakabilir:

  Buzdolabından gelen motor bazen görevlerini kötü yapar ve istenen negatif sıcaklığı pompalamaz. Bu birkaç nedenden dolayı olur:

  Video: Atlant buzdolabında kırmızı “Dikkat” ışığı yanıyorsa ne yapmalı?

  Kırmızı “dikkat” sinyaline ek olarak, diğer renkteki ampuller de yanıp sönebilir. Soğutma ünitesinin bu tür sinyallerinin nedenleri nelerdir?

  Renk çubuğu sinyalleri sürekli yanıyorsa veya sık sık renk değişikliği ve yanıp sönüyorsa, endişelenmenin birkaç nedeni vardır:

  Sebepler ciddi bir nedenden kaynaklanıyorsa, Servisten yardım istemek en iyisidir.

  Yazı kaynağı : www.servisi.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap