Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  apple watch ile denize girilir mi

  1 ziyaretçi

  apple watch ile denize girilir mi bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Apple Watch'un suya dayanıklılığı hakkında

  Apple Watch Series 1 ve Apple Watch (1. nesil) suya ve sıçramalara dayanıklıdır; ancak Apple Watch Series 1 ve Apple Watch (1. nesil) aygıtınızı suya daldırmanız önerilmez.

  Apple Watch Series 2 ve sonraki modeller, havuzda veya denizde yüzme gibi sığ su aktivitelerinde kullanılabilir. Ancak, Apple Watch Series 2ve sonraki modeller,yüksek hızda suya maruz kalınabilen veya çok derine inilmesi gereken tüplü dalış, su kayağı ve benzeri aktivitelerde kullanılmamalıdır. 

  Suya dayanıklılık kalıcı bir özellik değildir ve zamanla azalabilir. Apple Watch'ta, suya dayanıklılık için yeniden kontrol veya yeniden su yalıtımı yapılamaz. Aşağıdaki durumlar Apple Watch'unuzun suya dayanıklılığını etkileyebilir ve bu durumlardan kaçınılması gerekir:

  Bazı kayışlar suyla temasa uygun değildir. Örneğin, paslanmaz çelik ve deri kayışlar suya dayanıklı değildir ve sıvılara maruz bırakılmamalıdır.

  Yukarıdaki durumlardan kaçınılması gerekir. Yine de Apple Watch'unuz yanlışlıkla sabun, şampuan, saç kremi, losyon, parfüm, çözücü, deterjan, asit veya asitli bir yiyecek, böcek kovucu, güneş kremi, yağ, saç boyası ya da su hariç herhangi bir maddeyle temas ederse ılık tatlı su ile temizlenmeli ve hav bırakmayan bir bezle kurulanmalıdır. Bu maddelerde bulunan kimyasallar su koruyucularını ve ses zarlarını olumsuz etkileyebilir.

  Yazı kaynağı : support.apple.com

  Apple Watch ile yüzme

  Yüzerken antrenmanı duraklatmak veya sürdürmek için Digital Crown’a ve yan düğmeye aynı anda basın.

  Bir yüzme antrenmanı başlattığınızda, Apple Watch’unuz ekrana yanlışlıkla dokunulmasını engellemek için ekranı Su Kilidi ile otomatik olarak kilitler. Dinlenmek için veya antrenmanınızı bitirdiğiniz için sudan çıktığınızda, ekranın kilidini açmak için Digital Crown’u çevirin ve hoparlördeki suyu temizleyin. Birtakım sesler duyarsınız ve suyun bir kısmı bileğinize akabilir.

  Apple Watch Series 1 ve Apple Watch (1. nesil) yüzme sırasında kullanmaya uygun değildir. Apple Watch için önemli kullanım bilgileri bölümüne bakın.

  Yazı kaynağı : support.apple.com

  Apple Watch ve SU Şikayetleri - Şikayetvar

  apple watch series 3

  APPLE WATCH SU GEÇIRIR MI

  APPLE WATCH SU GEÇIRIR MI

  Apple watch su geçirir mi sorusu tüm Apple Watch kullanıcılarını ilgilendiren bir soru. O yüzden yeni yazımda bu konudan bahsetmek istedim. Uzun zamandır piyasada olan Apple Watch birçok kullanıcıya sahip. Ayrıca Apple Watch ‘ın Seri 1, 2, 3, 4, 5, SE ve 6 olmak üzere pek çok modeli bulunmaktadır. Peki tüm Apple Watch modelleri suya dayanıklı mı? İşte bu yazıda, Apple watch suya dayanıklı mı sorusu hakkında merak edilen her şeyi anlattım. Apple watch su geçirir mi hakkında pek çok yanılgı mevcut. Bu sebeple objektif olarak bilgi alabileceğiniz bir kaynak oluşturmak istedim.

  Apple Watch Su Geçirir mi?

  Apple Watch su geçirmezlik hakkında bazı kıstaslar vardır. Apple’ın kendi sitesinde yayınladığı makaleye göre Apple Watch su geçirmez değildir. Peki hangi durumlarda su geçirir ve hangi durumlarda su geçirmez ? İşte detaylar…

  Apple Watch Hangi Durumlarda Su Geçirmez ?

  Apple Watch’ın su geçirmediği durumlar serilerine göre değişiklik gösterir. Yazının devamında Apple Watch serilerine göre su geçirgenliklerini anlatacağım. Fakat tüm Apple Watchlar için geçerli olan durumlarda var. Apple Watch’ın su geçirmediği durumlar aşağıdakiler gibidir.

  Apple Watch’ın Su Geçirdiği Durumlar

  Apple Watch’ın su geçirdiği durumlar yine serilerine göre değişiklik gösterir. Yazının devamında Apple Watch serilerinin su geçirgenlik incelemeleri mevcuttur. Tüm Apple Watchların su geçirdiği durumlar:

  Apple Watch ile Yüzülür mü ?

  Apple watch su geçirir mi hakkında merak edilenlerden ilki Apple Watch ile Yüzülür mü sorusu. Saatin üreticisi Apple, seri 2 ve sonrası modeller için sığ sularda yüzme gibi aktivitelerde su geçirmez dedi. Fakat eğer Apple Watch su geçirirse garanti kapsamına girmiyor. Bu yüzden yüzerken Apple Watch takmamanızı tavsiye ederim. Eğer siz farkında olmadan su geçirirse garanti kapsamına girmediği için kendiniz tamir ettirmek zorunda kalabilirsiniz. Bu yüzden en güzeli yüzerken Apple Watch takmayın. Fakat yinede Apple Watch ile yüzmek istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyin.

  Apple Watch ile Nasıl Yüzülür ?

  Apple Watch Su Kilidi Nasıl Açılır ?

  Apple Watch su kilidi, Apple Watch’ın suya maruz kalacağı durumlarda su geçirmesini önlemek için tasarlanmıştır. Fakat her zaman önlemeyebilir. Yani su kilidi var diye tamamen güvende hissetmeyin.

  Apple Watch 1 Su Geçirir mi ?

  Apple Watch 1 ve önceki modeller suya dayanıklı değildir. Sadece su sıçramaları gibi basit durumlarda su geçirmez. Su mikrofona veya hoparlöre kaçabilir. Apple Watch seri 1 su geçirirse hoparlör ve mikrofonun olduğu kısmı aşağı eğin. İçerisinden su damladıktan sonra buharlaşması için bekleyin. İçerisine herhangi bir çubuk veya başka bir araç sokmayın. Apple Watch seri 1 ve önceki modelleri su ile temas ettirmemeye çalışın.

  Apple Watch 2. 3, 4, 5 Su Geçirir mi ?

  Seri 2 ve üzeri modeller suya dayanıklı olarak üretilmiştir. Yüzme sırasında Su kilidini açarak ekranı ve dokunma komutlarını otomatik olarak kilitleyebilirsiniz. Bu sayede su geçirme ihtimali de azalır. Fakat hiçbir Apple Watch modeli tamamen su geçirmez değildir. Bazı durumlarda su geçirebilir. Ek olarak zamanla suya dayanıklılığı azaldığı için ne zaman su geçireceğini bilemeyebilirsiniz. Bu yüzden su ile az temasta bulunması iyi olacaktır.

  Apple Watch seri 3 ve sonrası modellerin ISO standartlarına göre 50 metre derinliğe kadar suya dayanıklı derecelendirmesi vardır. Fakat tamamen su geçirmez değildir ve garanti kapsamına girmez!!.

  Apple Watch 3 ile Duşa Girilir mi ?

  3. nesil Apple Watch da diğer modeller gibi suya dayanıklıdır. Buna rağmen Apple Watch 3 ile duşa girilmez. Çünkü duştaki kimyasallar saate zarar verir ve bozulmalara yol açar. Bunun için Apple Watch’ı sabun, şampuan gibi kimyasallara maruz bırakmayın.

  Apple Watch 6 Su Geçirmezlik

  Apple Watch 6 suya dayanıklıdır. Fakat yine diğer tüm Apple Watch modelleri gibi su geçirmez değil. Su geçirmezlik zamanla azalabilen bir durumdur. Bu yüzden Apple Watch’ın suya sokulması tavsiye edilmiyor. Sauna, buhar odası, dalış ve duşta kullanılamaz.

  Apple Watch 6 ile Duşa Girilir mi ?

  Apple Watch 6 ile duşa girildiği zaman su geçirmese bile farklı sorunlar çıkar. Şampuan, sabun ve duş jeli gibi kimyasalların saatin her yerine zarar verme ihtimali var. Bu yüzden kimyasallara maruz kalmaması adına Apple Watch 6 ile duşa girmeyin.

  Daha fazla güzel içerik için Faydalı İçerikler kategorisine göz atmayı unutmayın.

  Tüm soru, görüş ve önerileriniz için aşağıya kolaylıkla yorum yazabilirsiniz!

  Yazı kaynağı : birazmola.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap