Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  apple ne zaman satışa devam edecek

  1 ziyaretçi

  apple ne zaman satışa devam edecek bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Zam yolda: Apple Türkiye'deki tüm iPhone satışlarını durdurdu

  Zam yolda: Apple Türkiye'deki tüm iPhone satışlarını durdurdu

  Güncelleme: Apple Store'daki tüm iPhone modellerinin satışı durduruldu.

  -

  Türk Lirası bugün çok hızlı bir şekilde değer kaybetti. Sabahın ilk saatlerinde 11,50 TL olan dolar kuru, ilerleyen saatlerde önce 12 TL’yi sonra da 13 TL’yi geçti. Teknolojik ürün almayı düşünen müşteriler, zam korkusu nedeniyle vakit kaybetmeden alım yapmaya başladı. Zamlar ne zaman gelir bilinmez ancak Apple bugün iPhone 11 satışlarını durdurarak ilk adımı attı.

  Online Apple Store’da tüm iPhone 11 modellerinin satışı durduruldu. Seçim yaptığınız zaman “Şu Anda Mevcut Değil” yazıyor. iPhone 13’lerdeki stok sıkıntısı nedeniyle iPhone 11’lere ilgi epey artmıştı. Apple’ın sitesinde 8.499 TL olan 128 GB iPhone 11’ler şu anda diğer sitelerde 10499 TL’ye satılıyor.

  iPhone 13 üretiminde 'çip sorunu' nedeniyle dünya genelinde stok sıkıntısı yaşanıyor ancak iPhone 11'lerde böyle bir sorun rapor edilmedi. iPhone 11'de stok sıkıntısı olmadığı için ülkemizdeki satışların durdurulma sebebinin 'zam beklentisi' olduğu söylenebilir. Apple'ın yanı sıra diğer pek çok satıcıda da iPhone 11 satışları durduruldu. Apple'ın olası zammına karşı hazırlıklar yapılmış gibi görünüyor.

  iPhone 13 teslimatları 2022’ye sarktı

  Diğer iPhone modellerinde ise satışlar yapılıyor ancak iPhone 13’lerde stok sıkıntısı büyümüş durumda. Daha önce teslimat süresi 4 hafta olarak gözüken iPhone 13 modelleri için en erken 5-6 hafta arasında gönderim yapılacağı belirtiliyor. iPhone 13 satın almak isteyen bir müşterinin en az 1 ay beklemesi gerekecek. Örneğin yılbaşı hediyesi olarak alınan iPhone 13’lerin teslimat süresi gelecek seneye sarkacak. Bu durum iPhone 13, iPhone 13 Mini, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max modellerinin tümü için geçerli.

  Güncelleme: Tüm iPhone modellerinin satışı durduruldu

  Öğlen saatlerinde iPhone 11 satışını durduran Apple şimdi de diğer iPhone modellerinin satışını durdurdu. iPhone 13 serisi, iPhone 12, iPhone 11 ve iPhone SE'nin hiç birisi satın alınamıyor. Tüm modellerde "Şu anda mevcut değil" yazıyor.

  Yazı kaynağı : www.donanimhaber.com

  Apple Türkiye satışlarını durdurdu mu? Iphone Türkiye'den çekildi mi?

  Apple Türkiye satışlarını durdurdu mu? Iphone Türkiye'den çekildi mi?

  Apple Türkiye, internet üzerinden satışını durdurdu. Doların 13 lirayı aşmasının ardından Apple sitesinde satılan iPhone, iPad, Macbook gibi cihazların satışı durduruldu.

  Iphone Türkiye'den çekildi mi?

  Ürünlerin gönderim kısmında 'şu anda mevcut değil' ibaresi gösteriliyor. Apple’ın artan dolar fiyatlarının ardından cihaz fiyatlarında güncelleme yapacağı iddia ediliyor.

  Apple ise konuya ilişkin henüz bir açıklama yapmadı.

  Yazı kaynağı : www.gazetevatan.com

  Ziyaretinizi Planlayın

  Ziyaretinizi Planlayın

  S: Apple Store’da Genius Desteği alabilir miyim?

  Y: Genius Desteği almanın en iyi yolu, mağazayı ziyaret etmeden önce randevu almaktır. Randevunuzu planlamak için getsupport.apple.com sayfasına gidin.

  Genius Desteği randevunuzu değiştirmek için mysupport.apple.com sayfasına da gidebilir veya onay mail’inizde verilen bağlantıyı kullanabilirsiniz.

  Mağaza içi Genius Desteği şu anda tüm mağazalarımızda sunulmamaktadır. Lütfen apple.com/tr/retail sayfasından size en yakın Apple Store’un durumunu kontrol edin.

  Genius Desteği’ne daha erken ulaşmanız gerekiyorsa getsupport.apple.com sayfasından telefon, sohbet veya mail yoluyla uzmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.

  S: Onarımım ne durumda?

  Y: Onarımınızın durumunu online olarak support.apple.com/tr-tr/repair adresinden kontrol edebilirsiniz.

  S: Bir Apple Store’da Today at Apple etkinliğine katılabilir miyim?

  Y: Mağazalarımızdaki Today at Apple programlarını geçici olarak durdurduk. Ancak Today at Apple at Home ile evinizde yapabileceğiniz yaratıcı projeler sunmanın heyecanını yaşıyoruz. Lütfen apple.com/tr/today/feature/today-at-home sayfasını ziyaret edin.

  Yazı kaynağı : www.apple.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap