Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  api ms win crt runtime l1 1 0 dll hatası

  1 ziyaretçi

  api ms win crt runtime l1 1 0 dll hatası bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası çözümü nedir?

  Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası çözümü nedir?

  Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası ya da program api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası ile zaman zaman karşılaşan kullanıcılar oluyor. Bu sorunu çözmek için internette arama yaptığınızda, api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll indir başlıklı sayfalar görebilirsiniz. Fakat bilgisayarınıza bu tür bir dosya indirirken dikkatli olmalısınız. Bunlar bazen kafanızı karıştırabilir ama aslında, api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası çözümü kolaydır.

  Sadece, bu çözümü yaparken dikkat etmeniz gereken şeyler ve almanız gereken önlemler vardır. Biz bu yazımızda sizlere bu hataları hangi yollarla, nasıl çözebileceğinizi anlatacağız. Gelin önce api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası nedir ve neden olur buna değinelim.

  api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası

  Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası nedir? – Neden olur?

  Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll, Windows İşletim Sistemi için Microsoft tarafından geliştirilmiştir.

  DLL İngilizce bir kısaltmadır. Açılımı ise, “Dynamic Link Library”dir. Türkçeye “Dinamik Link Kütüphanesi” olarak çevrilebilir.

  DLL dosyaları, programların ortak olarak yaptığı işlemleri tek bir dosya içinde gerçekleştirir ve programlarının çalışması esnasında fonksiyonları bulunamıyor ise bunları DLL dosyasında arar. Böylelikle, programlar tek bir dosya üzerinden çalışır. Bu da bilgisayarın bellek kullanımını en aza düşürür ve hızını düşürmez.

  DLL dosyaları, çalıştırdığı programların bir parçasıdır ve tek başına çalışmazlar. Eğer bir api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası görülüyorsa, bilgisayarınızdaki C++ kütüphanesi api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll dosyasına sahip değil demektir.

  Programlar için DLL dosyalarının, her biri farklı isimlerde olabilir. Ama DLL dosyalarının uzantıları her zaman için aynıdır.

  Bir DLL dosyası, ses ile ilgili işlemleri gerçekleştirirken diğeri, başka bir iş yaparak, görüntü ile ilgili işlemleri gerçekleştirebilir. Bilgisayarınızda ki her DLL dosyasının farklı farklı işlevleri vardır.

  api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası nasıl çözülür

  Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası çözümü yaparken dikkat edilmesi gerekenler

  Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası çözümü yaparken, öncelikle bilgisayarınızda olan önemli dosyaları yedeklemenizi öneririz. Bununla beraber sorunu çözmek için yapacağınız indirmelerin doğru olması için bilgisayarınızdaki Windows sürümünün 32 bit mi yoksa 64 bit mi bilmeniz gerekmekte. Eğer bilmiyorsanız, bunu “Bilgisayar>Özellikler” penceresinden öğrenebilirsiniz.

  DLL dosyası yüklemesini yaparken, mutlaka adımları dikkatlice okuyup anladıktan sonra işlem yapmalısınız. Aslında basit olan işlemler düzgün okunmadığı için çoğu zaman sorunun çözülememesine yol açıyor.

  Şimdi program api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası nasıl, hangi yollarla çözülür konusuna geçelim.

  Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası çözümü – Yol-1

  Bilgisayarınızın program api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası vermesinin nedeni, bilgisayarınıza kötü amaçlı bulaşmış virüsler olabilir. Bu kötü misafirler, DLL ile ilişkili olan dosyalarınıza zarar verebilir ya da bozabilir. Bununla da kalmayıp silebilir.

  Ayrıca, api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası ile karşılaşmanızın bir diğer nedeni, bu kötü yazılımların bir bileşeni olma durumu da olabilir. Bu yüzden ilk çözüm olarak bilgisayarınıza tarama yapmanızı öneririz.

  Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası çözümü – Yol-2

  api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll indir

  Microsoft, sürekli olarak api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll ile de ilişkili olabilecek Windows sistemi için olan dosyaları güncelliyor. Program api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası çözümü olarak başka bir yolda, güncelleme yapmanız olabilir.

  Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi başlat sayfasına geldikten sonra, arama kutusuna güncelleme yazıp ok ile işaretli sekmelere giderek güncellemelerinizi kontrol edebilir ve gerekli olanları yaptıktan sonra sorunu çözebilirsiniz. (Bu kısım her Windows sürümünde farklı konumda bulunabilir.)

  api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası

  Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll indir 32 – 64 bit

  Eğer yukarıda bahsettiğimiz çözümler işe yaramadıysa, api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll bilgisayarınızda eksik demektir. Bu durumda, bilgisayarınızın sürümüne uygun olan DLL dosyasını indirmeniz gerekir.

  Peki, program api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll indir işlemini nasıl yapacağız? Bu adımları anlatmaya başlayalım.

  Windows sürümünüzün 32 bit mi yoksa 64 bit mi olduğunu öğrendikten sonra, aşağıdaki sizlerle paylaştığımız linklerden DLL dosyasını indirin. (İndirdikten sonra ya da indirmeden virüs kontrolü yapmanızı öneririz.)

  1- api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll indir 64 bit indirme linki


  2-
  api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll indir 32 bit indirme linki

  Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll nereye atılır?

  Peki, api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll nereye atılır? DLL dosyasını indirdikten sonra sıkıştırılmış halden “Winrar” gibi bir zip programı ile klasöre çıkararak kopyalayın. Eğer 32 bit işletim sistemine sahipseniz DLL dosyasını, yukarıdaki resimde de görmüş olduğunuz gibi “C sürücüsü” içerisindeki “System32” klasörüne atın.

  Eğer 64 bit işletim sistemine sahipseniz, kopyalamış olduğunuz DLL dosyasını,  hem C sürücüsü içerisinde ki Windows içerisindeki SysWOW64 klasörüne hem de yine “C sürücüsü” içerisindeki “System32” klasörüne atın.

  Bu işlemleri yaptıktan sonra, DLL dosyasının var olduğu gibi bir uyarı alırsanız, değiştir seçeneğini işaretleyin. Yüklemeyi yaptıktan sonra, bilgisayarınızdaki api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll eksik hatası giderilmiş olur. DLL dosyası yükleme işlemlerini hallettikten sonra, bilgisayarınızı yeniden başlatın ve açamadığınız programları açmayı tekrar deneyin.

  program api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll

  Api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası nerelerde görülür?

  Bu eksiklik çoğu programda karşımıza çıkabileceği gibi, internet üzerinde sorun yaşayan insanlar en çok görüntülü konuşma uygulaması olan Skype, ya da çizim yaptığınız AutoCad gibi bilgisayar programlarında sorunu yaşıyor.

  Yazımızda bilgisayarlarımız önemli olan bir dosya hakkında sizlere hem bilgiler verdik hem de api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll çözümü hakkında bazı yolları paylaştık. Umarız sizler için bilgilendirici ve sorununuzu çözmenize yardımcı bir yazı olmuştur.

  Yazı kaynağı : shiftdelete.net

  api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll Hatası Nasıl Çözülür?

  Bilgisayarımıza yeni bir program yüklediğimizde api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll  hata mesajıyla karşılaşırsak ne yapmamız gerekiyor şimdi madde madde anlatacağız. Arkanıza yaslanıp yazımızı takip edin mutlaka probleminizi çözecek bir adım bulacaksınız.

  DLL ( Dinamic Link Library) dosyaları Microsoft Windows işletim sisteminde bulunan sistem dosyalarıdır. Bu küçük kod kütüphanesi dosyaları, bilgisayarımıza yüklediğimiz diğer programların kolay ve düzgün çalışmasını sağlar

  Bu dosyanın bozuk, kayıp olması veya güncel olmaması nedeniyle böyle bir mesaj alıyor olabiliriz.

  C:\Windows\System32 ve birkaç farklı klasörde bulabileceğiniz bu dosyaları yeniden yüklemek veya güncellemek sorunu çözecektir. Her işlemden sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmayı unutmayın.

  Peki Bu İşlemleri Nasıl Yaparız?

  Güncelleme Yapın

  Öncelikle Windows’un güncel olduğundan emin olalım işletim sistemimizin güncelleme ayarları kapalı ise böyle bir durum yaşanmış olabilir. Bu güncelleme, dosya güncellemelerini de sağlayabilir. Güncelleme yaptık ve sorun çözülmediyse;

  Dosyayı Elle Yükleyin

  En basit yöntemdir ancak virüs bulaşmış dosya veya başka nedenlerle bir takım riskler barındırır. Dosyayı indirmeden önce Bilgisayarımızın hangi Windows versiyonuna sahip olduğunu anlamamız gerekiyor.

  Bunu nasıl anlarız? Denetim masasını açalım, oradan Sistem ve Güvenlik seçeneğine gelelim son olarak Sistem‘e tıklayalım. Bilgisayarımızın kaç bit versiyona sahip olduğunu bu ekranda görebiliriz.

   Şimdi dosyayı indirelim.

  api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll 32 bit indir

  api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll 64 bit indir

  Bilgisayarımız 32 bit ise indirdiğimiz dosyayı herhangi bir sıkıştırma programı kullanarak açalım ve ‘Bilgisayarım‘ içine girerek Windows’un yüklü olduğu sürücüyü bulalım. Birden fazla hard disk sürücüsü varsa genelde ‘C’ sürücüsünde bulunur. C:\Windows\System32 klasörü içine açtığımız dosyayı yapıştıralım.

  Bilgisayarımız 64 Bit ise aynı indirdiğimiz uygun versiyona sahip olan dosyayı, C:\Windows\System32 klasörü ve C:\Windows\SysWOW64 klasörünün ikisine birden yükleyin. ‘Aynı isimde dosya var mevcut dosya değiştirilecektir’ benzeri bir uyarı mesaj alırsanız onaylayın, yeni dosyayı o dosyayla değiştirmemiz gerekiyor.

  Sorun çözülmediyse, programı Windows’tan kaldıralım ve tekrar yükleyelim.

  Yine api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası alıyorsak, diğer seçeneğe geçiyoruz.

  “Microsoft Visual C++ 2015 Yeniden Dağıtılabilir”i Yükleyin

  ‘Microsoft Visual C++ 2015 Yeniden Dağıtılabilir ‘i linkten yükleyelim. Bu sayede C++ kütüphaneleri yüklenerek, DLL dosyaların güncellenmesini sağlayabilirsiniz.

  Her işlemden sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmayı unutmayın. Bu yöntem büyük ihtimal sizi sorundan kurtaracaktır. İyi çalışmalar.

  Yazı kaynağı : www.hosting.com.tr

  api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll Hatasının Çözümü Nedir?

  api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll Hatasının Çözümü Nedir?

  Bazı programların yüklenmesi veya açılması sırasında api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası alabiliyorsunuz. Bu hatanın meydana gelmesinin birçok sebebi bulunuyor. api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatasının ne sebeple oluştuğunu anlatacak ve çözümünden de bahsedeceğiz.

  Bu hatanın çeşitli çözümleri bulunmakta ve bunların bazıları kafa karıştırıcı olarak gözükebilir. Ancak biz çözümleri sınıflandırarak oldukça basit bir şekilde anlatacağız. Bu çözümleri uygularken dikkat etmeniz gereken şeylerden de bahsedeceğiz. Gelin api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası nasıl çözülür birlikte bakalım.

  api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası nasıl çözülür?

  api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatasına dair önerdiğimiz çözümleri uygularken dikkat etmeniz gereken birtakım unsurlar var. Bunlardan ilki bilgisayarınızda bulunan önemli dosyaları yedeklemeniz. Herhangi bir şekilde bir şeyler yanlış giderse en azından bu şekilde kurtarma imkanınız bulunuyor olacaktır.

  Ek olarak işletim sisteminizin hangi Windows sürümünü kullandığını bilmeniz gerekiyor. Eğer bilgisayarınız 32 bit Windows sürümünü içeriyorsa api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll dosyasının 32 bit sürümünü, 64 bit Windows sürümünü içeriyorsa dosyanın 64 bit sürümünü indirip dizine atmalısınız. Bilgisayarınızın hangi bit sürümüne sahip olduğunu öğrenmek için yukarıdaki görselde de görebileceğiniz gibi Bilgisayarım > Sistem Özellikleri dizinine gidebilirsiniz.

  Virüs taraması yaparak api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatasını çözme:

  api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası birçok sebepten meydana gelebilir. Bunlardan bir tanesi de bilgisayarınıza kötü amaçlı yazılım, yani virüs bulaşmış olması ihtimalidir. Bazı virüs türleri, bilgisayarlarınızın kayıt defterindeki DLL dosyalarına ilişkin hasar verebiliyor. Hatta hasardan ziyade komple silebiliyor. Bu nedenle güvendiğiniz bir antivirüs programı ile bilgisayarınızda tam teşekküllü bir virüs taraması yapmanızı öneririz.

  Güncelleme yaparak api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatasını çözme:

  Bu hatayı almanızın bir diğer sebebi ise Microsoft’un bazı Windows güncellemelerinde kayıt defterindeki bazı şeyleri değiştirmesi. api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası aldığınız programı çözebilmek için Windows tuşuna basıp arama kısmına Güncelleştirme yazdığınızda üstteki görseldeki yerden güncellemeleri denetleyebilirsiniz.

  Dosyayı indirerek api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatasını çözme:

  Bütün bu çözümleri deneyip hâlâ bir sonuca varamadıysanız geriye son bir çözüm kalıyor: Manuel olarak api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll dosyasını indirip gerekli dizine atmak. Tabii bunun için ilk olarak bilgisayarınızda Windows’un hangi sürümünün olduğunu bilmeniz gerekiyor. Bunu öğrenmek için Bilgisayar>Sistem Özellikleri dizinine bakabilirsiniz.

  Yapmanız gereken şey ilk olarak sisteminize uygun api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll dosyasını indirmek olacaktır. Aşağıda verdiğimiz api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll indirme linklerinden bunu kolayca yapabilirsiniz. Dosyayı indirdikten sonra RAR’dan çıkartın.

  İndirdiğiniz api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll dosyası nasıl yüklenir?

  Verdiğimiz linklerden api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll dosyasını indirdikten sonra dosyayı nereye atacağınız da önemli bir unsur. Eğer sisteminizde Windows’un 32 bit sürümü bulunuyorsa, api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll dosyasını yukarıdaki resimde gördüğünüz Bilgisayar>Yerel Disk (C)>Windows>System32 dizinine atmanız yeterli olacaktır.

  Eğer sisteminizde Windows’un 64 bit sürümü bulunuyorsa, yine yukarıdaki görselde görebileceğiniz Bilgisayar > Yerel Disk (C) > Windows > SysWOW64 dizinine kopyalamanız gerekiyor. Ancak burada bitmiyor, dosyası hem SysWOW64 dizinine hem de bir üstteki System32 dizinine atmanız gerekmekte. api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll dosyasını gerekli dizinlere attıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatıp kurmaya çalıştığınız programı tekrar kurmayı deneyin.

  api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası neden meydana gelir?

  Eğer bilgisayarınızda api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hatası görüyorsanız, bunun sebebi bilgisayarınızdaki C++ kütüphanesinde bu dosyanın bulunmamasıdır. Genellikle sıklıkla kullanılan programlarda da görülür. Örneğin mimari bir program olan AutoCad ve sesli iletişim programı Skype’ta görülür. Bunun dışında çeşitli oyunlarda da bu hatanın meydana geldiği görülmüştür.

  Böylelikle bir Webtekno rehberinin daha sonuna gelmiş bulunmaktayız. Oyunlar, bilim, genel teknoloji sorunlarını içeren, bu ve bunun gibi birçok faydalı içerik ve rehberden haberdar olmak için sitemizi takipte kalmayı ve düşüncelerinizi/önerilerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında belirtmeyi lütfen unutmayın :)

  Yazı kaynağı : www.webtekno.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap