Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  antalya nazım hikmet kongre merkezi

  1 ziyaretçi

  antalya nazım hikmet kongre merkezi bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Konyaaltı Belediyesi Nazım Hikmet Kongre ve Fuar Merkezi | tiyatrolar.com.tr

  TİYATRO

  Trajedi & Dram

  Komedi

  Müzikal & Kabare

  Deneysel & Absürd

  Gösteri

  Kukla

  Okuma & Anlatı

  Pantomim

  Çocuk & Genç

  Yazı kaynağı : tiyatrolar.com.tr

  Etkinlik Takvimi

  Hepsi

  Gezi

  Gösteri

  İnternet

  Konser

  Sergi

  Sergi

  Sinema

  Söyleşi

  Yazı kaynağı : www.nhkm.org.tr

  Konyaaltı Belediyesi Nazım Hikmet Kongre ve Fuar Merkezi

  Konyaaltı Belediyesi Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi

  Konyaaltı Belediyesi Nazım Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi

  Tasarımcıları, projeyi anlatıyor:

  Yapının ana tasarım kriteri; çevresindeki yapılara saygı duyan, ezmeyen ve mevcut kamu dokusunu güçlendiren bir bina olarak var olmasıdır. Yapı; 3500 kişilik çok amaçlı salon, 150 kişilik 3 adet birleştirilebilir özellikte toplantı salonu, 600 kişilik amfi salon, yönetim ofisleri, ticari birimler, kapalı ve açık otoparktan oluşmaktadır.

  Yapının ana fonksiyonu olan 3500 kişilik çok amaçlı salon, yoğun kullanıcı yükü göz önünde bulundurularak üst kota alınmıştır ve mevcut kamusal aksa rampa ile güçlü bir şekilde bağlanarak kullanıcıyı üst kata davet etmektedir. Bu rampa sadece geçiş mekanı gibi düşünülmeyip aynı zamanda sosyalleşme ve dinlenme alanı olarak kurgulanmıştır. Kongre salonunun üzerine geçirilen dış kabuk; teknik ve mekanik sistemleri gizlediği gibi çok amaçlı salonun bütünlüğünü bozmadan bu fonksiyonların salonu zedelemeden dışarıda bırakılmasını sağlamıştır. Ayrıca bu kabuk boşluklu yapısı ile binayı çevresindeki ölçeğe uygun hale getirip hafifletmiştir. Rampa ve kabuk binanın kamu ile entegrasyonunu sağlayan ara-yüzüdür.

  Zemin katta ise mevcutta bulunan kamusal aksı güçlendirerek halkın devamlı kullanımında olması düşünülen bir sokak oluşturulmuştur. Antalya’nın iklim şartları göz önünde bulundurularak, arkatlı olarak tasarlanan bu sokakta kafe vb. ticari birimlerin yanında halk eğitim kurs atölyelerinin yer alması öngörülmüştür. Yine zemin katta yer alan 600 kişilik amfi salon, üstteki çok amaçlı salonun yapı sistemi ile paralel olarak çift cidarlı tasarlanmıştır. Dış cidar cam ile kapatılmış olup içerideki kullanıcı hareketliliğinin sokaktan algılanması hedeflenmiştir.

  Yapının bodrum katında ise tüm bu birimlere hizmet verecek servis alanları ve 110 araçlık kapalı otopark mevcuttur.

  Yazı kaynağı : www.arkiv.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap