Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  ankara takviye hazır kuvvet müdürlüğü

  1 ziyaretçi

  ankara takviye hazır kuvvet müdürlüğü bilgi90'dan bulabilirsiniz

  EGM'den 'takviye hazır kuvvet' açıklaması

  EGM'den 'takviye hazır kuvvet' açıklaması

  Tarihçe

  Gizlilik ve çerez

  Aydınlatma politikası

  Podcast

  Dosyalar

  Habercilik ve KVKK İlkeleri

  Yayın ilkeleri

  Künye

  Sosyal medya

  Basın odası

  Yazı kaynağı : www.aa.com.tr

  Emniyetin yeni birimi Takviye Hazır Kuvvet nedir, ne için var? - Yeni Şafak

  Emniyetin yeni birimi Takviye Hazır Kuvvet nedir, ne için var? - Yeni Şafak

  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 21 Ağustos’ta imzaladığı kararla, İstanbul’da Takviye Hazır Kuvvet Müdürlüğü kurulması tartışma konusu oldu. Muhalefet, söz konusu müdürlüğü “Kim için kuruldu, kurulmasına neden ihtiyaç duyuldu, ikinci teşkilat” sözleriyle hedef aldı. Ancak Takviye Hazır Kuvvet, ilk olarak 4 Haziran 2018 tarihli Ankara’da kuruldu. İstanbul’da kurulunca muhalefetin dikkatini çeken Takviye Hazır Kuvvet, zaten 2 yılı aşkın süredir aktif bir şekilde faaliyetlerini yürütüyor.

  AFET EĞİTİMİ VERİLDİ

  İstanbul’da Takviye Hazır Kuvvet’e neden ihtiyaç duyulduğu sorularına en güzel cevap ise Ankara Takviye Hazır Kuvvet Müdürlüğünün bugüne kadar yaptığı çalışmalar oldu. Emniyet Genel Müdürlüğü Güvenlik Daire Başkanlığına bağlı Ankara Takviye Hazır Kuvvet Müdürlüğü ekipleri, çevik kuvvet eğitimlerinin yanı sıra çeşitli eğitimlerden geçirildi. Bu kapsamda, Ankara Takviye Hazır Kuvvet bünyesinde arama ve kurtarma birimi oluşturuldu. Ayrıca ülke genelinde meydana gelebilecek afet ve acil durumlarda Takviye Hazır Kuvvet personelinin görev yerlerine güvenli ve hızlı bir şekilde ulaşımının gerçekleştirilmesi için de eğitimler verildi.

  ELAZIĞ DEPREMİNDE 2 AY

  AFAD tarafından eğitimleri verilen personel, doğal afetlerde etkin şekilde görev aldı. Personel, Elazığ depreminde 2 ay boyunca görev yaptı ve yaraları sarmak için büyük mücadele verdi. Vatandaşlara erzak dağıtımında da görev alan Takviye Hazır Kuvvet, şehirde güvenliğin sağlanması için gece gündüz nöbet tuttu.

  AYASOFYA’NIN AÇILIŞINDA

  Afetin yanı sıra personel, bugüne kadar birçok spor müsabakalarında, mitinglerde ve toplumsal etkinlik ve olaylarda görevlendirildi. Bu kapsamda, Ayasofya’nın yeniden ibadete açıldığı tarihi günde de Takviye Hazır Kuvvet görev aldı. Takviye Hazır Kuvvet, Kovid-19 salgını kapsamında alınan tedbirlerde de görevinin başındaydı.

  ZAMAN KAYBI BİTECEK

  Yine valiliklerin takviye kuvvet talepleri neticesinde farklı illerdeki personele görevi dışında ek görev yüklenmiş oluyordu. Şimdi söz konusu personelin performansının olumsuz etkilenmesinin önüne geçilmiş oldu ve görevlendirme yapılan illerdeki çalışma koşulları da bozulmamış oldu. İstanbul Takviye Hazır Kuvvet’in de kurulmasıyla İstanbul ve yakın çevresine İstanbul’dan, Ankara ve çevresi ile doğusuna Ankara’dan ekip gönderilecek.

  Yazı kaynağı : www.yenisafak.com

  Takviye Hazır Kuvvet Müdürlüğüne ilişkin soru önergemiz

  Takviye Hazır Kuvvet Müdürlüğüne ilişkin soru önergemiz

  GENEL MERKEZ

  Adres: Barbaros Mah. Tahran Cad. Büklüm Sok. No: 117 06680 Çankaya/Ankara

  Telefon: 0 (312) 427 1780

  Faks: 0 (312) 428 8957

  E-Posta: [email protected]

  İSTANBUL İRTİBAT BÜROSU

  Adres: Kalyoncukulluğu Mah. Kalyoncukulluğu Cad. No: 29 34435 Tarlabaşı Beyoğlu / İstanbul

  Telefon: 0 (212) 297 7254

  Faks: 0 (212) 254 4483

  Yazı kaynağı : hdp.org.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap