Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  ankara sosyal yardım kartı her ay yatıyor mu

  1 ziyaretçi

  ankara sosyal yardım kartı her ay yatıyor mu bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Kartı Şikayetleri - Şikayetvar

  Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Şikayetleri - Şikayetvar

  Mansur Yavaş duyurdu: Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden sosyal yardım alan öğrencilere eğitim ve kırtasiye desteği

  Mansur Yavaş duyurdu: Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden sosyal yardım alan öğrencilere eğitim ve kırtasiye desteği

  Ankara Büyükşehir Belediyesi, 6 Eylül’de açılacak okullar öncesi sosyal yardım alan ailelerin çocuklarına eğitim desteğinde bulunacak. Bu kapsamda sosyal yardım alan 99 bin 282 ailenin toplam 163 bin 459 çocuğu için Başkent Kartı’na eğitim ve kırtasiye masrafları için 20 Ağustos’tan itibaren yükleme yapılacak. Sosyal medya hesapları üzerinden duyuru yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Eğitim masrafı için kişi başı 150’şer liradan toplam 24 milyon 518 bin 850 TL yükleme yapıyoruz. Evlatlarımız yeter ki okusun, gelecek hayallerinden hiç vazgeçmesin. Ömrüm yettiğince her çocuğumun destekçisiyim” dedi.

  Sosyal belediyecilik anlayışı doğrultusunda 6 Eylül 2021 tarihinde okulların açılma kararının alındığı Bakanlar Kurulu toplantısının ardından harekete geçen Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardım alan ailelerin çocukları için eğitim desteği sağlayacak.

  Mansur Yavaş duyurdu

  Büyükşehir Belediyesinden sosyal yardım alan ve okula başlayacak çocuğu olan ailelerin Başkent Kartı’na 20 Ağustos 2021 tarihinden itibaren yükleme yapılacak.

  Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal yardım alan ailelerin çocuklarına eğitim ve kırtasiye desteği sağlayacaklarını sosyal medya hesapları üzerinden şu sözlerle duyurdu:

  “Sosyal yardım alan 99 bin 282 ailemizin Başkent Kartı’na 163 bin 459 evladının eğitim masrafı için kişi başı 150’şer liradan toplam 24 milyon 518 bin 850 TL yükleme yapıyoruz. Evlatlarımız yeter ki okusun, gelecek hayallerinden hiç vazgeçmesin. Ömrüm yettiğince her çocuğumun destekçisiyim.”

  "Okumayan çocuk kalmasın, geleceğimiz aydınlansın"

  Eğitimde fırsat eşitliği için 918 mahallede ücretsiz internet erişiminden sınav ücretlerinin karşılanmasına kadar Başkentli öğrencilere birçok destekte bulunan Yavaş, sosyal yardım alan ailelere gönderdiği yazılı mesajda da kimseyi ayırt etmeden imkanlar ölçüsünde destek olmayı sürdüreceklerini söyledi.
  Yavaş, yeni eğitim ve öğretim yılı nedeniyle tüm öğrencilere başarı dileklerini de iletti.

  Yazı kaynağı : t24.com.tr

  Sosyal Yardım Kartı

  Sosyal Yardım Kartı

  Sosyal Yardım Kartı

  Sosyal Yardım Kartı Kaymakamlıkların Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ya da Belediyelerin Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara hizmet etmek amacıyla açılmış olan marketler ve mağazalarda geçerli olan Kart sistemidir.

  Vatandaşın hassasiyeti hiçbir zaman göz ardı etmeden; gerek yapısal ve teknolojik anlamda en son yenilikler göz önünde bulundurularak, ihtiyaç sahiplerine yardımın ulaştırılmasında en kolay ve en kısa yolla ulaşılmaya,  Sosyal Yardım Kartı projelerinin temel yapısını sosyal yardım kartıoluşturmaktadır.

  Sosyal Yardım Kartı Amacı Nedir

  sosyal yardım kartı giyimSosyal Yardım Kartı Kullanımı

  Yardıma muhtaç olan yaklaşık iki milyon vatandaşın yardımları her ay düzenli olarak bu akıllı kartlar sayesinde gecikme olmadan kullanabilirler. Ödenecek tutar SMS yoluyla vatandaşların cep telefonlarına SMS olarak iletilir. Böylece, vatandaşlar sıraya girmeden ve zaman kaybetmeden Sosyal Yardım Kartlarıyla paralarını beklemeden çekebilir.

  Örneğin; Belediyenin nakit para yardımı yüklemiş olduğu sosyal yardım Kartını alan ihtiyaç sahibi vatandaş belediye ile anlaşmalı sosyal yardım Kart Pos Terminal cihazının bulunduğu alışveriş merkezlerinin hepsinde kartlarını kullanabiliyorlar.

  Bütün ihtiyaçlarını sosyal yardım kartı sayesinde karşılayabiliyor.

  Diğer bir örnek verecek olursak sosyal yardım kartı mağazalarla anlaşma sağlanmasıyla birlikte giyim yardımı uygulamasına yapılıyor. Bu karta giyim için yüklenen miktar, kişinin kışlık, yazlık tüm giyim ihtiyacını karşılayabilecek yeterliliktedir.

  Vatandaşlar kendilerine verilen sosyal yardım kartını anlaşmalı marketler ve mağazadaki sisteme okuttukları zaman, kart ile ilgili bilgi de alabiliyorlar. Yanı ne zaman yardım alabileceklerini, kartlarında kalan bakiyelerini, giyim için ne kadar gıda için ne kadar alışverişi yapabileceklerini öğrenebiliyorlar. Yıl içerisinde belli aralıklarda yardım yapılacak olan bireylerin, mağdur olmamaları için kartlarını sisteme okutup alışverişe başlamaları önemlidir.

  – Eşi vefat etmiş kadınlardan yardım hakkına sahip olanlar,

  – Engelli ve yaşlı yardımı alan vatandaşlar,

  – Evde bakım aylığı imkânını kullananla vatandaşlar,

  – yardıma ihtiyacı olan asker aileleri kullanabilecek.

  -Belediyelerine

  -Muhtarlıklar

  -Sosyal yardımlaşma dernekleri

  -İşkur

  Gibi kurum ve kuruluşlardan başvurabilirsiniz

  NOT:   Smarttek Yazılım A.Ş bir yazılım firması olup bireysel sosyal yardım kartı vermemektedir. Sosyal yardım kartının yazılımını geliştirmektedir.

  Yazı kaynağı : www.smarttekas.com.tr

  Ankara Büyükşehir’den Sosyal Yardım alan öğrencilere eğitim ve kırtasiye desteği

  Ankara'da 100 bine yakın aileye 150 TL destek

  Ankara'da 100 bine yakın aileye 150 TL destek

  Künye | İletişim

  Telif Hakkı 2021, Tüm Hakları Sakıdır.

  Haberler: Ankara Haberleri, Ankara Son Dakika Haberleri ve Ulusal Haberler de Ankara Masası'nda.

  Yazı kaynağı : www.ankaramasasi.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap