Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  ankara niğde otoyolu bayramda ücretsiz mi

  1 ziyaretçi

  ankara niğde otoyolu bayramda ücretsiz mi bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Ankara-Niğde Otoyolu indirimli geçiş ücretleri belli oldu

  Ankara-Niğde Otoyolu indirimli geçiş ücretleri belli oldu

  Ankara-Niğde Otoyolu'nda uygulanacak indirimli geçiş ücretleri belli oldu.

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğünden (KGM) alınan bilgiye göre, Yap-İşlet-Devret (YİD) modeliyle yapılan Ankara-Niğde Otoyolu'nun 1'inci ve 3'üncü kesimleri 4 Eylül 2020'de, 2'nci kesimi ise 16 Aralık 2020'de trafiğe açıldı.

  Söz konusu kesimlerinin hizmete alınmasıyla otoyol tamamen işletmeye açılarak, görevli şirket tarafından ücret toplanmaya başlandı.

  KGM tarafından işletme süresince söz konusu yatırımın daha yaygın ve etkin kullanımını sağlamak ve böylelikle gerçekleşecek yakıt ve zaman tasarrufuyla ülke kaynaklarının verimli kullanılmasını temin etmek adına, uygulama sözleşmesi hükümlerine uygun belirlenen geçiş ücretlerinde, araç sınıflarına göre değişen oranlarda indirim yapılarak belirlenmesinin yararlı olacağı değerlendirildi.

  17 TEMMUZ GECESİNDEN İTİBAREN GEÇERLİ

  Bu doğrultuda 17 Temmuz'dan (saat 00.00) itibaren geçerli olmak üzere Ankara-Niğde Otoyolu'nda fiili geçiş ücretlerine, araç sınıflarına göre yüzde 20 ila 40 indirim uygulanacak.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün gerçekleştirilen Kabine Toplantısı'nın ardından, Ankara-Niğde Otoyolu geçiş ücretlerinde yüzde 20 ila 40 indirim uygulanacağı müjdesini vermişti.

  Öte yandan KGM'nin işletmesindeki otoyol ve köprülerde bayram dolayısıyla ücretsiz geçiş uygulanacak.

  Yazı kaynağı : www.ntv.com.tr

  Ankara-Niğde Otoyolu bayramda ücretsiz mi | Başkan Erdoğan müjdeyi verdi! İndirimli olacak! Geçiş ücreti belli oldu

  Bayramda köprü ve otoyollar ücretsiz mi? Ücretsiz geçiş ne zaman başlayacak?

  Bayramda köprü ve otoyollar ücretsiz mi? Ücretsiz geçiş ne zaman başlayacak?

  Köprüleri ve paralı yolları kullanacak olan vatandaşlar bu yolların ücretsiz olup olmadığını merak ediyor. Yapılan açıklamaya göre Kurban Bayramı tatilinde Karayolları'na bağlı olan köprü ve otoyollar ücretsiz olacak. Karayolları Genel Müdürlüğü işletmesindeki otoyollar ve köprülerde bayram vesilesiyle uygulanacak ücretsiz geçişler cuma gece yarısı başlayacak.

  BAYRAMDA KÖPRÜLERDEN GEÇİŞLER ÜCRETSİZ

  * Geçtiğimiz 19 yılda bu alanda toplamda 1 trilyon 104 milyar lirayı aşan yatırım gerçekleştirilmiştir. Türkiye’yi dünyanın en konforlu ulaşım altyapısına sahip yeni lojistik süper gücü yapmak için gece gündüz çalıştık.

  * Hamdolsun geldiğimiz noktada hedeflerimizin önemli bir kısmına ulaştık. Bölünmüş yol uzunluğumuzu 6 bin 100 kilometreden 28 bin 200 kilometreye, otoyol uzunluğumuzu bin 714 kilometreden 3 bin 532 kilometre çıkarttık.

  * Bu yollar üzerinde uzunluğu 567 kilometreyi bulan 364 yeni tünel, uzunluğu 396 kilometreyi bulan 567 yeni köprü ve viyadük inşa ettik. Demiryollarında, havayollarında ve deniz yollarında da benzer atılımları hayata geçirdik.

  * Ülkemizi lojistik merkezi haline getirerek dünyanın en güçlü 10 ekonomisinden birisi olması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ankara Niğde otoyolu, kamu özel işbirliği ile milletimize sunduğumuz yatırımlardan biridir.

  * Niğde-Ankara akıllı otoyolunu kullanan vatandaşlarımıza bir müjde vermek istiyorum. Artık bu otoyolda sürücülerimiz otomobilleriyle yüzde 20, minibüs yolcu otobüsü kamyon ve TIR'larıyla da yüzde 40 indirimli olarak seyahat edebilecek. Cuma gece yarısı devreye girecek bu indirimin ülkemize ve otoyolumuzu kullanan sürücülerimize hayırlı olmasını diliyorum.

  * Karayolları Genel Müdürlüğümüzün işletmesindeki otoyollar ve köprülerde bayram vesilesiyle uygulanacak ücretsiz geçişler cuma gece yarısı başlayacaktır.

  * Uzunluğu 5 kilometreyi bulan 3 adet çift tüp tünel uzunluğu, çift viyadük, 6 adet çift köprü ve 4 adette kavşak inşa ettik. Malkara Çanakkale otoyolu çalışmalarımızda hızla sürüyor.

  * Hizmete açmayı planladığımız Çanakkale Köprüsü'nde araçların geçeceği yolun çelik döşemelerinin montajına başlıyoruz. Tünel ve köprü projelerimizle milletimize eser kazandırmaya devam ediyoruz.

  Yazı kaynağı : www.sozcu.com.tr

  Niğde Ankara otoyol ücreti ne kadar? Niğde Ankara otoyol kurban bayramında ücretsiz mi?

  Niğde Ankara otoyol ücreti ne kadar? Niğde Ankara otoyol kurban bayramında ücretsiz mi?

  Bu sene Kurban Bayramı 20 Temmuz Salı gününe denk geliyor. Bayramına 1 hafta kala Cumhurbaşkanı Erdoğan ilan edilen tatille ilgili konuştu. Erdoğan, 9 gün sürecek tatil boyunca iller arası ücretsiz ulaşım ile ilgili detayları aktardı. Vatandaşlar, Niğde Ankara otoyol ücreti ne kadar? Niğde Ankara otoyol kurban bayramında ücretsiz mi? sorusuna yanıt aranıyor.

  NİĞDE-ANKARA OTOYOLUNDA İNDİRİM MÜJDESİ

  Kabine toplantısı sonrası konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları kaydetti:

  "Ulaşım ülkemizin en önemli kalkınma alt yapılarını yaptığımız alanların başında geliyor. Geldiğimiz noktada hedeflerimizin önemli bir noktasına ulaştık. 364 yeni tünel, 567 yeni köprü ve viyadük inşa ettik. Ülkemizi lojistik merkezi haline getirerek dünyanın en güçlü 10 ekonomisinden birisi olması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ankara Niğde otoyolu, kamu özel işbirliği ile milletimize sunduğumuz yatırımlardan biridir. Niğde - Ankara akıllı otoyolunu kullanan vatandaşlarımıza bir müjde vermek istiyorum. Artık bu otoyolda sürücülerimiz otomobilleriyle yüzde 20, minibüs yolcu otobüsü kamyon ve TIR'larıyla da yüzde 40 indirimli olarak seyahat edebilecek. Cuma gece yarısı devreye girecek bu indirimin ülkemize ve otoyolumuzu kullanan sürücülerimize hayırlı olmasını diliyorum."

  NİĞDE-ANKARA OTOYOLUNUN ÜCRETİ NE KADAR?

  Ankara-Niğde Otoyolu'nun tamamını kullanmak için 144,50 TL ödeme yapılması gerekiyor.

  BAYRAMDA KÖPRÜ VE OTOYOLLAR ÜCRETSİZ

  Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi:

  "Karayolları Genel Müdürlüğümüzün işletmesindeki otoyollar ve köprülerde bayram vesilesiyle uygulanacak ücretsiz geçişler cuma gece yarısı başlayacaktır. Uzunluğu 5 km'yi bulan 3 adet çift tüp tünel uzunluğu, çift viyadük, 6 adet çift köprü ve 4 adette kavşak inşa ettik. Malkara Çanakkale otoyolu çalışmalarımızda hızla sürüyor. Hizmete açmayı planladığımız Çanakkale Köprüsü'nde araçların geçeceği yolun çelik döşemelerinin montajona başlıyoruz. Tünel ve köprü projelerimizle milletimize eser kazandırmaya devam ediyoruz."

  Yazı kaynağı : www.turkgun.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap