Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  ankara medipol anafartalar kampüsü

  1 ziyaretçi

  ankara medipol anafartalar kampüsü bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Ulaşım ve İletişim

  Ankara Medipol Üniversitesi ana kampüs Altındağ ilçesi sınırları içerisindedir. Eski tren garının sağında, YHT Garı’nın arkasında yer almakta ve toplu taşıma araçları güzergâhında bulunmaktadır.

  Ankara Medipol Üniversitesi, Ankara şehir merkezinde Altındağ ilçesi sınırları içerisinde, Gençlik Parkı’nın hemen yanında yer almaktadır. Şehrin her yerinden hemen hemen tek vasıta ile ulaşmak mümkündür.  OSB-Koru (M1) metro hattı üzerindeki Ulus istasyonuna yürüme mesafesindedir.

  Yazı kaynağı : ankaramedipol.edu.tr

  Ankara Medipol Üniverstesi Anafartalar Kampüsü

  Ankara Medipol Üniversitesi | tpuan

  Ankara Medipol Üniversitesi Hakkında Güncel Bilgiler

  Ankara Medipol Üniversitesi, Teba (Türkiye Eğitim Bilim ve Araştırma Vakfı) Vakfı tarafından 2017 yılında Ankara'da kurulmuş vakıf üniversitesidir. Türkiye ve Dünyanın ihtiyaç duyduğu yetenekli, donanımlı bireylerin dünya standardında bir yüksek öğrenim programı ve imkanlarıyla eğitilmesini öncelikler.

  Ankara’da, Cumhuriyet’in kalbinde, başkentinde yer alan Üniversite Bünyesinde 9 fakülte 3 yüksekokul,1 meslek yüksekokul 2 enstitü ile , eğitimin tüm aşamalarında şehrin imkânları ile başkentte olmanın fırsatlarını öğrencileriyle  buluşturma gayreti içindedir.

  Üniversitede eğitim dili İngilizce olan tüm bölümler için bir yıl İngilizce Hazırlık eğitimi zorunlu olarak Dil Okulu tarafından verilmektedir. Türkçe bölümlere kayıt olan öğrencileri de isteğe bağlı olarak hazırlık eğitiminden yararlanabilmektedir.

  Sayısal puan türünde ilk 100’e girerek Üniversitenin Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi ve Eczacılık Fakültesi Türkçe ve İngilizce Programlarını tam burslu olarak kazanan öğrencilerin ve Eşit ağırlık puan türünde ilk 100’e girerek Üniversitenin Hukuk Fakültesini tam burslu olarak kazanan öğrencilere yurtdışında yabancı dil eğitim destekleri verilmektedir. İngilizce hazırlık eğitimi ve barınma giderleri Üniversite tarafından karşılanacaktır.

  Ankara Medipol Üniversitesi laboratuvarları, kampüs geneline yayılan internet ve e-mail erişimiyle, küresel iletişimi sağlayan bilgisayar ağıyla sürekli faaliyettedir. Laboratuvarlar, aynı zamanda temel bilgi teknolojileri ve araçları derslerine de ev sahipliği yapmaktadır. Kampüsteki kablosuz internet kapasitesi ve hızı öğrencilerin bilgiye erişimlerini karşılayacak seviyededir

  Üniversitemizde öğrenci değişim olanakları için yurtdışındaki üniversiteler ile ikili anlaşma çalışmaları devam etmektedir. Ayıca ERASMUS değişim programı için çalışmaları devam etmektedir.

  Ankara Medipol Üniversitesi üctrete tabi bir kurumdur ancak başarılı öğrencileri ödüllendirmek eğitimde fırasat eğitliği sağlamak için burslu programlar ve çeşitli indirimler uygulanmaktadır.

  Ankara Medipol Üniversitesi öğrencileri ÖSYS sonucuna göre Tam Ücret ve  %50 burslu olarak eğitim hakkı kazanırlar.

  Üstün Başarı Bursu:

  Yerleştikleri program öncesindeki bütün tercihlerini Ankara Medipol Üniversitesi’nin ön lisans ve lisans programları arasından yapan adaylara,%25  tercih indirimi uygulanacaktır:

   Şehit ve gazi çocuklarına ayrıca %15 eğitim indirimi yapılır

  Kardeş İndirimi : Her birine %10 eğtim indirimi yapılır

  Engelli öğrenci :%10 eğtim indirimi yapılır.

  Ankara Medipol Üniversitesi 2022-2023 akademk yılı eğitim ücretleri: 

  Sağlık Bilimleri Fakültesi

  Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi

  İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

  Siyasal Bilgiler Fakültesi

  Güzel Sanatlar Tasarım Mimarlık Fakültesi 

  İletişim Fakültesi

  Önlisans Programların Tüm Bölümleri Ücretli ve %50 burslu olmaktadır. Tüm Önlisans Bölümleri (Ücreti): 47.520 TL

  Anakara Medipol Üniversitesi & Kampüs'te Yaşam

  Ankara Medipol Üniversitesi Eğitim( Anafartalar) kampüsü Ankara’nın en merkezi yerinde, Ankara Eski Tren Garı’nın yanında bulunmaktadır. 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı için tüm Fakülteler ve Meslek Yüksekokulları burada öğretime başlamıştır. Önümüzdeki yıllar içerisinde Ankara’nın merkezine yakın bir yerleşkede kampüs planı bulunmaktadır. 

  Anafartalar Kampüsü;. Kentin en merkezi konumuna sahip olan Kampüs, çevresindeki tarihi ve kültürel zenginlik ile öne çıkmaktadır. Tarihi binası, canlı lobisi, bahçesi ile canlı bir üniversite yaşamına ev sahipliği yapmaktadır.

  Öğrencilerin yararlanacağı kanti kafeterya ve yemekhane hizmeti için ayrılmış bölümlerde ve bahçesinde sosyal mekanlar bulunmaktadır.

  Öğrenci Toplulukları ile ilgili yönerge hazırlanmıştır. Öğrencilerin talepleri doğrultusunda toplulukların kurulmasına imkan sağlanmaktadır.

  Üniversitenin öğrencilerine tahsis edilmiş üniversiteye ait kız ve erkek yurt çalışması devam etmektedir. Ancak yerleşkesinin bulunduğu bölge ulaşım ağının merkezinde olması nedeni ile Ankara’nın herhangi bir lokasyonunda bulunan yurtlara çok kolay ulaşım imkânı sağlamaktadır.

  Ankara Medipol Üniversitesi ana kampüs Altındağ ilçesi sınırları içerisindedir. Eski tren garının sağında, YHT Garı’nın arkasında yer almakta ve toplu taşıma araçları güzergâhında bulunmaktadır.

  Ankara Medipol Üniversitesi, Ankara şehir merkezinde Altındağ ilçesi sınırları içerisinde, Gençlik Parkı’nın hemen yanında yer almaktadır. Şehrin her yerinden hemen hemen tek vasıta ile ulaşmak mümkündür.  OSB-Koru (M1) metro hattı üzerindeki Ulus istasyonuna yürüme mesafesindedir.

  Yazı kaynağı : tpuan.com

  JavaScript غیر متوفر.

  لقد اکتشفنا أن JavaScript معطل فی هذا المتصفح. الرجاء تمکین JavaScript أو التبدیل إلی مستعرض معتمد للاستمرار فی استخدام twitter.com. یمکنکِ الاطلاع علی قائمة بالمستعرضات المدعومة فی مرکز المساعدة.

  مرکز المساعدة

  شروط الخدمة سیاسیة الخصوصیّة سیاسة الکوکیز الطابع معلومات الإعلان © 2022 Twitter, Inc.

  Yazı kaynağı : twitter.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap