Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  ankara göç idaresi genel müdürlüğü

  1 ziyaretçi

  ankara göç idaresi genel müdürlüğü bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Tarayıcınız bu videoyu desteklemiyor.

  Yazı kaynağı : www.goc.gov.tr

  Ankara İl Göç İdaresi

  Ankara İl Göç İdaresi İletişim Bilgileri:

  Müdür Vekili: Adem SEZER

  Adresi:  Aşağı Ayrancı Mahallesi Hoşdere Cad. No:144 Çankaya / ANKARA 

  Web Sitesi: http://ankara.goc.gov.tr

  E-posta adresi: [email protected]

  Telefon numarası:  0312 439 40 40 (santral)

  Ankara İl Göç İdaresi Müdürlüğü göç alanına ilişkin mevzuatın oluşturulduğu, göçle ilgili iş ve işlemlerin takip edildiği ve bilgi edinme taleplerinin değerlendirildiği resmi bir kurumdur. Geçici koruma kapsamındaki yabancılara, yabancı kimlik numaraları çıkartarak, ikamet kartlarını düzenler. Geçici koruma kapsamındaki yabancıların kimlik numaraları online olarak incelenmektedir.

  E- ikamet izni müracaatları sırasında yanlış beyanda bulunduğu anlaşılan yabancılar için 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 206’ncı maddesi uyarınca cezai işlem yapılarak, ikamet izni başvuruları reddedilmekte ve kişiler sınır dışı edilmektedir.

  Ankara Göçidaresi müdürlüğünün resmi web sitesinden online olarak Bilgi Edinme Başvurusu yapılabilir. Gerçek ve tüzel kişiler için ayrı ayrı oluşturulmuş formlar, eksiksiz doldurularak ilgili birime teslim edilmelidir. Ankara İl Göç İdaresi Müdürlüğüne bilgi edinme hakkı yasası kapsamındaki başvurular, kamu kurumları yönetmeliğine uygun, okunaklı ve anlaşılır şekilde hazırlanmış dilekçe ve e-mail yoluyla da yapılabilir.

  Ankara İl Göç İdaresinden E-ikamet İzni Başvurusu yapmak

  Türkiye Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Yabancıların ikamet izni başvurularını daha seri hale getirmek ve ikamet izinlerinin internet üzerinden pratik olarak alınabilmesi için, Türkiye oturum izni online başvuru “e-ikamet” sistemini 2015 yılından itibaren kullanıma açmıştır. Yabancılar Ankara İl Göç İdaresinin web adresinden online olarak oturum izni için, başvuru randevusu alabilirler.

  Yabancılar talep edecekleri oturum izinleri türüne göre, aşağıda başlıklar halinde sıralanmış formlardan kendileri için uygun olanı doldurarak, önceden aldıkları randevu gün ve saatinde Ankara Göç İdaresi Müdürlüğünde evraklarını teslim edip başvurularını tamamlamaları gerekir.

  Ankara Göç İdaresi Türkiye Oturum İzni Başvuru Belgesi

  Yabancıların Türkiye’de kalma süresi 180 gün içinde en fazla 90 gün olabilir. Söz konusu süreyi tamamlamış yabancıların Türkiye’ye girişinde yasal olarak başka bir engelleri yoksa, kişi Oturum izni Şartlı Giriş Bilgi Formu nu doldurup, ülkeye şartlı giriş yaparak on (10) gün içerisinde, Ankara Göç İdaresine Türkiye de oturum İzni için başvuruda bulunmalıdır.

  Yabancı Ankara İl Göç İdaresi’ne yaptığı başvuru ile temin ettiği, Türkiye Oturum İzni başvuru belgesiyle, başvurusu sonuçlanana kadar Türkiye’de kalabilir.  Söz konusu belgeyle yabancı, Türkiye oturum izni başvurusunun sonucunu beklemeksizin ikamet harçlarını ödediğini belgelemek şartıyla ve talep ettiği oturum izni süresi içinde Türkiye’den çıkış yapabilir. Ayrıca başvuru belgesiyle yabancı, on beş (15) gün içerisinde ülkeye tekrar giriş yaptığı takdirde vize muafiyetinden faydalanabilir. Ancak yabancı, ülke dışında on beş (15)günden fazla kalırsa vize prosedürüne göre değerlendirilir.

  Ankara Göç İdaresi Türkiye Oturum İzninin Uzatılması

  Ankara’de ikamet eden yabancı Türkiye’den Oturum İznini uzatma talebinde bulunacaksa, ilgili kanunun 22 inci ve 24 üncü maddeleri uyarınca Türkiye Oturum İznini uzatma talebini İl Göç İdaresinin web sitesi üzerinden online olarak yapabilir.  Yabancı; adını, soyadını, vatandaşı olduğu ülkeyi, yabancı kimlik numarasını, T.C. ikamet izni kart seri numarasını, T.C. ikamet izni kart numarasını ve iletişim bilgilerini girerek Türkiye oturum iznini uzatma talebinde bulunabilmektedir.

  Yazı kaynağı : www.gocidareleri.com

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Yorum yap