Bu sitede bulunan yazılar memnuniyetsizliğiniz halınde olursa bizimle iletişime geçiniz ve o yazıyı biz siliriz. saygılarımızla

  ankara büyükşehir belediyesi gıda yardımı ne zaman dağitilacak 2020

  1 ziyaretçi

  ankara büyükşehir belediyesi gıda yardımı ne zaman dağitilacak 2020i bilgi90'dan bulabilirsiniz

  Ankara Büyükşehir'den ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda yardımı

  Ankara Büyükşehir Belediyesi yardım ne zaman dağıtılacak 2020? Gıda yardımı detayları...

  Ankara Büyükşehir Belediyesi yardım ne zaman dağıtılacak 2020? Gıda yardımı detayları...

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, corona virüsü nedeniyle işinden olan vatandaşlara gıda ve nakit yardımı yapılacağını açıkladı. Çin’de başlayan ve dünyayı etkisi altına alan corona virüsü Avrupa’da milyonlarca insanı etkiledikten sonra Türkiye’de de ortaya çıktı. Corona salgını nedeniyle bir dizi önlemler alınırken, bazı vatandaşlar da işinden oldu, bazı işletmeler de çalışanını ücretsiz izne çıkardı. Ücretsiz izne çıkarılan vatandaşlar corona salgını nedeniyle başka bir gelir sağlayamadığı için zor duruma düştü. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da işsiz kalan vatandaşlara gıda ve nakit yardımı yapılacağını duyurdu.

  ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YARDIM NE ZAMAN DAĞITILACAK 2020?

  Yavaş sosyal medyadan paylaştığı mesajında şunları söyledi:

  *Değerli Hemşehrilerim,

  *Koronavirüs salgını nedeni ile işini ve gelirini kaybeden tüm ailelere düzenli olarak gıda yardımı ve nakit desteği sağlamak için hazırlığımızı tamamladık.

  *Pazartesi günü detayları sizlere duyuracağız. Gün dayanışma günüdür, zorlukları birlikte aşacağız.

  Yazı kaynağı : www.gazetevatan.com

  Ankara Büyükşehir Belediyesi, yardım kolilerini dağıtmak için seçimi beklemiş

  Ankara Büyükşehir Belediyesi, yardım kolilerini dağıtmak için seçimi beklemiş

  Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş, stoklarında bulunan ve 2019 yılı içinde vatandaşlara dağıtılması planlanan yardım kolilerinin yarısının, yerel seçimlere üç ay kala dağıtıldığına dikkati çekti. Mart ayında dağıtılan yardım kolisi sayısı, yılın en yüksek seviyesini gördü.

  BirGün'den Mustafa Mert Bildircin'in haberine göre, Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Meclisi’nin Ağustos Ayı Olağan Toplantısı’nda sosyal yardımlar gündeme geldi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Aralık 2018’de ihalesi yapılan toplam 150 milyon TL’lik yardımın yüzde 50’sinin seçim nedeniyle dağıtıldığını söyledi.

  Yavaş, normalde dört seferde dağıtılması gereken yardımların 31 Mart Yerel Seçimleri’nden önce tek kalemde dağıtıldığını dile getirdi. Verilere göre, 2019 yılı için hazırlanan toplam 352 bin 289 yardım kolisinin 176 bin 237’si ocak, şubat ve mart aylarında dağıtıldı.

  Yardım kolilerinin yüzde 51’inin dağıtımı 2019’un ilk üç ayına sıkıştırıldı

  İhalesi Aralık 2018’de yapılan ve 2019 yılı içinde dağıtımı planlanan 352 bin 289 kolinin 72 bin 241’i 2019 yerel seçimlerinin gerçekleştirildiği mart ayında vatandaşa ulaştırıldı. Yardım kolilerinin toplamının yüzde 51’inin dağıtımı ise 2019’un ilk üç ayına sıkıştırıldı. Buna göre, Ocak 2019’da 63 bin 244, Şubat’ta 40 bin 752, Mart’ta ise 72 bin 241 sosyal yardım kolisinin dağıtımı gerçekleştirildi.

  Yazı kaynağı : t24.com.tr

  Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden sosyal yardım alan ailelere beyaz eşya ve mobilya desteği

  Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden sosyal yardım alan ailelere beyaz eşya ve mobilya desteği

  Ankara Büyükşehir Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışı doğrultusunda ihtiyaç sahibi vatandaşları ekonomik yönden rahatlatmak amacıyla beyaz eşyadan mobilyaya kadar ev eşyası desteği sağlıyor.

  Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmak üzere 3 bine yakın ev eşyası yardımı için alım ihalesi yaptı.e73a4632-90d1-4249-a9ed-6f064a2eef0c.jpg

  Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından Ankaralı ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak muhtelif ev eşyaları için yapılan ve 9 firmanın teklif sunduğu alım ihalesi ABB TV ve Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlandı.eba3f91e-012c-4716-9c52-600d62110e45.jpg

  3 BİNE YAKIN BEYAZ EŞYA VE MOBİLYA İHTİYAÇ SAHİPLERİNE DAĞITILACAK

  Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından 3 yıl aradan sonra düzenlenen ve yaklaşık maliyeti 2 milyon 424 bin 859 TL olan alım ihalesiyle; evi yanan, sel mağduru ya da Büyükşehir Belediyesinden sosyal yardım alan ailelere verilmek üzere 3 bine yakın sıfır eşya temin edildi.ed0faa9d-e25c-4af1-b8ad-b86b57c247df.jpg

  Kanepeden yatağa, çocuk beşiğinden dolaba, televizyondan buzdolabına, çamaşır makinesinden halıya, fırınlı ve set üstü ocaktan elektrikli süpürgeye kadar çok sayıda eşyayı ihale yoluyla satın alan Büyükşehir Belediyesi, bu eşyaları ihtiyaç sahiplerine ücretsiz dağıtıyor.

  Yazı kaynağı : www.yenicaggazetesi.com.tr

  Yorumların yanıtı sitenin aşağı kısmında

  Ali : bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yazının devamını okumak istermisiniz?
  Ali 10 Ay önce
  0

  bilmiyorum, keşke arkadaşlar yorumlarda yanıt versinler.

  Yorum yap